Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 

Teoria unificarii - Unificarea campului electromagnetic cu cel gravitational

- - - - -
  • Please log in to reply
164 replies to this topic

#163
MavricheAdrian

MavricheAdrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 05.08.2008
http://vixra.org/abs/1211.0124

#164
soarce

soarce

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,467
  • Înscris: 02.10.2008

View PostMavricheAdrian, on 25 noiembrie 2012 - 19:05, said:


Asa, si? Se schimba cu ceva datele problemei ???

#165
vladutz114

vladutz114

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 432
  • Înscris: 22.05.2010

View PostwolfydRg, on 09 martie 2009 - 13:13, said:

Indiferent de sistemul de referinta ales , doar pamantul se invarte in jurul soarelui.
Punct.

Mai gandeste-te, alegand pamantul ca sistem de referinta, adica daca tu te afli pe Terra, vezi soarele cum se invarte in jurul pamantului, iar invers, daca alegem soarele ca sistem de referinta, pamantul se invarte in jurul lui. Faptul ca de fapt si de drept pamantul se invarte in jurul soarelui e altceva, insa aici vorbim de sisteme de referinta. Ca sa-ti dau alt exemplu, eu daca alerg pe langa un om care sta pe loc, din referinta mea el se deplaseaza, iar din referinta lui eu ma deplasez, chiar daca defapt si de drept eu sunt cel care se misca si el sta tapan.

View PostInfinitty, on 01 aprilie 2009 - 08:42, said:

Cand ? si Cum ?!

Daca mai sufli inca (GiLLDARIDA vad ca nu a mai dat nici un semn de viata), hai sa vedem niste probleme, ... niste intrebari pe care m-i le-am pus recent:

1. De ce nu franeaza planetele in atmosfera proprie si totusi se invart timp de miliarde de ani !!!

2. Gravitatia are legatura cu masa, ... CUM putem anula masa ?!

3. Gravitatia poate fi o forma mare a fortelor de coeziune electro-nucleara sub-moleculara, bazata pe electro-magnetism ?!

PS: ce noutati au aparut cu privire la natura gravitatiei (unda / corpuscul) ?!

APROPO Krillon, sunt eu Cyber-sapiens = Infinitty (am renuntat la vechiul cont de ceva vreme).



Interesanta teorie.

Apropo: daca arunci dintr-un pom o bila de polistiren si una de Fe, cu siguranta ca cea de Fe va ajunge mai rapid la sol (cred ca treaba cu "toate corpurile cad ..." este valabila in vid ?!).

Imi pare rau, insa pune mana pe manualul de a 8-a. Ai auzit vreodata de forta lui arhimede? Motivul pentru care cea de fe ajunge mai repede la sol decat cea de polistiren este deoarece cea de fe invinge mai usor FA (forta arhimedica) in timp ce cea de polistiren mai greu. Asta se aplica aici in atmosfera Terrrei. In vid ele vor cadea in acelasi timp. Daca faci urmatorul experiment, iei o masina de 5 tone si una de 7 tone, si le dai la amandoua drumul in acelasi timp (atat in atmosfera terrei cat si in vid) ele vor cadea in acelasi timp deoarece ambele sunt suficient de grele pentru a invinge forta arhimedica. Sa ma corecteze cineva daca ma insel.

Edited by vladutz114, 13 January 2013 - 21:08.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate