Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Extraopțiuni la Cartela Vodafone

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19202 replies to this topic

#17947
IaBaDaBadU

IaBaDaBadU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 05.05.2022
Deci nu se poate activa net nelimitat si bonusul de 50gb. Intreb pt un prieten, daca ai net nelimitat la ce foloseste bonusul de 50gb?🙄 Is mai greu de cap.

#17948
razzzv

razzzv

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 22.06.2022
Poate spune cineva concret care sunt pasii pentru a face abonament yoxo ca sa primesti oferta portare Vodafone?
Merge sa faci aceasta cerere si de pe PC? Ca eu nu vad pe siteul yoxo cum poti face asta de pe PC, pare ca esti fortat sa ai telefon smart si sa instalezi aplicatie speciala.
Pe siteul abonamentului yoxo la pasi spune ceva de scanare carte de identitate, intrebarea e: merge si sa trimiti o copie xerox atasata?
Mai zice ceva de un card de plati, e ceva obligatoriu sa ai un card sau merge si fara?
Pe la inceputul anului mai spunea si ceva de verificare identitate faciala sau ceva de genul, acum vad ca nu mai apare. Mai e cazul de asa ceva si cum se face acea verificare, trebuie sa aiba telefonul un scanner facial?
Si inca o intrebare, daca faci un cont pe aplicatia yoxo, poti face mai multe cereri de portare pentru mai multe numere Vodafone, sau trebuie cate un cont pentru fiecare numar pe care il vrei portat?

Inteleg ca ei vor aloca un numar temporar Orange si il trimit prin curier la adresa si dupa ce il primesti trebuie activat numarul si apoi se trimite cererea de portare catre Vodafone. Intrebarea este ce se intampla cu numarul Orange daca anulezi portarea dupa ce ai activat numarul Orange? Ramane abonamentul Yoxo in continuare? Cum scapi de el, mai ales ca daca e obligatoriu sa le dai cardul inteleg ca iti pot retrage cum vor ei banii de acolo. Exista in aplicatie posibilitate sa stergi cardul sau va ramane vesnic acolo la dispozitia lor? Trebuie golit sau inchis contul la care e atasat cardul ca sa scapi de abonamentul Yoxo?

#17949
vasy_2007

vasy_2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 06.03.2007

 IaBaDaBadU, on 22 iunie 2022 - 23:00, said:

Deci nu se poate activa net nelimitat si bonusul de 50gb. Intreb pt un prieten, daca ai net nelimitat la ce foloseste bonusul de 50gb?🙄 Is mai greu de cap.


Scuze. Cred că m-am exprimat eu rău. Am vrut să zic, că cei care au deja activat bonusul 50GB nu pot activa net nelimitat, decât după data de expirare a bonusului de 50GB.

Edited by vasy_2007, 23 June 2022 - 04:28.


#17950
prison

prison

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,629
  • Înscris: 06.10.2009

 razzzv, on 22 iunie 2022 - 23:22, said:

Poate spune cineva concret care sunt pasii pentru a face abonament yoxo ca sa primesti oferta portare Vodafone?
Merge sa faci aceasta cerere si de pe PC? Ca eu nu vad pe siteul yoxo cum poti face asta de pe PC, pare ca esti fortat sa ai telefon smart si sa instalezi aplicatie speciala.
Pe siteul abonamentului yoxo la pasi spune ceva de scanare carte de identitate, intrebarea e: merge si sa trimiti o copie xerox atasata?
Mai zice ceva de un card de plati, e ceva obligatoriu sa ai un card sau merge si fara?
Pe la inceputul anului mai spunea si ceva de verificare identitate faciala sau ceva de genul, acum vad ca nu mai apare. Mai e cazul de asa ceva si cum se face acea verificare, trebuie sa aiba telefonul un scanner facial?
Si inca o intrebare, daca faci un cont pe aplicatia yoxo, poti face mai multe cereri de portare pentru mai multe numere Vodafone, sau trebuie cate un cont pentru fiecare numar pe care il vrei portat?

Inteleg ca ei vor aloca un numar temporar Orange si il trimit prin curier la adresa si dupa ce il primesti trebuie activat numarul si apoi se trimite cererea de portare catre Vodafone. Intrebarea este ce se intampla cu numarul Orange daca anulezi portarea dupa ce ai activat numarul Orange? Ramane abonamentul Yoxo in continuare? Cum scapi de el, mai ales ca daca e obligatoriu sa le dai cardul inteleg ca iti pot retrage cum vor ei banii de acolo. Exista in aplicatie posibilitate sa stergi cardul sau va ramane vesnic acolo la dispozitia lor? Trebuie golit sau inchis contul la care e atasat cardul ca sa scapi de abonamentul Yoxo?
Nu merge de pe PC doar de pe telefon
Pui buletinul in fata si il scanezi din aplicatie cand o sa-ti spuna aceasta
Trebuie neaparat card ,lunar iti vor retrage banii automat,nu merge sa platesti cash.
Te va pune sa-ti arati fata la camera pentru a-ti face un selfie.
Poti sa adaugi si alte numere din acel cont yoxo
Daca anulezi portarea poti anula si numarul respectiv sau ai o alta optiune de a-l trece pe prepay orange,in acest caz ai o luna gratis cu niste beneficii
Cand anulezi portarea se considera contractul inchis si nu are cum sa-ti mai retraga banii
Daca vrei neaparat sa-ti stearga datele din cont trimiti o cerere in acest sens cu o copie de buletin pe pagina lor de facebook sau ai mesenger si in aplicatie.
Toti pasi respectivi o sa-i gasesti in aplicatie cind  incepi procedura.

Edited by prison, 23 June 2022 - 06:33.


#17951
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Poti folosi orice telefon cu orice cartela

#17952
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 16.06.2006
Presupun ca @razzzv vrea sa primeasca optiunea 2 pe numere folosite pe telefiane "dumb" de catre persoane in varsta.

Trebuie un telefon smart ca sa pui aplicatia yoxo, sa faci inscrierea (cu cont email), sa inrolezi cardul de plata, etc.
Pe un cont yoxo asociat unei adrese email poti avea mai multe numere.
Nu e necesar ca acele numere/cartele sa fie folosite in acel telefon.

Edited by radurus, 23 June 2022 - 07:56.


#17953
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,106
  • Înscris: 29.01.2016

 prison, on 23 iunie 2022 - 06:31, said:

Daca anulezi portarea poti anula si numarul respectiv sau ai o alta optiune de a-l trece pe prepay orange,in acest caz ai o luna gratis cu niste beneficii
Cand anulezi portarea numarul de Orange se considera contractul inchis si nu are cum sa-ti mai retraga banii

Ca sa poti folosi in continuare acelasi cont pt portarea unui alt nr (al doilea, al treilea, etc) acesta trebuie sa fie activ.
Adica, daca tu renunti la portare, nr de Orange il inchizi, se inchide si contul, din ce inteleg eu. In acest caz, nu mai merge sa faci portarea cu nr 2 sau 3 pe acel cont, fiind inchis, corect ?
Si atunci, ideal ar fi sa pastrezi contul pana portezi si nr 2 sau nr 3 sau cate mai ai, apoi sa incepi sa inchizi din ele.
Cine stie aceste detalii, il rog sa confirme sau sa infirme ceea ce am scris (nici eu nu sunt sigur, desi, logic asa ar fi).

#17954
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 27.09.2005
Contul yoxo nu se inchide cand se inchide abonamentul yoxo !
Ori treci numarul pe prepay ori renunti definitiv la el, acel cont yoxo ramane activ.
Am conturi active de anul trecut fara numar atasat.
Poti folosi un cont activ si ii adaugi ce numar vrei sau poti alege numar nou din lista lor.


Am facut si a 3 portare pe yoxo si am primit oferta 2 dar mai greu ( aseara la 19 am facut cererea de portare in aplicatie si dimineata am constatat ca primisem oferta undeva in cursul noptii ).

Edited by lucianteo6, 23 June 2022 - 10:40.


#17955
razzzv

razzzv

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 22.06.2022

 radurus, on 23 iunie 2022 - 07:53, said:

Presupun ca @razzzv vrea sa primeasca optiunea 2 pe numere folosite pe telefiane "dumb" de catre persoane in varsta.

Trebuie un telefon smart ca sa pui aplicatia yoxo, sa faci inscrierea (cu cont email), sa inrolezi cardul de plata, etc.
Pe un cont yoxo asociat unei adrese email poti avea mai multe numere.
Nu e necesar ca acele numere/cartele sa fie folosite in acel telefon.
Exact.
Deci se poate face de pe un cont yoxo un numar nelimitat de portari, nu trebuie ca pentru fiecare numar sa se faca o adresa de email si apoi cont yoxo?

O alta intrebare, a incercat cineva sa porteze un numar nou activat Vodafone si sa primeasca oferta de portare 2 euro?

#17956
razzzv

razzzv

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 22.06.2022

 Magicwisewolf, on 23 iunie 2022 - 10:32, said:

Ca sa poti folosi in continuare acelasi cont pt portarea unui alt nr (al doilea, al treilea, etc) acesta trebuie sa fie activ.
Adica, daca tu renunti la portare, nr de Orange il inchizi, se inchide si contul, din ce inteleg eu. In acest caz, nu mai merge sa faci portarea cu nr 2 sau 3 pe acel cont, fiind inchis, corect ?
Si atunci, ideal ar fi sa pastrezi contul pana portezi si nr 2 sau nr 3 sau cate mai ai, apoi sa incepi sa inchizi din ele.
Cine stie aceste detalii, il rog sa confirme sau sa infirme ceea ce am scris (nici eu nu sunt sigur, desi, logic asa ar fi).
Exact asta ma interesa si pe mine.
In plus, trebuie sa treci prin acelasi proces cu toate numerele, sau va fi mai usor incepand cu al doilea numar daca le-ai dat deja buletinul, ai facut si selfie cum zice cineva mai sus, le-ai dat si datele cardului?

 lucianteo6, on 23 iunie 2022 - 10:37, said:

Contul yoxo nu se inchide cand se inchide abonamentul yoxo !
Ori treci numarul pe prepay ori renunti definitiv la el, acel cont yoxo ramane activ.

Am facut si a 3 portare pe yoxo si am primit oferta 2 dar mai greu ( aseara la 19 am facut cererea de portare in aplicatie si dimineata am constatat ca primisem oferta undeva in cursul noptii ).
Deci contul yoxo nu se poate inchide niciodata?
E cam ciudat, nici nu cred ca e legal sa nu permiti inchiderea unui cont, mai ales ca vorbim de un cont de abonament.

Pana la urma cum este, primesti oferta de portare dupa ce completezi in aplicatie, sau dupa ce activezi numarul yoxo primit prin curier?
Ca daca tu spui ca ai completat aseara la 19 cererea si ai primit oferta in timpul noptii, inseamna ca n-ai activat numarul yoxo ca sigur curierul nu lucreaza pe timp de noapte ca sa iti fi adus tie cartela, nu?

#17957
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 27.09.2005
Poti completa cererea de portare doar DUPA CE AI SCANAT SIMUL PRIMIT !!!
deci curierul a venit pana in ora 16, nu mai stiu exact.

Sa nu facem confuzii : una este contul yoxo si una este abonamentul yoxo.
Acel cont de yoxo nu e totuna cu contul de abonament : cand inchizi abonamentul yoxo prin transformare in prepay sau renuntare totala la numar, contul yoxo ramane dar nu contine nimic....doar o adresa de email ca user name si o parola, dispar toate informatiile despre tine legate de acel abonament avut, dispare numarul.
contul yoxo poate fi refolosit, am facut proba chiar astazi.

#17958
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 27.09.2005
A 4 portare : astazi la 13.26 scanat sim primit prin curier, completat cerere portare...si la 13.56 deja avea primita oferta de portare.

nu folosesc eu simul 3 si simul 4 portate, doar ma uit in myvodafone, din acest motiv nu stiu cand au primit sms de retentie.

#17959
vasy_2007

vasy_2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 06.03.2007
…Și totuși, astăzi a început să consume din resurse, deși am activat net nelimitat. Mai rămâne de verificat dacă funcționează după epuizarea resurselor din oferta 2 Euro.

#17960
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,105
  • Înscris: 13.01.2013
Mai este oferta locala cu 3€?

Mai este oferta locala cu 3€?

#17961
Vulpoiul-Jhon

Vulpoiul-Jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 01.03.2016

 xperia_ray, on 26 iunie 2022 - 16:49, said:

Mai este oferta locala cu 3€?
Eu am încărcat părinților cu 3€ și s-a reactivat oferta3 dar luna trecută după mentenanța de trei zile a Vodafone se dezactivase. Am trimis SMS la 321 de pe telefoanele părinților și s-a reactivat.

#17962
costing076

costing076

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.02.2009
Salutare , am refăcut și eu procesul de portare in  Yoxo și am primit imediat după scanare cartela Yoxo , acea oferta de 2 Euro. Deci , funcționează , nu știu de ce nu a funcționat acum 2 săptămâni , poate a fost înainte de acea mentenanță a celor de la Vodafone😀

#17963
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 21.08.2008
Misto daca ai nevoie de roaming, iei alta extraoptiune apoi iar faci o cerere de portare pentru a reveni daca/cat s-o mai putea la oferta de 2 euro.

#17964
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,089
  • Înscris: 27.09.2005
Daca ai nevoie de roaming gratis iti faci un yoxo gratis prima luna cu cod de la un coleg de forum si gata...nu strici oferta de retentie 2.

Pe alt sim ma refer...

Edited by lucianteo6, 27 June 2022 - 16:22.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate