Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Creative t7900 vs Logitech x540 vs Logitech x530

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
cristitulcea

cristitulcea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.07.2008
doresc sa imi cumpar un sistem audio pentru o camera de 12 metri patrati....acum am trecut de gandul Genius 5005 pentru ca mi-e teama sa nu trebuiasca sa merg cu el la service din 2 in 2 zile....drept pentru care doresc sa aleg dintre cele 3 sisteme precizate mai sus.....nu stiu ce sa aleg...vreau intr'adevar sa se auda si bass'ul tare dar sa fie si calitate in ceea ce priveste sunetul....am o placa audio Creative Audigy SE 7.1....am gasit si pe alte discutii dar nu era strict comparatie intre ele....va rog sa ma ajutati...multumesc anticipat

#2
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Ptr 12 metri iti ajunge un X530.

#3
stone_crash_wolf

stone_crash_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.04.2007
Eu am o dilema asemanatoare cu a ta! Initial vroiam Creative T6100 , apoi m-am gandit la Logitech x-530 si ....x-540.
Dupa mai mult citit , am inlaturat creative-ul si am ramas doar cu Logitech-urile.
Acum ..ce are unul , nu are altul ..si asta imi cam da batai de cap!
X-530 mie imi pare mai bine gandit la design! ..cat despre x-540 , ceva mai multe imbunatatiri , dar design-ul mai prost! Sau cel putin asa vad eu!
Totusi , eu cred ca o sa inclin balanta spre x-540 , pentru acea remote control , pentru ca dorinta mea ar fi sa-mi urc satelitii in colturile camerei si nu sa ii tin pe birou. Matrix mode nu ma intereseaza , pentru ca oricum am CMSS-3D in X-fi-u meu ..deci e nefolositoare chestia.
aa...si ultima chestie care am citit-o si stau sa ma intreb daca e adevarat : in ciuda faptului ca pe wooferul lui x-540 difuzorul se gaseste dedesubt si este mult mai expus la accidente , bassul ar fi o idee mai plin fata de fratele lui mai mic ..x-530.
Inca meditez..sper sa fac alegerea cea buna..

#4
sugarcos

sugarcos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 17.02.2006
X-530 reglaj la bass doar pe woofeer si eu zic ca o sa ai nevoie de el si in al doilea rand nu m-a incantat plasa de la boxe comparativ cu X-540. La sound cred ca sunt cam la fel, eu am un X-540 si sunt f multumit de el.

#5
stone_crash_wolf

stone_crash_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.04.2007
Mi-am luat Creative-ul pana la urma urmei. Sincer , nu regret alegerea facuta. Suna bine si tare. Arata bine si ocupa spatiu putin. Este mai mult decat excelent..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate