Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parcare gratis Romexpo

Limbaj de programare RUST

Despre titularizare si definitiva...

date personale angajat
 Intelectualii Romaniei

Gaina rasa Brahma bolnavioara

Recomandare SmartWatch pe care po...

Concediu Vasiliki
 Funcție WhatsApp

Zilele reclamelor luminoase cu &#...

Propranolol zilnic

Ce "tip" de apartament/ca...
 A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

Lipsa etrieri noduri

nume strazi
 

Dacia Sandero

- - - - -
  • Acest subiect este blocat Acest subiect este blocat
210 răspunsuri în acest subiect

#145
soaie

soaie

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 709
  • Înscris: 17.04.2007
Da omule sint de acord cu tine , dar , esti sigur ca pretul pe care il dai pe Sandero o sa fie de 7000E?????

#146
paullie

paullie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 91
  • Înscris: 13.12.2004

Vizualizare mesajsoaie, pe Mar 25 2008, 12:01, a scris:

Da omule sint de acord cu tine , dar , esti sigur ca pretul pe care il dai pe Sandero o sa fie de 7000E?????
Mai am si Dacia de 20 de ani care sta nemiscata de luni de zile .. Si calculul meu era Sandero - Dacie = 7000

#147
edupbr

edupbr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 165
  • Înscris: 15.04.2006

Vizualizare mesajxtremdriving, pe Mar 25 2008, 11:36, a scris:

Pai da. Uite ca se si compara cele 2. Sfantul DERO (San dero) e cea urata... :lol:
Tot nu ai inteles. Eu ziceam invers ... chiar daca este ieftina si cu solutii tehnice mai slabe, este proportionata mai bine decat Accent-ul. Sandero si Logan au o scuza, sunt proiectate sa fie ieftine. Accent-ul nu prea are ...

Editat de edupbr, 25 martie 2008 - 13:34.


#148
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.327
  • Înscris: 18.06.2006

Vizualizare mesajedupbr, pe Mar 25 2008, 13:33, a scris:

Tot nu ai inteles. Eu ziceam invers ... chiar daca este ieftina si cu solutii tehnice mai slabe, este proportionata mai bine decat Accent-ul. Sandero si Logan au o scuza, sunt proiectate sa fie ieftine. Accent-ul nu prea are ...
Unde vezi tu ca e mai bine proportionata paleasca aia de sandero. e urata cu spume. in plus, s-ar putea ca accentul sa fie mai ieftin decat sandero, desi e superdotat fata de rino...:)  in momentul de fata cel mai ieftin accent e 8090 euro fara tva. My guess ca sandero tot pe acolo se va invartii... iar calitatea asamblarii si imaginea e net superioara hyundaistilor. Nu zic sa va luati accent, dar la banii pe care ii cere Dacia pe o masina cheap cu piese de 2 lei (masina care ar fi foarte scumpa daca ar avea piese de calitate)...parerea mea e ca de fapt e o masina SCUMPA dacia.
acum le va mari salariile muncitorilor si se va reflecta in pret...

Editat de xtremdriving, 25 martie 2008 - 14:09.


#149
edupbr

edupbr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 165
  • Înscris: 15.04.2006
Accentul nu mi se pare o alternativa la Sandero. Mai bine cumperi o Corsa, chiar daca plasticele din interior sunt infecte (din punctul meu de vedere), decat un Accent. Hyundai si Kia inca nu m-a convins in privinta calitatii.

PS1. Cand ma refream la proportii ziceam de volume (nu ca marime) si linii de design.
PS2. Iar Ceed si i30 mi se pare un Logan al masinilor de 16.000 ...

Editat de edupbr, 25 martie 2008 - 14:30.


#150
ce10

ce10

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 269
  • Înscris: 10.04.2007

Vizualizare mesajMichtaux, pe Mar 23 2008, 19:22, a scris:

Ai reusit sa lamurest lumea intr-o singura privinta: esti putin cam nesimtit si destul de incoerent.
Faptul ca Maria Ta nu este de acord cu reno nu iti da dreptul sa ii faci prosti si tampiti pe aia care au dat 10-15.000 euro pe masina aia. Daca e buna, norocul lor, daca nu, ghinionul lor. N-am inteles, au venit la usa ta sa-ti ceara bain si i-au investit prost sau cum, ca nu m-am prins exact?
In privinta sfaturilor de cumparare a masinilor din strainatate, bine ca ai aparut si ai facut astfel lumina-n targ, ca altminteri nu stiam care e moda in sezonul de SH pe 2008. Deci Audi, da? Ca sa stiu sa nu mai cumpar 3 tiruri de Golfuri.
Mestere, cred ca ar fi cazul sa iti slefuiesti putin atitudinea pe ici pe colo, ca pana la urma, aici e un forum. Adica un spatiu deschis, unde fiecare se poate sui pe o lada sa-si urle ideile (vezi Basarab), insa limita de toleranta fata de aia care dau cu pietre e mica-mica.
Sarbatori fericite va doresc celor care va serbati Pastile.
  
   Esti posesor de golf cumva?  
Ce am spus este corect si imi mentin parerea.  Nu exista argumente logice pentru a cumpara in acest moment un Megane sau un Renault.
  Exista o alternativa mai ieftina si mai buna:  DACIA !

Logan ca si alternativa la Clio simbol/megane, MCV ca alternativa la megane combi/kangoo si Sandero ca alternativa la clio/twingo/modus sau alte jumatati de renault. Laguna nu are inca echivalent la Dacia dar poate nici nu trebuie. Clasa in care ar dori laguna sa concureze nu are loc pentru o masina frantuzeasca. Aici doar Citroen cu C6 poate sa emita pretentii.

In plus Dacia are si vanul si un Pick-up in oferta. Modelele Dacia au deja aceleasi motoare ( in mare ) ca si modelele Renault si un aspect mult mai reusit decat orice renault.
DE CE sa cumpar Renault? De... geaba sau de ce?

Cu lansarea lui Sandel renault isi sapa singuri groapa. Vor vinde in prostie Sandero si asta nu doar la noi ci si in exterior. In Franta si in Germania Logan a fost cel care "a spart gheata"  pregatindu-i pe strainezi pentru aparitia pe piata a unei masini aparent fara renume care totusi s-a vandut rezonabil. Sandel va fi in schimb un succes imediat dupa aparitie pe pietele mai sus amintite. Nu conteaza daca e sau nu mai bun decat concurenta nemteasca sau japoneza. Va fi mai ieftin!

Pentru romaximusro:

Kyron este un Rodius neterminat. Rodius arata excelent! E drept e o chestie de gusturi.

#151
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
sandel se va vinde bine pentru ca va fi ieftin, bine dotat pt banii ceruti, probabil va oferi o securitate pasiva supemultumitoare. Insa nu cred ca va insemna ca Renault va vinde mai putin ci ca multi concurenti de clasa mini de la Toyota sau Peugeot sau Citroen sau Fiat o sa trebuiasca sa-si faca griji..

Editat de MAK, 18 mai 2008 - 22:17.


#152
neobluenet

neobluenet

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 489
  • Înscris: 13.08.2004

Vizualizare mesajce10, pe Mar 29 2008, 20:56, a scris:

Ce am spus este corect si imi mentin parerea.  Nu exista argumente logice pentru a cumpara in acest moment un Megane sau un Renault.
Exista o alternativa mai ieftina si mai buna:  DACIA !
Tu esti Basarab?

Eu zic ca e bine ca nu se mai face Dacia 1310, ca daca isi bagau mana francezii un pic la ea, Toyota, Mercedes, Ferrari, toata lumea nu mai vindea nimic, numai Dacii se cumparau. Intradevar si Sandero se va vinde ca e ieftina si e mai multa masina decat un Seat Ibiza, iar romanul se uita la asta,  nu il intereseaza materialele din interior si finisajele. Un coleg vrea sa isi ia masina si intre Ibiza si Logan "full-option" crede ca ia Loganul, ca are tot ce ar avea pe Ibiza la aceiasi bani si e ceva mai mare.

#153
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005

Vizualizare mesajneobluenet, pe Mar 30 2008, 10:23, a scris:

Tu esti Basarab?

Eu zic ca e bine ca nu se mai face Dacia 1310, ca daca isi bagau mana francezii un pic la ea, Toyota, Mercedes, Ferrari, toata lumea nu mai vindea nimic, numai Dacii se cumparau. Intradevar si Sandero se va vinde ca e ieftina si e mai multa masina decat un Seat Ibiza, iar romanul se uita la asta,  nu il intereseaza materialele din interior si finisajele. Un coleg vrea sa isi ia masina si intre Ibiza si Logan "full-option" crede ca ia Loganul, ca are tot ce ar avea pe Ibiza la aceiasi bani si e ceva mai mare.

probabil pentru ca are bani limitati. nu vad de ce ar fi asta un lucru bun, din moment ce in interior sandero incepe sa arate a masina mai buna ca loganul (manerele alea, insertiile alea de pe portiera), bord bicolor, mai multe airbaguri etc. ca sa nu mai vb de costurile de intretinere ce PROBABIL sunt mai mici  (in general)

Editat de romaximusro, 30 martie 2008 - 17:12.


#154
adidasieastbay

adidasieastbay

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 21
  • Înscris: 25.03.2008
seamana foarte mult cu noul Clio, ceea ce sincer ma lasa rece..

#155
aditzuuu1556

aditzuuu1556

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 215
  • Înscris: 02.06.2006
Hai frate cum  apare o dacie noua sau vre-o alta culoare la Logan sar forumurile in aer,ce naiba din cate poze pe net sau prin reviste am vazut cu Sandero....e urata frate,are succes ca e ieftina si ca e romaneasca ,cel putin loganu mi-se pare ce-a mai urata masina posibila,u cred ca nu mai sunt pe lumea asta 3 masini mai urate(nu vreau sa supar pe nimeni),ati observat ca nu exista posesor de logan sa nu-i puna el ceva din "targ pe ea"(oglinzi d-alea nichelate,geamuri fumurii sau cel mai tare semnul de Renault in fata)....asa o sa fie si cu sandero asta

#156
***MIHAI***

***MIHAI***

    Pot totul în Hristos care mă întărește

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.804
  • Înscris: 24.02.2007

Vizualizare mesajedupbr, pe Mar 26 2008, 15:53, a scris:

Bag eu de seama ca esti din aceeasi categorie cu posesori de kkalos sau caveo cand ziceau ca euroncap are ceva cu masina lor de 1.5 stele ... conspiratie ce sa mai ...
deci ? sa-mi iau ? se pare ca nu :(

#157
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 15.030
  • Înscris: 06.04.2007

Vizualizare mesajce10, pe Mar 29 2008, 20:56, a scris:

.................  Nu exista argumente logice pentru a cumpara in acest moment un Megane sau un Renault.
  Exista o alternativa mai ieftina si mai buna:  DACIA !

Logan ca si alternativa la Clio simbol/megane, MCV ca alternativa la megane combi/kangoo si Sandero ca alternativa la clio/twingo/modus sau alte jumatati de renault. Laguna nu are inca echivalent la Dacia dar poate nici nu trebuie. Clasa in care ar dori laguna sa concureze nu are loc pentru o masina frantuzeasca. Aici doar Citroen cu C6 poate sa emita pretentii.

In plus Dacia are si vanul si un Pick-up in oferta. Modelele Dacia au deja aceleasi motoare ( in mare ) ca si modelele Renault si un aspect mult mai reusit decat orice renault.
DE CE sa cumpar Renault? De... geaba sau de ce?

Cu lansarea lui Sandel renault isi sapa singuri groapa. ......................

Fii cuminte, vezi-ti de treaba  :lol:
Te-ai dat cu vreun Megane? Chiar crezi ca-l poti compara cu Loganu? Departe rau treaba asta, nu seamana deloc.
Cand aveam excese de patriotism credeam si eu treaba asta, pana cand am luat la calarit un Megane relativ nou.
N-are nici o legatura cu masina nationala  -_-

Nici daca s-ar pune pe Logan (si Sandero) ultimele motorizari de la Renault, tot n-ar fi mare branza.

#158
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 26.103
  • Înscris: 03.12.2005
La Logan ultimul lucru la care trebuie sa se gandeasca e motorul. 1.6 16v ala poate fi decent. Niste antifonare in schimb, n-ar strica.

#159
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.299
  • Înscris: 24.05.2003

Citat

Dacia va fi lansată pe piața britanică în ianuarie 2009, la un preț de 8.000 lire sterline. În România, mașina va fi lansată în iunie și, deși nu se cunoaște prețul exact, reprezentanții Automobile Dacia spun că acesta nu va depăși 9.500 euro.

scump dom'le !!!

http://www.gandul.in...ml?3892;2517826

#160
Jimny

Jimny

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 02.04.2008
Pentru fanii Sandero...si nu numai...
http://www.drive-tes...p...&t=articole

#161
gafytz

gafytz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 128
  • Înscris: 06.09.2006
tin sa sustin o masina nou cu garantie in detrimentul unei masini sh, care e o loterie.
golf 4 au deja prea multi... [nu mai zic de cei care au golf 4 variant cu geamuri fumurii si deja is baietzashi in trafic :cursing: ]
sadero sincer pare cam urata la exterior.. spatele ala lasa de dorit.. si crek au greist rotile... au montat unele mai mici decat trebuie, sau cel putin asa se poate observa din spatiul imens intre roata si aripa.
la interior portiera arata mai bine decat golfu :D , daca ar avea si butoanele de geamuri la locu lor.. adica pe portiera... si nu plasticurile alea la bord... clar ar arata mai bine decat golfu 4

#162
wizake

wizake

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.299
  • Înscris: 24.05.2003
deci sa inteleg ca Sandero e urata la exterior, spatele este urat, rotile aiurea, portiera nu are butoanele unde trebuie, plasticele sunt naspa... dar in rest e mai frumoasa decat golf 4 ?! Ce a mai ramas ?  :w00t:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate