Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

PAY PAL RESTRICTION APPEAL

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003

View Postunu, on Aug 4 2008, 21:24, said:

Nu!

doar nu crezi i-au limitat contul pt ca nu vrea sa le faxeze un invoice de ala care poate fi facut de la el din cont? :)
I-au limitat contul printr-o procedura standard. Nu e mare smecherie. Sau crezi ca e el mai deosebit si ii trebuie documente contabile cu regim special?

View Posti0nutzb, on Aug 4 2008, 18:41, said:

la peste 1000€ primiți îți cer acte... Și eu am aceeași problemă (încă din februarie) și am trimis copii după:
- buletin
- factura vodafone
- factura electrica

Mi-au dat reply peste FIX juma' de an: nicăieri nu scrie data nașterii. Iar pașaport n-am... Tare mi-e că îmi vor închide contul :|
Ce legatura are pasaportul?

La o adica, poti sa-i si suni.

#20
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Nu i-au limitat contul printr-o procedura standard. Procedura standard e aia pe care o aplica la toata lumea cand isi adauga un card prima oara sau cand ajung la 1000 de euro primiti. La el nu a fost procedura standard ci a fost un red flag pentru tranzactie de high risc care se intampla de obicei la tzepe pentru ca altfel nu s-ar numi de high risc.

Acum nu ma intelege gresit ca nu zic ca este tzepar. Dar omul nu are un site pe care sa-si etaleze produsele si sa aiba butoane paypal de BuyNow sau eventual un shopping cart. Nu. Clientul care a cumparat desenele respective pur si simplu a dat click pe "Send Money" si i-a trimis suma respectiva fara sa specifice macar pentru ce e. Cand un utilizator nou (si roman pe deasupra) isi face cont la paypal si dintr-o data primeste bani din senin de la un strainez, normal ca se ridica steagul rosu. Daca contul strainezului a fost furat si cineva trimite bani din el aiurea? Paypal nu are de unde sa stie si atunci te simti privilegiat ca iti acorda atentie speciala. Recomand cu caldura un telefon la numarul care a fost postat mai sus pentru ca prin email slaba sansa sa rezolvi ceva in urmatoarele luni. De fapt ai vazut si tu...

#21
xtremxpert

xtremxpert

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 20.02.2007
Si eu am ajuns intr-o situatie asemanatoare si mi-au cerut toate acele documente pentru ultimele 4 tranzactii care erau de fapt domenii,  "chestii" in photoshop si o plata de la rentacoder. Le-am spus toate aceste detalii + screenshoturi constand in conversatiile dintre mine si clienti si mi-au cerut documente care demonstraza ca sunt "graphic designer", le-am explicat ca sun freelancer si au inteles.

Nu am avut nici facturi nici tracking numbers dar au inteles ca transferul s-a facut online, documentele nu le-am trimis prin fax ci le-am uploadat la paypal.

Edited by xtremxpert, 13 August 2008 - 22:04.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate