Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Telefonul Oppo a74 mi-a blocat ca...

A inviat Mudava

Vouchere de vacanta

Cand One United nu mai vand isi v...
 Mandolina feliat legume

Atestat consilier de siguranta

alarma auto Autowatch 346 RLI

Ce se intampla cu actualii tineri...
 Descifrare reteta

Zapp fix

Rulment pt diferential 4motion

Lipire filtru la baterie ikea
 Meserias nu mai vine sa termine l...

Soferii prinsi bauti sau drogati ...

geometrie autorulota

Sfat achiziție laptop ~4500 ...
 

Dacia Sandero

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
210 replies to this topic

#163
ce10

ce10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 10.04.2007

View Postaditzuuu1556, on Apr 2 2008, 00:14, said:

Hai frate cum  apare o dacie noua sau vre-o alta culoare la Logan sar forumurile in aer,ce naiba din cate poze pe net sau prin reviste am vazut cu Sandero....e urata frate,are succes ca e ieftina si ca e romaneasca ,cel putin loganu mi-se pare ce-a mai urata masina posibila,u cred ca nu mai sunt pe lumea asta 3 masini mai urate(nu vreau sa supar pe nimeni),ati observat ca nu exista posesor de logan sa nu-i puna el ceva din "targ pe ea"(oglinzi d-alea nichelate,geamuri fumurii sau cel mai tare semnul de Renault in fata)....asa o sa fie si cu sandero asta

  Tigani gasesti nu numai la volanul loganului ci si la volanul altor marci. Nu exista o legatura directa intre tiganie si o anumita marca auto.
Sandero e o masina urata? Sunt partial de acord cu tine: nu este o masina frumoasa. Loganul e cea mai urata masina?
Deja nu stii ce vorbesti!

Vrei masina urata?
    Citroen C4... sedan

@Manuel:

   Imi pare rau pentru tine. Vad ca ai Megane si sunt convins ca regreti. Se spune ca prostia si domnia se platesc!

Cumparati Sandero si Logan! Renault nu va fi niciodata o masina mai buna decat Dacia.

#164
LorD_PSYCHO

LorD_PSYCHO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.05.2007
Salut !
Dupa ce am citit cateva zeci de minute comentariile si aberatiile unora de aici m-am gandit sa postez si eu.
Sunt stundent in anu 2 si vreau/ am nevoie de masina. Momentan am o Dacie 1300 din 85. Nu ma plang... saraca isi face treaba, ma duce unde am nevoie dar ma cam doare consumu... ca si student nu am finante destule sa bag in benzina.
Mi-am facut un credit si stiam ce masina vream sa imi iau (6000 Euro) Pug 206, VW Polo sau Opel corsa.. modele undeva pe la 2001... cand mi-a trecut mie prin cap de ce sa nu mai astept 2 luni de zile sa se lanseze Sandero (mie unu imi place foarte mult cum arata masina.. desi la spate ar mai fi de lucrat putin) si sa vad daca cu Rabla+ banii care i-am scos o sa imi pot lua 1. Am ajuns la decizia asta pentru ca e  masina noua,ai garantie... stii ca tu te sui primu la volan ... nu a mai condus-o nush cine inaintea ta... nu stii cum a condus-o... Daca ma incadrez cu banii garantat o sa imi iau un Sandero... Daca nu o sa ma incadrez o sa imi iau un Logan... Calitatea materialelor nu e cine stie ce, masina poate sa aibe cine stie ce defecte (aici intervine garantia). Nu cred ca o persoana care isi permite 10-11k Euro pentru o masina se va uita la o Dacie.
Ma puteti lua peste picior, nu-mi pasa, e un forum in care toti isi spun parerile... asta e parerea mea si stiu ca e alegerea cea mai buna .. daca considerati ca iau o decizie gresita va rog sa veniti cu argumente, poate ma convingeti sa nu mai imi iau Dacie si sa iau ceva Second... sunt deschis la sugestii :)

#165
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
e o alegere buna pentru ca va fi ieftina pt dotarile/spatiul cerut, se pare ca va avea standard garantie de 36 luni , pare mai bine lucrata decat loganul.. daca-l iei asteptam un jurnal de bord.

#166
ce10

ce10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 10.04.2007

View PostLorD_PSYCHO, on Apr 13 2008, 00:49, said:

Salut !
Dupa ce am citit cateva zeci de minute comentariile si aberatiile unora de aici m-am gandit sa postez si eu.
Sunt stundent in anu 2 si vreau/ am nevoie de masina. Momentan am o Dacie 1300 din 85. Nu ma plang... saraca isi face treaba, ma duce unde am nevoie dar ma cam doare consumu... ca si student nu am finante destule sa bag in benzina.
Mi-am facut un credit si stiam ce masina vream sa imi iau (6000 Euro) Pug 206, VW Polo sau Opel corsa.. modele undeva pe la 2001... cand mi-a trecut mie prin cap de ce sa nu mai astept 2 luni de zile sa se lanseze Sandero (mie unu imi place foarte mult cum arata masina.. desi la spate ar mai fi de lucrat putin) si sa vad daca cu Rabla+ banii care i-am scos o sa imi pot lua 1. Am ajuns la decizia asta pentru ca e  masina noua,ai garantie... stii ca tu te sui primu la volan ... nu a mai condus-o nush cine inaintea ta... nu stii cum a condus-o... Daca ma incadrez cu banii garantat o sa imi iau un Sandero... Daca nu o sa ma incadrez o sa imi iau un Logan... Calitatea materialelor nu e cine stie ce, masina poate sa aibe cine stie ce defecte (aici intervine garantia). Nu cred ca o persoana care isi permite 10-11k Euro pentru o masina se va uita la o Dacie.
Ma puteti lua peste picior, nu-mi pasa, e un forum in care toti isi spun parerile... asta e parerea mea si stiu ca e alegerea cea mai buna .. daca considerati ca iau o decizie gresita va rog sa veniti cu argumente, poate ma convingeti sa nu mai imi iau Dacie si sa iau ceva Second... sunt deschis la sugestii :)

  Un student care gandeste! O chestie extrem de rara! Asteapta sandelul si vei fi mai multumit decat cu o masina second hand. SH-ul isi are rostul dar nu la clasa din care face parte Sandero.

  Sandero NU are concurenta in clasa lui !

Daca Dacia va scoate masini dupa filozofia actuala, in maxim 10 ani va ajunge o marca mai cunoscuta  decat Renault.



Pentru manuel si mak:

Bine ca v-ati gasit unul pe altul! Sa va fie de bine!


Cumparati Sandero si Logan!


Romania o va duce mai bine!
Voi o veti duce mai bine... dupa ce scapam de toata conducerea tarii ( indiferent de apartenenta politica)!
  Daca vorbim cu cei de la renault sa-si testeze stelele euroncap in conditii reale pe parlamentarii nostri atunci sigur scapam si de renault si de scursurile tarii!
  
  In concluzie:
                    Cumparati DACIA, cumparati Sandero, cumparati Logan!

#167
gafytz

gafytz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 06.09.2006
imi place cum gandesti LorD.  :first: cel mai probabil asa voi face si eu.[mai putin partea cu programul rabla :P ] imi dau ai mei bani. dilema acum vine la motorizare: is curios daca performantele motorului vor fi mai mari, avand in vedere masa masinii [probabil mai mica]. am mers cu un Logan 1.4 dar nu e tocmai sanatos la o depasire in exterior la peste 100 la ora, deja nu prea mai trage, sau tre sa o duci peste 4000 ture, cu a 4-a k sa zici k ar mai trage => consum mare  <_<
cica 1.6 16v nu va fi disponibil inca de la vara, maybe dieselu de 85 cp, la 9500 euroi ? asta s-ar merita :D  :bouncey:

Edited by gafytz, 13 April 2008 - 12:35.


#168
LorD_PSYCHO

LorD_PSYCHO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.05.2007
Nu ma prea intereseaza motorizari mari... caci automat pretul va fi mai mare... si masina asta foarte putin va fi folosita in afara orasului unde sa pot face depasiri la 100+ ...
Astept sa vad ce versiuni o sa scoata.. o sa ma orientez catre cel mai ieftin model cu ABS si geamuri electrice... restu de optiuni ma intereseaza mai putin avand in vedere ca trec de la o 1300 -> Sandero.
Daca nu o sa ma incadrez in bani o sa imi iau un Logan ABS+ ca am calculat eu ca ma incadrez in suma...

Cei care sunt antiLogan de pe forumu asta o sa imi sara in cap cu ultima propozitie :), ca mai bine as lua un Polo, Corsa ca e masina mai buna, cu mai multe dotari ..bla bla bla  <_<

#169
LorD_PSYCHO

LorD_PSYCHO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.05.2007
si pretul o sa sara undeva pe la  8000  :nonobad:  :confuzzled:
P.S. In primul post ar fi trebuit sa scrie "student" nu "stundent" :confuzzled:

Edited by LorD_PSYCHO, 13 April 2008 - 13:28.


#170
gafytz

gafytz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 06.09.2006
vreau o sonorizare buna, dar care se poate rezolva si dupa.. sa zicem. faruri de ceata, abs, minim 2 airbag, AC, preferabil climatronic..desi nu cred ca o sa existe. motorizare ori iau ala de 1.4 cel mai micut, ori maximum 1.5dci 85 cp, 1.6.16v :P ala de 1.6 8v nu ma tenteaza. nici dieselu de 70cp.

ce culori credeti ca ar arata bine ?  eu personal daca o iau va fi ori alba, ori ceva negru, inchis oricum. numi place verdele/albastru/rosu sau alta culaore pastelata.

geamuri fumurii cred ca ar merge bine

jante de aluminiu..nu prea cred..la gropile noastre din tara daca sparg o janta.. plang dupa aia  :deadtongue:

xenon/halogen in nici un caz

#171
LorD_PSYCHO

LorD_PSYCHO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.05.2007

View Postgafytz, on Apr 13 2008, 15:07, said:

vreau o sonorizare buna, dar care se poate rezolva si dupa.. sa zicem. faruri de ceata, abs, minim 2 airbag, AC, preferabil climatronic..desi nu cred ca o sa existe. motorizare ori iau ala de 1.4 cel mai micut, ori maximum 1.5dci 85 cp, 1.6.16v :P ala de 1.6 8v nu ma tenteaza. nici dieselu de 70cp.

ce culori credeti ca ar arata bine ?  eu personal daca o iau va fi ori alba, ori ceva negru, inchis oricum. numi place verdele/albastru/rosu sau alta culaore pastelata.

geamuri fumurii cred ca ar merge bine

jante de aluminiu..nu prea cred..la gropile noastre din tara daca sparg o janta.. plang dupa aia  :deadtongue:

xenon/halogen in nici un caz

Am vazut intr-un filmuletz versiunea pe rosu :thumbup: arata bestial... daca e sa-mi iau Sandero.. va fi negru sau rosu :P

#172
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
http://www.protv.ro/...ia-sandero.html

ARE VIDEO
________________

http://www.dacia-sandero.com/?lang=ro#

LASATI SA SE INCARCE.

__________________

http://www.daciasand...tegory/sandero/


http://forum.daciasandero.net/

Edited by Basarab, 13 April 2008 - 20:14.


#173
ce10

ce10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 10.04.2007

View PostOctavian___28, on Apr 2 2008, 09:46, said:

Fii cuminte, vezi-ti de treaba  :lol:
Te-ai dat cu vreun Megane? Chiar crezi ca-l poti compara cu Loganu? Departe rau treaba asta, nu seamana deloc.
Cand aveam excese de patriotism credeam si eu treaba asta, pana cand am luat la calarit un Megane relativ nou.
N-are nici o legatura cu masina nationala  -_-

Nici daca s-ar pune pe Logan (si Sandero) ultimele motorizari de la Renault, tot n-ar fi mare branza.

  Am vazut din pacate fotografii cu viitorul megane 3. Designeri de la renault deseneaza cu ochii inchisi!
Cauta pe net fotografii cu viitorul megane3 si apoi da o cautare la faceliftul care urmeaza sa-i fie aplicat Loganului.

NU exista comparatie!
Renault va avea scaderi majore la vanzarile in Romania  si cred eu ca si in strainatate. Fata lui Sandero sta bine pe noul Logan. megane 3 din cate vad eu e un Qashqai aplatizat, pe alocuri cu influente coreene.

Deja arata mai bine Sandel decat minunea de megane3, cu toate ca sunt in clase diferite.
  
Concluzia:
  
    Iti recomand sa te intorci la masina nationala!

Cumparati Logan si Sandero. Cumparati Dacia!

#174
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Postce10, on May 1 2008, 11:36, said:

Cumparati Logan si Sandero. Cumparati Dacia!...
...daca aveti nervii tari... :rolleyes:
in alta ordine de idei, cand vor oferi materiale de calitate, motoare de calitate si fiabilitate ca sa stau linistit, confortabil si binedispus la volan, da, cumparati Dacia ca sa intre banii in tara si sa nu plece in alta parte. dar pana atunci, din pacate, cumparam ce merita...

View Postce10, on Apr 6 2008, 11:00, said:

Cumparati Sandero si Logan! Renault nu va fi niciodata o masina mai buna decat Dacia.
e un site. trilulilu cica ii spune...
si revenind, daca lucrezi la mioveni, te inteleg, dar nu e nici macar decent un logan, iar sfantul dero (san dero) e o combinatie idioata de usa de logan, urmata de usa de Clio symbol, cu tot felul de kitch-uri etc...un bord amarat si vor ~9500-10000 euro  :lol:

Edited by xtremdriving, 01 May 2008 - 11:11.


#175
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
Full options cu esp, ebd, asr, 10 airbaguri, kit xenon, ornamente cromate, tapiterie de piele , jante aliaj, cd mp3 cu 8 boxe, alarma si climatronic gratuit ajunge la 10000 euro? Io imi iau daca e.

#176
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,719
  • Înscris: 22.11.2007
Am fost ieri pana la vidraru, si pe langa curtea de arges am vazut un Sandero pe contrasens cu nr de probe. Ce sa zic parca arata mai bine in poze si la tv  :confuzzled: .

#177
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postbossake, on May 2 2008, 06:20, said:

Am fost ieri pana la vidraru, si pe langa curtea de arges am vazut un Sandero pe contrasens cu nr de probe. Ce sa zic parca arata mai bine in poze si la tv  :confuzzled: .

se testeaza intens pe drumurile (proaste) patriei...

Quote

Noul Sandero, testat pe drumurile proaste din Argeș  

Reporterii EVZ au întâlnit în trafic, sâmbătă, noul model Dacia Sandero aflat în teste pe drumul Pitești - Curtea de Argeș.

[ http://evz.ro/pictures/articles/normal/2b24f014e4ded8f0599a7bb245a50935.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Mașina este testată pe drumurile mai puțin umblate din județul Argeș, drumuri care, pe alocuri, arată ca după bombardament. La rugămintea reporterilor, inginerul care conducea mașina ne-a permis să facem mai multe fotografii și ne-a destăinuit că mașina este testată în condițiile de circulație „standard“ din România.

Noul model, lansat la începutul lunii martie la Salonul internațional auto de la Geneva, are profil de câștigător. Spațiul la interior și în portbagaj se situează la cote alarmante pentru concurență.

Bancheta din spate poate primi trei adulți de talie medie, chiar dacă în condiții mai puțin confortabile. Portbagajul, cu o capacitate de 320 de litri, este substanțial mai încăpător decât media clasei.

Prețul Sandero va fi anunțat oficial abia în iunie, cu ocazia lansării comerciale, și va constitui argumentulcheie în decizia de cumpărare. Se așteaptă ca prețul Sandero să „plece“ de la 7.000 de euro, mai scump ca Loganul, care are un preț minim de 6.400 de euro.
evz

Edited by H725, 04 May 2008 - 22:45.


#178
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
spune in articol ca i-a lasat sa faca poze ... pai dc nu au facut mai multe ?

#179
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,719
  • Înscris: 22.11.2007
Daca pretul la Sandero pleaca de la 7000 de euro, la ce sa ne asteptam la Logan face-lift? Mi-e greu sa cred ca va fi mai ieftin loganul decat sandero, asa ca eu cred ca loganul o sa inceapa de la 7400 de euro.

Posibil sa fie o noua teapa marca Dacia. Chiar sunt curios ce pret va avea loganul.

#180
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postbossake, on May 5 2008, 06:46, said:

Daca pretul la Sandero pleaca de la 7000 de euro, la ce sa ne asteptam la Logan face-lift? Mi-e greu sa cred ca va fi mai ieftin loganul decat sandero, asa ca eu cred ca loganul o sa inceapa de la 7400 de euro.

Posibil sa fie o noua teapa marca Dacia. Chiar sunt curios ce pret va avea loganul.

pretul masinilor nu depinde de lungime...  :nonobad:

Edited by H725, 05 May 2008 - 11:08.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate