Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri

Musuroi mare
 

DVD Elta 8847 MP4 B

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#37
alesul

alesul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 18.05.2006
atasat va pun ultima versiune de firmware care nu rezolva nimik cu subtitrarea!

Attached Files



#38
dizzy0704

dizzy0704

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.02.2008
miam luat si eu tzeapa cu 8848MP4M. am probleme cu pixelarea. e un dezastru. eu am un recorder phillips care nu are usb. is ma enerveaza sa tot copiez pe dvd-rw cu 2x ca stau jumate de ora. asa ca am zis sa iau un kkt ieftin cu usb, dar se pare ca miam luat tzeapa. are careva firmware pt 8848?

#39
rammsteinro

rammsteinro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 28.07.2005
pentru subtittrari folositi : AVIAddXSubs v6.2. Cred ca e cel mai bun program. Eu folosesc, pentru elta 8847, urmatoarele setari:cp=348, vp = 454, arial n., 26, bold. a mers pentru orice avi incercat de mine. o data nu a vrut sa ia subtitrarea - pentru ca in subtitrare aparea  . Am sters  si apoi totul a mers foarte bine. si e si rapid. si scoate si packed bitstream. felicitari programatorului.

#40
bufny

bufny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 19.12.2005

 rammsteinro, on Feb 26 2008, 15:00, said:

pentru subtittrari folositi : AVIAddXSubs v6.2. Cred ca e cel mai bun program. Eu folosesc, pentru elta 8847, urmatoarele setari:cp=348, vp = 454, arial n., 26, bold. a mers pentru orice avi incercat de mine. o data nu a vrut sa ia subtitrarea - pentru ca in subtitrare aparea  . Am sters  si apoi totul a mers foarte bine. si e si rapid. si scoate si packed bitstream. felicitari programatorului.

sau eu sunt prost, sau playerul asta. Am pus subtitrarea si cu AviSub si cu AVIAddXSubs. Si nu mi-a mers. Cu AVIAddXSubs am pus-o si la valorile recomandate si i-am dat si in test mode si nu am vazut nimic. Am refacut aviul sa fie CBR nu VBR la audio (cineva pe un topic legat de AviSub zicea ca nu merge daca filmul are streamul audio codat VBR). Subtitrarea audaugata i-am zis fie ca e Romanian, fie English (char setul pe EasterEurope) si nu a luat-o cu nici una. Nu afiseaza nimic, iar daca apas pe Subtile la telecomanda imi spune "Subtitle not available". Singura chestie ce nu am facut e sa refac avi-ul cu codecul de divx, e comprimat cu xvid dar ambele programele modifica FOURCC-ul in divx cred. Daca aveti un .divx de 10 secunde care v-a mers nu il postati undeva? Sau sa imi dati niste hinturi cu ce am putut face gresit.

later edit: am uitat sa zic, in toate cazurile cu divx playerul pe pc am putut vedea subtitrarea.
Multumesc

Edited by bufny, 10 March 2008 - 15:10.


#41
bufny

bufny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 19.12.2005
gata, am rezolvat! Si nu pot sa cred... E stupid, prost, tampit. Deja imi pare rau ca am dat bani pe el (l-am luat doar pentru HDMI) si era singrul cu HDMI la un pret decent si ceva firma mai cunoscuta....

Deci, DVD-ul Elta 8847 nu stie sa ia subtitrarea din fisirul divx decat daca fisierul e parlit pe un cd sau dvd. Daca fisierul e pe stick, no chance. Eu incercam cu fisiere mici de 2, 3 minute pe care prefeream sa le pun pe stick. It's stupid? Nu-i asa? Acum le scriu un mail la aia de la elta sa si-l bage undeva. Cum naiba si-au obtinut certificare divx?

#42
rammsteinro

rammsteinro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 28.07.2005
salut. asa am patit si eu. de pe stick nu stie sa ia subtitrarea pusa cu aviaddxsubs. doar de pe cd sau dvd. daca vreau sa folosesc stickul folosesc o subtitrare in care transform toate literele mici in litere mari cu Subtitle Workshop. asa pot si eu sa citesc cat de cat decent subtitrarea. e un gunoi de dvdplayer.

#43
Lylo Jett

Lylo Jett

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 13.02.2007
Fratilor nu pot sa cred ce citesc aici. Mie imi merge absolut perfect.

#44
rammsteinro

rammsteinro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 28.07.2005
probabil ca ai ochi de vultur si vezi subtitrarea aia de 5 mm. oricum fiecare cu gusturile lui. sau poate tu ai o alta varianta de soft cu subtitrare mai mare?

#45
paulvanorton

paulvanorton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,643
  • Înscris: 03.02.2007

 Lylo Jett, on Apr 6 2008, 22:38, said:

Fratilor nu pot sa cred ce citesc aici. Mie imi merge absolut perfect.

eu nu pot sa cred ca esti multumit de un aparat de proasta calitate la capitolul imagine.
care nu reda bine fisiere divx si care nu afiseaza  subtitrare "decenta".
singurul plus la acest aparat este sunetul.
in rest nimic.

#46
rammsteinro

rammsteinro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 28.07.2005
dupa ce ca ma enerveazala culmea 8847 le mai fac si reclama acum, ce ziceti de asta?

ELTA: MPEG-4 High Definition Player mit HDMI [8952]

MPEG 4 High Definition Dateien mit max. 1280 x 720 Bildpunkten (720p). XviD und MPEG4 (Simple Profile und Advanced Simple Profile) CD-R(W)
DVD+R(W)
DVD+R DL
DVD-R(W) DVD
VCD
SVCD
Audio-CD
WMA
JPEG
MPEG-1
MPEG-2
MPEG-4 Untertitel Integrierte USB Schnittstelle und 3 in 1 Kartenleser für SD
MS und MMC mit MP3 Encoding

#47
Hellover

Hellover

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.04.2008
Hy all,

Hmmm... oare nu stie nimeni? :( ... se poate face update de firmware la ELTA 8848MP4M?... si daca da stiti un link unde se gaseste?

Inca ceva, cam ce tooluri iti trebe pt a modifica firmwareul? :)

Mersi, respect! :)

#48
paulvanorton

paulvanorton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,643
  • Înscris: 03.02.2007
pe mouse ai o rotia.
invarte de ea.
ai sa vezi de unde iei ultimul update pentru ...dvd(era sa spun pocnitoare)
poti face si mama update-ului ca tot prost va merge.
pentru modding firmware...nici gand.

#49
Hellover

Hellover

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.04.2008
Hmmm... in sus sau in jos? :D

      Pocnitoare e putin zis, face parte din seria "3 la 10mii", dar nu asta ii problema (pt banii aia isi face treaba cu brio), tre sa fii mai atent putin, "conserva" mea e 8848 nu 8847, adica mai precis un 8847 fara HDMI (bine si cu alta palarie :) ).

      Cat despre modding, este posibil dar un pic mai greu, avand in vedere ca are cipset Sunplus SPHE8281DN cu loader SANYO ;). Update din cate am inteles de la cei de la Elta nu exista pt modelul 8848, le-am solicitat firmwareul actual, sper sa mi-l dea :rolleyes: , oricum mersi pt reply.

Ma inclin.

Edited by Hellover, 19 April 2008 - 19:46.


#50
alesul

alesul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 18.05.2006
salutari!
am noputati legate de un nou formware pe care poate reusim sa l luam si sa facem un upgrade sa vedem ce noutati mai apar!
version 16.879.21.04.4_16

#51
Hellover

Hellover

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.04.2008
Paste fericit! :P

#52
rammsteinro

rammsteinro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 28.07.2005
soft nou aici: http://www.dvdboard....h...0046&page=4

#53
rammsteinro

rammsteinro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 28.07.2005
soft nou: http://www.dvdboard....h...0046&page=5

#54
corindb

corindb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.06.2008
Am cumarat si eu un Elta 8847 MP4 B, oarecum la plesneala, pt. ca vroiam ceva cu usb si conexiune HDMI. Am vazut ca ar trebuii sa "vada" si formatul generat cu NERO  :coolspeak: , am zis si m-am apucat de treaba... Am facut conversia cu Nero Recode (Versiunea 8 de Nero) pentru mai multe .avi -uri mai scurte sau mai lungi. Am incercat sa le pun atat pe cd-uri, dvd-uri si pe stick-uri lasandu-le cu extensia .mp4 sau schimband aceasta extensie in .avi. Surpriza:  :deadtongue:  ori "vede" fisierele .mp4 dar zice ca-i format nesuportat, ori pur si simplu nu le vede... Dupa doua zile de incercari m-am lasat pagubas... Daca ma poate  ajuta cineva, este foarte bune. Ce nu mai am reusit sa fac? Nu am reusit sa fac TV-ul SONY Bravia, sa meraga cu conectica HDMI :deadtongue: Am nevoie de un sfat si aici. Acum descarc cd-ul de test, indicat mai sus si sunt curios sa vad : ce vad! In rest  :thumbup: toate bune, nu ma deranjeaza scrisul micut iar pt. divX-uri se vede incomparabil mai bine cu ce aveam mai inainte (un DVC italian). Multumesc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate