Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Orange Bruteforce?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
92 replies to this topic

#1
sigismunt

sigismunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 28.09.2007
Salz deci am observat pe un site de ,,hackeri'' indian ca aveau un program cu care spargeau coduri de reincarcare $ pt retele de telef mobila si ma gandesc de vreo saptamana :)) daca nu e si de orange ceva de genul  sa incerce prin intermediul unui cablu de date si a unei aplicatii sa incerce coduri aleatorii de 13 cifre si am vb cu cineva si mi-a zis ca poate face o astefel de app numai ca vrea 100 $ pe paypal si imi face si demonstratie.....acum nush ce sa cred am citit intr-un alt threat deschis (de pe google am gasit ceva din arhiva softpedia forum) ca nu se poate ca sunt milioane de combinatii si nu toate mai sunt valide si i-am dat link-ul la acel cracker hacker cum ii mai zice (de prin desi ;) ) si a zis ca imi face demonstratie apoi sa-l platesc si imi da aplicatia + un tutorial f bun ps:da mi-a cerut modelul de telefon si i l-am dat asa ca va intreb chiar nu este posibil ca daca stam sa ne gandim tot era imposibil pana acum chiar si internetul   :rolleyes:       deci nu ma pacalesc este vreo posib sa fie reala si sa mearga? ......chiar daca asa cum stim necesita timp....      scz de limbaj am fost grabit :P

Edited by sigismunt, 24 January 2008 - 02:53.


#2
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
nu se poate.
la munca, nu la intins mana.

#3
Beeba

Beeba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 18.10.2005
romanul....deh

#4
Vlad_Draku

Vlad_Draku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 546
  • Înscris: 29.11.2005
hmm.. nu tare stiu cum ar putea reusi, chiar daca gasesti algoritmul...
1. Pentru ca multe din coduri au fost folosite.
2. Pentru ca acele cartele au o perioada de folosinta, dupa care sunt "expirate", deci codul nu mai este valabil.
3. Presupun ca se schimba algoritmul sau cheia de cifrare la fiecare editie de cartele...

Mare lucru daca reuseste cineva sa le sparga zic eu. Cine stie cate chichite mai sunt. In plus, daca introduci mai mult de 3 coduri incorecte parca iti blocheaza SIM`ul.

Oricum, daca reusesti, sa ne spui si noua ca se poate. Eu unul nu-mi dau seama cum s-ar putea face.

#5
sigismunt

sigismunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 28.09.2007
nu iti blocheaza am facut ,,manual'' vreo 8 ore si nu am patit nimic   si cum am zis se pare ca e posibil   hmmmm

#6
freetools

freetools

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 21.10.2007
de ce nu inchideti topicu asta?+war
vrei credit il cumperi.

ce fac moderatori dorm?

#7
sigismunt

sigismunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 28.09.2007
freetools  tu mai mangaie-te in barba putin ca am postat la grupa care trebuie si nu vad dc nu iti convine de ce se cheama ,,forum'' ?  [scz moderatorilor stiu ca nu e voie cu hack etc dar vroiam sa stiu....... acum puteti inchide daca doriti]

Edited by sigismunt, 25 January 2008 - 13:07.


#8
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

View Postsigismunt, on Jan 25 2008, 13:06, said:

freetools  tu mai mangaie-te in barba putin ca am postat la grupa care trebuie si nu vad dc nu iti convine de ce se cheama ,,forum'' ?  [scz moderatorilor stiu ca nu e voie cu hack etc dar vroiam sa stiu....... acum puteti inchide daca doriti]
bai tu chiar nu te  linistesti? mai intai cu votarile moka , acum cu cartele..

#9
sigismunt

sigismunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 28.09.2007
gata.........asa e firea romanului  :))    nu mai fac :P abia am revenit de la ,,carcera'' :D

Edited by sigismunt, 25 January 2008 - 13:15.


#10
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

View Postsolitudes, on Jan 25 2008, 13:08, said:

bai tu chiar nu te  linistesti? mai intai cu votarile moka , acum cu cartele..
Citeste toate topicele initiate de asta si vei vedea ca au ca numitor comun ilegalitatea, hotia si inselaciunea.

#11
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

View Postsigismunt, on Jan 25 2008, 13:14, said:

gata.........asa e firea romanului  :))    nu mai fac :P abia am revenit de la ,,carcera'' :D
hmm
keep going , ai mari sanse sa te reintorci.
@934 pai le-am citit..  :ack:

Edited by solitudes, 25 January 2008 - 13:19.


#12
sigismunt

sigismunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 28.09.2007
parca vad.... your account has been suspended :D oricum am mai multe conturi + eventual proxy.... gata my last word :P

#13
freetools

freetools

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,972
  • Înscris: 21.10.2007

View Postsigismunt, on Jan 25 2008, 13:06, said:

freetools  tu mai mangaie-te in barba putin ca am postat la grupa care trebuie si nu vad dc nu iti convine de ce se cheama ,,forum'' ?  [scz moderatorilor stiu ca nu e voie cu hack etc dar vroiam sa stiu....... acum puteti inchide daca doriti]

daca eu vin si iti fur din portofel saptamanal cate 10 euro iti convine?da tu ai vrea moca credit pe telefon nu?
cum fi daca toata lumea ar lua credit moca?sau tu sa muncesti gratis iar patronu sa nu iti dea banii ti-ar conveni?

#14
sigismunt

sigismunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 28.09.2007
asa e in ziua de azi ca sa supravietuiesti trebuie sa faci parte din categoria oamenilor care castiga de pe spatele celorlalti :D ...decat sa lasi sa se petreaca invers nu? eh noi sa fim sanatosi si basenel la fel :P

Edited by sigismunt, 25 January 2008 - 14:46.


#15
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
sa-l baneze cineva pe tip ca ne intreaba maine cum sa sparga pin-urile tuturor cardurilor din ro
deh , lumea e proasta si munceste si el e si mai prost si fura

#16
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View Postsigismunt, on Jan 25 2008, 14:44, said:

asa e in ziua de azi ca sa supravietuiesti trebuie sa faci parte din categoria oamenilor care castiga de pe spatele celorlalti :D ...decat sa lasi sa se petreaca invers nu? eh noi sa fim sanatosi si basenel la fel :P

fa un bine tarii si mori....poti sa ii iei cu tine pe toti asemenea :death:

ps: chiar nu ii da nimeni un ban? are numai topicuri pentru japca si inselaciune...:death:

#17
sigismunt

sigismunt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 28.09.2007
in primul rand nu ai dreptul sa ma faci prost ca nu stii cine sunt si de unde sunt esti frate cu tata sau nu am inteles....oricum ca un raspuns la ofensa tau iti zic ca sigur tu esti mult mai noob decat mine ! si oricum daca se dorea inchiderea discutiei se putea da close so........ oricum eu am aflat ce ma interesa aceea ca veti zice ca nu se poate dar daca am sa reusesc atunci ce o sa mai spui oricum  tu cam faci spam cred vrei sa ajungi la xxx posturi dar mai bine go get a real job ca sa iti arat ca stiu si engleza ca nu sunt ,,prost'' deci alta data mai trage aer in piept inainte sa iti revarsi tristetea din copilarie pe altii  in orice caz eu pot sa imi iau si un milion de ban ca tot degeaba  ca dau 2 butoane + proxy si revin.... papa asta a fost pt ca insulti lumea aiurea .....cu parintii tai faci la fel?

Edited by sigismunt, 25 January 2008 - 15:00.


#18
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,195
  • Înscris: 05.06.2006

View Postsigismunt, on Jan 25 2008, 14:56, said:

in primul rand nu ai dreptul sa ma faci prost ca nu stii cine sunt si de unde sunt esti frate cu tata sau nu am inteles....oricum ca un raspuns la ofensa tau iti zic ca sigur tu esti mult mai noob decat mine ! si oricum daca se dorea inchiderea discutiei se putea da close so........ oricum eu am aflat ce ma interesa aceea ca veti zice ca nu se poate dar daca am sa reusesc atunci ce o sa mai spui oricum  tu cam faci spam cred vrei sa ajungi la xxx posturi dar mai bine go get a real job ca sa iti arat ca stiu si engleza ca nu sunt ,,prost'' deci alta data mai trage aer in piept inainte sa iti revarsi tristetea din copilarie pe altii  in orice caz eu pot sa imi iau si un milion de ban ca tot degeaba  ca dau 2 butoane + proxy si revin.... papa asta a fost pt ca insulti lumea aiurea .....cu parintii tai faci la fel?

Dar limba romana nu o prea stapanesti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate