Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza

Consumul in bord VS consumul la p...

PC-ul nu booteaza
 Coada dronei de lupta Fioroasa

Taxa RAR pt motor 2.0 diesel Euro...

Radio Aftermarket Golf 5

Renault Kadjar serie motor neconf...
 Anulare Planului Urbanistic Zonal...

Flicker expunere drona noua

Corectare barem Tudor Vianu

Dji mini 4 pro si limita de inalt...
 Masinile cu volan pe dreapta - de...

Harta - apa minerala naturala

Recomandari forum Softpedia pentr...

Este TeamViewer o aplicatie cu cr...
 

Teoria unificarii - Unificarea campului electromagnetic cu cel gravitational

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
164 răspunsuri în acest subiect

#91
CBV

CBV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.690
  • Înscris: 28.09.2007
„Apropo...parca si tu comentai pe seama P=F/S. Si ziceai ca e clar, ca se invata la scoala, parca. Ai auzi de suprafete tensoriale?Ai idee cum se genereaza?” – (marius_sorin)

Cu tu să vorbești cu tac-tu. Ai înțeles?

Pune mâna și studiază: (I. Beju, E. Soós, P. P. Teodorescu, Tehnici de calcul tensorial euclidian, cu aplicații, Editura Tehnică, 1977) și (I. Beju, E. Soós, P. P. Teodorescu, Tehnici de calcul spinorial și tensorial neeuclidian, cu aplicații, Editura Tehnică, 1977). Și mai lasă prostiile.

Editat de CBV, 01 decembrie 2008 - 10:37.


#92
marius_sorin

marius_sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 205
  • Înscris: 21.08.2008

View PostCBV, on Dec 1 2008, 10:30, said:

„Apropo...parca si tu comentai pe seama P=F/S. Si ziceai ca e clar, ca se invata la scoala, parca. Ai auzi de suprafete tensoriale?Ai idee cum se genereaza?” – (marius_sorin)

Cu tu să vorbești cu tac-tu. Ai înțeles?

Pune mâna și studiază: (I. Beju, E. Soós, P. P. Teodorescu, Tehnici de calcul tensorial euclidian, cu aplicații, Editura Tehnică, 1977) și (I. Beju, E. Soós, P. P. Teodorescu, Tehnici de calcul spinorial și tensorial neeuclidian, cu aplicații, Editura Tehnică, 1977). Și mai lasă prostiile.

Ooooo...nervosule. Sa nu iti plesneasca vreun vas pe la mansarda.

Ai studiat tu cartile alea? Bine ca sunt disponibile pe "google books". Dar iti e cam lene sa le rasfoiesti. Si normal trebuie sa mai intelegi ceva din ele, ceea ce la tine este imposibil. Pe la pagina 21 ai un titlu care incorporeaza cuvintele "tensor" si "produs", dar normal ca tu crezi ca este vorba despre "produs al tensorilor", cand este vorba de "produs tensorial". . Probabil nu stii care e diferenta intre ele, asa cum probabil nu stii nici care e diferenta intre produs vectorial si produs scalar.Aici se vorbea de produs scalar al tensorilor. Te mai intreb o singura data: Ai idee cum se genereaza suprafetele tensoriale? Vezi ca nu gasesti in cartile alea de le-ai postat.

#93
CBV

CBV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.690
  • Înscris: 28.09.2007
„Sa nu iti plesneasca vreun vas pe la mansarda.” – (marius_sorin)

Cred că nici nu te născuseși când eu studiam lucrurile cu care te grozăvești acum. Ești needucat și lipsit de bun simț. Crezi că lumea ține doar de când te-ai născut? Mi-e silă să port o conversație cu oameni ca tine și din acest motiv nici n-am de ce să intru în fondul vreunui subiect. Caută un forum de profil și încearcă acolo să-ți expui cunoștințele de doi bani.

#94
marius_sorin

marius_sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 205
  • Înscris: 21.08.2008

View PostCBV, on Dec 1 2008, 11:47, said:

„Sa nu iti plesneasca vreun vas pe la mansarda.” – (marius_sorin)

Cred că nici nu te născuseși când eu studiam lucrurile cu care te grozăvești acum. Ești needucat și lipsit de bun simț. Crezi că lumea ține doar de când te-ai născut? Mi-e silă să port o conversație cu oameni ca tine și din acest motiv nici n-am de ce să intru în fondul vreunui subiect. Caută un forum de profil și încearcă acolo să-ți expui cunoștințele de doi bani.

Pai cand te-ai nascut tu (prin 1997-1998 deduc dupa modul de gandire) eu eram nascut si aveam si experienta. Dar de cand le studiezi nu reusesti sa le intelegi, asta da semn de intrebare.

Ce deduc de aici? Simplu....ca habar nu ai de fizica sau matematica. Mai cauti pe Google cate ceva si postezi, iar cand esti tras la raspundere pentru ceea ce poastezi te faci ca ploua. Exemplul de acum: ai postat titlurile a 2 carti de care nu ai habar, te asteptai sa nu am acces la ele, si cand a venit intrebarea logica din partea mea m-ai luat ca ti-e sila, ca nu am bun simt, bla,bla.

#95
CBV

CBV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.690
  • Înscris: 28.09.2007
Măi băiatule, ție nu ți-e rușine?

Mă întreb de ce moderatorii nu sesizează obrăzniciile și nu le cenzurează?
Ce folos aduce acest personaj, marius_sorin, forumului? Orice discuție implică un minim de civilitate. Dacă nu se face nimic fie-mi iertat dacă îi spun câteva de mamă. Păi, până când i se permite să persifleze pe oricine?

Editat de CBV, 01 decembrie 2008 - 13:23.


#96
marius_sorin

marius_sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 205
  • Înscris: 21.08.2008

View PostCBV, on Dec 1 2008, 13:22, said:

Măi băiatule, ție nu ți-e rușine?

Mă întreb de ce moderatorii nu sesizează obrăzniciile și nu le cenzurează?
Ce folos aduce acest personaj, marius_sorin, forumului? Orice discuție implică un minim de civilitate. Dacă nu se face nimic fie-mi iertat dacă îi spun câteva de mamă. Păi, până când i se permite să persifleze pe oricine?

Ai vazut... incepi sa plangi. Tot tu ma jignesti tot tu incepi sa plangi la moderatori. Ti-am explicat conductia electrica, ti-am destupat mintea cu tensorii si altele. Tu ce folos ai pe forum? Dovada cat esti de incuiat...cand nu mai ai ce sa spui ma injuri de mama. Cand iti spun ca esti de pe malul santului, si doar atat poti, sa ma crezi.

View PostCBV, on Dec 1 2008, 13:22, said:

Măi băiatule, ție nu ți-e rușine?

Mă întreb de ce moderatorii nu sesizează obrăzniciile și nu le cenzurează?
Ce folos aduce acest personaj, marius_sorin, forumului? Orice discuție implică un minim de civilitate. Dacă nu se face nimic fie-mi iertat dacă îi spun câteva de mamă. Păi, până când i se permite să persifleze pe oricine?

Si apropo....unde te-am jignit? Te-am jignit spunandu-ti ca ai dat 2 titluri de carti si habar nu ai ce scrie in ele? Asta nu e jignire, e adevarul. Ca sa nu te mai simti jignit citeste cartile inainte sa le dai ca referinte.

#97
CBV

CBV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.690
  • Înscris: 28.09.2007
Alo, moderatori… Ce mai așteptați? Vă mai faceți datoria de moderatori? Chiar vă place cum se prezintă marius_sorin? Încerc să nu spun cuvinte care ar fi interpretate nepotrivit. Acest personaj cere palme!

#98
GOC

GOC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 202
  • Înscris: 12.12.2003

View PostCBV, on Dec 1 2008, 14:29, said:

Alo, moderatori… Ce mai așteptați? Vă mai faceți datoria de moderatori? Chiar vă place cum se prezintă marius_sorin? Încerc să nu spun cuvinte care ar fi interpretate nepotrivit. Acest personaj cere palme!

Ce e puisor, te-a suparat nenea rau si strigi dupa tov. invatatoare ?  :console:

#99
CBV

CBV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.690
  • Înscris: 28.09.2007
„Ce e puisor, te-a suparat nenea rau si strigi dupa tov. invatatoare ?” – (GOC)

Nu strig după nimeni și atenție cum vă exprimați. Fac apel la moderatori pentru că nu vreau să recurg la mijloacele voastre. Aș dori să vă referiți la subiect. Întrebări de genul celor puse de marius_sorin sunt în afara subiectului, ca să nu mai spun de tonul folosit, care este de un infantilism dezgustător.

#100
bonobo

bonobo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.465
  • Înscris: 23.09.2004

View Postmarius_sorin, on Nov 30 2008, 11:10, said:

Opa....Si tensorul are invers. Nu are nicio legatura cu matricile. Eu am impresia ca tu habar nu ai ce e ala tensor, si de asemeni habar nu ai ca tensorul de rang unu e un vector, iar tensorul de rang 0 e un scalar. Inversul unui tensor este tot un tensor. Un vector inmultit cu un tensor da tot un tensor. Si astfel obtii suprafete tensoriale. Poate ai auzit de ele pe la teoria relativitatii generale. Dar ma indoiesc.
Ai plecat de la intrebarea/afirmatia asta:

Stiu ca asa e. Si un tensor de gradul 1 raportat la un tensor de gradul 2 ce da oare?

dar n-ai reusit inca sa-mi dai un exemplu de formula in fizica unde apare vreun raport de tensori. E normal sa fie asa, pentru ca nu este definita operatia asta intre tensori. Acum ai cotit-o (doar, doar n-o observa nimeni :lol:) spre inmultire. Normal ca ai ajuns la inversare si countinui sa aberezi:

Inversul unui tensor este tot un tensor.

Un minim de fler si experienta in matematica ti-ar spune ca, chiar daca fixezi o baza in spatiul peste care definesti tensorul, si-l exprimi ca pe o matrice, chiar daca acea matrice ar fi inversabila, in general nu-i obligatoriu ca rezultatul sa aiba proprietatile unui tensor. Crezi ca poate exista vreun punct in care sa-ti infrangi orgoliul, sa te opresti din aberare si sa gandesti?

Quote

Pai vezi tu conductia asta cuprinde si conceptul de dualism corpuscul unda. M-am lamurit cu nivelul tau de intelegere. Si mai cu seama cu nivelul cunostintelor.
Dualismul ala este altceva decat crezi tu. Unele fenomene pot fi explicate folosind formalismul de unda (gen difractie), iar altele folosind formalismul de particula (gen foto-electric) pentru lumina, dar nu simultan, pentru ca ajungi la aberatii, ca alea pe care le emani tu, in care interactiunea cu fotonii si interactiunea cu campul se cumuleaza chiar daca si fotonii si campul modeleaza aceeasi entitate fizica.

Quote

Sunt destule. Gasesti in cartea de ti-am recomandat-o. Si mai gasesti, parca, in carte lui Landau si Lispchitz-teoria campului.
Lasa recomandarile si scrie o formula cunoscuta ce contine rapoarte de tensori, ca nu te doare mana.



View PostCBV, on Dec 1 2008, 13:22, said:

Măi băiatule, ție nu ți-e rușine?
M-a mancat de multe ori mana sa-i pun intrebarea asta. :lol:

Editat de bonobo, 01 decembrie 2008 - 19:31.


#101
marius_sorin

marius_sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 205
  • Înscris: 21.08.2008

View Postbonobo, on Dec 1 2008, 19:21, said:

Ai plecat de la intrebarea/afirmatia asta:

Stiu ca asa e. Si un tensor de gradul 1 raportat la un tensor de gradul 2 ce da oare?

dar n-ai reusit inca sa-mi dai un exemplu de formula in fizica unde apare vreun raport de tensori. E normal sa fie asa, pentru ca nu este definita operatia asta intre tensori. Acum ai cotit-o (doar, doar n-o observa nimeni :lol:) spre inmultire. Normal ca ai ajuns la inversare si countinui sa aberezi:

Inversul unui tensor este tot un tensor.

Un minim de fler si experienta in matematica ti-ar spune ca, chiar daca fixezi o baza in spatiul peste care definesti tensorul, si-l exprimi ca pe o matrice, chiar daca acea matrice ar fi inversabila, in general nu-i obligatoriu ca rezultatul sa aiba proprietatile unui tensor. Crezi ca poate exista vreun punct in care sa-ti infrangi orgoliul, sa te opresti din aberare si sa gandesti?

Ok....deci avem un tensor de grad 1 supra un tensor de grad 2. Tensorul de grad 1 este vectorul, iar tensorul de grad 2 este tensor de grad 2 sau diada cum apare prin cartile mai vechi. Avem un vector supra un tensor de grad 2, adic un vector inmultit cu inversul acelui tensor de grad 2. Calculezi inversul acelui tensor de grad 2 (care in acest caz (adica in cazul tensorului de grad 2) se face asemanator cu inversa unei matrici, ca nu degeaba i se mai spune diada) si il inmultesti cu acel vector.

Acum iti pun eu intrebarea: Nu iti e rusine sa vii pe forum cu astfel de probleme puerile?
Acum iti pun eu intrebare: Esti

View PostCBV, on Dec 1 2008, 14:29, said:

Alo, moderatori… Ce mai așteptați? Vă mai faceți datoria de moderatori? Chiar vă place cum se prezintă marius_sorin? Încerc să nu spun cuvinte care ar fi interpretate nepotrivit. Acest personaj cere palme!

Esti tu in stare sa dai palme ma. Cand capul e gol iti raman palmele.

View Postbonobo, on Dec 1 2008, 19:21, said:

Dualismul ala este altceva decat crezi tu. Unele fenomene pot fi explicate folosind formalismul de unda (gen difractie), iar altele folosind formalismul de particula (gen foto-electric) pentru lumina, dar nu simultan, pentru ca ajungi la aberatii, ca alea pe care le emani tu, in care interactiunea cu fotonii si interactiunea cu campul se cumuleaza chiar daca si fotonii si campul modeleaza aceeasi entitate fizica.

Daca tu le tratezi separat iese ce e in capul tau. Dupa tine ecuatia Schrodinger(care face uz de dualismul corpuscul-unda) a fost inventata degeaba. Suportul de propagare a acelei unde electromagnetice este electronul. El da nastere fotonului care in miscare este o unda em.

View Postbonobo, on Dec 1 2008, 19:21, said:

Ai plecat de la intrebarea/afirmatia asta:

Stiu ca asa e. Si un tensor de gradul 1 raportat la un tensor de gradul 2 ce da oare?

dar n-ai reusit inca sa-mi dai un exemplu de formula in fizica unde apare vreun raport de tensori. E normal sa fie asa, pentru ca nu este definita operatia asta intre tensori. Acum ai cotit-o (doar, doar n-o observa nimeni :lol:) spre inmultire.

Tu de ce crez ca ti-am adresat intrebarea aia?....ca nu stii raspunsul. Dovada..... raspunsul tau

#102
bonobo

bonobo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.465
  • Înscris: 23.09.2004

View Postmarius_sorin, on Dec 2 2008, 00:01, said:

Ok....deci avem un tensor de grad 1 supra un tensor de grad 2.
Deci, inca n-avem, ca n-ai reusit sa prezinti nicio referinta sau formula din fizica in care apare un tensor supra alt tensor.

Quote

Tensorul de grad 1 este vectorul,
Asa...

Quote

iar tensorul de grad 2 este tensor de grad 2
In sfarsit un adevar. :roflmao:

Quote

sau diada cum apare prin cartile mai vechi.
Esti bine? Esti sigur ca stii ce-i aia o diada? :huh:

Quote

Calculezi inversul acelui tensor de grad 2 (care in acest caz (adica in cazul tensorului de grad 2) se face asemanator cu inversa unei matrici, ca nu degeaba i se mai spune diada).
Dom'le, cand exprimi un tensor de grad 2 in forma diadica, nu mai seamana deloc, dar deloc, cu o matrice. Crede-ma. :roflmaofast:

Quote

Tu de ce crez ca ti-am adresat intrebarea aia?....ca nu stii raspunsul.
Recunosc ca nu-l stiu. In viata mea n-am vazut rapoarte de tensori, vectori & shit. D-aia te-ntreb, si-ti cer referinte. :)

Quote

Acum iti pun eu intrebarea: Nu iti e rusine sa vii pe forum cu astfel de probleme puerile?
Recunosc, cand iti vad raspunsurile, mi se face rusine. N-ai nicio limita, asa-i? :D

Editat de bonobo, 02 decembrie 2008 - 02:00.


#103
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.269
  • Înscris: 03.01.2007

View Postbonobo, on Dec 1 2008, 19:21, said:

Dualismul ala este altceva decat crezi tu. Unele fenomene pot fi explicate folosind formalismul de unda (gen difractie), iar altele folosind formalismul de particula (gen foto-electric) pentru lumina, dar nu simultan, pentru ca ajungi la aberatii, ca alea pe care le emani tu, in care interactiunea cu fotonii si interactiunea cu campul se cumuleaza chiar daca si fotonii si campul modeleaza aceeasi entitate fizica.
Aici nu înțeleg. Când descriem efectul fotoelectric (de exemplu), nu ne legăm și de caracterul de undă al fotonului?

#104
bonobo

bonobo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.465
  • Înscris: 23.09.2004

View Postm3th0dman, on Dec 2 2008, 16:06, said:

Aici nu înțeleg. Când descriem efectul fotoelectric (de exemplu), nu ne legăm și de caracterul de undă al fotonului?
Pai nu. In fizica clasica lumina ori este o unda, ori este formata din fotoni (pachete de energie), dar nu ambele, simultan. De exemplu, daca, in cazul efectului fotoelectric, lumina ar fi o unda, atunci numarul electronilor extrasi din metal ar fi proportional nu numai cu frecventa luminii, ci si cu intensitatea ei, lucru infirmat de experimente.



View PostMavricheAdrian, on Nov 30 2008, 23:25, said:

Sa inteleg prin raspunsul tau ca miscarea  variat-accelerata este o miscare mai... accelerata, decat miscarea uniform accelerata.
    De ce intr-un caz radiaza si in celalalt nu ar radia?
Sincer, nu stiu. :)

Daca o sarcina uniform accelerata ar radia, ar infirma principiul echivalentei. Totusi, el este inca valid, iar pe baza lui s-a construit o mare teorie.

Ar mai exista o posibilitate, de care vorbeai in post-ul cu care ai deschis topicul: aceea ca, desi observatorii inertiali detecteaza radiatie emisa de sarcina uniform accelerata, observatorii solidari cu sarcina sa nu detecteze niciun fel radiatie. Si in acest caz exista o problema: energia radiatiei detectate de catre observatorii inertiali ar putea fi captata si folosita. De unde ar proveni aceasta energie? Singura solutie ar fi ca sarcina sa opuna o rezistenta suplimentara la accelerare, dar, in cazul asta, ar insemna ca trebuie sa consumi mai multa energie pentru a accelera o sarcina cu o acceleratie constanta g decat sa o mentii stationara intr-un camp gravitational de aceeasi intensitate, lucru care, iarasi, ar invalida principiul echivalentei.

Si uite-asa ajungem la energie si conservarea ei si la efecte mai exotice, gen Hawking-Unruh. Sper sa nu-i plesneasca cuiva vreo vena. :lol:

Editat de bonobo, 03 decembrie 2008 - 02:06.


#105
marius_sorin

marius_sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 205
  • Înscris: 21.08.2008

View Postbonobo, on Dec 2 2008, 01:44, said:

Deci, inca n-avem, ca n-ai reusit sa prezinti nicio referinta sau formula din fizica in care apare un tensor supra alt tensor.
S=F/P, ca de asta discutam.

View Postbonobo, on Dec 2 2008, 01:44, said:

Esti bine? Esti sigur ca stii ce-i aia o diada? :huh:


Dom'le, cand exprimi un tensor de grad 2 in forma diadica, nu mai seamana deloc, dar deloc, cu o matrice. Crede-ma. :roflmaofast:

Dom'le asigura-te ca stii ce e aia diada si tensor ortogonal afin de grad 2. Eu cand iti spun sa iei carte  aia a lui Kocin, tu zici ca nu ai timp, dar uite ca vorbim limbi straine.

View Postbonobo, on Dec 2 2008, 01:44, said:

Recunosc ca nu-l stiu. In viata mea n-am vazut rapoarte de tensori, vectori & shit. D-aia te-ntreb, si-ti cer referinte. :)


Recunosc, cand iti vad raspunsurile, mi se face rusine. N-ai nicio limita, asa-i? :D
Nici rapoarte de vectori nu ai vazut? Interesant. mai cauta si la urma vorbim. :lol:
La ce sa am limita? Cand vad atatea raspunsuri amuzante din partea ta?

#106
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.269
  • Înscris: 03.01.2007

View Postbonobo, on Dec 3 2008, 01:48, said:

Pai nu. In fizica clasica lumina ori este o unda, ori este formata din fotoni (pachete de energie), dar nu ambele, simultan. De exemplu, daca, in cazul efectului fotoelectric, lumina ar fi o unda, atunci numarul electronilor extrasi din metal ar fi proportional nu numai cu frecventa luminii, ci si cu intensitatea ei, lucru infirmat de experimente.
Tot nu înțeleg. Cum putem spune că energia fotonului este proporțională cu frecvența, dacă nu este și undă? Putem vorbi de frecvență fără a vorbi de undă ?

#107
marius_sorin

marius_sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 205
  • Înscris: 21.08.2008

View Postm3th0dman, on Dec 5 2008, 15:05, said:

Tot nu înțeleg. Cum putem spune că energia fotonului este proporțională cu frecvența, dacă nu este și undă? Putem vorbi de frecvență fără a vorbi de undă ?

Pai e normal sa nu intelegi. In fizica clasica lumina nu este altceva decat o unda. Nici pomeneala de fotoni. De asta a luat Einstein premiul Nobel, ca a reusit sa explice efectul fotoelectric pe baza cuantelor a lui Planck, efect pe care fizica clasica nu era in stare sa il explice pe baza undelor. De abia acum apare conceptul de foton, dar suntem deja in era cuantica. Ulterior a aparut conceptul de cuantificare a campului si s-a nascut Q.E.D. Nu stiu de unde a dedus domnul bonobo ca ,si anume, conductia electrica explicata de subsemnatul, face referire la fizica clasica. Intr-un alt topic , in care am inceput discutia, i-am spus clar ca este explicatie din Q.E.D.

#108
marius_sorin

marius_sorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 205
  • Înscris: 21.08.2008

View Postbonobo, on Dec 3 2008, 01:48, said:

Pai nu. In fizica clasica lumina ori este o unda, ori este formata din fotoni (pachete de energie), dar nu ambele, simultan. De exemplu, daca, in cazul efectului fotoelectric, lumina ar fi o unda, atunci numarul electronilor extrasi din metal ar fi proportional nu numai cu frecventa luminii, ci si cu intensitatea ei, lucru infirmat de experimente.

Unde ai vazut tu in fizica clasica conceptul de foton(pachet de energie)? Debitezi niste prostii imense. Dualismul este un concept specific mecanicii cuantice. Ec. Schrodinger este o ecuatie pentru caracterul dual.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate