Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 

John Doe

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 28.10.2006
Isi mai aduce aminte cineva de John Doe?
Mie mi sa parut un serial exceptional si imi pare nespus de rau ca nu a mai fost continuat.

A fost difuzat pe tvr 1 acum cativa ani.

http://en.wikipedia....Doe_(TV_series)

#2
designweb

designweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2007
de acord cu tine.
pacat ca nu a fost reinnoit .
il poti vedea pe "John" in Prison Break.

#3
marius_butzulan

marius_butzulan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 15.10.2007
Intr-adevar..l-a dat tvr1....vreo 15 episoade parca a avut....era cu unu'(Purcell) care se trezeste pe o plaja si habar n-are cine e,cum a ajuns acolo....si da-i si lupta....il angajeaza unu' la un bar...il mai urmaresc niste indivizi condusi de o baba cretina(aia din THE Grudge,pentru statisticieni)....si dupa o lalaiala de nush cite episoade aflam ca ala de l-a angajat i-a inscenat totul da' se termina sezonul1 si se pare ca datorita faptului ca eram singurul telespectator nu s-a mai facut nicio continuare.......

#4
designweb

designweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2007

 marius_butzulan, on Oct 15 2007, 15:02, said:

Intr-adevar..l-a dat tvr1....vreo 15 episoade parca a avut....era cu unu'(Purcell) care se trezeste pe o plaja si habar n-are cine e,cum a ajuns acolo....si da-i si lupta....il angajeaza unu' la un bar...il mai urmaresc niste indivizi condusi de o baba cretina(aia din THE Grudge,pentru statisticieni)....si dupa o lalaiala de nush cite episoade aflam ca ala de l-a angajat i-a inscenat totul da' se termina sezonul1 si se pare ca datorita faptului ca eram singurul telespectator nu s-a mai facut nicio continuare.......


nu erai nici pe departe singurul, au fost o gramada de "proteste", insa nu in fiecare zi s obtine o continuare, cum s-a obtinut cu Jericho

#5
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 28.10.2006
Cine stie, poate ne face Fox o surpriza si reincep serialul dupa ce termina Dominic Purcell cu Prison Break.

#6
marius_butzulan

marius_butzulan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 15.10.2007
Mda...se pare ca finalul nu prea i-a facut curiosi pe americani si n-a mai continuat....totusi exista similitudini cu Prison Break.....fazele alea cu agentii secreti care-l insceneaza la greu pe Dominic...(sau set-up cum zic ei).....se intilnesc si in John Doe....Jericho m-a dezamagit...a inceput bine si a terminat tarash....greu ma va convinge cineva sa urmaresc si sezonul2.....

#7
marius_butzulan

marius_butzulan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 15.10.2007
Mda...se pare ca finalul nu prea i-a facut curiosi pe americani si n-a mai continuat....totusi exista similitudini cu Prison Break.....fazele alea cu agentii secreti care-l insceneaza la greu pe Dominic...(sau set-up cum zic ei).....se intilnesc si in John Doe....Jericho m-a dezamagit...a inceput bine si a terminat tarash....greu ma va convinge cineva sa urmaresc si sezonul2.....

#8
dan_daniel250

dan_daniel250

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.01.2008
care ma ajuta si pe mine cu o subtiurare pt john doe? pls, am gasit subtitrare doar pt primul episod, ms mult

#9
dan_daniel250

dan_daniel250

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.01.2008
va multumesc tuturor celor care mi-ati raspuns , mi-ati fost de un real ajutor

#10
vladpuscasu

vladpuscasu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 17.02.2008
Ador serialul... nu am reusit sa vad numai cateva episoade acum 2-3 ani nu mai stiu exact .... imi poate spune cineva de unde pot sa-l descarc?  :(

#11
scorpyo

scorpyo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,460
  • Înscris: 14.01.2008
http://www.seriale.m...net/johndoe.php  B)

#12
HAGI19

HAGI19

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 12
  • Înscris: 17.03.2009
super tare serialul .din pacate l-au anulat si ne-au lasat cu intrebarile si misterul despre identitatea personajului principal.Imaginea care mi-a ramas in minte e cu faza cand john doe urmareste un om cu o masca pe fata(care se dovedeste a fi prietenul lui cel mai bun) si reuseste sa-i smulga gluga cand acesta iese pe gaura unui canal sau ceva de genu...si asa parca se termina ep, si serialul.

#13
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
chiar acum 15-20 min am vazut ultimul episod :D
stie cineva de ce a fost anulat??

#14
Atac

Atac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 28.07.2007
Acum cativa ani l-am urmarit si eu pe tvr1 si aveam impresia ca nu l-am vazut pe tot caci prea aiurea se terminase ep acela... tin minte ca in urmatoarele zile cand stiam ca trebuia sa fie la tv stateam si asteptam sa se termine emisiunea dinaintea serialului ca sa vad cine e John Doe.  :death: teletext, program tv, nimic...
Astazi mi-am amintit de acest serial vizionand altul... Kyle XY. Tot un tip care se trezeste gol undeva, fara buric, care se pare ca stie matematica nu stiu de care...

Apoi am gasit si am copiat si John Doe dar... din pacate doar cele 21 de episoade pe care le-am vazut  :angry: Ca si la Kyle XY, John Doe final sucks.  :cursing:

#15
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,738
  • Înscris: 28.12.2008
foarte bun serialul,pacat ca a avut un singur sezon

#16
bogdan_boss

bogdan_boss

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,456
  • Înscris: 08.02.2010
Am terminat de urmarit aceste serial acum 1 luna, cam asa..
pot sa spun ca e foarte bun din punctul de vedere al faptului ca este .. original, personajele-s tipic de seriale americane :-j, nimic surprinzator..
Dar totusi mi s-a parut foarte ciudat cum de el a ajuns la un bar, si-a luat un apartament exact langa, dar fix in acel bar era digger, care facea parte din conspiratie  :w00t: .
ce coincidenta, wow.. :puke:
dar ceea ce oamenii nu prea au inteles, este ca ceea ce stia john era doar documentatia (scrisa, care putea fi gasita oriunde, doar daca aveai nevoie de ea, nu faptul ca trebuia sa o ai in memorie ca pe un calculator.), puterea si rapiditatea de a calcula si deductia. Dar daca el avea atatea informatii in cap, cum de nu a gasit o metoda in care sa-si faca operatie la ochi incat sa vada iarasi color? de ce nu a participat la toate cursurile de orice privind personalitatea umana? de ce nu s-a dus la prostituata? :lol:
adica hai, esti in stare sa iti deschizi un fond de investitii la bursa, joci la curse de cai etc etc dar nu esti in stare sa cunosti relatiile inter-umane?! adica asta exista si in carti, chit ca e diferenta intre carte si realitate, dar intelegeti ideea.. :-j.

#17
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

 bogdan_boss, on 30th October 2011, 12:37, said:

Am terminat de urmarit aceste serial acum 1 luna, cam asa..
pot sa spun ca e foarte bun din punctul de vedere al faptului ca este .. original, personajele-s tipic de seriale americane :-j, nimic surprinzator..
Dar totusi mi s-a parut foarte ciudat cum de el a ajuns la un bar, si-a luat un apartament exact langa, dar fix in acel bar era digger, care facea parte din conspiratie  :w00t: .
ce coincidenta, wow.. :puke:
dar ceea ce oamenii nu prea au inteles, este ca ceea ce stia john era doar documentatia (scrisa, care putea fi gasita oriunde, doar daca aveai nevoie de ea, nu faptul ca trebuia sa o ai in memorie ca pe un calculator.), puterea si rapiditatea de a calcula si deductia. Dar daca el avea atatea informatii in cap, cum de nu a gasit o metoda in care sa-si faca operatie la ochi incat sa vada iarasi color? de ce nu a participat la toate cursurile de orice privind personalitatea umana? de ce nu s-a dus la prostituata? :lol:
adica hai, esti in stare sa iti deschizi un fond de investitii la bursa, joci la curse de cai etc etc dar nu esti in stare sa cunosti relatiile inter-umane?! adica asta exista si in carti, chit ca e diferenta intre carte si realitate, dar intelegeti ideea.. :-j.

Raspund si eu intr-a 7-a zi dupa Scripturi, dar... daca ar fi vazut color, ar fi fost just an average guy. Nu mai tii minte cand s-a curentat cu firma luminoasa si a inceput sa vada color?

#18
bogdan_boss

bogdan_boss

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,456
  • Înscris: 08.02.2010

 Deria_Leena26, on 27th January 2012, 01:28, said:

Raspund si eu intr-a 7-a zi dupa Scripturi, dar... daca ar fi vazut color, ar fi fost just an average guy. Nu mai tii minte cand s-a curentat cu firma luminoasa si a inceput sa vada color?
bine, lasa asta.. zi de ceea ce am mai zis acolo :P

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate