Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?

Ati face o reconversie profesiona...
 Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?

Parere stare drum Sculeni - Chisi...
 Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia

Concediu Halkidiki
 Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN

Gradina, copaci, arbusti si plant...

Trackpoint Thinkpad
 

O problema amoroasa :>, Pls help

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
FaqInfo

FaqInfo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.05.2007
Deci am o problema relativ mare pentru varsta mea :) Am 15 ani si am o problema "amoroasa" . Imi place de o fata care este de aceasi varsta cu mine insa ea pare a ma ignora .. defapt nici nu imi pot da seama daca ma ignora sau nu m-am implicat eu destul . Sa va povestesc cum a inceput totul :

La inceputul cls a 9-a am putut fiecare sa ne alegem un optional . Eu mi-am ales franceza iar ea este la germana . Intr-una din ore , cand sa intru in clasa am vazut-o la usa . Nu i-am dat prea mare importanta insa peste doua zile iar am zarit-o cam in acelasi loc si atunci asa dintr-odata mi-a picat cu tronc . Adica nu vreau sa zic ca este urata si nu stiu de ce imi place de ea .. ba dinpotriva este frumoasa , si oarecum spus fata pe care doresc in acest moment sa o am alaturi . In fine .. am un prieten la ea in clasa si i-am cerut ID-ul . Am glumit cu ea pe mess , am intrbat-o unde sta pentru ca doream sa o scot la un suc . Atunci chiar a parut interesata insa prostu de mine a fost prea lenes sa iasa din casa si nu am dus mai departe ideea . Ea este o fata mai timida , si la inceput am inceput sa o salut de fiecare data cand ne intalneam pe la liceu .. cam  odata la 2-3 zile . De la un moment nu am mai salutat-o pentru ca mi-a fost "rusine " nu stiu de ce .. poate pentru ca intr-o zi cand eram la sport si am salutato toate fetele ce erau in jurul ei ( de la ea din cls ) au inceput sa exclame un lung OOOOOoooooooooooooooo si dupaia parca am auzit si cateva rasete .. n-am fost atent pentru ca am iesit din sala .
Ieri am chiulit la prima ora , si atunci ea venea spre scoala . Mi s-a parut ca se uita la mine ... in acel moment eu m-am uitat peste ea , iar cand m-am uitat la ea , ea se uita in pamant :P . Aveam senzatia ca astepta sa o salut ... insa nu am facut-o.  .. am inteles ca are prieten .. da eu cred ca este doar ceva de fatada ( am auzit de la altu care a vrut sa fie cu ea ) oricum ptr mine asta nu constituie o problema . Si nu stiu .. am senzatia ca sunt tot pe invers .. ieri mi-a declarat una " bunicica" iubirea :)) insa nu am fost interesat , pentru ca mie tot la cealalta imi sta gandul .. Ce sa fac sa o cuceresc ? precizez ca este mai timida si nici pe mine nu ma prea tine :) Precizez ca nus un tip cu fite(nu ca as avea ceva importiva astora , insa pur si simplu nu sunt ) , sunt glumet si serios atunci cand este cazul . Va rog help me .

#2
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,546
  • Înscris: 20.10.2006
Scoate banul gros si o cuceresti garantat. :D Cam singura solutie functionala, si in plus si usor de pus in practica, nu necesita zeci de ore sa planifici fiecare moment, si nici sa inveti ceva nou.

Edited by LunaCrystal, 27 May 2007 - 01:34.


#3
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006

 FaqInfo, on May 26 2007, 21:44, said:

Deci am o problema relativ mare pentru varsta mea :) Am 15 ani si am o problema "amoroasa" . Imi place de o fata care este de aceasi varsta cu mine insa ea pare a ma ignora .. defapt nici nu imi pot da seama daca ma ignora sau nu m-am implicat eu destul . Sa va povestesc cum a inceput totul :

La inceputul cls a 9-a am putut fiecare sa ne alegem un optional . Eu mi-am ales franceza iar ea este la germana . Intr-una din ore , cand sa intru in clasa am vazut-o la usa . Nu i-am dat prea mare importanta insa peste doua zile iar am zarit-o cam in acelasi loc si atunci asa dintr-odata mi-a picat cu tronc . Adica nu vreau sa zic ca este urata si nu stiu de ce imi place de ea .. ba dinpotriva este frumoasa , si oarecum spus fata pe care doresc in acest moment sa o am alaturi . In fine .. am un prieten la ea in clasa si i-am cerut ID-ul . Am glumit cu ea pe mess , am intrbat-o unde sta pentru ca doream sa o scot la un suc . Atunci chiar a parut interesata insa prostu de mine a fost prea lenes sa iasa din casa si nu am dus mai departe ideea . Ea este o fata mai timida , si la inceput am inceput sa o salut de fiecare data cand ne intalneam pe la liceu .. cam  odata la 2-3 zile . De la un moment nu am mai salutat-o pentru ca mi-a fost "rusine " nu stiu de ce .. poate pentru ca intr-o zi cand eram la sport si am salutato toate fetele ce erau in jurul ei ( de la ea din cls ) au inceput sa exclame un lung OOOOOoooooooooooooooo si dupaia parca am auzit si cateva rasete .. n-am fost atent pentru ca am iesit din sala .
Ieri am chiulit la prima ora , si atunci ea venea spre scoala . Mi s-a parut ca se uita la mine ... in acel moment eu m-am uitat peste ea , iar cand m-am uitat la ea , ea se uita in pamant :P . Aveam senzatia ca astepta sa o salut ... insa nu am facut-o.  .. am inteles ca are prieten .. da eu cred ca este doar ceva de fatada ( am auzit de la altu care a vrut sa fie cu ea ) oricum ptr mine asta nu constituie o problema . Si nu stiu .. am senzatia ca sunt tot pe invers .. ieri mi-a declarat una " bunicica" iubirea :)) insa nu am fost interesat , pentru ca mie tot la cealalta imi sta gandul .. Ce sa fac sa o cuceresc ? precizez ca este mai timida si nici pe mine nu ma prea tine :) Precizez ca nus un tip cu fite(nu ca as avea ceva importiva astora , insa pur si simplu nu sunt ) , sunt glumet si serios atunci cand este cazul . Va rog help me .
Pai insista , ca e lumina aprinsa!! (sper ca stii bancul cu betivul  :lol: )
Anyway, faptul ca are niste colege "gasculitze" nu trebuie sa te demoralizeze. Tu fii tu insuti si vezi-ti de ceea ce vrei. Cu atat mai mult cu cat spui ca poti fi si glumet si serios, pari a fi o persoana adaptabila unui grup - fie si de fete, eventual daca tu cauti sa fii acceptat de grupul ei de fete - desi nu cred ca este nevoie - glumeste si cu ele saluta-le si pe ele etc, fara sa uiti insa cine este targetul. Intr-un cuvant, fii tu!
A, era sa uit. Daca ai ceva in cap, de genul sa o saluti, fa primul lucru care iti trece prin cap, adica salut-o. Daca stai prea mult holbandu-te la o fata nu realizezi nimic, o sa creada ca esti un fraier care nu stie sa se poarte, sau mai rau, un obsedat. Doar lasa lucrurile sa decurga in mod firesc.

Edited by nile, 27 May 2007 - 07:53.


#4
FaqInfo

FaqInfo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.05.2007

 LunaCrystal, on May 27 2007, 02:33, said:

Scoate banul gros si o cuceresti garantat. :D Cam singura solutie functionala, si in plus si usor de pus in practica, nu necesita zeci de ore sa planifici fiecare moment, si nici sa inveti ceva nou.
Interesanta opinia :) m-am ganit si eu la asta . :P Oricum va multumesc pentru sfaturi .
@nile asa cred ca o sa fac .. cu toate ca sincer pe multe dintre ele imi vine sa le arunc de la etaj .

Cred ca o sa fac o combinatie intre cele doua metode  B)

Edited by FaqInfo, 27 May 2007 - 13:31.


#5
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
Invit-o la un show undeva, si glumeste cat mai mult, fii natural, vezi ce o atrage si cautati si tu ocupatii la fel.


PS: pana treci de prima tinerete  :lol:

#6
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,062
  • Înscris: 10.04.2006
are 15 ani . inca nu a dat de gustul banilor :P

#7
vacea

vacea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 03.02.2007
LOL si eu am fost acum vreo doua saptamani intr-o situatie asemanatoare cu o fata la fel de timida , care era mai mica , si care "vroia cu mine" dar din cauza Colegelor ei nu am mai vrut  eu:))

#8
iliebooster

iliebooster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 25.09.2006
bate fierul cat este cald

#9
Dark_Myhay

Dark_Myhay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 25.04.2006

 LunaCrystal, on May 27 2007, 00:33, said:

Scoate banul gros si o cuceresti garantat. :D Cam singura solutie functionala, si in plus si usor de pus in practica, nu necesita zeci de ore sa planifici fiecare moment, si nici sa inveti ceva nou.

Tu ai o problema,la tine cuceritul unei femei se reduce la a "Scoate banul gros".
Ca sa fiu ontopic: Incepe prin a o saluta,pentru ca mai apoi sa o inviti undeva.Fi sigur pe tine si fao sa rada.

#10
raz_md

raz_md

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 27.09.2006

 Dark_Myhay, on Jul 4 2007, 20:02, said:

Tu ai o problema,la tine cuceritul unei femei se reduce la a "Scoate banul gros".
Ca sa fiu ontopic: Incepe prin a o saluta,pentru ca mai apoi sa o inviti undeva.Fi sigur pe tine si fao sa rada.

Pai de aia are atata succes la femei :lol:...sau nu.  B)

#11
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,546
  • Înscris: 20.10.2006
Pai nu am, insa nici nu disper.

#12
Krystyna

Krystyna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,345
  • Înscris: 11.12.2006

 FaqInfo, on May 26 2007, 21:44, said:

Deci am o problema relativ mare
Bla bla bla

poate pentru ca intr-o zi cand eram la sport si am salutato toate fetele ce erau in jurul ei ( de la ea din cls ) au inceput sa exclame un lung OOOOOoooooooooooooooo si dupaia parca am auzit si cateva rasete .. n-am fost atent pentru ca am iesit din sala .

acel "OOoooooooooooo"  E DE BINE!!!!  -_-  rasetele sunt si de mai bine!!  ^_^

 FaqInfo, on May 26 2007, 21:44, said:

Bla bla bla

Precizez ca nus un tip cu fite

atunci de ce mama masii nu saluti mai fata??? cine te papa daca ii zici un "buna!" ?!?!!?

#13
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,062
  • Înscris: 10.04.2006
Prietenii lui fac OOOOOOOOOOOOOoooooooooOOOOOOOOOOOOOOOOOOooooooooooooooo daca il vad ca o saluta pe AIA :w00t:

#14
gigilacatus

gigilacatus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.09.2007
sfat pt cel ce o deschis topicul :
Cel mai bine e sa  te sinucizi ce sens are sa mai traiesti ."Ni Si TAIETI VENELE !"

#15
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Ia și salută lumea cu care te cunoști cât de cât că nu te mănâncă. Ai mei m-au învățat să salut și persoanele cu care în perioada aia sunt certată. Ține de bun simț și educație. Te cunoști, ați vorbit, nu e un străin oarecare de pe stradă. Spui salut și-ți vezi de drum.

Dacă nu-ți răspunde să nu te simți tu prost, dar salută!!

#16
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007
lasati bai baiatu in pace...
are noroc ca exista net si messenger si e mai usor.. acu 15 ani cand "ea" era de la alta scoala iti trebuia o gramada pana sa afli cine e , de unde , etc..etc...
on topic: curaj dude! ai id-ul ei de mess, o cunsoti.. pare-se ca totul e ok...
ce mai astpti?

#17
vacea

vacea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 03.02.2007
Man , baga=te cu fata in seama , fa glume , baga-te cu prietenii ei in seama , fa glume cu ei , cu ea....  ;) in felul asta ii poti atrage atentia. :rolleyes: .... Sau Pur si simplu baga-te cu ea in vorba si flirteaza cu bandita :D :D  Daca are chef de vorba inseamna ca poti sa te bagi imediat pe ea <_< <_<    foarte faina explicatia mea :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate