Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 

Sony-Ericsson K770i

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#73
RomanianAngel

RomanianAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,313
  • Înscris: 03.01.2009
Poti sa vezi camera aceea pe full screen daca intrii in meniul de service ( dreapta, steluta, stanga, stanga, steluta, stanga, steluta; formezi aceasta combinatie din standby si o sa iti apara un meniu secret, in timp ce formezi combinatia ignora meniul telefonului, oricare ar fi scurtatura de pe tasta dreapta) dai la service tests si ai acolo video call camera si tio arata pe tot ecranul.

#74
Teal'c

Teal'c

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.01.2007
Super misto, se vede full. In meniul secret am gasit si ca pot dezactiva incarcarea prin USB.
Foarte utile informatiile, multumesc mult.

Imi plac aceste "tips and tricks", cu cat mai multe cu atat mai bine pentru ca sunt incepator si doresc sa invat.
As dori sa stiu ce setari pot face pentru consum cat mai mic, stiu doar ca dezactivarea bluetooth si 3G ajuta, altceva? Pentru atunci cand sunt intr-o zona cu semnal foarte slab ce se poate face in afara de activarea 3G?

Telefonul este nou, trebuie formatat sau nu? Am cautat pe forumuri un raspuns dar se pare ca parerile sunt impartite si sunt confuz. Cu cateva zile inainte sa iau K770i-ul am cumparat un W350i de la alta reprezentanta iar operatorul de acolo mi-a zis: "il lasi sa se descarce pana se inchide si-l bagi la incarcat dar nu e nevoie sa-l ti 12 ore, cand scrie ca s-a incarcat il poti scoate. Faci asa de 3 ori si s-a formatat". Din cate am vazut acumulatorii sunt aproape la fel W350i are Li-Polymer 3.6v 900mAh BST-37 iar K770i Li-Polymer 3.6v  930mAh BST-38.
Multumesc anticipat.

#75
RomanianAngel

RomanianAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,313
  • Înscris: 03.01.2009
Ai putea sa reduci luminozitatea ecranului (Settings-->Display) la 50% si durata de viata a bateriei poate creste si cu 25-30%. Ai mai putea sa il tii pe Flight Mode daca ai semnal slab sau deloc (0-2 liniute) si nu iti trebuie sa vorbesti. Creste durata de viata incredibil de mult...in special daca in locul respectiv nu ai semnal doar din an in pasti.

Formatare din cate stiu nu trebuie facuta. Oricum bateria isi va atinge potentialul maxim dupa 5-6 cicluri de descarcare-incarcare complete. Dar nu trebuie tinut 12 ore sau nu stiu cat, doar pana este incarcat compet (2,5-3 ore deobicei).

Edited by RomanianAngel, 20 July 2009 - 15:56.


#76
Teal'c

Teal'c

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.01.2007
Am setat luminozitatea la 50% si se vede foarte bine si clar. Nu ma asteptam sa se vada asa bine. Merci mult.
Pe Flight Mode consuma putin dar si semnalul este putin captat, eu vreau ceva de genul sa am semnal acolo unde in mod normal este foarte slab sau deloc chiar daca bateria se consuma foarte repede (un fel de boost).

#77
RomanianAngel

RomanianAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,313
  • Înscris: 03.01.2009
Boost de semnal nu stiu daca se poate face. Dar pentru baterie mai poti seta o tema neagra (sau alba, unii zic ca albul este cel care consuma mai putin, el activand mai putine "celule" de culoare, dar dupa parerea mea albul se obtine prin amestecarea tuturor nuantelor de culoare, deci activand toate "celulele" asa ca eu raman cu tema nearga care, dupa parerea mea dezactiveaza tot si pastreaza doar lumina din spatele displayului), simpla, fara animatii sau flash si vei mai creste durata de viata.

#78
Teal'c

Teal'c

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 13.01.2007
De curand am fost intr-o mica vacanta si am pierdut incarcatorul la K770i. Durata de viata sau functionarea acumulatorului este alterata daca-l incarc numai prin USB? Incarcatorul de la un alt SE (W350i) se potriveste?
Pe incarcatorul de la K770i scria: 3.6v si 700mAh iar pe cel de W350i scrie: 3.6v si 450mAh.

#79
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Poti sa-l incarci si cu incarcatorul de la w350i, singura diferenta ar fi ca o sa se incarcarea va dura putin mai mult, din cauza amperajului.

#80
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
Cum pot sa salvez numerele de pe el in calculator in asa fel inca mai apoi sa le pot pune pe orice alt tip de telefon (nokia, blackberry, windows mobile, etc) ? Cum il sincronizez cu outlook-ul ?

#81
kiphtea69

kiphtea69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 03.08.2006
Nu are nimeni nicio idee ?

#82
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Daca vrei sa le pui pe orice fel de telefon, foloseste http://www.synkia.ro

#83
yceboi

yceboi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 19.07.2008
sal,de ce nu pot sa adaug melodie in format aac la media player,sau sa o pot pune ca sonerie,numai mp3 merg,telefonul am vazut ca are si aac,multumesc

#84
yceboi

yceboi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 19.07.2008
nimeni

#85
hyperion1707

hyperion1707

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 04.09.2007

View Postyceboi, on 13th November 2009, 12:04, said:

nimeni
Singura situatie in care n-ai putea folosi ".aac" ca ringtone, ar fi o customizare care ar contine un fisier "customize.xml", care, la randul lui ar contine randul:
<enable-ringtoneplayer-aac>false</enable-ringtoneplayer-aac>, in loc de
<enable-ringtoneplayer-aac>true</enable-ringtoneplayer-aac>.
Probabil ca ai in telefon un firmware "branduit". Fa o "debranduire"(flash cu firmware "generic") si totul va fi OK.

#86
yceboi

yceboi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 19.07.2008
i-am facut debranduire,degeaba

#87
pro_meteus

pro_meteus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 14.05.2008

View Postyceboi, on 20th November 2009, 12:25, said:

i-am facut debranduire,degeaba
Ce CDA ai folosit la debranduire ?

#88
yceboi

yceboi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 19.07.2008
nu stiu,un prieten i-a facut,o sa-l intreb,daca stii cum il pot decoda mai usor,nici eu si nici el nu ne pricepem la chestii dastea,i-a luat 3 zile debranduirea,am inteles ca in cateva min se poate debrandui,ti-as fi recunoscator,multumesc

#89
hyperion1707

hyperion1707

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 04.09.2007

View Postyceboi, on 23rd November 2009, 17:14, said:

nu stiu,un prieten i-a facut,o sa-l intreb,daca stii cum il pot decoda mai usor,nici eu si nici el nu ne pricepem la chestii dastea,i-a luat 3 zile debranduirea,am inteles ca in cateva min se poate debrandui,ti-as fi recunoscator,multumesc
Trebuie sa faci o identificare cu SeTool2lite 1.11 sau XS++3.1, pentru a vedea ce CID ai: 52 sau 53. In functie de CID, gasesti tututorial de deblocare DB2020, la sectiunea "Tutoriale".

#90
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003
In acest thread gasiti linkuri si tot ce trebe pentru a fii debranduit si decodat....
Eu am reusit!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate