Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Se va califica Romania la World Cup 2010?

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1
hein

hein

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.06.2008
Avand in vedere ca cele mai bune echipe din grupa de calificare sunt: Franta, Austria, Serbia si Lituania. Ce parere aveti? Se califica pt. Campeonatul Mundial?  :console:
Dumnezeu sa ne ajute  :OK:

#2
riamsu

riamsu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 13.01.2008

View Posthein, on Jul 17 2008, 00:52, said:

Avand in vedere ca cele mai bune echipe din grupa de calificare sunt: Franta, Austria, Serbia si Lituania.


pai ROMANIA unde este?
cele mai bune echipe sunt Romania si ...Romania.

#3
sperla

sperla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 12.07.2008

View Postriamsu, on Jul 17 2008, 15:41, said:

pai ROMANIA unde este?
cele mai bune echipe sunt Romania si ...Romania.
eu nu cred ca ne calificam nici din grupa asta,franta si serbia se duc ,o sa mai treaca ceva ani pana o sa avem o echipa mai buna,piturca antrenor.....ce sa invete de la asta?

#4
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
eu zic ca ne vom califica,chinuit,dar o vom face  :D

#5
hein

hein

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 03.06.2008
in calificarile la euro 2008 credeam ca o sa pierdem de la bulgaria si olanda, dar nu a fost asa! :D

#6
CaTalyN92

CaTalyN92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 21.05.2008
Eu zic ca ne calificam! Avem sanse foarte mari   :)

#7
valentino_xro

valentino_xro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 26.11.2007
Eu zic ca nu ne calificam la cum jucam.Am luat-o urat de tot de la Lituania..ne-am chinuit cu Insulele Feroe.O vina mare o are si Piturca pt ca nu a facut selectia care trebuie..pai cum sa ii lasi acasa pe Danciulescu golgheter-ul campionatului trecut daca nu ma insel si sa il iei pe Daniel Niculae si Marius Niculae care a dat 3 goluri in Scotia.Lazar nu are ce cauta in echipa numai pase in spate stie sa dea..Radu Stefan nu e jucator de nationala si stilul de jos super defensiv.Pai cu Insulele Feroe am jucat doar cu un singur varf Marius Niculae.Piturca e un antrenor bun dar nu mai e vremea lui la nationala..a facut multe lucruri bune dar e timpul sa plece pana nu e prea tarziu

#8
ruben_timisoara

ruben_timisoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 23.09.2006
la cum jucam avem sanse mici sa ne calificam :cursing:

#9
Adi_G

Adi_G

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 128
  • Înscris: 16.08.2006
MAi ganditi-va acum la calificare ... Dupa ce am condus cu 2-0 pe francezi ... sa fim asa aproape de infrangere ! Suntem penibili . Aceeasi veche mentalitate romaneasca : sa ne bagam cu curu`n poarta dupa ce reusim sa inscriem 1 -2 gol-uri :(

#10
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 02.07.2007
Fratilor sa fim realisti: nu avem nici o idee de joc, nici o conceptie tactica. Golurile au picat din faza fixa si dintr-o greseala, mingea nu era pt Fl. Petre. In rest, am fost aceeasi formatie de la Euro: lipsita de curaj si de aport ofensiv. Doar ca asta seara nu am fost asa exacti in aparare ca la Euro.
Sa fim totusi si corecti: Nu avem fata de Cupa Mondiala. Ne ducem acolo sa ne aparam si sa facem ce? Sa luam iar 2 pcte si sa dam 1 gol? Avem nevoie de alte idei de joc.

Statistica de la meciul cu Franta spune totul:


Romania Stats France
33% Possession 67%
6 Shots 25
2 Shots on target 8
5 Saves 0
3 Corners 6
18 Fouls 14
1 Offsides 4
1 Yellow cards 2
0 Red cards 0
22 Tackles 18
218 Accurate passes 511
30 Bad passes 85

#11
ImDrunk

ImDrunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 04.08.2006
Dupa rezultatu de aseara nu prea cred ca ne mai calificam
Avem nevoie de un antrenor bun gen Razvan Lucescu sau Dan Petrescu cu Piti asta nu facem nimic

#12
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Nu antrenorul e de vină, ci mentalitatea.

#13
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007

Quote

Avem nevoie de un antrenor bun gen Razvan Lucescu sau Dan Petrescu cu Piti asta nu facem nimic

Degeaba schimbi antrenorul daca nu ai marfa de calitate pe stoc. Inteleg , daca erau jucatorii atat de valorosi precum se dau existau niste oferte la 10-15 milioane nu credeti ? Deocamdata Romania este o "echipa" care se bazeaza pe sclipirile lui MUTU (in special). Aaa, daca e vorba de schimbare macar sa aduca un antrenor ca Hjidink . Decat sa aduca pe altul roman mai bine il lasa pe PITI ca stie el ce face.

#14
Uweman

Uweman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.09.2006

View PostHoudin, on Oct 13 2008, 15:08, said:

Degeaba schimbi antrenorul daca nu ai marfa de calitate pe stoc. Inteleg , daca erau jucatorii atat de valorosi precum se dau existau niste oferte la 10-15 milioane nu credeti ? Deocamdata Romania este o "echipa" care se bazeaza pe sclipirile lui MUTU (in special). Aaa, daca e vorba de schimbare macar sa aduca un antrenor ca Hjidink . Decat sa aduca pe altul roman mai bine il lasa pe PITI ca stie el ce face.


Problema e ca nu exista altu' care sa invarta ceva la cum o facea Mutu.
O alta problema e ca, Mutu nu joaca nimic de cateva luni bune, dinainte de Euro 2008... se vorbea ceva de Dica... dar Dica l-a ascultat pe Mironica si s-a duuuusss... "Du-te Dica, du-teeeeeee!!!"

Daca nu gasim un mijlocas care sa il enerveze pe Mutu, scotandu-l din echipa, nu cred ca se va termina cu bine pentru noi.

#15
gabrolio

gabrolio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,247
  • Înscris: 01.07.2007
N-avem fata de world cup, asta-i clar :(

#16
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007

View Postgabrolio, on Oct 14 2008, 11:55, said:

N-avem fata de world cup, asta-i clar :(

Poate vine si ziua in care o sa avem 64 de echipe la mondiale( ca tot veni moda cu 32 echipe pentru EURO).
Oricum , chiar si atunci  ne calificam  cu multe emotii in ultimul meci, depinzand de alte echipe :lol: .

#17
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007
Dupa victoria categorica a Serbiei de la Viena(3-1) un lucru e sigur : daca vrem la mondiale, in primvara trebuie sa batem colosii sarbi care sunt in mare forma. Bine ca nu i-am prins acuma ca sigur ne-o luam .

#18
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

View PostHoudin, on Oct 16 2008, 13:42, said:

Dupa victoria categorica a Serbiei de la Viena(3-1) un lucru e sigur : daca vrem la mondiale, in primvara trebuie sa batem colosii sarbi care sunt in mare forma. Bine ca nu i-am prins acuma ca sigur ne-o luam .
Din grupa noastra au sanse Serbia si Franta. Restul mai au de invatat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate