Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Islamul denunta violenta si teroarea!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1256 replies to this topic

#343
ben_gal

ben_gal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 08.06.2007

View Postleyla18, on 10th April 2010, 01:13, said:

de mine vorbesti ? eu de cind m-am nascut sint MUSULMANCA!!!!
Nu face nimik. Nimeni nu este perfect.

#344
leyla18

leyla18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 28.11.2009

View Postben_gal, on 10th April 2010, 01:58, said:

Nu face nimik. Nimeni nu este perfect.
ai perfecta dreptate in ce spui nimeni nu este perfect.

Attached Files



#345
leyla18

leyla18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 28.11.2009

View Postleyla18, on 10th April 2010, 16:40, said:

ai perfecta dreptate in ce spui nimeni nu este perfect.
Biblia/Vechiul Testament/Ieºirea/Capitolul 21                                                                                                                                     12- De va lovi cineva pe un om ºi acela va muri, sã fie dat morþii.
14- Dacã însã va ucide cineva pe aproapele sãu cu bunã ºtiinþã ºi cu vicleºug ºi va fugi la altarul Meu, ºi de la altarul Meu sã-l iei ºi sã-l omori.                                                                                                                                                                                             15- Cel ce va bate pe tatã sau pe mamã sã fie omorât.                                                                                                                      16-  Cel ce va fura un om din fiii lui Israel ºi, fãcându-l rob, îl va vinde, sau se va gãsi în mâinile lui, acela sã fie omorât.
17- Cel ce va grãi de rãu pe tatãl sãu sau pe mama sa, acela sã fie omorât.                                                                                         20- Iar de va lovi cineva pe robul sãu sau pe slujnica sa cu toiagul, ºi ei vor muri sub mâna lui, aceia trebuie sã fie rãzbunaþi;                (Vechiul Testament, Leviticul, Capitolul 24)

  14-       ?Scoate pe hulitor afarã din tabãrã ºi toþi cei ce au auzit sã-ºi punã mâinile lor pe capul lui, iar toatã obºtea sã-l ucidã cu pietre.
16-     Hulitorul numelui Domnului sã fie omorât neapãrat; toatã obºtea sã-l ucidã cu pietre. Sau strãinul, sau bãºtinaºul, de va huli numele Domnului, sã fie omorât.
17-    De va lovi cineva un om ºi va muri, acela sã fie omorât.
18-De va lovi cineva dobitoc ºi va muri, acela sã dea dobitoc pentru dobitoc.
19-De va pricinui cineva vãtãmare aproapelui sãu, aceluia sã i se facã ceea ce a fãcut el altuia:
20-Frânturã pentru frânturã, ochi pentru ochi, dinte pentru dinte; cum a fãcut el vãtãmare altui om, aºa sã i se facã ºi lui.
21-Cel ce va ucide dobitoc sã dea altul; iar cel ce va ucide om sã fie omorât.
22-Aceeaºi judecatã sã aveþi ºi pentru strãin ºi pentru bãºtinaº, cã Eu sunt Domnul Dumnezeul vostru?.
23-ªi dupã ce Moise a spus acestea fiilor lui Israel ºi au fãcut fiii lui Israel cum poruncise Domnul lui Moise, au scos pe hulitor afarã din tabãrã ºi l-au ucis cu pietre.                                                                                                                                                                                                                                                                           :D :D :D   Acum ce mai aveti de spus toate aceste sint din biblie vechiul testament ,in SFINTUL KURAN aratati -mi o sura unde scrie ca trebuie sa omori cu pietre?uite in BIBLIE vechiul testament scrie sa fie omoriti cu pietre.ce interesant!!! :coolspeak:

Attached Files


Edited by leyla18, 11 April 2010 - 05:17.


#346
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postleyla18, on 11th April 2010, 04:58, said:

Biblia/Vechiul Testament/Ieºirea/Capitolul 21                                                                                                                                     12- De 20-Frânturã pentru frânturã, ochi pentru ochi, dinte pentru dinte; cum a fãcut el vãtãmare altui om, aºa sã i se facã ºi lui.
                                                                                                                                                                                                                                                          :D :D :D   Acum ce mai aveti de spus toate aceste sint din biblie vechiul testament ,in SFINTUL KURAN aratati -mi o sura unde scrie ca trebuie sa omori cu pietre?uite in BIBLIE vechiul testament scrie sa fie omoriti cu pietre.ce interesant!!! :coolspeak:

Biblia/ Noul Testament/Matei 5

38 Aþi auzit cã s-a zis: „Ochi pentru ochi, ºi dinte pentru dinte.”
39  Dar Eu vã spun: Sã nu vã împotriviþi celui ce vã face rãu. Ci, oricui te loveºte peste obrazul drept, întoarce-i ºi pe celalt.
40  Oriºicui vrea sã se judece cu tine, ºi sã-þi ia haina, lasã-i ºi cãmaºa.
41  Dacã te sileºte cineva sã mergi cu el o milã de loc, mergi cu el douã.
42  Celui ce-þi cere, dã-i; ºi nu întoarce spatele celui ce vrea sã se împrumute de la tine.
43  Aþi auzit cã s-a zis: „Sã iubeºti pe aproapele tãu, ºi sã urãºti pe vrãjmaºul tãu.”
44  Dar Eu vã spun: Iubiþi pe vrãjmaºii voºtri, binecuvântaþi pe cei ce vã blastãmã, faceþi bine celor ce vã urãsc, ºi rugaþi-vã pentru cei ce vã asupresc ºi vã prigonesc,
45  ca sã fiþi fii ai Tatãlui vostru care este în ceruri; cãci El face sã rãsarã soarele Sãu peste cei rãi ºi peste cei buni, ºi dã ploaie peste cei drepþi ºi peste cei nedrepþi.
46  Dacã iubiþi numai pe cei ce vã iubesc, ce rãsplatã mai aºteptaþi? Nu fac aºa ºi vameºii?
47  ªi dacã îmbrãþiºaþi cu dragoste numai pe fraþii voºtri, ce lucru neobicinuit faceþi? Oare pãgînii nu fac la fel?
48  Voi fiþi, deci, desãvârºiþi, dupã cum ºi Tatãl vostru cel ceresc este desãvârºit.

Deci daca Mohamed al tau era profet stia ca Isus a desavarsit Legea , de aceea a fost trimis .
De aceea Vechiul Testament pt noi crestinii nu mai are valoare ca Lege ci Isus si ce a invatat el ne este Legea .
Deci poti tu sa dai copy paste cat vrei din Vechiul Testament ca legile de acolo nu se mai aplica dupa venire lui Isus .
Asa cum profetul tau fals Mohamed nu a cunoscut Biblia si a preluat de-a valma si din Vechiul Testament si din Noul Testament ce i-a convenit lui   asa faci si tu , postezi fara sa ai habar . Tu de fapt dovedesti cat de ignoranta esti in a cunoaste Biblia cand postezi legi din Vechiul Testament facand sa para ca asta e crestinismul .


In loc sa ne ceri noua sa iti aducem sure din Quran despre uciderea cu pietre de ce nu te duci tu si alti musulmani sa le cereti surele respective  imamilor si tribunalelor religioase de la voi care condamna oamenii la ucidere cu pietre ????!!!!!

View Postleyla18, on 10th April 2010, 00:13, said:

ce indoctrinare?ma faci sa rid!! :D :D  ce sa inteleg?ca Iisus este fiul lui dumnezeu?niciodata!!!!voi dece nu aceptati ca Iisus nu este fiul lui dumnezeu?stie cineva cum dumnezeu arata,oare dumnezeu maninca,bea apa c?Iisus a fost un profel dar a fost un om ca si noi in carne zi oase,sint multe intrebari fara raspuns care voi nu le aceptati.asa ca hai sa terminam cu prostiile cu indoctrinareasau citi dintre voi ati citit bilblia?multi sau mai desteptat si au vazut adevarul dar multi dintre voi refuzati  aceste adevaruri.


Care adevaruri Leyla ? Alea care sunt scris in Quran ????

Pai hai sa luam unul de exempliu . Quranul spune ca Isus nu a fost crucificat , ca Allah numai a facut sa para ca Isus a murit pe cruce dar de fapt a fost altul crucificat in locul lui . Corect ?
Bun . Acuma vin eu si te intreb pe tine asa . De ce a indus Allah in eroare atatea sute de ani ( aproape 600 de ani)  milioane de oameni .
Deci Allah a facut ca milioane de oameni sa creada minciuna lui . De ce ? Si de ce ii va pedepsi Allah pe acei oameni care au crezut in minciuna lui ???  Poti tu sa imi raspunzi la intrebarea asta ???

Edited by mihaela5, 11 April 2010 - 07:47.


#347
leyla18

leyla18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 28.11.2009

View Postmihaela5, on 11th April 2010, 06:46, said:

Biblia/ Noul Testament/Matei 5

38 Aþi auzit cã s-a zis: „Ochi pentru ochi, ºi dinte pentru dinte.”
39  Dar Eu vã spun: Sã nu vã împotriviþi celui ce vã face rãu. Ci, oricui te loveºte peste obrazul drept, întoarce-i ºi pe celalt.
40  Oriºicui vrea sã se judece cu tine, ºi sã-þi ia haina, lasã-i ºi cãmaºa.
41  Dacã te sileºte cineva sã mergi cu el o milã de loc, mergi cu el douã.
42  Celui ce-þi cere, dã-i; ºi nu întoarce spatele celui ce vrea sã se împrumute de la tine.
43  Aþi auzit cã s-a zis: „Sã iubeºti pe aproapele tãu, ºi sã urãºti pe vrãjmaºul tãu.”
44  Dar Eu vã spun: Iubiþi pe vrãjmaºii voºtri, binecuvântaþi pe cei ce vã blastãmã, faceþi bine celor ce vã urãsc, ºi rugaþi-vã pentru cei ce vã asupresc ºi vã prigonesc,
45  ca sã fiþi fii ai Tatãlui vostru care este în ceruri; cãci El face sã rãsarã soarele Sãu peste cei rãi ºi peste cei buni, ºi dã ploaie peste cei drepþi ºi peste cei nedrepþi.
46  Dacã iubiþi numai pe cei ce vã iubesc, ce rãsplatã mai aºteptaþi? Nu fac aºa ºi vameºii?
47  ªi dacã îmbrãþiºaþi cu dragoste numai pe fraþii voºtri, ce lucru neobicinuit faceþi? Oare pãgînii nu fac la fel?
48  Voi fiþi, deci, desãvârºiþi, dupã cum ºi Tatãl vostru cel ceresc este desãvârºit.

Deci daca Mohamed al tau era profet stia ca Isus a desavarsit Legea , de aceea a fost trimis .
De aceea Vechiul Testament pt noi crestinii nu mai are valoare ca Lege ci Isus si ce a invatat el ne este Legea .
Deci poti tu sa dai copy paste cat vrei din Vechiul Testament ca legile de acolo nu se mai aplica dupa venire lui Isus .
Asa cum profetul tau fals Mohamed nu a cunoscut Biblia si a preluat de-a valma si din Vechiul Testament si din Noul Testament ce i-a convenit lui   asa faci si tu , postezi fara sa ai habar . Tu de fapt dovedesti cat de ignoranta esti in a cunoaste Biblia cand postezi legi din Vechiul Testament facand sa para ca asta e crestinismul .


In loc sa ne ceri noua sa iti aducem sure din Quran despre uciderea cu pietre de ce nu te duci tu si alti musulmani sa le cereti surele respective  imamilor si tribunalelor religioase de la voi care condamna oamenii la ucidere cu pietre ????!!!!!




Care adevaruri Leyla ? Alea care sunt scris in Quran ????

Pai hai sa luam unul de exempliu . Quranul spune ca Isus nu a fost crucificat , ca Allah numai a facut sa para ca Isus a murit pe cruce dar de fapt a fost altul crucificat in locul lui . Corect ?
Bun . Acuma vin eu si te intreb pe tine asa . De ce a indus Allah in eroare atatea sute de ani ( aproape 600 de ani)  milioane de oameni .
Deci Allah a facut ca milioane de oameni sa creada minciuna lui . De ce ? Si de ce ii va pedepsi Allah pe acei oameni care au crezut in minciuna lui ???  Poti tu sa imi raspunzi la intrebarea asta ???
IN CARE SURE DIN KURAN SCRIE CA TREBUIE SA OMORI CU PIETRE?  PUNE SURELE CARE SCRIE CA TREBUIE SA OMORI CU PIETRE.ACEI IDIOTI CARE OMOARA CU PIETRE VA CONTINUA TRADITIILE VOASTRE.BIBLIA ESTE FACUTA DIN VECHIUL TESTAMENT SI DIN NOUL TESTAMENT . VA DERANJEAZA?STIU SI PE NOI NE DERANJEAZA CIND VENITI CU TOT FELUL DE ARTICOLE LUATE DE LA MASS-MEDIA SI YOUTUBE !!!EU NU AM LUAT DE LA MASS-MEDIA SAU YOUTUBE !!!!EU AM LUAT DIN VECHIUL TESTAMENT CARE VA APARTINE!!!!!!!!! TU SPUI CA EU NU CUNOSC BIBLIA DAR VOI CUNOASTETI SFINTUL KURAN?DE VENITI CU TOATE PROSTIILE AICI !!!INTIII VEDETI GUNOUL DIN OCHII VOSTRI SI DUPA ACEIA VEDETI GUNOUL DIN OCHII NOSTRI!!!!EU CA MUSULMAN NU AM INTRAT LA TOPICUL ORTODOX SA VA INTREB SAU SA RID DE VOI DECE VA RUGATI LA ICOANE SAU LE PUPATI ,IN BIBLIE SCRIE CA NU TREBUIE SA TE ROGI SAU SA PUPI  ACESTE OBIECTE FACUTE DE MANA OMULUI.DAR VOI VENITI PE ACEST TOPIC DESPRE MUSULMANI SI  ARUNCATI CU NOROI INTREBAREA MEA ESTE DECE?

Attached Files



#348
eu_unul

eu_unul

    mason lvl 78

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,337
  • Înscris: 20.05.2008
Te rog sa nu mai scrii tot textul cu litere mari.

Intr-adevar nu gasesti in Coran recomandarea omorarii cu pietre dar o gasesti printre hadithuri

Bukhari (6:60:79)

Bukhari (83:37)

, Muslim (17:4196)

, Muslim (17:4206)

, Muslim (17:4209)

#349
mihaela5

mihaela5

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,236
  • Înscris: 15.05.2007

View Postleyla18, on 11th April 2010, 16:05, said:

IN CARE SURE DIN KURAN SCRIE CA TREBUIE SA OMORI CU PIETRE?  PUNE SURELE CARE SCRIE CA TREBUIE SA OMORI CU PIETRE.ACEI IDIOTI CARE OMOARA CU PIETRE VA CONTINUA TRADITIILE VOASTRE.BIBLIA ESTE FACUTA DIN VECHIUL TESTAMENT SI DIN NOUL TESTAMENT . VA DERANJEAZA?STIU SI PE NOI NE DERANJEAZA CIND VENITI CU TOT FELUL DE ARTICOLE LUATE DE LA MASS-MEDIA SI YOUTUBE !!!EU NU AM LUAT DE LA MASS-MEDIA SAU YOUTUBE !!!!EU AM LUAT DIN VECHIUL TESTAMENT CARE VA APARTINE!!!!!!!!! TU SPUI CA EU NU CUNOSC BIBLIA DAR VOI CUNOASTETI SFINTUL KURAN?DE VENITI CU TOATE PROSTIILE AICI !!!INTIII VEDETI GUNOUL DIN OCHII VOSTRI SI DUPA ACEIA VEDETI GUNOUL DIN OCHII NOSTRI!!!!EU CA MUSULMAN NU AM INTRAT LA TOPICUL ORTODOX SA VA INTREB SAU SA RID DE VOI DECE VA RUGATI LA ICOANE SAU LE PUPATI ,IN BIBLIE SCRIE CA NU TREBUIE SA TE ROGI SAU SA PUPI  ACESTE OBIECTE FACUTE DE MANA OMULUI.DAR VOI VENITI PE ACEST TOPIC DESPRE MUSULMANI SI  ARUNCATI CU NOROI INTREBAREA MEA ESTE DECE?


Care e problema , de ce urli asa ??  NU iti convine ca ti-am aratat ca habar nu ai de Biblie si postezi pe sarite ?
Ti.am pus o intrebare vad ca te-ai facut ca nu o vezi .
DE CE a pacalit Allah milioane de oameni ca Isus a fost crucificat cand el de fapt nu a fost ? Si de ce ii va pedepsi Allah pe cei care au crezut in pacaleala lui ??
Daca poti sa imi dai un raspuns coerent la intrebarea asta bine , daca nu abtine-te de la urlete si istericale , bine ?

#350
leyla18

leyla18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 28.11.2009

View Postmihaela5, on 11th April 2010, 18:00, said:

Care e problema , de ce urli asa ??  NU iti convine ca ti-am aratat ca habar nu ai de Biblie si postezi pe sarite ?
Ti.am pus o intrebare vad ca te-ai facut ca nu o vezi .
DE CE a pacalit Allah milioane de oameni ca Isus a fost crucificat cand el de fapt nu a fost ? Si de ce ii va pedepsi Allah pe cei care au crezut in pacaleala lui ??
Daca poti sa imi dai un raspuns coerent la intrebarea asta bine , daca nu abtine-te de la urlete si istericale , bine ?
nu am sa iti mai raspund la nici o intrebare de a ta eu nu URLU si nici ISTERICA  nu sint!!!! ok nu ne tragem de sireturi!! fetit-o.controleazati comportamentul si va fii mai bine.ALLAH  nu a pacalit pe nimeni acesta este adevarul pe care voi il negati .

Attached Files



#351
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009
Indonesia: Muslim mob beats couple, parades them nude for having sex
More on this story. What fun they'll have in Europe. Sharia Alert from modern, moderate Indonesia: "Indonesia: Islamist mob beats couple for having sex," by Martin Barillas for SperoNews, April 9 (thanks to Maxwell):

Two Indonesians were paraded nude through their village in a province dominated by Islam, following a beating by mob angered when it was alleged that the pair had been caught having extramarital sex. Bus is a 36 year-old man who is an official with the Indonesian Ministry of Religious Affairs in the province of Aceh Barat. He and Yus, a 28 year-old woman, were caught on April 7 in the woman's home by a mob.
Islamic police, who impose Islam's Sharia religious laws, said that the pair were dragged out of the woman's home, stripped nude and paraded through the streets of the town. They were then manacled and tied to a post were they were beaten with sticks until black and blue. Police intervened before a summary execution by the mob could be carried out. Even so, the offending man and woman may still face further corporal punishment that is required by Sharia: nine lashes each in public if they are found guilty of adultery.

The province of Aceh Barat adopted Sharia law in 2001 as part of an autonomy package from the central government of Indonesia that was intended to quell separatist Islamists.

#352
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009
Is Wilders wrong about Islam?

by Moorthy Muthuswamy

The recent criticism of Geert Wilders’ views on Islam by the leading lights of the conservative movement has created much indignation and surprise in certain quarters.

If conservative analysts with strong national security credentials couldn’t be convinced of Islam’s threat, getting the point across to the centrist politicians who define and execute policy will indeed be even tougher.

In a particularly striking criticism of Wilders, conservative commentator Charles Krauthammer asserts that “What he [Geert Wilders] says is extreme, radical, and wrong. He basically is arguing that Islam is the same as Islamism. Islamism is an ideology of a small minority which holds that the essence of Islam is jihad, conquest, forcing people into accepting a certain very narrow interpretation [of Islam]. The untruth of that is obvious.”

Without commenting on the merits of Dr. Krauthammer’s critique, it is pertinent to note that it is his opinion. This is true of Geert Wilder’s reasoned views on Islam as well. After all, both have not quoted any scientific study to back their assertions.

If Islam is a threat as some claim, what would it take to persuade that certain fundamental attributes of Islam enshrine it a violent ideology of conquest? The key to settling what Islam stands for is to let science, not opinion, dictate the debate. This is reality crystallized by an analogy:

There was a time when a male lion was seen as an embodiment of a great and dominant hunter of a pride. This perception reflected the majority of  opinions at a certain time. However, various studies conducted in ensuing  years told a different story: that female lions were the real hunters of a pride. That is, statistics of female lions hunting for their pride dominated the overall hunting pattern of a pride. These statistics put to rest the specific question of who hunted the most in a pride. In fact, these statistics form the definitive scientific basis of these studies.

More than a few Muslims have claimed that they engage in jihad (a religious war waged to advance the cause of Islam at the expense of unbelievers) because Islamic scriptures command them to do so. Even nations representing Muslim communities—Saudi Arabia, Pakistan and Iran—have taken to sponsoring jihad worldwide, on the basis of the scriptures. There are widely varying opinions on the root cause of this—the dominant one is that the relevant Islamic scriptures have been misinterpreted. As with the discussion of the lions, a corresponding scientific query would be to find out the extent or the statistics of dislike of unbelievers and their conquest in the Islamic doctrines.

Recently, Bill Warner of the Center for the Study of Political Islam has carried out a groundbreaking statistical analysis of Islamic doctrines. I summarize his studies by noting that about sixty-one percent of the contents of the Koran are found to speak ill of unbelievers or call for their violent conquest; at best only 2.6 percent of the verses of the Koran are noted to show goodwill toward humanity. Moreover, about seventy five percent of Muhammad’s biography (Sira) consists of jihad waged on unbelievers.

While there might be some subjectivity to the above analysis, the overwhelming thrust of the inferences should be noted. This overall thrust exposes the sheer absurdity of excusing the Koran-inspired terror on the so-called “selective interpretation” of the Muslim holy book or its “verses being taken out of context.”

The burden of scientific or statistical evidence suggests that Islam is an intolerant religion that drives its followers toward a violent conquest of unbelievers. If such is the thrust of the Islamic doctrines, their propagation would lead to increased violence directed at non-Muslims. Indeed, rise in Muslim extremism of the past decades is directly correlated with hundreds of billions of dollars spent by government-linked Saudi charities to “propagate” Islam worldwide.

Not surprisingly, even in the modern context, manifestations of Islamic supremacy and conquest are the norm, rather than the exception. Al-Qaeda leader Osama bin Laden outlined a condition for terror attacks against America to cease: “I invite you to embrace Islam.” During the past sixty years most non-Muslim minorities—tens of millions—in all Muslim-majority regions of South Asia were terrorized into leaving for nearby non-Muslim-majority lands. All of this points to conquering land and people for Islam.

America’s policy approach to the Muslim world has been clouded by misrepresentations of Islam’s character. For instance, in one of the most important foreign policy initiatives of his presidency, in the now-famous Cairo speech, Obama observed that “[America and Islam] overlap, and share common principles—principles of justice and progress; tolerance and the dignity of all human beings.”

We are left with the grim reality that at the fundamental level America’s policies toward the Muslim world are based on false premises—and hence, are untenable. This reality must be acknowledged widely before alternate policies can be devised.

We live in the era of science that has brought unprecedented security, development, health and prosperity. Yet, we have allowed opinions to dictate debate and policy on an existential threat. The importance of letting science drive policy couldn’t be clearer on the subject of Islamic radicalism.

#353
ben_gal

ben_gal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 08.06.2007

View Postsearcher-star, on 9th April 2010, 16:55, said:

Australia: Muslim strangles wife to death for being "too Australian"
.
Adica, mi ti-au gituit-o pe australianca si sper ca toate se vor uni pentru a-i gitui pe musulmani.

#354
Anca878

Anca878

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.08.2006

View Postleyla18, on 11th April 2010, 21:09, said:

nu am sa iti mai raspund la nici o intrebare de a ta eu nu URLU si nici ISTERICA  nu sint!!!! ok nu ne tragem de sireturi!! fetit-o.controleazati comportamentul si va fii mai bine.ALLAH  nu a pacalit pe nimeni acesta este adevarul pe care voi il negati .
Iar amenintarile nu fac decat sa demonstreze cat de pacifist si tolerant este musulmanul de rand  :lol:

#355
leyla18

leyla18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 28.11.2009

View PostAnca878, on 12th April 2010, 12:57, said:

Iar amenintarile nu fac decat sa demonstreze cat de pacifist si tolerant este musulmanul de rand  :lol:
care amenintari?se vede ce inteligenti mai sinteti!!eu oricum am observat cu cine am discutat pina acum si chiar nu mai are rost sa imi bat capul cu niste persoane care nu vor sa priceapa.cind terminati acest subiect  anuntati-ma :D

Attached Files



#356
Anca878

Anca878

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.08.2006

View Postleyla18, on 12th April 2010, 15:03, said:

care amenintari?se vede ce inteligenti mai sinteti!!eu oricum am observat cu cine am discutat pina acum si chiar nu mai are rost sa imi bat capul cu niste persoane care nu vor sa priceapa.cind terminati acest subiect  anuntati-ma :D

Nu inceteaza sa ma uimeasca faptul ca prin ochelarii religiei pana cele mai reprobabile fapte devin sfinte si curate, si cum oameni care se considera civilizati accepta, ca fiind normale, aceste lucruri deoarece sunt scrise intr-o carte.
Daca acea carte nu s-ar numi biblie sau coran, probabil ca ar fi considerata o simpla pagina violenta de literatura, si nimeni nu si-ar ghida viata dupa perceptele unui roman de groaza...

#357
leyla18

leyla18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 28.11.2009

View PostAnca878, on 12th April 2010, 15:36, said:

Nu inceteaza sa ma uimeasca faptul ca prin ochelarii religiei pana cele mai reprobabile fapte devin sfinte si curate, si cum oameni care se considera civilizati accepta, ca fiind normale, aceste lucruri deoarece sunt scrise intr-o carte.
Daca acea carte nu s-ar numi biblie sau coran, probabil ca ar fi considerata o simpla pagina violenta de literatura, si nimeni nu si-ar ghida viata dupa perceptele unui roman de groaza...
Numai atit ati scris?pacat !! ma asteptam sa fiti si azi mai furiosi!!:))

Attached Files



#358
SophistiCat

SophistiCat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 795
  • Înscris: 12.02.2010
Dear Muslims, azi cati 'infideli' ati omorat ? Am vazut ca prin Iran homosexualii sunt spanzurati automat, in Abu Dhabi si Afganistan nu ai voie sa-ti saruti partenerul pe strada, burqa obligatorie etc...

#359
Anca878

Anca878

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 30.08.2006

View Postleyla18, on 12th April 2010, 22:26, said:

Numai atit ati scris?pacat !! ma asteptam sa fiti si azi mai furiosi!!:))

Eu cu mine si cu persoana mea suntem calmi si nu ne infuriem pentru o postare de pe un forum. :rolleyes:
De ce as fi furioasa? Fiica mea, care are 6 ani, nu va fi maritata prea curand, ba chiar am sa incerc sa intarzii acest eveniment macar pana isi termina facultatea, :P si nici nu are sa invete ca papagalul citate din Coran sau alte romane de Stephen King, de asemenea nu am s-o invat cat de moderna este vesta cu dinamita si nici ca trebuie sa se supuna neconditionat unei traditii.
Yap, islamul este o religie a pacii.


[ http://4.bp.blogspot.com/_QfVWU-2pVL4/SzxtIDnNbkI/AAAAAAAAK0Y/SIuaFX0SLrc/s1600/behead-those-who-insult-islam-london.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Nu trebuie sa-mi arunci in fata citate din biblie, le cunosc mai bine ca tine si poate de aia sunt ateu.  ;)

#360
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009
Blasphemy laws not enough, Pakistan also using alcohol laws to persecute Christians
One of the many defects inherent in Sharia, aside from those enshrined in the letter of the law, is how readily it lends itself to further exploitation and abuse, particularly of those already marginalized under its sway. Here is another demonstration of that. "False Charges Filed against 47 Christians in Pakistan," from Compass Direct News, April 8:

VEHARI, Pakistan, April 8 (CDN) -- Police here filed false charges of alcohol possession against 47 Christians, including women and children, on March 28 in an attempt to intimidate and bribe them, Christian leaders said.
Police broke into and ransacked the home of Shaukat Masih at 10:15 p.m. on Palm Sunday, manhandled his wife Parveen Bibi, and threatened to charge them and 45 other area Christians with alcohol possession if they did not pay a bribe, said attorney Albert Patras. The Christians refused.
Those charged include two children and eight women. Patras said that three of the 37 Christian men, Shaukat Masih, Moula Masih and Shanni Masih, secured pre-arrest bail and thus averted detainment by Dane Wall police in Vehari, in Punjab Province. None of the others named in the First Information Report is being held either.
"Police are not interested in their arrest, instead they were trying to extort some money from the destitute Christians," Patras said. "Police thought that Christians, being a soft target, would readily be bribed to save their families, particularly their girls and women."
Non-Muslims with a permit are allowed to possess and drink alcohol in Pakistan, while alcohol is forbidden to Muslims in Pakistan. Shaukat Masih has a government permit to keep and drink alcohol, Patras said, thus making the possession charge baseless.
"No longer using just 'blasphemy' laws, police and fanatical Muslims have begun to use alcohol laws, Section 3/4 of the Pakistan Penal Code, to persecute the destitute Christians of Pakistan," Patras said. "Only Christians in Pakistan are allowed to keep and drink alcohol, so Pakistani police can apprehend any Christian and then level section 3/4 of PPC against him or her."
Patras, head of the Society for Empowerment of the People, told Compass that Sub-Inspector Irshaad-ur-Rehman of the Dane Wall police station, along with two other policemen illegally ransacked the house of Shaukat Masih and Sadiq Masih and threatened to file alcohol charges against them if they refused to pay the bribe....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate