Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Dacia Sandero

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
210 replies to this topic

#199
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005

 gafytz, on Jun 1 2008, 16:49, said:

parerea mea, la design Sandero & Logan sunt peste noul accent, iar in romania sa fim serios, la ce trebuie masini de peste 100 cai, sau suspensii in care sa iei curbele la 200 km/h.
Nu stiu cum ai reusit sa apreciezi ca sandero si logan au design peste noul Accent,ar fi mai bine sa o lasi mai usor ca sa nu devii caraghios. ;)

L-am vazut de aproape,arata mai bine decat Loganul dar de aici si pana la a spune ca este super este un drum foarte lung.

#200
gafytz

gafytz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 06.09.2006
sandero+logan, sincer, eu zic ca sunt peste accent. la design clar, de departe zic eu, e urat cu spume accentul nou. ala vechi, modelul anterior era mai frumos, parerea mea. din pdv al unei pers care isi cumpara masina acusica, prefer Sandero. costuri mai mici, interiorul nou e frumos, arata mai sportiv, mai tineresc, e mai sigura [ nu stiu unde am auzit, dar accentul are stele cam putine la euroncap ] iar pentru cei 5 cai putere in plus pe care ii ofera accentul.... prefer Dacia romaneasca.

e doar o opinie personala. altor pers poate le place accentul, altora mertzanu din 1900 toamna altora le plac suv-urile. desigur.. si mie imi place A4, dar pana acolo dacia e peste accent.

#201
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
Doua intrebari bre:

1 - care-i pluralul la sandero?

2 - spune si lu' mie cineva daca azi se lanseaza si vreun san'dero diesel? Ca de la motoarele pe benzina ma astept la consumuri urbane reale de minim 8 - 9, daca-s aceleasi ca la Logan.

#202
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 spe, on Jun 3 2008, 17:12, said:

Doua intrebari bre:

1 - care-i pluralul la sandero?

2 - spune si lu' mie cineva daca azi se lanseaza si vreun san'dero diesel? Ca de la motoarele pe benzina ma astept la consumuri urbane reale de minim 8 - 9, daca-s aceleasi ca la Logan.
presupun ca sandero-uri...

#203
dantekk

dantekk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 21.04.2008

 spe, on Jun 3 2008, 17:12, said:

Doua intrebari bre:

1 - care-i pluralul la sandero?

2 - spune si lu' mie cineva daca azi se lanseaza si vreun san'dero diesel? Ca de la motoarele pe benzina ma astept la consumuri urbane reale de minim 8 - 9, daca-s aceleasi ca la Logan.


1. sandere  :mellow:

2. Dacia Sandero va avea initial doar doua propulsoare, cele clasice, pe benzina: 1.4 MPI cu 75 CP si 1.6 MPI cu 90 CP. Probabil gama va fi completata din toamna de propulsorul diesel 1.5 dCI (în varianta cu 70 si 85 CP). sursa

#204
pantsless

pantsless

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 02.10.2007
gafytz nu stiu cum poate sa iti placa design-ul lui Sandero asa mult... tinereasca? oh come on... Pare a fi o masina de femei, cu "zambetul" ala dat de grila din fata + faruri. Nu-mi inspira nimic design-ul asta, dar chiar nimic. Uitati-va la masini precum noul Lancer, noua mazda6 > fiecare iti spune ceva; au un aer sportiv, lancer-ul mai presus de toate pare "suparat", "nervos" etc. Chiar si Megane 2 (ca tot vorbim de masini franceze) ti-e mai mare dragu sa-l privesti.
Apropo, ce fel de nume e Sandero? Parca e numele cainelui babutzei de la etaju' 5.

din pacate nu. Nu, nu si iarasi nu. Dacia chiar nu poate scoate o masina cu design frumos. Sau mai bine zis Renault.
Un sedan "beton" chiar nu pot scoate? (ca design macar, ca la fiabilitate & stuff sa zicem ca ii pot ierta momentan)

LE: pana la urma poate eu sunt problema... ca vad destula lume care apreciaza designul, desi nu inteleg cum :)
Oh well...

Edited by pantsless, 03 June 2008 - 16:52.


#205
andreiandrei

andreiandrei

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,421
  • Înscris: 13.08.2007
6890 euro . Probabil versiunea de baza.

Edited by andreiandrei, 03 June 2008 - 19:36.


#206
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
da. 6890 de euro tva inclus. si va avea cel putin abs de la cea mai slaba versiune,garantie de 36 luni..

#207
maradona13

maradona13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 27.06.2005
Am si eu o intrebare pentru cunoscatori sau eventualii cumparatori:
Daca Sandero costa mai mult decat un Logan atunci din ce motiv se vor indrepta romanii spre sandero?

#208
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

 maradona13, on Jun 3 2008, 21:03, said:

Am si eu o intrebare pentru cunoscatori sau eventualii cumparatori:
Daca Sandero costa mai mult decat un Logan atunci din ce motiv se vor indrepta romanii spre sandero?


stai un pic. ca cel mai ieftin logan e 6400 de euro. Insa nu are abs de exemplu. si avea 18 luni garantie. pe cand asta are 36 luni garantie. Hai sa vedem mai intai insa nivelele de echipare si preturile.

Edited by romaximusro, 03 June 2008 - 20:10.


#209
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
discutam pe 2 topicuri despre aceeasi masina?

#210
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Prima versiune, de 6890 E chiar ca e CHEALA !!!!!

La pret e asezata numai bine peste golan (bine pt Dacia, desigur...).

#211
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
aveti topic cu Sandero pe autonews . e news acuma. cand se invecheste , se muta aici si se redeschide. pana atunci , closed pe motiv de redundanta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate