Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

"improvizatie" Genius 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

 antinari, on Mar 11 2008, 17:19, said:

Răspunsul se leagă, oarecum, de subiectul topicului, în sensul că este despre impedanța incintelor acustice. Subiectul topicului însă este altul, citește titlul și primul post. În acest caz, mă văd nevoit să repet, relevantă este impedanța nominală și nu impedanțele la care vor ajunge acele boxe la care se referă inițiatorului topicului îm anumite momente, în funcție de ce frecvențe intră în ele. Asta pentru că aceleași variații ale frecvenței (nu identic dar pe undeva în aceeași plajă probabil) apar și la boxele pe care dorea să le înlocuiască. După cum spuneam, dacă dorești doar să-ți etalezi cunoștințele încearcă să o faci on topic, dacă nu găsești un topic cu subiectul respectiv poți să faci unul.

Nope! Cu aparatul de 8lei va masura aceeasi "impedanta nominala", dupa care va face legaturile la "scula", care va lua foc in cel mai rau caz. Vezi ca pentru asemenea sfaturi preiei garantia in cazul cazurilor si nu cred ca mai dureaza mult pina vor simti pe pielea lor binevoitori ca tine ce inseamna cind ia foc casa altuia. In UE cam asa merg treburile :)

Apropo ai ramas fara argumente de o tot bagi pe aia cu off topicul ...de la ovreme?

#20
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,471
  • Înscris: 08.12.2006

 vata_pa_batz, on Mar 11 2008, 17:36, said:

Nope! Cu aparatul de 8lei va masura aceeasi "impedanta nominala", dupa care va face legaturile la "scula", care va lua foc in cel mai rau caz. Vezi ca pentru asemenea sfaturi preiei garantia in cazul cazurilor si nu cred ca mai dureaza mult pina vor simti pe pielea lor binevoitori ca tine ce inseamna cind ia foc casa altuia. In UE cam asa merg treburile :)
Nu e cazul.

 ice187, on Mar 6 2008, 20:34, said:

pana la urma le-am conectat , n-a iesit fum ...

 vata_pa_batz, on Mar 11 2008, 17:36, said:

Apropo ai ramas fara argumente de o tot bagi pe aia cu off topicul ...de la ovreme?

Nu, avertismentul de a se posta on topic se referea la respectarea unor reguli general acceptate pe acest forum. Nu consider necesare alte argumente în discuția on topic. Am sperat că nu va fi cazul aplicării unei sancțiuni, se pare că am greșit.
Repet rugămintea de a se păstra sensul topicului, pentru a nu fi necesară aplicarea de sancțiuni.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate