Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 

Terios Top S

- - - - -
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#127
bogdandelon

bogdandelon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.05.2008

View PostTAG21, on 15th January 2010, 16:04, said:

Un test edificator care poate totusi determina pe cineva sa cumpere un Terios este si acesta - [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/H9aGcpjatm8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] - mi se pare chiar uimitor ce poate sa faca in teren accidentat  :thumbup: (cred ca la obstacolele acestea din clip se descurca la fel de bine daca nu mai bine chiar decit un Suzuki GV sau Subaru Forester ... evident din cauza dimensiunilor si unghiurilor)
Pacat ca in RO nu exista retea de dealeri Daihatsu ... insa cum am mai zis deja ... cine vrea sa cumpere un Terios nu cred ca va avea regrete  :OK: si ... se poate descurca si fara retea oficiala Daihatsu ...

O exceptionala demonstratie de tehnica japoneza. Super promovarea in cazul asta.

#128
lucianer

lucianer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 30.12.2007
Cel de la Turci de mai sus a fost o prezentare/drive test pentre presa.

#129
undesignus

undesignus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,505
  • Înscris: 28.06.2006
Daca vorbesti despre ultimul clip, atunci e de la greci ;)

#130
lucianer

lucianer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 30.12.2007
Nup.Inaintea luil!

#131
TAG21

TAG21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 20.11.2008
Lucian,

Iti fac un copy/paste raspuunsul primit de la un prieten care locuieste in UK, ieri l-am primit ... ce parere ai ? ai auzit de asa ceva la Terios ??

" .... Salut, salut,

Am sunat la Daihatsu (2 dealeri) s mi-au spus ca modelul Terios nu se mai importa in UK. Ambii mi-au zis ca sunt probleme majore la sistemul de directie si pina cind manufacturierul nu rezolva problema ei nu mai importa.

Ambii mi-au zis ca mai devreme de sfirsitul anului nu se pune problema  .............  "  

Tu ai auzit de astfel de probleme la Terios  ??

#132
lucianer

lucianer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 30.12.2007
Se prea poate tinand cont ca pentru ei trebuie modificat sistemul de directie.Este prima oara cand aud de o problema.Gandeste-te la ce a aparut totusi in presa din occident(Germania ,Franta ,etc)vis a vis de fiabilitate.Eu cand am luat contact  prima oara cu masina la Gold/Platin,tipul de la vanzari lucrase ptr Daihatsu in Grecia(Atena),am vazut pozele cu service-urile lor care insemnau o incapere mai mare in care avea loc un elevator.Masinile nu intrau in service decat pentru revizii.Mi-a spus ca in 3 ani cat a lucrat acolo nu a intalnit o masina care sa ajunga acolo pentru probleme mai grave .Se reparau alte marci de masini sau veneau doar pentru programari.

#133
TAG21

TAG21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 20.11.2008
Mdaa ... nici eu din ce am citit pina acum pe net despre Daihatsu in general si Terios in special, nu-mi aduc aminte sa fi pomenit cineva de probleme, mai ales de probleme majore. E ciudat .... si totusi in UK nu se mai importa acum, sa fie oare probleme dupa ce au aparut cu acest facelift ? Nu are sens nici ideea asta ... mai ales ca nu cred ca au facut schimbari majore la masina.
Oricum daca mai aud ceva postez aici .... sper sa nu fie totusi adevarat ... poate a inteles prietenul meu gresit ...

#134
lucianer

lucianer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 30.12.2007
Am intrebat si pe cel care a mai ramas la noi si le importa.Nimic,chiar nu a auzit despre asa ceva.A intrebat si in Austria (la dealeri) si acelasi raspuns!

#135
kork

kork

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,078
  • Înscris: 24.01.2003
Sunteti siguri ca nu se mai importa in UK ?

http://www.daihatsu.co.uk/

#136
lucianer

lucianer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 30.12.2007
N-am zis eu! :D

#137
TAG21

TAG21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 20.11.2008
Revin doar ca sa zic ca faza aceea cu probleme la sistemul de directie ... cred ca cineva nu a inteles bine sau cineva s-a exprimat gresit. Cel mai probabil chestia cu importul in UK a fost cauzata de un curs valutar mai nefericit (intr-o perioada anume) si nicidecum de probleme tehnice. Deci, totul e ok  :OK:

#138
albucatalin

albucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 19.11.2009

View PostTAG21, on 21st January 2010, 23:22, said:

Mdaa ... nici eu din ce am citit pina acum pe net despre Daihatsu in general si Terios in special, nu-mi aduc aminte sa fi pomenit cineva de probleme, mai ales de probleme majore. E ciudat .... si totusi in UK nu se mai importa acum, sa fie oare probleme dupa ce au aparut cu acest facelift ? Nu are sens nici ideea asta ... mai ales ca nu cred ca au facut schimbari majore la masina.
Oricum daca mai aud ceva postez aici .... sper sa nu fie totusi adevarat ... poate a inteles prietenul meu gresit ...
Se importa dar cu numele Toyota

#139
lucianer

lucianer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 30.12.2007
Gresit!Sub sigla Toyota se vinde in proportie de 99% in zona Asia.

#140
lucianer

lucianer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 30.12.2007
Astazi am avut posibilitatea sa fac "cunostinta" cu faceliftul de la Terios!Nimic spectaculos  dar este inca un pas inainte pentru ea!

Attached Files



#141
albucatalin

albucatalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 19.11.2009
Frumusele si fiabile.Se vede de la o posta "mana" Toyota. Faceliftu-l il face sa semene binisor cu Urban Cruiser,parerea mea.

#142
lucianer

lucianer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 30.12.2007
Este adevarat , masina a fost facuta dupa modelul RAV 4, iar Urban Cruiser este pe platforma tehnica a lui Terios!

#143
kork

kork

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,078
  • Înscris: 24.01.2003
TErios e pe platforma de Yaris, cu transmisia primei generatii de RAV 4, din cate stiu.

#144
pinkhelmet

pinkhelmet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 16.02.2006
Terios e pe platforma lui inca de la prima generatie (din 1997) iar in ce priveste tractiunile sunt diferite iar despre Yaris nu stiu sa aiba ceva in comun cu Terios sau Rav4.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate