Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce gen este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 

Pentru cei ce au camera integrata!

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
Am un siemens M55... sincer sunt chiar multumit... singurul neajuns.... camera este externa.... ma gandeam sa-l schimb cu unul cu camera integrata... oare se merita?
Si daca ar fi sa-l schimb cu ce ar trebui sa-l schimb?.... astept recomandari de la posesori de telefoane cu  camera integrata... totadata sa zica si pe la ce pret ajunge piesa fiecaruia.... oficial sau nu....
/Headbang/

#2
Cadyllac

Cadyllac

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 11.04.2004
arunca o privire aici : http://forum.softped...&threadid=27478   ;)

#3
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
problema se punea de a alege un telefon cu camera integrata ....
si daca se merita sa renunti la un M55 pt unul de gen...
crede-ma ca am vazur si yo aia cu pozele.... de aia am facut si thread-ul asta... incep sa ma gandesc daca vreau sa schimb telefonul si am nevoie de niste opinii despre asta nu despre poze.... ;)

#4
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
Eu iti recomand tot un Siemens, Siemens MC60 : un M55 cu camera ! Camera are Zoom, dar ulterior, dupa ce faci pozele, si poti sa faci Zoom la orice poza. Pozele pot fi facute pot fi facute la rezolute CIF (352x288),QVGA(320x240),QCIF(176x144),QQVGA(160x120),poti seta brightness, white balance. Eu telefonul meu l-am luat din magazin cu 6.500.000 lei fara abonament, cam acelasi pret ca si un M55 fara abonament. Singura chestie naspa : Nu mai ai dictaphone! Insa, ai WAV recorder (30 secunde - poti sa setezi ca ringtone) si AMR recorder (1:12 max, pentru MMS, dar poate fi utilizat si pe post de dictaphone).Tastele de stanga si dreapta lipsesc, dar crede-ma, te acomodezi foarte usor (am avut inainte si eu un M55). Design in forma de X, iti recomand sa-ti iei si cablu de date pentru el (daca nu ai). Ecran la fel ca si M55. Pe comp arata mult mai bine pozele facute cu el.

#5
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
inca o chestie er trebui sa mai mentionez...
pozele?... calitatea?... tot ce ma intereseaza e sa fie bine pe telefon...nu ma intereseaza cum arata pe calculator... pentru asta am ap foto digital... eu vreau sa pot trimite un MMS expresiv... si sa pot face o poza cat mai simplu si sao trimit apoi... (de aia ma incomodeaza camera externa la M55)

la urma urmei pentru asta si sunt telefoanele cu camera... sa faci poza sa o trimiti si gata.... nu sa participe intr-o competitie de care scoate poza mai bune calitativ..... pe telefon tot cam acelasi draq e ;)

#6
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Motorola E365  e pe oferta la Connex, e foarte bun la pretul acela de 125$

#7
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
ceva plusuri - minusuri?.... ca eu am doua M55 pe care vreau sa le schimb (eu si prietena) si nu as vrea sa-mi para rau....
2 minus deja am gasit.... dimensiune si volum...
dar e adevarat si 2 plusuri mari... ecran si camera integrata...

@AirBoy: tu ai din asta ?... chiar se merita?

#8
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
samsung x600 e f bun si ieftin are 10 mb memoria si pozele sunt f bune.Am si m55 dar m am saturat pt ca nu sta deloc camera in tel

#9
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
e dragutz rau ... ai idee cat ar costa ?
m-ar interesa sa iau doua... normal cat mai ieftin ... dar oricum  sa fie noi

#10
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
@ccezar2004:

Nu am decat pe raft, l-am butonat cam o ora, e de departe mai bun ca M55-u, ce sa zic rau de el, nu cred ca tine bateria mai mult de 3 zile. Dar asta nici la M55 nu era un atu :) . Meniul e putin cam greoi, stil motorola tipic dar e frumos colorat. La functii nu prea are lipsuri.

#11
Sioux

Sioux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 13.01.2004
eu am Samsung E700, sunt multumit de el, ca design imi place extrem de mult dar raman la parerea pentru un aparat FOTO DIGITAL daca vrei poze frumoase, cat despre camera integrata e just for fun ;)

#12
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
Siemens MC60 - M55 cu camera si wave recorder.

#13
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
samsung e 700 e prea scump mai bine x600 care e la fel numai design e altfel.Mc60 nu se merita e mai bun m55 pt ca are acelasi ecran camera nu e 640 480 si e mai scump

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate