Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Abonatii Astral OnLine > telefonie gratis

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
Aveti putintica rabdare, pana in 15 ian. Veti vedea. Din pacate nu va pot da detalii deocamdata, pt ca am un contract confidential. Oricum, trust me

#20
trahanache

trahanache

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 30.11.2002
Nu stiu de ce trebuie sa va dea cineva un cadou. Astral furnizeaza un serviciu si vrea sa obtina profit.
Mi-am pus Internet la Astral acum doua saptamani, dupa ce luni de zile m-am codit. Ma enerva ca eram conditionat sa platesc si cablul TV si nu vroiau sa factureze pe firma. I-am injurat si m-am certat fetele de la relatii cu clentii, dar degeaba. Pana la urma, dupa cateva facturi grase de la Romtelecom, am cedat si mi-am pus Astral Online.
De doua saptamani ma minunez ce bine merge si nu-mi pare rau de banii pe care-i platesc. Nu m-as putea intoarce la dial-up, nici sa faca Romtelecomu Internetul gratis.
Acum treaba e asa. Ori un pret mic la abonament lunar, fara "cadouri", ori pret mare + tot felu de promotii. Pentru ca nimic nu e gratis.
Decat sa faca ca Connexu, care an de an da abonamente la jumate la toti neavenitii, mai bine ma lipsesc de promotii.  Orice s-ar zice, Internetul lor merita, 12 USD + TVA. Sunt retelari de cartier care dau Internet si la 5 euro, dar stai 5 minute sa se incarce o pagina.

#21
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

trahanache, on Jan 6 2005, 23:28, said:

Nu stiu de ce trebuie sa va dea cineva un cadou. Astral furnizeaza un serviciu si vrea sa obtina profit.
Acum treaba e asa. Ori un pret mic la abonament lunar, fara "cadouri", ori pret mare + tot felu de promotii. Pentru ca nimic nu e gratis.
Decat sa faca ca Connexu, care an de an da abonamente la jumate la toti neavenitii, mai bine ma lipsesc de promotii.  Orice s-ar zice, Internetul lor merita, 12 USD + TVA. Sunt retelari de cartier care dau Internet si la 5 euro, dar stai 5 minute sa se incarce o pagina.

<{POST_SNAPBACK}>

Nu stiu de unde ai inteles ca vrea cineva ceva moka din acest topic, era vorba ca ei au spus ca dau telefonie moka daca ai internet (de fapt se intreba daca e adevarat).
PS: tu la ce firma de telefonie mobila ai ab, Rockefeller?

#22
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004

trahanache, on Jan 6 2005, 23:28, said:

Orice s-ar zice, Internetul lor merita, 12 USD + TVA. Sunt retelari de cartier care dau Internet si la 5 euro, dar stai 5 minute sa se incarce o pagina.

<{POST_SNAPBACK}>


Orice s-ar zice nu prea merita, s-au tu nu ai termen de comparatie.

#23
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
Nici eu nu ma plang de serviciile lor. Inainte sa ma abonez, am citit tot felul de lucruri nu tocmai bune despre astral, insa din lipsa de alternative, m-am abonat la ei. Surprinzator, in 6 luni nu a cazut niciodata si a mers mereu la viteza maxima indiferent cat trafic as fi facut.
Astral are insa, un mod foarte stangaci de a face oferte, insa putem sa-l trecem cu vederea, avand in vedere ca fac oferte atat de rar  B)

#24
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,067
  • Înscris: 28.04.2004
:angry:

Latest news: Astral taie 128kbps siguri din aia 512kbps ipotetici la abonamentele de 50$ pe radio. Probabil ca sa faca loc la telefonie. Cei cu cablu n-au treaba!  

:band:
Nu-mi trebe telefonie gratis de la Astral!

#25
blonda

blonda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.06.2004

Goofy, on Jan 6 2005, 14:09, said:

Ok in alte retele as intelege, dar cardul fiind oferit de ei si in reteaua lor de telefonie de ce sa coste? Logic vorbind?

<{POST_SNAPBACK}>


ha ha ha cine e blonda?????Cum mai in reteaua lor de telefonie?Sper ca nu te referi la telefonia internationala care nu e in reteaua lor decat prin telefonia fixa!!!!Deci.....e gratis convorbirea internationala (pana intr-un dolar) dar convorbirea se face pe reteaua RTC si RTC nu da gratis nimic.

#26
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004

Quote

ha ha ha cine e blonda?????Cum mai in reteaua lor de telefonie?Sper ca nu te referi la telefonia internationala care nu e in reteaua lor decat prin telefonia fixa!!!!Deci.....e gratis convorbirea internationala (pana intr-un dolar) dar convorbirea se face pe reteaua RTC si RTC nu da gratis nimic.

Din moment ce acel serviciu este un serviciu oferit de ei, nu cred ca presupune un cost atat de mare, oferirea acestor cadouri de 1$. In ceea ce priveste, felul in care se face convorbirea, iti reamintesc ca aceste carduri de telefonie internationala au aparut dupa liberalizarea pietei telecomunicatiilor, deci n-as fi atat de sigur ca apelurile se fac pe infrastructura romtelecom. Exista intr-adevar numere de acces de pe romtelecom, dar asta nu spune nimic.

Revenind la subiect...n-a aflat nimeni nimic?

#27
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Am primit si eu acum vreo 5 zile cardul lor, dar pana la urma care e treaba cu abonamentul gratuit ?

#28
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
Iata Raspunsul primit de la ei:

Quote

Deocamdata nu exista nici o decizie in acest sens.Daca va exista va fi mediatizata cel putin pe site-ul nostru.

Cu stima,
Oana Ciurez
Analist Marketing Internet, Date & Telefonie
Astral Telecom S.A. sucursala Bucuresti
Mihai Bravu 223, sect.3, cod postal 030301
Bucuresti
Tel:031 1000.100;031 1000.159;021 302.09.09;
Fax:021 326.61.97
www.astral.ro


#29
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

blonda, on Jan 11 2005, 13:28, said:

ha ha ha cine e blonda?????Cum mai in reteaua lor de telefonie?Sper ca nu te referi la telefonia internationala care nu e in reteaua lor decat prin telefonia fixa!!!!Deci.....e gratis convorbirea internationala (pana intr-un dolar) dar convorbirea se face pe reteaua RTC si RTC nu da gratis nimic.

<{POST_SNAPBACK}>

Mai greu prin neuronii unei blonde se pare. Cardul e al lor? E. Reteaua Astral Telecom e a lor? E. Daca folosesti acel card prin reteaua lor, ar fi logic sa fie gratuit? Ar fi. Destul de explicit sau trebuie sa fac si o schita?

#30
blonda

blonda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.06.2004
mai fato....cred ca e greu pentru oamenii care nu pricep...si care mai fac si prostia sa strige in gura mare si sa dea cu pietre primii...mai bine scoate parul din ochii tai si pe urma uita-te la paiul din ochii altora  :death:
sa iti explic inca o data...desi sunt convinsa ca chiar daca ai sa pricepi si ai sa vezi ca am dreptate tot ai sa strigi in gura mare vrute si nevrute ca sa arati tu cat de desteapta esti  :worthy:
1.cardul are convorbiri cu preturile astral, prin reteaua lor.
2.cardul ala se foloseste cu ajututorul altcuiva pentru ca nu sunt facute pentru reteaua proprie de telefonie
3.acea alta retea este a rtc si nu ai cum sa oferi ceva gratuit pe alta retea?
AI INTELES ACUM?De fapt nu te mai obosi sa raspunzi ca deja incepi sa ma plistisesti si nu intentionez sa te educ eu acum . "time is money" and you are not worth it! :ciocan:

Edited by blonda, 12 January 2005 - 20:34.


#31
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Goofy, scopul lor nu era (neaparat) sa sari tu in sus de fericire ca ai un cadou de craciun; e mult mai important de exemplu sa te aberezi aici pe site, ca in felul asta afla mult mai multa lume despre business-ul lor de telefonie internationala prepaid.

#32
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

blonda, on Jan 12 2005, 20:33, said:

mai fato....cred ca e greu pentru oamenii care nu pricep...si care mai fac si prostia sa strige in gura mare si sa dea cu pietre primii...mai bine scoate parul din ochii tai si pe urma uita-te la paiul din ochii altora  :death:
sa iti explic inca o data...desi sunt convinsa ca chiar daca ai sa pricepi si ai sa vezi ca am dreptate tot ai sa strigi in gura mare vrute si nevrute ca sa arati tu cat de desteapta esti  :worthy:
1.cardul are convorbiri cu preturile astral, prin reteaua lor.
2.cardul ala se foloseste cu ajututorul altcuiva pentru ca nu sunt facute pentru reteaua proprie de telefonie
3.acea alta retea este a rtc si nu ai cum sa oferi ceva gratuit pe alta retea?
AI INTELES ACUM?De fapt nu te mai obosi sa raspunzi ca deja incepi sa ma plistisesti si nu intentionez sa te educ eu acum . "time is money" and you are not worth it! :ciocan:

<{POST_SNAPBACK}>

Blonduto, o intrebare: tu ai vazut cum arata aceel card? Ai citit cumva ce scrie pe el? E un card branduit cu sigla Astral si pe care scrie acces din retele fixe: Astral, Romtelecom, acces din retele mobile (orange, connex), tarife uzuale operatori telefonie. De unde ai tras tu concluzia, din aceste randuri, care sunt luate de pe spatele unui asemenea card (pe care ma indoiesc ca l-ai vazut cum arata, dar de ce sa nu deschizi si tu gura sa se vada ca esti blonda) ca se foloseste cardul acela (doar) prin RTC?
Mtest, am impresia ca tu te aberezi aici pe site. Stii care este targetul unui proces de DS? Stii cam de ce se fac aceste campanii? Daca vor sa afle mai multa lume despre anumite lucruri exista outdoorurile si printurile.

#33
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
NU ESTE ADEVARAT CA SE VA OFERI GRATUIT TELEFONIE IN RETEAUA ASTRAL , ABONATILOR INTERNET .

Chiar acum am sunat la 2 departamente , si au zis ca nu se va oferi .

Departamentul Internet  0264432450 si Departamentul Comercial 0264593198

Astral LooseTelecom.


Bine ca RDS au net nelimitat si sute de minute cu Romtelecom si mii de minute cu RDS .

BRAVO LOR .

Urez Astral-ului un faliment cat mai placut  , si UPC-ului (noii actionari Astral) la FEL

Edited by kingblana, 14 January 2005 - 15:34.


#34
BorisFlokow

BorisFlokow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 28.08.2004
Si eu le doresc acelasi lucru

#35
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
Le doresc sa ramana cu 157 de clienti  :naughty:

#36
trahanache

trahanache

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 30.11.2002
Greu de crezut ca vor oferi telefonie gratis abonatilor Internet, cata vreme mie nu au vrut sa imi dea nici pe bani. In decembrie, cand mi-am facut abo la ei, am intrebat de telefonie si au zis ca nu dau decat la abonamente de firma, pentru ca nu au modemuri cu voce suficiente.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate