Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Extraopțiuni la Cartela Vodafone

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19202 replies to this topic

#17983
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 27.09.2005
"Activarea unei oferte cu roaming conduce automat la dezactivarea oferetelor nationale de pe cont,ele fiind incompatibile."

deci pierzi oferta 2 de retentie daca activezi ceva cu roaming.

#17984
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 16.06.2006
Nu e clar ce inseamna "dezactivare".
Inteleg ca nu pot functiona simultan dar dupa spusele colegului @me_iauras optiunea nu dispare si poate fi reactivata.
Nu e clar cum/cand? E limitata activarea la perioada/data ei (28 zile) sau o activezi instant...

Edited by radurus, 06 July 2022 - 09:50.


#17985
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 27.09.2005
Daca este o oferta nationala din portofoliul vodafone o poti activa oricand dupa ce termini cu roamingul, dar oferta 2 de retentie este o oferta speciala si nu cred ca o vei mai putea activa.

"Dacă activezi mai multe oferte pe cont, ultima ofertă activată se va reînnoi automat dacă exista credit suficient in cont."

deci oferta cu roaming va avea reinnoire automata nu oferta 2.

Edited by lucianteo6, 06 July 2022 - 10:15.


#17986
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 16.06.2006
Cel mai simplu... nu riscam sa pierdem oferta 2 nationala.
Trecem cartela pe dezactivat.

Operatorul la *222 asa a zis ca oferta nationala dispare pe pe cont.
Acum daca stie din experienta sau a preluat info, nu putem sa ne dam seama tinand cont cate informatii gresite s-au primit de la operatori care nu stiau cum functioneaza unele lucruri.

#17987
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 27.09.2005

View Postradurus, on 06 iulie 2022 - 10:59, said:

Cel mai simplu... nu riscam sa pierdem oferta 2 nationala.
Trecem cartela pe dezactivat.

Adica?inchizi simul cu oferta 2 si folosesti alt sim?

#17988
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 16.06.2006
Am deja un sim yoxo in telefon cu 19lei.(e comod si sigur cu 2 sim-uri, comuti datele pe acela cu semnal mai bun)
Bag optiune roaming cu 30lei.

Adica da, opresc sim-ul vdf de tot cat timp sunt in afara tarii sau o scot din telefon ca sa nu consume energie degeaba tot incercand sa se conecteze la o retea (aprobata).

Edited by radurus, 06 July 2022 - 11:46.


#17989
danflo88

danflo88

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 07.01.2016
Salut.
Aveti idee daca la Yoxo nu te lasa sa portezi mai mult de 1 numar pe cont? Am incercat sa portez acum un numar de Vodafone in Yoxo (mai am un numar portat pe contul de Yoxo) dar primesc eroare ca mai am un abonament Yoxo pe cont si nu ma lasa sa portez si al doilea numar de Vodafone in Yoxo

#17990
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2012

View Postdanflo88, on 06 iulie 2022 - 21:32, said:

Salut.
Aveti idee daca la Yoxo nu te lasa sa portezi mai mult de 1 numar pe cont? Am incercat sa portez acum un numar de Vodafone in Yoxo (mai am un numar portat pe contul de Yoxo) dar primesc eroare ca mai am un abonament Yoxo pe cont si nu ma lasa sa portez si al doilea numar de Vodafone in Yoxo
Pana nu se termina portarea pentru primul numar, nu te lasa sa-l adaugi pe urmatorul.
Altfel, yoxo te lasa sa portezi oricate numere, eu am deja 4 intr-un singur cont.

#17991
Ares14

Ares14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 17.08.2019
Cea mai mică opțiune lunară (28 zile cât e luna la VDF/ORG Posted Image ) costă, la mine la *100# sau în MyVodafone 5 euro.
Există vreun număr scurt de SMS pentru activarea vreunei opțiuni regionale dedicată și zonei MM?
Mulțumesc!

#17992
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Pai cam asta e baiul principal in ultimele (mai multe) pagini ale topicului: nimic sub 5 EUR, afara de ingineria cu portarea din Vdf in Yoxo.
Astia sunt pe cale de a inchide Ofertele alea 2 in 1 (de 5 si de 6 EUR la doua luni) si chiar si Regionalele de 3 EUR.
Cel mai apropiat rezumat e aici

LE: nu stiu asta cat de tentanta este (e de portare, insa)

#17993
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 21.08.2008
Postez și aici informația că pentru cei care obțin WOW3 la 2 euro, se poate activa roaming cu 35 de lei extra fara sa se piardă nimic.
Asta este un abonament, nu cred că există ceva la 2 euro preplătit.

#17994
Adrian1509

Adrian1509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 11.06.2020
Se pot activa extraoptiuni roaming pentru abonamentele care nu au acces roaming? Nu stiam.

#17995
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 21.08.2008
Am confirmarea de la un consultant care a facut oferta in urma renunțării la portare.


#17996
Adrian1509

Adrian1509

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 11.06.2020
Ar fi bine sa mearga, dar proasta miscare pentru ei. Asa nu mai merita sa-ti iei abonament cu acces la roaming.

#17997
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2012

View Postdanghetau, on 07 iulie 2022 - 14:16, said:

Postez și aici informația că pentru cei care obțin WOW3 la 2 euro, se poate activa roaming cu 35 de lei extra fara sa se piardă nimic.
Asta este un abonament, nu cred că există ceva la 2 euro preplătit.
Cum se poate obtine WOW3 la 2 euro? Trebuie portat un numar care e deja pe abonament?

#17998
razzzv

razzzv

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 22.06.2022

View Postcarlo7, on 07 iulie 2022 - 15:51, said:

Cum se poate obtine WOW3 la 2 euro? Trebuie portat un numar care e deja pe abonament?
La cei ce sunt deja abonati au oferta la portare pentru alt nuumar din abonament Concurenta in abonament Vodafone.
Ai cu 2 euro abonament identic cu cel pe care il ai deja.

#17999
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 27.09.2005
Adica daca ai un wow 2 deja si portezi alt abonament in vodafone vei primi acel wow 2?

#18000
razzzv

razzzv

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 22.06.2022

View Postcarlo7, on 06 iulie 2022 - 23:03, said:

Pana nu se termina portarea pentru primul numar, nu te lasa sa-l adaugi pe urmatorul.
Cum adica pana nu se termina portarea?
Adica daca faci o cerere de portare pe un cont Yoxo si o anulezi, nu mai poti face si o a doua cerere de portare pentru alt numar de pe acelasi cont Yoxo?
E cam stupid sa faca asta, sa te oblige sa faci niste conturi fictive... probabil vor sa umfle cifrele, sa dea bine in rapoarte ca s-au dublat numarul de conturi Yoxo.

View Postlucianteo6, on 07 iulie 2022 - 16:51, said:

Adica daca ai un wow 2 deja si portezi alt abonament in vodafone vei primi acel wow 2?
Da, cam asa e oferta.
Dar trebuie ca titularul de la abonamentul Concurenta sa fie acelasi cu titularul de la abonamentul Vodafone.
Merge si pentru noi abonati, adica iti poti face azi un abonament Vodafone nou de 5 euro, iar maine sa portezi inca un numar de abonament Concurenta la abonament Vodafone si va costa doar 2 euro si va avea beneficiile abonamentului de 5 euro facut cu o zi in urma... ajungand sa platesti pentru doua abonamente identice doar 7 euro. Nici nu mai stiu cati GB are abonamentul de 5 euro, stiu ca e nelimitat pe voce.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate