Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

GPS Starway - pareri ale celor care-l folosesc ! (+ recomandari GPS sub 800 RON)

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
fklco

fklco

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 30.03.2008
Am io un StarWay, l-am folosit numai in Bucuresti si merge brici (eu sunt adeptul la Chinezarii ieftine) il recomand cu caldura, functia GPS merge perfect, alte functii nu le-am incercat (mp3player, video, etc) la mine bateria tine 1 ora. Treaba naspa e ca au aparut diverse modele de StarWay la care difera pozitia ledului care semnalizeaza incarcarea, unele modele au gaura in carcasa pentru led data in alta pozitie fata de led si ledul nu se vede decit prin mufa de USB, in rest sunt identice. Acum au ajuns la 450Roni cu card de 2G si harta europei instalata (evident fara licenta).

Intrebare Off topic
A experimentat cineva instalarea de Linux pe acest PNA?

#20
luigioxy

luigioxy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.03.2008
Si eu am un Starway si sint f. multumit de el. Eu am Mio Map 3v nu mai stiu cit,si merge perfect.Poate softul de la igo nu este perfect compatibil cu gps-ul Starway.Si eu l-am luat din nord,din Baia Mare,de la o cunostinta.Sint din Cta,il folosesc de 2 luni,am facut 4.000 km prin tara,6-700 km prin Bulgaria,si pot sa spun ca este ok cu softul de la Mio.

#21
benny

benny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 14.08.2003
StarWay-ul meu are ecran 4.3 si procesor ARM926E pe care TCPMP-ul la vazut l-a vazut la 324 mhz si filmele se vad sincopat, deci de fapt nu se pot viziona. Navigatia merge bine (am pus diverse softuri si functioneaza ok), muzica rezonabil. Am schimbat 3 incarcatoare de camera pana a functionat unul.... De aproximativ 6 luni functioneaza bine. Acumulatorul tine f putin (cam 1/2h) dar are incarcator auto si nu deranjeaza asta. Semnal GPS ok.

#22
alexander21

alexander21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 16.12.2006

View Postbenny, on Jan 12 2009, 00:07, said:

StarWay-ul meu are ecran 4.3 si procesor ARM926E pe care TCPMP-ul la vazut l-a vazut la 324 mhz si filmele se vad sincopat, deci de fapt nu se pot viziona. Navigatia merge bine (am pus diverse softuri si functioneaza ok), muzica rezonabil. Am schimbat 3 incarcatoare de camera pana a functionat unul.... De aproximativ 6 luni functioneaza bine. Acumulatorul tine f putin (cam 1/2h) dar are incarcator auto si nu deranjeaza asta. Semnal GPS ok.
Am eu 2 aparate Starway OVI-110 de aproximativ 2 ani si pot sa spun ca sunt foarte multimit de ele.

#23
Jonnyyy

Jonnyyy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 11.12.2007

View Postbenny, on 12th January 2009, 00:07, said:

StarWay-ul meu are ecran 4.3 si procesor ARM926E pe care TCPMP-ul la vazut l-a vazut la 324 mhz si filmele se vad sincopat, deci de fapt nu se pot viziona. Navigatia merge bine (am pus diverse softuri si functioneaza ok), muzica rezonabil. Am schimbat 3 incarcatoare de camera pana a functionat unul.... De aproximativ 6 luni functioneaza bine. Acumulatorul tine f putin (cam 1/2h) dar are incarcator auto si nu deranjeaza asta. Semnal GPS ok.

Sal. Mai ai gps-ul starway sau cine are modelul ovi 410, m-ar interesa si pe mine ce Rom Version, software version si OEM info are. Mi s-a bulit. Cine poate sa ma ajute i-asi fi recunoscator.
Multumesc in avans

#24
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 01.02.2010
As dori si eu pareri avizate despre "jucaria"...urmatoare: http://www.gumtree.c...1/53321321.html  Multumesc anticipat!

#25
aalleexx

aalleexx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 13.02.2007
pt uraganel , vrei o parere avizata ? aparatul din linkul tau e o mare perada. o bagi la bricheta auto si riscul sa faca poc ca o petarda e foarte mare .
si de ce zic "parere avizata " ca am acasa vreo 3 buc de alea cazute la datorie out of order definitiv .Poc.

Edited by aalleexx, 18 February 2010 - 17:53.


#26
vdannyro

vdannyro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 30.05.2011

View PostJonnyyy, on 17th June 2009, 23:00, said:

Sal. Mai ai gps-ul starway sau cine are modelul ovi 410, m-ar interesa si pe mine ce Rom Version, software version si OEM info are. Mi s-a bulit. Cine poate sa ma ajute i-asi fi recunoscator.
Multumesc in avans
Rom Version: 7DA82C.YF.F.9.25
Software Version:V3.0.9.25
OEM Info:Custom Information
Platform Id:2DC2CE66010000D2
Il folosesc de vreo 2 ani la greu(am igo pe el),adica zi de zi(lucrez pe comunitate),merge bluetooth,modulator fm,mp3 player-ok,videoplayer sacadat...Si-a scos banii.Plus ca daca stii poti sa faci ce vrei cu el,sa pui alte programe sa upgradezi harti,poi-uri,speedcamuri,ce sa zic?Nu ma asteptam sa mearga atita cand l-am luat.Una peste alta,nu aveam si nu am o parere prea buna de chinezarii dar devreme ce toate numele mari produc si ei acolo,why not?
Bafta!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate