Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce gen este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 

Michael Jackson

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
rock_on

rock_on

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 23.02.2008
Michael Jackson?..cred ca toti il cunoasteti..a fost un mare cantaret care a avut multe melodii si videoclipuri reusite..ba chiar nu mai avea ce face cu banii cred k si d-aia a cheltuit 7 000 000 de dolari pe un videoclip intitulat ,,Scream"..dar deodata a disparut faima:-??...ce s-a intamplat cu el?...stiu ceva de niste copii :(

il mai asculta careva?

#2
prostache

prostache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 04.01.2008
io nu-l mai ascult / si vorba lui  Chris Rock    "Eu nu l-as lasa sa se uite la copii mei nici la televizor" in I Think I Love My Wife e foarte faina

#3
dragon01

dragon01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 26.04.2007
da,dar fanii nu mai ies in evidenta,a fost defaimat prea tare

#4
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007

View Postrock_on, on Mar 6 2008, 11:27, said:

ce s-a intamplat cu el?...stiu ceva de niste copii :(

il mai asculta careva?
E simpatica intrebarea ta. :)
Abia apoi am vazut ca ai doar 12 ani.
Eram fana candva, dar mi-a trecut.
Stii bine cu copiii; pedofilie se cheama.

#5
rock_on

rock_on

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 23.02.2008

View Postblueunicorn, on Mar 26 2008, 22:31, said:

E simpatica intrebarea ta. :)
Abia apoi am vazut ca ai doar 12 ani.
Eram fana candva, dar mi-a trecut.
Stii bine cu copiii; pedofilie se cheama.

nu-s chiar atat de copil  :lol:  :lol:

#6
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Va aia pe voi aiurea (nu voi in special). Omul a fost un mare artist, un showman desavirsit si ce a lasat in urma nu poate fi contestat. Cum zicea un prieten (foarte posibil sa fiu eu de fapt) fan MJ: Michael Jackson a inventat muzica si showbusiness-ul.

#7
AcerMate

AcerMate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 14.05.2003

View Post934, on Mar 27 2008, 12:20, said:

Va aia pe voi aiurea (nu voi in special). Omul a fost un mare artist, un showman desavirsit si ce a lasat in urma nu poate fi contestat. Cum zicea un prieten (foarte posibil sa fiu eu de fapt) fan MJ: Michael Jackson a inventat muzica si showbusiness-ul.

Corect.

MJ a adunat pe stadioane oameni cat nu mai aduna azi multe trupe. Si a vandut cat nu mai vand azi multe trupe.

#8
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007
Tocmai acuma ascult Dirty Diana. Tare atat melodia cat si videoclipul. Mi-a placut Michael Jackson cand eram mic, imi place si acuma si o sa imi placa si la batranete.

#9
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,622
  • Înscris: 13.06.2004
Ce înnebunit eram după Michael Jackson. Și ce trist am fost când niște vecini s-au dus la concertul din 1996 și eu nu am avut bani! :crybaby:
Amu' mai ascult de la el melodii precum: "Beat it", "Billie Jean", "I'm bad", "Rember the time" (off, piesă de nostalgie), "Thriller"... în trecut îmi plăceau mai multe.

#10
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

View Postdjl, on Jul 14 2008, 11:33, said:

Ce înnebunit eram după Michael Jackson. Și ce trist am fost când niște vecini s-au dus la concertul din 1996 și eu nu am avut bani! :crybaby:
Idem in 1992 cind a venit cu Dangerous. Macar vecina care a fost mi-a dat biletul la sfirsit si il agatasem ca pe icoana.

#11
fracture

fracture

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 08.06.2006

View Post934, on Mar 27 2008, 09:20, said:

Va aia pe voi aiurea (nu voi in special). Omul a fost un mare artist, un showman desavirsit si ce a lasat in urma nu poate fi contestat. Cum zicea un prieten (foarte posibil sa fiu eu de fapt) fan MJ: Michael Jackson a inventat muzica si showbusiness-ul.
Muzica sigur a inventat-o dar showbizul l-a inventat James Brown  :D
Mi se pare foarte ciudat când aflu că nu toți oamenii au auzit te Beat it, In the closet, Smooth Criminal sau Earth Song
La mine sora mea era mare fan MJ, mie chiar nu îmi plăcea dar ascultând zi de zi (eram la școala generală atunci) m-am trezit azi că îi știu piesele pe de rost  B)

#12
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008
Nu ii inteleg pe cei care zic despre MJ ca este : mumie , pedofil , etc. , fara ca ei sa il fi cunoscut sau macar sa participe la un concert de-al lui.
1. Este Regele muzicii pop.
2. A fost votat artistul (in plan muzical) al MILENIULUI.
3. Este cantaretul cu cele mai multe albume vandute in toata lumea . (peste 700.000.000).
4. Este unul dintre artistii cu cele mai multe acte caritabile .
5. Daca el a dorit sa devina alb , este dorinta lui , pe care noi trebuie sa o respectam.

MJ sa devotat trup si suflet muzicii si dansului.
Eu consider ca este un ambasador intre negrii si albi.

In cateva cuvinte: Michael Jackson este un adevarat NOBIL , si merita respectul tuturor.

#13
d4nc34l1f3

d4nc34l1f3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 21.04.2007
Pacat ca
1. Muzica  pop e un mare rahat mai nou.
2. Suntem deja in mileniul 3.
3. Ultimele melodii sunt jenante.
4. A ajuns sa aiba el nevoie de acte caritabile.
5. A fost un experiment nereusit.

Michael Jackson apartine secolului trecut. Mai bine sa ramana asa. Il respect mai mult pentru ce a fost.

Edited by d4nc34l1f3, 13 January 2009 - 20:21.


#14
davvidd

davvidd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 08.01.2009

View PostFishhh, on Jan 13 2009, 19:53, said:

Nu ii inteleg pe cei care zic despre MJ ca este : mumie , pedofil , etc. , fara ca ei sa il fi cunoscut sau macar sa participe la un concert de-al lui.
1. Este Regele muzicii pop.
2. A fost votat artistul (in plan muzical) al MILENIULUI.
3. Este cantaretul cu cele mai multe albume vandute in toata lumea . (peste 700.000.000).
4. Este unul dintre artistii cu cele mai multe acte caritabile .
5. Daca el a dorit sa devina alb , este dorinta lui , pe care noi trebuie sa o respectam.

MJ sa devotat trup si suflet muzicii si dansului.
Eu consider ca este un ambasador intre negrii si albi.

In cateva cuvinte: Michael Jackson este un adevarat NOBIL , si merita respectul tuturor.
Ai dreptate, merita mai mult respect din partea tuturor pentru tot ce a facut. A fost un artist exceptional. E pacat, pentru ca vad ca unii il critica prin faptul ca vremea lui a trecut. O sa treaca si vremea lor...

#15
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008
REVINE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
B) B) B)  

         \:D/\:D/\:D/\:D/

#16
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

View PostFishhh, on Jan 13 2009, 19:53, said:

Nu ii inteleg pe cei care zic despre MJ ca este : mumie , pedofil , etc. , fara ca ei sa il fi cunoscut sau macar sa participe la un concert de-al lui.
1. Este Regele muzicii pop.
2. A fost votat artistul (in plan muzical) al MILENIULUI.
3. Este cantaretul cu cele mai multe albume vandute in toata lumea . (peste 700.000.000).
4. Este unul dintre artistii cu cele mai multe acte caritabile .
5. Daca el a dorit sa devina alb , este dorinta lui , pe care noi trebuie sa o respectam.

MJ sa devotat trup si suflet muzicii si dansului.
Eu consider ca este un ambasador intre negrii si albi.

In cateva cuvinte: Michael Jackson este un adevarat NOBIL , si merita respectul tuturor.

1. Regii mai si mor.
2. Nu, asta a inteles el ca a fost votat artistul mileniului. A fost penibil momentul, cauta-l pe youtube.
3. Cantitatea nu inseamna si calitate, dimpotriva.
4. Asta ca sa compenseze pedofilia?
5. N-are decat, dar sa recunoasca.

#17
ericloca

ericloca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 18.06.2008

View PostThomas-, on Mar 5 2009, 22:37, said:

5. N-are decat, dar sa recunoasca.
Nu , MJ nu a dorit sa devina alb . A fost nevoit sa isi decoloreze pielea din cauza unei boli (vitiligo) care se manifesta sub forma de pete albe pe piele. El mulatru , pete albe ,nu arata prea bine . Asa ca s-a decolorat .

Edited by ericloca, 17 March 2009 - 21:17.


#18
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
Nu-mi place sub nicio forma. Absolut nicio piesa. Cat despre pedofilie/albofilie ma lasa rece. Eu cand ascult ceva, ascult pentru ca-mi place si suna bine, nu pentru ca vocalistul/solistul este un sfant al timpurilor moderne, sau sa aflu ceva "dezamagitor" si brusc sa nu-mi mai placa. Lol.
E ca aia cu, recunosc ca brad pitt e barbat frumos, dar mie nu-mi place. :lol:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate