Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

VIBE FM ( bye bye R.I.P :( )

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1123 replies to this topic

#1063
bullex

bullex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 13.05.2013
Eu nu am auzit niciodata reclame locale la 21 Buzau. Doar la Kiss si Magic.

#1064
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
La 21 Buzău parcă erau reclame locale la Carrefour anii trecuți.ZU și Pro ce mai dau la Buzău pe local?

Edited by necolae, 28 January 2015 - 10:32.


#1065
pity

pity

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 04.04.2005
Exista contract cu Carrefour. Intra o singura reclama (promotia momentului) inainte de hitmixuri.

Nu ascult Zu deloc, asa ca... nu stiu.
La Pro FM exista reclame cu Optimed, Constam, un club din Ploiesti (mai nou), Alascom...

Edited by pity, 28 January 2015 - 10:35.


#1066
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Jingle cu stația locală și frecvența nu mai are? La Brăila le-au scos din toamna trecută,din octombrie.

Cu Alascom avea contract Kiss vara trecută,iar cu Optimed avea contract Focus în anii trecuți din ce zicea SebyD.Pro mai are jingle-urile locale cu vocea lui Vintilă?

Edited by necolae, 28 January 2015 - 10:36.


#1067
Plus88

Plus88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 28.11.2009
Eu ascult in continuare Radio Deea, chiar zilnic de cand erau in fm. Va recomand si voua http://radiodeea.ro/

#1068
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Dar nu te-a dus capul sa intrebi detaliile astea pe topicul 21 ? Care e legatura cu Vibe ?

#1069
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

View PostMembruAnonim, on 28 ianuarie 2015 - 10:37, said:

Dar nu te-a dus capul sa intrebi detaliile astea pe topicul 21 ? Care e legatura cu Vibe ?
Legătura era că tu spuneai mai devreme puțin că 21 are multe stații în care nu vând nimic.Oricum am terminat cu off-topicul.

#1070
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,347
  • Înscris: 01.09.2012

View Postnecolae, on 28 ianuarie 2015 - 10:42, said:


Legătura era că tu spuneai mai devreme puțin că 21 are multe stații în care nu vând nimic.Oricum am terminat cu off-topicul.
Pai chiar nu vand nimic . Au multe statii locale in care nu au nici macar o reclama

#1071
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

View Postalexandrubold, on 28 ianuarie 2015 - 11:13, said:

Pai chiar nu vand nimic . Au multe statii locale in care nu au nici macar o reclama
În Ardeal când am fost erau reclame locale pe 21 la Sibiu,Cluj,Târgu Mureș si Alba Iulia.Spre Pitești erau reclame locale și pe 95 și pe 91,5 (au și echipă locală acolo),și mai era și pe 88,5 Constanța dar nu multă.Și pe 94,4 Brăila sunt reclame locale,chiar dacă nu atât de multe.

Miercurea Ciuc și Brașov nu aveau reclame locale în vară.

Știu Alex că cei de la 21 nu vând mai nimic,dar la Drăgănești,Călărași,Miercurea Ciuc (unde nici Kiss nu avea reclamă locală acolo),Brăila ce să vinzi din moment ce Kiss/Magic iau tot?

Chiar și Tulcea 107,9 aducea reclamă locală,la supermarketul Fraher parcă.

Edited by necolae, 28 January 2015 - 11:24.


#1072
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005
Iulia40, nu este chiar asa.
Cunosc foarte multi ascultatori ai Vibe fm si nu au nici belciugi, nici nu sunt foarte saraci, chiar nu stiu pe careva sa se incadreze profilului tau.
Nu vindea pub pentru ca odata cumparata reteaua Deea a completat frecventele Radio 21, iar cu cele ramase ce sa faca ? Au preferat o solutie de avarie sa ramana pe genul de muzica similar difuzat de radio Deea pentru ca aveau deja acoperite nisele de muzica veche si comerciala prin R21 si Europa FM.

In toata aceasta perioada au fost numeroase zvonuri in presa ca vor sa vanda frecventele ramase, care pana la urma nu s-au concretizat, dar un sambure de adevar exista acolo.
Acum au decis sa il reprofileze in muzica oldies, dar cred ca e doar o solutie temporara pana cand vor vinde.

Tu stii cata publicitate era inainte pe statiile locale Deea din Bacau, Piatra Neamt, Onesti ori Botosani ? Foarte multa, la un moment dat intrau la fiecare sfert de ora. De ce crezi ca Vibe nu a pastrat acelasi interes pentru companii ? Dezinteres, lipsa de investitii in programe de calitate, lipsa de publicitate pentru Vibe in sine, managementul prost care si-a pus amprenta si in celelalte radiouri din trust etc.

Personal nu am fost niciodata prea mare fan al Vibe, am fost entuziasmat cand a Deea s-a axat doar pe muzica electronica fiind student pe vremea aia. Imi aduc aminte si acum de colegii care cautau streamuri sa le asculte online.Posted Image Sunt nostalgic dupa vremurile alea, dar asta e, ce e bun nu tine mult.

Edited by chaosss, 28 January 2015 - 20:35.


#1073
iulia40

iulia40

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 590
  • Înscris: 11.02.2009
de acord, dar stai putin, deea nu e tot una cu vibe. vibe era o toba uitata se de dea stop la ea.
cand era dj-ita mea preferata la butoane/platane/planetare ascultam deea,
sti bine ca zic de Vika Jigulina nu de sexi braileanca..cum crede W-ul,,,
ce crezi tu ca ce e bun nu apreciez si eu,,sau am ,,scarile...de valori..inspre,,subsol..
vibe era o porcarie si atat. nu vorbim de,,andr-deea
si te cred ca nu ai tatuaj pe,,,
haide ca nu ne certam acum pt vibe, parerea fiecaruia na..

#1074
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De-a lungul timpului cred ca ai urat si ai placut toate genurile muzicale, toate radiourile din FM, asa ca aprecierile tale fata de Vibe FM sau comparatiile cu ce a fost Deea nu prea isi au rostul pentru mine (si pentru cei caliti pe cna). Lucrurile par a intra in normal, zilele astea te indentifici cu ZU, si e ok. Intr-un fel faptul ca asculti ZU iti da dreptul sa cataloghezi oamenii dupa ce gen muzical asculta, sau ce post de radio, asa ca e fara suparare intre noi, stii doar. Posted Image

Edited by MembruAnonim, 29 January 2015 - 11:00.


#1075
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,851
  • Înscris: 07.07.2009
http://www.paginadem...postul-vibe-fm/

#1076
iulia40

iulia40

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 590
  • Înscris: 11.02.2009
era culmea sa se duca la gold fm,,,
activ nu are oameni, insa tehnic este ok.
semn ca vor sa faca radio activ 92,7 fm buc, insa deocamdata muzica lor este o varza cu carne, insa lipseste ratza,,,

#1077
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 22.03.2008
N-o sa faca mare lucru la radioul ala. E destul de vechi dar putina lume stie de el, iar muzica e aleasa ciudat.

#1078
clubemotion

clubemotion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.03.2014
"La momentul în care am preluat fosta reţea Deea şi am transfomat-o în Vibe FM, muzica dance nu avea o largă răspândire", a spus Sorin Dragomir.
Muzica dance se asculta pe 22 de statii (statii locale cu angajati care au ramas fara locurile de munca...vreo 70, fara salarii compensatorii) in toata Romania...de aproximativ 2 ani. Hit-urile DEEA erau preluate de Radio XXI si de Kiss. In Bucuresti auzeai DEEA in taxi, in autobuze, pe terase, in cafenele..."nu avea o largă răspândire" devenise mainstream!
"Copy me" radio nu a functionat? Deh!

#1079
iulia40

iulia40

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 590
  • Înscris: 11.02.2009
3 postari s au sters,
rog adminul sa-mi dea avertisment sau sa ma dea afara ca interzis,
insa sa mi si explice,,de ce
si sa recisteasca moderatorul cum a inceput, cu atac direct la persoana, ca nu stiu ce vorbesc, ca si cum el e arbitru si modereaza si e din staful vibe pe deasupra, cu gaura sau nu in rat/nari
si ma repet, si pe nicolae l a facut pres, el e mai cu mot acest pustan gaurit in nas si nu numai
lasati nene expresia libera, cu sau fara cacofonii

vai,,am atacat vedeta,,

el stie ce vorbeste
"Aici chiar nu stii ce vorbesti" imi zise gauritul, portretul ascultatorului de vibe din punctul meu de vedere, asa cred eu, asta e, fara ban in portofel

#1080
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,391
  • Înscris: 05.09.2005
Draga mea,

Jignirea pe acest forum nu este permisa. De vrei sa intelegi, bine ! De nu, esti libera sa alegi

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate