Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 

Extraopțiuni la Cartela Vodafone

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19227 replies to this topic

#17875
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,629
  • Înscris: 20.10.2006

View Postdanb1961, on 16 iunie 2022 - 10:07, said:

Voda' nu poate refuza decat daca ai contract in derulare si/sau datorii la ei.. asa ca un telefon la ei ca sa vezi cu ce te-au "agatat" ar fi binevenit pt. tine..
Din contra, faptul ca ai contract in derulare sau datorii la ei nu reprezintă motiv de refuzare a portarii, mai degrabă date completate greșit in cerere sau neraspuns la telefon când te-au sunat sa confirmi portarea și sa iti propună o contra-oferta.

#17876
iceberg

iceberg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 26.07.2004

View Postcarlo7, on 16 iunie 2022 - 10:04, said:

Mi-au refuzat si mie o portare si motivul a fost ca nu era corect codul cartelei, probabil l-am scris gresit. In cazul refuzului portarii nu se mai activeaza nici optiunea de 2 euro.

Cum, ca este cu verificare - de aia il "bagi" tu in camp si mai pui si foto (deci, il verifica si ei)....nu cred ca de acolo se trage...

#17877
iceberg

iceberg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 26.07.2004

View Postlucian2017, on 16 iunie 2022 - 10:25, said:

Cartela pe care ai primit oferta avea optiune activa ?
Cand spui 7 incercari te referi la cartele diferite pentru portare sau ai incercat cu o cartela de mai multe ori ?

Da, era activa si inca este.(vezi post-ul meu mai sus)..Optiunea de 2 EUR apare ca ...Extraoptiune activa.
Dupa expirarea perioadei active la Ofertei regionala 3 (cu 4 EUR), se primeste SMS cu "Oferta a  expirat..."

#17878
lucian2017

lucian2017

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 19.06.2017
Reformulez pentru ca nu s-a raspuns, a incercat cineva sa anuleze portarea pentru ca nu a primit oferta dupa care sa incerce sa porteze din nou acelasi nr ? Sunt in aceasta situatie.

#17879
matbor

matbor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 10.07.2008
Eu am primit oferta 2 eur pe 4 cartele , ultima primita chiar azi (am scanat cartela,am ales data de portare 20.06, am trimis cererea, apoi in cca 10 min a venit oferta ).

La una din cartele , cererea de portare a fost refuzata de VDF, DAR OFERTA-2 eur , tot a aparut in cont .

Attached Files

  • Attached File  YX.jpg   97.58K   76 downloads

Edited by matbor, 16 June 2022 - 14:21.


#17880
Syneweap

Syneweap

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 04.09.2006
Ofertă primită și de mine miercuri pe o cartelă în grație dar care avea și oferta cu 1 milion de Mega de date. Portarea urma să se facă pe 30, activat simul fizic Yoxo luni.

#17881
lucian2017

lucian2017

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 19.06.2017
Aveti ideie daca se poate modifica data de portare adica sa o pun mai devreme,momentan este pe 27 si as pune-o pe 20 .

#17882
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,090
  • Înscris: 27.09.2005

View Postlucian2017, on 16 iunie 2022 - 12:21, said:

Reformulez pentru ca nu s-a raspuns, a incercat cineva sa anuleze portarea pentru ca nu a primit oferta dupa care sa incerce sa porteze din nou acelasi nr ? Sunt in aceasta situatie.

Nu stiu daca se poate modifica data portarii, oricum nu cred ca este decisiva acea data.
Anuleaza portarea
Fa alt cont de email ( outlook.com cel mai usor si rapid )
Fa alt cont de yoxo
Fa din nou portarea, asteapta simul prin curier, scaneaza codul de bare si vezi poate primesti oferta.

#17883
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,126
  • Înscris: 29.01.2016
Mi-a venit randul sa imi incerc norocul cu portarea in Yoxo, mi-a fost dezactivata Oferta 3 pe un nr din familie. Am inceput demersurile pt portare, astept sa vina simul Orange.
Asa ca, am o intrebare pentru cei care au anulat cererea de portare. Ce se intampla in acest caz cu numarul si simul de Orange ?
Ma intereseaza daca se anuleaza pur si simplu, sau daca se pot pastra ca nr prepay si pot fi folosite apoi asa. Ideea e ca daca primesc Oferta 2, voi anula cererea de portare, dar as fi interesat sa pastrez simul si nr de Orange pe prepay pentru altcineva din familie.
Multumesc.

Edited by Magicwisewolf, 17 June 2022 - 09:55.


#17884
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

View PostMagicwisewolf, on 17 iunie 2022 - 09:53, said:

Intrebare pentru cei care au anulat cererea de portare. Ce se intampla in acest caz cu numarul si simul de Orange ?
Ma intereseaza daca se anuleaza pur si simplu, sau daca se pot pastra ca nr prepay si pot fi folosite apoi asa. Ideea e ca daca primesc Oferta 2, voi anula cererea de portare, dar as fi interesat sa pastrez simul si nr de Orange pe prepay pentru altcineva din familie.
Multumesc.
Ai mai multe opțiuni cand închizi abonamentul,una dintre ele este sa treci pe prepay,in acest caz iti va da o lună o opțiune gratis

#17885
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,126
  • Înscris: 29.01.2016
Multumesc de raspuns.
E ok atunci.
Sa vedem ce va iesi. Daca nu primesc Oferta 2, chiar voi porta, nu ma rog de ei.
Singura dilema este in cazul in care as vrea sa revin in Vodafone, ca sa trec pe Flex, in cazul in care, din diverse motive nu mai voi impaca cu Yoxo (semnal, retea, diverse probleme, etc)
Nu stiu cum se procedeaza. Banuiesc ca va trebui sa imi misc curu' intr-un magazin Vodafone sa initiez cerere de portare. Dar nu stiu cum va fi vazut nr de Yoxo (al meu, cel portat), ca abonament, ca prepay...?

View Postprison, on 17 iunie 2022 - 09:56, said:

Ai mai multe opțiuni cand închizi abonamentul,una dintre ele este sa treci pe prepay,in acest caz iti va da o lună o opțiune gratis

Aaa, acum m-am prins. Deci, practic, daca eu anulez cererea, nu inseamna ca inchid automat si abonamentul Yoxo. El merge in continuare.
Se inchide doar daca il inchid eu. Da, nu m-am gandit...

#17886
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2012
Dupa anularea portarii poti ramane cu abonamentul yoxo pe numarul temporar, care devine permanent.
Nu ai de ce sa treci la cartela orange pentru ca nu-ti dau nicio optiune gratuita pentru o luna, ai doar o zi cu minute si trafic.
Daca nu ai nevoie decat de un numar pe care sa fii apelat, poti trece la prepay cu valabilitatea numarului de 300 de zile.
Si la flex ar trebui sa poti trece fara sa mergi in magazin - spun ei ca se ocupa de portare, doar sa mearga aplicatia.

#17887
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,126
  • Înscris: 29.01.2016
Da, Flex ramane ca ultima varianta, in caz ca nu iese bine ceea mi-am propus.
Ordinea preferintelor ar fi asa :
1) Oferta 2, daca mi-o dau
2) Yoxo, ramane portarea valabila
3) daca e dracu negru si sar din lac in put(a), portare la loc in Vodafone pe Flex de 5 si am terminat balciul. Ca e clar ca alte variante nu mai sunt.

#17888
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,090
  • Înscris: 27.09.2005
Daca inchizi un yoxo primesti o zi cu minute si net apoi inca o luna cu oferta 6 ( ai doar 6 gb de net ).

La portare inapoi in vodafone , daca esti intr-unul din judetele din promotie, poti prinde oferta 6 la pret de 3.

Edited by lucianteo6, 17 June 2022 - 11:53.


#17889
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

View Postlucianteo6, on 17 iunie 2022 - 11:51, said:

Daca inchizi un yoxo primesti o zi cu minute si net apoi inca o luna cu oferta 6 ( ai doar 6 gb de net ).
Asta am zis si eu dar am fost contrazis.

#17890
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,126
  • Înscris: 29.01.2016

View Postlucianteo6, on 17 iunie 2022 - 11:51, said:

Daca inchizi un yoxo primesti o zi cu minute si net apoi inca o luna cu oferta 6 ( ai doar 6 gb de net ).

La portare inapoi in vodafone , daca esti intr-unul din judetele din promotie, poti prinde oferta 6 la pret de 3.

Ai idee si care ar fi judetele, te rog ?

#17891
carlo7

carlo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 13.08.2012

View Postprison, on 17 iunie 2022 - 12:38, said:

Asta am zis si eu dar am fost contrazis.
Fara intentia de a contrazice, credeam ca nu mai e valabila informatia pentru ca la mine nu s-a mai activat oferta 6. Inseamna ca am avut ghinion.

#17892
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,090
  • Înscris: 27.09.2005
Scrie mic jos lista județelor...

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate