Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

o problema cu un coleg

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
14 replies to this topic

#1
355

355

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 02.11.2005
liceul de care vorbesc este un liceu de stat prestigios din bucuresti...
problema este asa:
un baiat s-a mutat in clasa mea(eu fiind a 10-a) la inceputul anului...
dupa catva timp tipu asta a inceput sa se poarte prosteste, sa faca glume proaste cu toti din clasa, sa impinga,etc, ca mai tarziu-adica pe vremea asta sa faca chestii de genul: te impinge de pe balustrada, ca sa cazi de la 4 metri pana jos, sau te ia in brate daca esti mai firav...si vrea(sau se face) ca te arunca peste balustrada, era sa arunce un coleg in dambovita in drum spre metrou...
Astazi a facut-o cea mai lata: la ora de sport a luat mingea si mi-a sutat-o direct in piept...eu ramanand fara aer...mi s-a facut rau...etc...

Acum va cer sfatul si va intreb: ce se poate face impotriva acestui individ ?
Eu nu mai pot sa ma duc la liceu pt ca sa se gaseasca unu' sa ma omoare acolo...pt ca el chiar nu are judecata...daca el te omoara el nu realizeaza :death:

Astept parerile voastre in legatura cu acest subiect! Mersi

#2
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 28.10.2006
cu un cadru didactic ai incercat sa vorbesti?

#3
355

355

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 02.11.2005

 senzatie6, on May 28 2007, 20:31, said:

cu un cadru didactic ai incercat sa vorbesti?
inca nu...maine voi vorbi cu cineva...probabil insotit de un parinte...

#4
senzatie6

senzatie6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 28.10.2006

 355, on May 28 2007, 20:37, said:

inca nu...maine voi vorbi cu cineva...probabil insotit de un parinte...
probabil asta e cea mai buna solutie...

#5
20cm

20cm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 25.01.2007
poi e clar ca ai doua solutii
1) strangi 2-3 baieti si vorbiti serios cu el, iar daca nu intelege il caftiti bine
2) vortiti cu diriginta , si aveti cu toata clasa o discutie mai serioasa , in cel mai rau caz ajungandu`se la exmatricularea lui.
Sincer eu o prefer pe prima

#6
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Fa-ti gasca de minim 3-4 persoane, unele de intimidare. Ii explici ca daca nu termina si-o ia. Sigur o sa continue, il prindeti dupa ore si ii aplicati cateva corectii mici doar ca sa bagati frica in el. Urmatoarea zi nu cred ca o sa mai ai probleme doar daca nu vine el cu satra de rromi peste tine si toata clasa. Daca stii ca e genul de persoana care ar face asa ceva, mai bine rezolvi problema apeland la un cadru didactic ba chiar directorul liceului.

#7
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
zi-i ca nu-ti plac glumele lui ;)

#8
355

355

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 02.11.2005

 20cm, on May 28 2007, 21:30, said:

poi e clar ca ai doua solutii
1) strangi 2-3 baieti si vorbiti serios cu el, iar daca nu intelege il caftiti bine
2) vortiti cu diriginta , si aveti cu toata clasa o discutie mai serioasa , in cel mai rau caz ajungandu`se la exmatricularea lui.
Sincer eu o prefer pe prima


 The_Napster, on May 28 2007, 22:40, said:

Fa-ti gasca de minim 3-4 persoane, unele de intimidare. Ii explici ca daca nu termina si-o ia. Sigur o sa continue, il prindeti dupa ore si ii aplicati cateva corectii mici doar ca sa bagati frica in el. Urmatoarea zi nu cred ca o sa mai ai probleme doar daca nu vine el cu satra de rromi peste tine si toata clasa. Daca stii ca e genul de persoana care ar face asa ceva, mai bine rezolvi problema apeland la un cadru didactic ba chiar directorul liceului.
si eu m-am gandit la fel...dar ma gandesc ca vin cu 3 baieti si ii bag mintile in cap...dar dupa aia poate sa vina si el si sa ma bata cu altii...cine stie ? :huh:
si apoi liceul in care sunt are reguli foarte stricte in legatura cu bataia, cu venitul cu prieteni la bataie, etc

o sa vorbesc cu diriginta astazi si sper sa ia o decizie...poate vorbeste si cu ceilalti elevi...
daca nu se ia nicio decizie apelez la varianta 1 a lui 20cm  :notangel:

 crst_g, on May 29 2007, 00:21, said:

zi-i ca nu-ti plac glumele lui ;)
nu intelege prostu cu frumosu :cursing: :lol:

#9
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Te duci la el si pac-pac ii tragi 2 pumni in gura de control, poate se linisteste.

#10
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
daca o  mai ia mult pe aratura topicul asta o sa il inchid :naughty:

#11
Yehppael

Yehppael

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 29.03.2007
solutia cu colegii e cea mai buna, daca fortezi treaba cu profesorii s-ar putea sa nu se intample nimic ... voi nu sunteti uniti si de-aia se poate lua de unu, pentru ca nimeni altcineva din clasa nu zice ceva ...

ori asta ori incepi sa pui ceva muschi pe tine.

Edited by Yehppael, 29 May 2007 - 09:50.


#12
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005
Tot solutia de a discuta cu un driginte / alt profesor / director e cea mai corecta. Orice alta varianta ai grija sa nu-ti faca mai mult rau decat bine (de exemplu cea in care mai strangi cativa baieti pentru ai administra o corectie). Daca nu rezolvi nici asa, e bine sa vii si cu unul dintre parinti la scoala. Sunt ferm convins ca astfel se va rezolva.

#13
RussianRocker

RussianRocker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 12.11.2006

 20cm, on May 28 2007, 21:30, said:

poi e clar ca ai doua solutii
1) strangi 2-3 baieti si vorbiti serios cu el, iar daca nu intelege il caftiti bine
2) vortiti cu diriginta , si aveti cu toata clasa o discutie mai serioasa , in cel mai rau caz ajungandu`se la exmatricularea lui.
Sincer eu o prefer pe prima
prima varianta, nu e foarte indicata, pt ca din cate am citit nu prea are creier, si sa zicem ca il ameninti tu, dar tu nu o sa ai tot timpul cu tine pe cei 2-3 baieti, si cand o sa te vada singur poate chiar o sa te arunce in Dambovita :lol:. Cred ca varianta cu diriginta e cea mai indicata :P.

#14
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Si ce ii face diriginta, sta de bodyguard?

Singura solutie este sa te descurci singur, adica sa-l bati. Da bine bine sa te stie de frica. Si cat mai in pubilc sa vada toti ca l-ai batut.

Solutia cu "vino cu niste baieti" mi se pare cel mai las si penibil lucru.

#15
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
vad ca a-ti luat-o pe aratura, aici nu sfatuim cu bataia pe nimeni.topic closed

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate