Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 

Extraopțiuni la Cartela Vodafone

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19227 replies to this topic

#17911
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022
Corect, eu am deja un yoxo cu scaderea pretului pentru datele neconsumate, nu am platit vreodata mai mult de 19 lei lunar.

Pentru nonSEE vodafone iese mai bine cu optiunea de 15 euro, mai bine decat Digi fiindca ai si minute.
Eu am schimbat traseul si nu mai am nevoie de nonSEE, diferenta de bani de la optiuni e benzina 😂😂😂 si confortul autostrazilor adevarate !

Edited by icssizero, 20 June 2022 - 14:28.


#17912
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,126
  • Înscris: 29.01.2016

View Postradurus, on 20 iunie 2022 - 14:06, said:

Facusem o confuzie.
Probabil m-am uitat la roaming non-SEE.

Daca adaugi roaming SEE ca optiune e 30 lei.

Corect
Practic, daca e scazi costul de 19 lei lunar, ai roaming cu 20 de lei in plus...

Adineauri am primit cartela de Yoxo prin curier.
Am scanat-o, am mers mai departe in aplicatie si am selectat data de 22.06 pt portare.
Am primit aproape instant mesaj cu Oferta 2 pe nr de Vodafone. Copilul nu vrea sa treaca in Orange, ma vad nevoit sa anulez portarea.
Oricum, scopul a fost atins, nu mai ramane decat sa testez semnalul pe nr de Yoxo, sa vad ce semnal am si ce viteza la net comparativ cu Vodafone. Voi lua abonamentul si in roaming, ca sa vad ce ii poate pielea.
Revin cu detalii.

#17913
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,028
  • Înscris: 16.06.2006
De acord dar nu activez abonamentul cu 39 ca n-am nevoie de el ca apoi sa il schimb la loc pe ieftin.

Pun doar optiunea cu 30 o data, o luna si gata.
N-am inteles de ce la unii costa doar 25lei optiunea roaming (au ab de baza mai mare?)

Cei care au abonament cu returnarea banilor pe datele neconsumate, daca schimba pe ab cu roaming, pierd facilitatea cand activeaza la loc ab cu 19lei.

Stiu ca e offtopic dar n-am inteles de cand se activeaza efectiv optiunea la yoxo. Instant? (de dezactivat am inteles ca se dezactiveaza la data reinoirii abonamentului)

Edited by radurus, 20 June 2022 - 15:28.


#17914
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,126
  • Înscris: 29.01.2016

View Postradurus, on 20 iunie 2022 - 15:26, said:

De acord dar nu activez abonamentul cu 39 ca n-am nevoie de el ca apoi sa il schimb la loc pe ieftin.

Pun doar optiunea cu 30 o data, o luna si gata.
N-am inteles de ce la unii costa doar 25lei optiunea roaming (au ab de baza mai mare?)

Cei care au abonament cu returnarea banilor pe datele neconsumate, daca schimba pe ab cu roaming, pierd facilitatea cand activeaza la loc ab cu 19lei.

Stiu ca e offtopic dar n-am inteles de cand se activeaza efectiv optiunea la yoxo. Instant? (de dezactivat am inteles ca se dezactiveaza la data reinoirii abonamentului)

Da, e instant, cf a ceea ce scrie

#17915
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Al 2 lea numar portat=
1. la prima incercare s-a refuzat  portarea
2. Am schimbat contul si seria cartelei si a functionat, confirmarea optiunii cu 2 e a venit in 30s=>sistem automat
PS schimbat seria cartelei= anterior aveam un sim vechi ce avea identificatorul de 13 cifre cele mai noi au 19 cifre=> cel mai probabil refuzul este de la seria cartelei
Bafta

Edited by danb1961, 20 June 2022 - 15:59.


#17916
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,126
  • Înscris: 29.01.2016
Asa este, sunt simuri mai vechi pe care apare seria din 13 cifre. Nu e nevoie de inlocuire de sim, se pune inainte 894001 la VDF.
La Orange e 894010, parca.
Practic, fara 894001 apare seria incompleta, aici e problema si se rezolva cum am zis mai sus.

Si da, sistemul e automat, se pare. Oferta se activeaza aproape instant dupa ce trimiti cererea de portare.

#17917
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009
Am primit pana la urma oferta de 2 euro,am comandat o noua cartela yoxo si am portat tot acelasi numar de la vodafone.Oferta am primit-o repede ,nu am inteles de ce prima data nu a functionat .

#17918
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009
Acum am fost sunat de operatoarea vodafone sa ma intrebe care este motivul portarii,i-am explicat ca am optat pentru un abonament yoxo la 19 ron dar vazand oferta primita de 2 euro am anulat portarea.Probabil lor nu le apare prea repede cererea de anulare a portarii si asta e motivul pentru care suna,mi-a explicat in ce consta oferta de 2 euro ,ca doua luni e gratuit dupa care ''ce aveti dumneavoastra de facut este sa incarcati lunar cu 2 euro'' .

#17919
AlxMih

AlxMih

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 15.04.2015
Azi am portat in Digi o cartela 8€ la 42 zile. Daca fac socoteala incarcam la 84 zile 16€. Nu le-a placut. Daca incarc 5€ la 28 zile tot acolo eram. Care este ghișeftul lui VDF ca mi-a inchis oferta? Ma trimis client la Digi. E bine platesc totul pe o factura am scapat de o grija.
Am primit celebrul sms cu 2€,nu sunt interesat. Acum dai oferta asta?

#17920
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 15.07.2003
Nu ai fost interesat din ce motiv? Ca ai primit mai multe beneficii la digi? Si daca da, ce te-a tinut pana acum sa faci pasul?

#17921
AlxMih

AlxMih

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 15.04.2015
La Digi oferta standard. Am stat la VDF atât timp cât am avut oferta 8/42.La 28 zile nu sunt interesat.

#17922
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
Ce aroganti sunt unii zici ca sunt mare baza de clienti 😂

#17923
gestt

gestt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,883
  • Înscris: 09.10.2009
Primit astăzi pe o cartela fara EO activa,  folosita în general pentru plata parcare  ..
Attached File  Screenshot_20220621-183358_Messages~2.jpg   190.14K   130 downloads

#17924
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 15.07.2003

View PostAlxMih, on 21 iunie 2022 - 17:20, said:

La Digi oferta standard. Am stat la VDF atât timp cât am avut oferta 8/42.La 28 zile nu sunt interesat.

Adica cu 1 euro "plateai" 5,2 zile. Iar apoi nu ti-a convenit cand cu 1 euro vorbeai 14 zile si te-ai dus pe ceva standard la altii. sigur ai facut calculele corect?

#17925
AlxMih

AlxMih

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 15.04.2015
Da. Nu stau ca vor ei(vazând ca plec).
Daca nu plecam primeam oferta? Aaaa vede ca portezi hop nu pleca iti dam mocangeala. Nu mersi n-am nevoie.

#17926
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 15.07.2003
Pai nu primeai (si nimeni nu primeste) ceva mai bun pt ca se presupune ca din moment ce platesti la o anumita perioada, esti de acord cu conditiile si cu pretul cerut.
Cand vad ca acel client e pe cale sa plece, ii fac o oferta. Este ceva normal. La un moment dat se dadeau milioane de giga de trafic ca sa ramai. Acum e pe pret mic cu suficiente resurse. Ca vrei sa accepti sau nu, e la latitudinea ta. Oricum, la cat de usor se fac si anuleaza cererile de portare in aceste zile nu vad asta ca o mare bataie de cap.

#17927
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002

View PostAlxMih, on 21 iunie 2022 - 19:52, said:

Da. Nu stau ca vor ei(vazând ca plec).
Daca nu plecam primeam oferta? Aaaa vede ca portezi hop nu pleca iti dam mocangeala. Nu mersi n-am nevoie.
Pai acum la Digi ai o oferta mai
bună?

Edited by danb1961, 21 June 2022 - 20:11.


#17928
AlxMih

AlxMih

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 15.04.2015
Cea clasica 25lei Optim nelimitat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate