Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?
 cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...
 DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 

9000 de evrei omorati la iasi

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
262 replies to this topic

#55
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Hai sa nu mancam rahat, nemtii au au gazat si "sapunit" si tigani si homosexuali. Ce ar fi acuma ca tiganii si homosexualii sa-si faca si ei holocaustul lor personal si sa ne f*ta la cap cu el cum fac jidanii?
Eu personal doresc intrarea tiganilor si homosexualilor in monumentul holocaustului de la Washington.Voi aia care militati pentru drepturile homosexualilior poate reflectati si la asta.Nea Madalin Voicu, ai auzit?

#56
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
--------
Ideea este ca toata populatia orasului a fost de acord cu acest atact asupra evereilor si nu au fost ei manipulati de nazisti sa faca asta.
--------
asa ceva nu exista. oamenii nu au constiinta comuna, cineva a spus "hai sa-i omorim" si citiva chiar au facut-o. daca as gindi ca tine, de miine m-as apuca sa-i vinez pe toti care au o masina mai ca lumea, pentru ca ma sfideaza pe mine, regele pieton.

#57
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Cat despre "comisie" e clar ce o sa zica atata timp cat sunt o gramada de jidani in ea.
O comisie ar trebui sa fie impartiala si sa nu contina nici jidani nici romani, ci sa fie formata de exemplu din nemti, olandezi, francezi, spanioli, etc, si nu cu vederi projidanesti.
Asa cum este acuma stim cu totii ce o sa zica Itzic ala din comisie.

Shalom!

#58
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
eu nu sunt la curent cu ceea ce se intampla in domeniu, dar cu ce ne fut evreii la cap???

#59
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Cand a trecut Armata Romana Prutul in al doilea razboi mondial stiti cum i-au intampinat jidanii de acolo?Cu pietre si apa fiarta. Pai sa nu le-o dai in bot?
Si nu mai mancati rahat cu Antonescu pt ca a salvat nu stiu cate trenuri cu jidani de la gazare.Ca daca era dupa Herr Hitler in Romania chiar era holocaust.

Din alt punct de vedere nu am nimic cu evreii atat timp cat stau in banca lor si sunt corecti.Dar cand sunt jidani imputiti parca i-as baga intre garduri de sarma ghimpata si nu i-as gaza dar i-as pune la munca pana "arbeit macht frei".

#60
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004

Mosotti, on Sep 16 2004, 01:28, said:

nu mi-am taiat decit felia aia de creier in care zace prostia si timpenia un xenofob nenorocit...

<{POST_SNAPBACK}>

Si nu  se zice xenofobie, se zice rasism.
xenofobie=ura fata de straini
Iar eu personal nu sunt nici xenofob si nici rasist.

#61
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
problema e complexa. inca mai exista indivizi care au mintea ingusta si isi inchipuie ca evreii sau altcineva ii persecuta. probabil e mediul in care au crescut. daca vrei dreptate si aflarea vinovatilor nu inseamna ca esti imputit, sau cel putin in dictionar nu scrie asa ceva. nu conteaza ca ai omorit oameni ieri sau acum 50 de ani, trebuie sa platesti.

#62
philo

philo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2004
Shalom!

Întrucât mi se pare o reparație insuficientă încarcerarea eventualilor supraviețuitori ai participanților la pogromul de la Iași, propun transmiterea răspunderii acestora asupra urmașilor lor și a urmașilor urmașilor lor, în veacul vecilor...! (din off, tunete și fulgere)

De asemenea, din cercetările mele recente, rezultă că nu Germania a inventat antisemitismul, ci Spania, Franța și - mai ales - Polonia care a creat primele ghetouri. Cum aceste state nu și-au făcut în mod public mea culpa, existența lor este o gravă jignire la adresa întregii evreimi.

Condamnăm în egală măsură epurările făcute de Stalin în conducerea PCUS în care noi reprezentam peste 90%.

Îl așteptăm pe domnul Ion Iliescu ca, în semn de prețuire pentru cultura, religia și banii noștri, ca și în semn de regret pentru cele întâmplate la Iași să se prezinte mâine la Templul Coral din Brașov pentru circumcizie.  :clapping:

:ban:

#63
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
----------
Si nu se zice xenofobie, se zice rasism.
xenofobie=ura fata de straini
-----------
eu nu consider antisemitismul rasism pentru ca exista 3 rase (caucazieni, negrii si mongoloizi). cred nu mai trebuie sa spun ca nici tu nici evreii nu-s negrii sau mongoloizi.

-----------
Iar eu personal nu sunt nici xenofob si nici rasist.
-----------
esti vai de capul tau

#64
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004

vektor12, on Sep 16 2004, 11:49, said:

eu nu sunt la curent cu ceea ce se intampla in domeniu, dar cu ce ne fut evreii la cap???

<{POST_SNAPBACK}>

Ne fut la cap cu holocaustul si cu antisemitismul.Bun, a fost holocaust in ww2 si acuma toata populatia globului (inclusiv negrii din Africa, chinezii si indienii) sunt de vina pentru asta si trebuie sa plateasca.
Daca ma calca un evreu pe picioare in autobuz (nu ca ar circula ei cu autobuzul, dar ipotetic vorbind) si ii zic "Ba nesimtitule" imediat sunt antisemit si toata comunitatea evreiasca incepe sa urle si pun si toata media in picioare pe chestia asta.
Ne mai fut la cap pentru ca ei controleaza mare parte din mass-media mondiala si manipuleaza opinia publica dupa cum vor ei.
Ne mai fut la cap si pentru ca au acaparat la stilul imputit mafiot mare parte din tranzactiile economice la nivel mondial si ne manipuleza si santajeaza economic.
Mi-e si sila sa ma uit la televizor la filme americane pentru in generic vezi numai nume ca Goldenblaum, Steinman, Sonnenfeld, Lagerfeld, Moscowitz. Poate doar soferii si cameramanii sa nu fie jidani.
Mi-e sila sa vad cum mafia evreiasca a acaparat America politic si economic si acum isi incearca puterile si cu Europa.Nici un presedinte american nu a fost jidan dar mai toata administratia de la esalonul doi (vicepresedinte & secretar de stat - tineti minte cum ii injura si ii facea pe toti antisemiti madam Madeleine Albright?) in jos e formata din jidani.Basca ca jidanii controland media, politica si finantele pun presedinte pe cine vor si care sa joace in orientul mijlociu cum vor ei.
Vreti sa ajungem si noi in Romania la fel? Sa ne zica Itzic cine sa fie presedinte, cine sa fie prim-ministru cand si cate trupe sa trimitem in Orientul Mijlocim ca sa-i ucidem in locul lor pe altii?Sa lucram cu totii pentru jidani si toata economia romaneasca sa le fie aservita?Daca da dati inainte, pupati-i in fund si dati-le dreptate acolo unde nu au.Chiar va lipseste simtul comun elementar si simtul de conservare?Asta ca sa nu mai zic de bun simt.
Oficial statul american le ofera ajutoare nerambursabile(a se citi pomana) de 5 mld US $ anual jidanilor din Israel.Ca sa poata Itzic sa stea la el in Judenland si sa o frece nefacand nimic, sa poata angaja sclavi din Romania sa munceasca in locul lor, si Strul sa se inroleze in armata si sa se joace cu rachete si tancuri prin cartierele(cate mai sunt) palestiniene.
Ajutorul neoficial si indirect american catre Israel presupun ca depaseste cu mult 5 mld $.A fost de acord negrul ala de la benzinarie ca din banii lui dati la stat sa stea jidanii ca niste loaze?Dar vietnamezul care e profesor la MIT?Dar polonezul care isi omoara creierii la Microsoft?
Dupa posturile voastre se pare ca voi sunteti cam de acord si concluzia ar fi ca in nesimtirea noastra nu contibuim la pomana data acestor paraziti dar ar fi demn sa incepe si noi sa scoatem banul.

Imi cer scuze pt topicul asta cam lung dar era musai sa lamuresc problema.

#65
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004

Mosotti, on Sep 16 2004, 12:07, said:

esti vai de capul tau

<{POST_SNAPBACK}>

Mosotti puiule, nu lasa abuzurile sexuale suferite in copilarie sa-ti intunece si bucatica aia de creieras pe care o mai ai.Nu sunt de vina nici eu nici altii de pe forum de retardarea ta mintala.Ar trebui sa le ceri altora socoteala.Iar faptul ca nu esti in stare sa te exprimi decat la modul asta nu denota decat oligofrenie si constipatie intelectuala.Ca sa incheiem:
Lasaaaaaneeeeeeee!Lasaaaaaaneeeeee!

#66
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
In alta ordine de idei am si eu doi cunoscuti evrei (nu sunt acum in tara, dar s-au nascut in .ro) si sunt amandoi de treaba.Amandoi muncesc iar unul dintre ei recunoaste ca nu este asa cum urla peste tot evreii acum si ca au si palestinienii drepate.
Nu toti sunt la fel dar e cert care e trendul si ce pot sa faca extremistii din Israel.

#67
philo

philo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2004
offtopic: dixy, parc-ai candida la un post în Ministerul Propagandei Naziste... nu-ș' ce mă face să cred că postul nu-l vei obține, dar ban-ul ți-l iei sigur! Prea-l cerșești... :nonobad:

Nici un popor nu poate fi judecat paușal...!

Edit: văd c-ai început deja s-o lași mai moale...  :rolleyes:

Edited by philo, 16 September 2004 - 11:39.


#68
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004
Poate nu ma credeti, dar jidanii au inventat terorismul modern (nu ma refer la terorism de stat, ca practica si din-ala) . Ca dovezi cititi in carti despre Irgun Zwei Levi si banda lui Stern. Au actionat pana in perioada in care le-a recunoscut Onu independenta, si au omorat de-a valma fara nici un fel de ratiune mii de palestinieni dar si mutli englezi si alti oocidenatli.Dupa formarea statului Israel membri din banda lui Stern si Irgun Zwai Levi au intrat in guvern si in Knesset iar opinia publica jidaneasca ii privea ca pe niste eroi.Oare acesti criminali nu trebuie sa plateasca?
Alt exemplu: niste agenti mossad au injectat cu otrava un oficial palestinian in Canada. Norocul a fost ca au fost canadienii pe faza si i-au obligat pe jidani sa le furnizeze antidotul.Asta nu e terorism?

#69
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
dixy, de acum inainte ca sa nu mai existe confuzii o sa ma refer la persoana ta ca fiind micul hitler, pe scurt: hitlerash.

so, hitlerash draga, din discursul tau reiese faptul ca gindirea ta e atit de redusa incit nici nu merita sa-si bata cineva capul cu tine

#70
dixy

dixy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,910
  • Înscris: 06.09.2004

philo, on Sep 16 2004, 12:37, said:

offtopic: dixy, parc-ai candida la un post în Ministerul Propagandei Naziste... nu-ș' ce mă face să cred că postul nu-l vei obține, dar ban-ul ți-l iei sigur! Prea-l cerșești... :nonobad:

Nici un popor nu poate fi judecat paușal...!

Edit: văd c-ai început deja s-o lași mai moale...  :rolleyes:

<{POST_SNAPBACK}>


Nu combat un popor sau o rasa ci o idee si o stare de fapt.Nu o las deloc mai moale si nu cred ca o sa-mi dea nimeni ban atata timp cat nu fac nici propaganda rasista nici xenofoba nici antisemita.Vreau doar sa lamuresc lucrurile si sa fie totul clar.
Cat despre partea cu propaganda nazista n-ai nimerit-o nu sunt de acord cu propaganda nazista cum nu sunt de acord nici cu propaganda comunista.
Nu sunt de acord cu ce s-a intamplat in ww2 dar in mod clar nu sunt de acord cu propaganda prohomosexuala si prosemita.
Cred ca nu mai are rost sa mai vb.

#71
philo

philo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2004
Ai mari resurse de candoare, omule...!

Nu faci propagandă antisemită, da' o ții langa; "jidanii" în sus, "jidanii" în jos...

Habar n-aveam c-au băgat internet și la Spitalul 9... :o

#72
vektor12

vektor12

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,977
  • Înscris: 20.05.2004
dintr-un inradacinat instinct antisemit, unora li se pare ca daca spui ca evreii sunt un popor de treaba se cheama propaganda prosemita...

pai nu spune nimeni ca ei sa stea degeaba si noi sa le dam viata noastra... una peste alta, au suferit atata timp, au avut cel mai mult de suferit de pe urma nazismului si este normal sa caute vinovatii... chiar si dupa 50 de ani...

si iarasi nu sustine nimeni ca evreii sunt un popor numai lapte si miere, bunatatea intruchipata si altele... exista oi negre peste tot... de-aia am spus ca este mai bine sa judecam fiecare individ in parte (asta daca tot ne arde de judecata...)

daca ei stau bine la capitolul "lobby", ce te doare pe tine, dixy??? du-te si tu si fa pentru cine vrei...

Edited by vektor12, 16 September 2004 - 12:30.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate