Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster,se poat...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Ce dq e "emo" si cum a aparut?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
499 răspunsuri în acest subiect

#73
wickerman_nicko

wickerman_nicko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 82
  • Înscris: 09.02.2006

 dusa_de_vant, on Apr 20 2007, 22:53, said:

nu ma invart doar printre emotzinali..................am prieteni shi manelishiti...............................eu nam bretonul pe o parte.......................il am pe ochi dar nu pe o parte....................ce inseamna emo pt voi care nu stitzi:Curentul Emo a luat fiinta la inceputul anilor ïżœ90, fiind una dintre multele ramificatii ale muzicii rock-hardcore. Incetul cu incetul celor care aderau la genul de muzica mai sus mentionat li s-a atribuit denumirea de ïżœemo kidsïżœ.Emo kids se aseamna mult cu Gothic kids deoarece culoare preferata este negru iar emocore se aseamana mult cu gothicul shi heavy metal K sa shtitzi shi voi amu :P
Draga fatuca emo, ne dor ochii de la font-ul matale. Recomand Arial de 10 pixeli cu culoarea neagra.  :rolleyes:

 neboo, on May 18 2007, 12:34, said:

ji daca ar fi emo ce ....? doamne 8-|
Eu de exemplu sunt foarte trista..imi place sa stau singura...sa plang...sa ma tai... imi urasc viatza ....cred k nimeni nu ma intelege...deki am toate caracteristicile unui emo kid ... dar eu nu pot sa zic cuiva ca sunt emo ....ca ma ia la mshto ..si isi bate joc de mne...si ...nu pot sa zic asta ..decat in anonimat adica aici pe forum ...ca nimeni nu ma cunoaste...ce doamne avetzi cu emo kids ??? lasaty`ne sa ne traim viatza...nu cred k un emo a fqt cva cuiva.. !!!
:nonobad:
I`m just a kid ...and life is a nightmare :<.....
:crybaby: Da sa pupe tata ca trece... :console: P.S.: "K" nu e egal cu "C" si nici "Q" nu este egal cu "CU"... etc  :)

Am zis-o si o mai zic: trend-ul actual "emo" n-are nici o legatura cu muzica. GROW UP for god sakes! Ce dracu probleme in viata poti avea in clasa a 9-a??? (ca asa sunt majoritatea pe care ii stiu eu, in special bobocii nostrii din liceu)

Editat de wickerman_nicko, 18 mai 2007 - 19:03.


#74
Julie1122

Julie1122

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 330
  • Înscris: 02.01.2007

 neboo, on May 18 2007, 12:34, said:

ji daca ar fi emo ce ....? doamne 8-|
Eu de exemplu sunt foarte trista..imi place sa stau singura...sa plang...sa ma tai... imi urasc viatza ....cred k nimeni nu ma intelege...deki am toate caracteristicile unui emo kid ... dar eu nu pot sa zic cuiva ca sunt emo ....ca ma ia la mshto ..si isi bate joc de mne...si ...nu pot sa zic asta ..decat in anonimat adica aici pe forum ...ca nimeni nu ma cunoaste...ce doamne avetzi cu emo kids ??? lasaty`ne sa ne traim viatza...nu cred k un emo a fqt cva cuiva.. !!!
:nonobad:
I`m just a kid ...and life is a nightmare :<.....


Dupa felul in care gandesti, sa stii ca nu o sa-ti fie mai bine. :) Ceea ce traiesti tu nu se poate numi viata, cel mult timp pierdut. Iti place sa te tai?  :unsure: Trece si perioada asta...

#75
dudette

dudette

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 317
  • Înscris: 30.04.2007

 Shelley, on May 18 2007, 17:53, said:

si ca un ps: bulinele si rozul...man,these things suck!!!! black still rocks ;)

nu, tu n-ai inteles care e treaba cu rozul  :lol: stii cum se zice ca ba, e neagra faza! un rocker ar zice: ma, macar nu e roza!  :lol:
prin urmare, pentru emo-kizi treaba e nashpa rau de tot  :roflmaofast:

#76
Shelley

Shelley

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 117
  • Înscris: 05.04.2007

 neboo, on May 18 2007, 12:34, said:

ji daca ar fi emo ce ....? doamne 8-|
Eu de exemplu sunt foarte trista..imi place sa stau singura...sa plang...sa ma tai... imi urasc viatza ....cred k nimeni nu ma intelege...deki am toate caracteristicile unui emo kid ... dar eu nu pot sa zic cuiva ca sunt emo ....ca ma ia la mshto ..si isi bate joc de mne...si ...nu pot sa zic asta ..decat in anonimat adica aici pe forum ...ca nimeni nu ma cunoaste...ce doamne avetzi cu emo kids ??? lasaty`ne sa ne traim viatza...nu cred k un emo a fqt cva cuiva.. !!!
:nonobad:
I`m just a kid ...and life is a nightmare :<.....

pai bine ma...de ce sa iti urasti viata?oricat de varza ar fi ea si oricate shit-uri s-ar intampla...in general toate trec cu un big smile...de ce nu incerci sa faci ceva fun??? ar trebui sa te ia niste oameni normali care au parte de fun every day....si sa iti arate real life...taiatul nu rezolva nimic ;) smile smile smile...sau nu...better...LAUGH!!!!! cause emo sucks...cheer up kid ;)

#77
Shelley

Shelley

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 117
  • Înscris: 05.04.2007
si am uitat sa precizez ca si taieturile sunt out...in general daca vrei sa ai ceva pe mana...pune-ti o bratara... ;)

#78
ILoveMyBunny

ILoveMyBunny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.535
  • Înscris: 06.04.2007

 Psychosis, on May 18 2007, 14:59, said:

Precizez mai intai ca nu sunt emo, chiar daca am avatarul pe care il am. :lol:

Nu stiu ce sa zic, din punct de vedere al stilului vestimentar/frezelor emo, mi se pare ok ca pustii de 14-15 ani sa aiba o faza din asta, dar mi se pare penibil sa vad oameni la 20 de ani care sunt emo. Adica in mintea mea, emo inseamna inadaptare, imaturitate, si alte chestii de genul asta, ori un om la 20 de ani nu ar trebui sa isi faca o imagine de-asta, ca ar arata ca un copil mare.

@dudette: masochisti, de fapt. :D

Da,e o problema de varsta. Tin minte ca si eu pe la 14-15 ani ascultam black metal ca era trendul,aveam tricouri cu trupe care desi muzica lor mi se parea ca suna a prajeala de cartofi ii consideram cool ca-s mizantropi si ard biserici. In timp iti trece,vezi cum e viata ,scapi de teribilism. In orasul meu natal cunosc un tip care era mare fan Mayhem si acum danseaza pe manele in discotecile autohtone.

#79
Psychosis

Psychosis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.982
  • Înscris: 04.04.2007

 Gulugulu, on May 18 2007, 15:27, said:

Spunea cineva mai sus de emo la 20 de ani. Nu prea am vazut de astia. :lol:
Am vazut eu profile de ex-vianisti pe hi5.. cica sunt la facultate. :lol: In pozele lor emo arata ca niste copii mici. :lol:

 Shelley, on May 18 2007, 19:50, said:

pai daca e vorba despre emo as putea sa scriu romane...o adunatura de wannabe-uri...emo e doar un trend...sau...o adunatura de pustani rasfatati si plictisiti de viata care merg cu capu-n jos doar,doar or da cu capu-n stalp...care se dau tipi fara prieteni si au vreo 400 de contacte in lista de mess...
Cica "It's not a fashion statement, it's a f*cking deathwish" :huh:

#80
wickerman_nicko

wickerman_nicko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 82
  • Înscris: 09.02.2006

 dudette, on May 18 2007, 20:10, said:

nu, tu n-ai inteles care e treaba cu rozul  :lol: stii cum se zice ca ba, e neagra faza! un rocker ar zice: ma, macar nu e roza!  :lol:
prin urmare, pentru emo-kizi treaba e nashpa rau de tot  :roflmaofast:
Roaker, ne-roaker... Emo, ne-emo... Nu pot sa sufar culoarea roz. For fuck sakes, am o chitara alba, si ma imbrac in negru si imi doresc o chitara rosie. Nu sunt "goth" sau te miri ce alte trend-uri. Ba frate, dar roz e chiar penibil...  :huh:
Propun copiilor emo suparati pe viata o bauta pe cinste in Jack cu Eldrian si Chiperion. Hai noroc!  :cheers:

#81
wizZard

wizZard

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 529
  • Înscris: 29.03.2005

 wickerman_nicko, on May 18 2007, 20:35, said:

For fuck sakes, am o chitara alba, si ma imbrac in negru si imi doresc o chitara rosie.
si ce te dai mare? :P

#82
wickerman_nicko

wickerman_nicko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 82
  • Înscris: 09.02.2006

 wizZard, on May 18 2007, 20:39, said:

si ce te dai mare? :P
Da.  :lol:
Una din scule e un Reghincaster alb (ala din poza) si imi doresc un Fender Strat rosu sau sunburst. Voi ce aveti si ce v-ati dori? :P (Nu e cazul celor emo, ca pana acum n-am vazut vrun emo cu cetera in brate, probabil ca e prea deprimant sa te chinui sa inveti  :roflmao: )

Editat de wickerman_nicko, 18 mai 2007 - 19:46.


#83
dudette

dudette

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 317
  • Înscris: 30.04.2007
cred ca un emo si-ar lua o vioara. ar avea ce face cu arcusul  :lol:  am vazut niste imagini intr-un videoclip de-al lui cradle foarte...sugestive  :lol:

#84
alecsS

alecsS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 199
  • Înscris: 30.03.2006
:lol:

[ http://i93.photobucket.com/albums/l55/jbates725/emo.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#85
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.048
  • Înscris: 04.02.2007
Cei care adopta stilul emo intradevar se poate spune clar ca nu gandesc si ca altceva mai bun nu au de facut pe lume asta , unde chiar se pot face nenumarate chesti frumoase, distractive , interactive intr-un cuvant lucruri care iti provoaca placere si multumire si care te fac sa te bucuri de viata pe care o ai si pe care trebuie sa o traiesti fericit si facand ceea ce iti place, bineinteles atata timp cat nu stai in calea fericir altuia . Dar fiecare cu parera lui , asta e parerea mea ! B)

#86
dudette

dudette

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 317
  • Înscris: 30.04.2007
@alecsS : imi place poza ca are si insigne pe geanta  :lol: so tr00  :lol: si cea ma tare insigna e de departe aia cu smiley  :roflmaofast:  I hate life but I smile!  :roflmaofast:

#87
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.346
  • Înscris: 21.04.2006
''A great reason to be emo : You can celebrate all those days when you weren't born instead of the one you were''. (Fraeon)

#88
Franco222

Franco222

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.191
  • Înscris: 16.11.2005

 chilling, on Apr 16 2007, 23:45, said:

ce probleme sa ai la varsta de 13 ani???eu ma jucam cu papusile si invatam si acum toti copii au probleme depresive si se cearta acasa...nu invata...vor sa-si puna cercei peste tot...e teribilism...
cred ca nu ti-ai imaginat niciodata viata ta cu parinti bolnavi la mansarda

#89
dudette

dudette

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 317
  • Înscris: 30.04.2007
Toti zic ca ai lor sunt "cei mai bolnavi parinti din cate am vazut!"  :rolleyes: insa dupa ce trece perioada de teribilism si incep sa gandeasca normal, observa ca de fapt ei nu le-au vrut decat binele. Evident ca exista si exceptii. Dar eu vorbesc acum la modul general

#90
Shelley

Shelley

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 117
  • Înscris: 05.04.2007
@alecsS: u gotta be kidding me...emo cu tricou cu ramones???=))))) mult prea happy pentru un emo...eu am tricou cu ramones...si numai emo nu sunt :)))))

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate