Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 

Ce dq e "emo" si cum a aparut?

- - - - -
  • Please log in to reply
499 replies to this topic

#37
jaymz_kirk_lars_rob

jaymz_kirk_lars_rob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.09.2006
Oamenilor si eu is pe la varsta aia de care vorbiti voi si, pe unde invat eu nu e chiar atat de la moda sa fii rocker pentru ca predomina "gangsta rapperii" si manelistii. Eu fiind cu metalele grele, am observat ca in ultimu tip rasar tot felu de gagici cu pretentii de rockerite. Si, fiind destul de putini adepti ai genului prin scoala, incep sa ma entuziasmez destul de rapid cand aud una "laudandu-se". Da' cand le intreb mai incolo ce trupe le plac, etc. si aud ca lor le place punku' si emo deja incep sa ma rog sa devina maneliste...pt ca diferenta intre cele 2 genuri nui prea mare din punctu meu de vedere. Da vad ca e tredy faza asta cu sa fii punk :>

#38
chilling

chilling

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 15.04.2007
nu e la moda numai sa fii punker si emo....chiar si "metalele grele" sunt la moda acum....am vazut multi copii cu tricouri cu metallica...slayer...system of a dawn...cradle..dimmu si alte trupe.e la moda acum sa fii teribilist,sa fii ciudat,diferit de ceilalti.vad copii ca se plnag ca se cearta acasa,ca vor sa isi taie venele si chiar sunt persoane ce se mutileaza cu lama ca sa fie cu un pas inaintea celorlalti.e teribilismul varstei in ziua de azi...dar ma intreb de ce eu si altii ca mine nu am trecut prin asa ceva :huh:

#39
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View Postchilling, on Apr 20 2007, 20:08, said:

tricouri cu metallica...slayer...system of a dawn...cradle..dimmu si alte trupe

Metallica - Pana la ''Black Album'' (Metallica) au fost ''grei''. Pustii de acum cunosc doar ''Unforgiven II'' si ''Nothing Else Matters''
Slayer - Continua sa fie..dar nu-i asculta nimeni, insa tricourile mai vechi sunt faine :D
SOAD , Cradle, Dimmu - Come on...si astia-s grei ? Un armean usor antipatic care urla in microfon (desi uneori o face foarte bine...), o trupa formata practic dintr-un singur om cu tendinte de gotic si look de black + o trupa care a incetat de vreo 3 albume sa mai fie interesanta :D

#40
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Pe bune, lumea chiar ii vede pe cei care poarta astfel de tricouri ca fiind teribilisti?

#41
dusa_de_vant

dusa_de_vant

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.04.2007
de ce nu lasatzi cei emo sa se apere......................poate k ei au o alta opinie.....................chiar shi eu am o alta opinie....................recunosc ca am shi eu o mica parte emo................nimeni din ce vedetzi voi nu sunt nu sunt total emo................una din caracteristici ar insemna sa nu zambeshti niciodata in viatza................fiecare zambeshte......................cei mai multzi cred k is emo doar pt k se imbraca dar nu e asa..............e una a copia stilul emo shi alta a fi emo complet.....................multzi dintre voi atzi vrea sa fitzi k noi shi de aceea suntetzi atat de suparatzi pe asta.................invatzati sa nu mai criticatzi lumea :inlove: emo

#42
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View Postdusa_de_vant, on Apr 20 2007, 22:26, said:

de ce nu lasatzi cei emo sa se apere......................poate k ei au o alta opinie.....................chiar shi eu am o alta opinie....................recunosc ca am shi eu o mica parte emo................nimeni din ce vedetzi voi nu sunt nu sunt total emo................una din caracteristici ar insemna sa nu zambeshti niciodata in viatza................fiecare zambeshte......................cei mai multzi cred k is emo doar pt k se imbraca dar nu e asa..............e una a copia stilul emo shi alta a fi emo complet.....................multzi dintre voi atzi vrea sa fitzi k noi shi de aceea suntetzi atat de suparatzi pe asta.................invatzati sa nu mai criticatzi lumea :inlove: emo

Vaaai..o pisicuta...viata ei se va sfarsi in 10 ani... :crying: :crying: :crying:

#43
jaymz_kirk_lars_rob

jaymz_kirk_lars_rob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 08.09.2006
Numai uitandu-ma la scrisul tau si imi dadeam seama e esti emotionata :) Apropo de tricourile cu metallica si slayer: si eu am dintrastea, astea ins k is teribilist? sau ciudat? :|

#44
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
E clar ca domnisoara se invarte numai printre emo pentru ca daca nu ar fi asa si-ar da seama ca

NU TOTI AVEM BRETONUL TRAS PE OCHI



#45
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
P.S : Am lasat niste piese de pe Christ Illusion sa curga cu trei zile in urma...curgeau in mini boxele de la mp3 player...pe undeva prin romana. Doi coinaci cu tricouri Cradle au murmurat ''Asta e d-ala satanist''. (I'm serious - Mentionez : Eu nu port niciun fel de embleme de ''rocker''...ma imbrac casual..desi uneori folosesc destul de mult negru, pentru ca-mi place cum ma prinde)

#46
dusa_de_vant

dusa_de_vant

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.04.2007
nu ma invart doar printre emotzinali..................am prieteni shi manelishiti...............................eu nam bretonul pe o parte.......................il am pe ochi dar nu pe o parte....................ce inseamna emo pt voi care nu stitzi:Curentul Emo a luat fiinta la inceputul anilor �90, fiind una dintre multele ramificatii ale muzicii rock-hardcore. Incetul cu incetul celor care aderau la genul de muzica mai sus mentionat li s-a atribuit denumirea de �emo kids�.Emo kids se aseamna mult cu Gothic kids deoarece culoare preferata este negru iar emocore se aseamana mult cu gothicul shi heavy metal K sa shtitzi shi voi amu :P

#47
ILoveMyBunny

ILoveMyBunny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 06.04.2007

View Postchilling, on Apr 20 2007, 20:08, said:

nu e la moda numai sa fii punker si emo....chiar si "metalele grele" sunt la moda acum....am vazut multi copii cu tricouri cu metallica...slayer...system of a dawn...cradle..dimmu si alte trupe.e la moda acum sa fii teribilist,sa fii ciudat,diferit de ceilalti.vad copii ca se plnag ca se cearta acasa,ca vor sa isi taie venele si chiar sunt persoane ce se mutileaza cu lama ca sa fie cu un pas inaintea celorlalti.e teribilismul varstei in ziua de azi...dar ma intreb de ce eu si altii ca mine nu am trecut prin asa ceva :huh:

Ce-ai enumerat tu(except slayer) nu sunt metale grele.

#48
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005

Quote

de ce nu lasatzi cei emo sa se apere

Pentru ca scriu cu diferite culori "emotionale" pe forum.. si pentru ca n-a sarit nimeni pana acu`, aaa si d`asta :

Quote

una din caracteristici ar insemna sa nu zambeshti niciodata in viatza

:death:

#49
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Din cate stiam eu emo-ul a aparut prin 1985-1986 (efectiv, ca gen) iar ceea ce numeau multi atunci hard-core punk a devenit pe parcurs grindcore.

Sa vedem deci ce intra in categoria ''core'' : Metalcore (riffuri repetate la infinit, urlete si versuri politice), Emocore (s-a mai discutat , nu ? ) ,Grindcore si Rapcore (nici nu intru in detalii cu ultimele doua).

Eu doream sa includem aceste patru categorii in ''Crapcore''.

#50
ILoveMyBunny

ILoveMyBunny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 06.04.2007
Da,cam toate aceste genuri au radacini in Statele Unite inainte de `90.Eu le consider specifice pentru SUA,intrucat metalul european,alternative-ul european,brit-popul european se deosebesc printr-o alta identitate

#51
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JGLv3IEL0VI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#52
DarkMajesty

DarkMajesty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 13.02.2007
Vai mai Dusa de vant.."multzi dintre voi atzi vrea sa fitzi k noi shi de aceea suntetzi atat de suparatzi pe asta".....REALLY???!!! :deadtongue:  Get serious... :nonobad:

#53
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

View PostILoveMyBunny, on Apr 21 2007, 11:45, said:

Da,cam toate aceste genuri au radacini in Statele Unite inainte de `90.Eu le consider specifice pentru SUA,intrucat metalul european,alternative-ul european,brit-popul european se deosebesc printr-o alta identitate

Si calitate...

#54
daddy's_fallen_angel

daddy's_fallen_angel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.04.2007
frate au innebunit toti cu atat emo shit  :angry: ..okai ascultati emo...fiti emo pana mea ..si eu ascult multe trupe dupa care ma trezesc ca sunt considerati emo-deci si eu ii ascult din greseala si imi plac....dar e epidemie..peste tot pe strada vezi emo kizi care nu au nici o treaba cu  muzica asta sau cu ideea de emo...se imbraca toti la fel pt ca e cul--imi vine sa imi smulg parul din cap cand ii vad ( dar ma opresc pt ca nu vreau sa chelesc ) .imi cer scuze fata de cei care considera muzica emo rock adevarat..,se inseala..e ca un fel de frectie la picior de lemn : sa zicem ca suntem rock ca sa fim "real" dude.pe cat punem pariu ca intr-un an maxim ( si sunt indulgenta ) o sa treaca si moda asta?suntem mai rau ca niste oi..avem implementata atat de adanc ideea de turma in noi.Hai,vezi o tipa cu tenesi "emo" ti se pare dragutz...vezi 2 vezi 3 vezi 20 intr-o zi deja imi vine sa imi arunc tenesii de 150 de mii pe care mi i-am luat din piata de nervi.Comunismul nu a reusit ce face moda din om..ii face sa poarte uniforme la nivel de tara...asa par toti ca niste liceeni din liceul universal al asa zisei mode.emo kid my ass.

tin sa precizez ca nu am nici o problema cu muzica emo pt ca,dupa cum am mai zis,printre formatiile pe care le ascult se numara si unele emo..insa nu suport imitatiile si slava domnului sunt destule in lume

Edited by daddy's_fallen_angel, 21 April 2007 - 19:40.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate