Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

atestat pt info

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
Johnny19

Johnny19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.02.2007
Salut tuturor,am si eu o intrebare in legatura cu atestatul pentru informatica in limbajul Pascal,daca este cineva care a terminat liceul de informatica si care a facut vreun atestat.S-au trezit profesoarele acum sa ne ceara atestatele,de care habar nu am cum se face unu,am vazut si eu cateva modele la niste colegi si nu e chiar asa de usor sa faci unu,in sensul k nu e doar o problema cu niste cerinte si dupa-aia rezolvarea,trebuie si explicitata <_<.De unul singur e ff greu sa faci unu,chair dak iti dau teme profesoarele.Am cautat pe net si am vazut k mai toata lumea cere bani pe ele de la 20 pana la 40 RON,ceea ce mi se pare foarte mult.Asa k va rog si va intreb da este vre-unul care a terminat cat de curand clasa a XII -a si i-o fi ramas vreun atestat din greseala sau dak imi poate spune si mie de unde au facut rost de ele,pentru ca sincer ieftine nu sunt si dak e sa cumpar sa nu-mi iau teapa de pe unele site-uri care vand asa ceva.
Multumesc.

#2
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Numai Pascal vor? Eu am facut in HTML... Oricum, e o porcarie inutila...

#3
Johnny19

Johnny19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.02.2007
Toti anii am facut Pascal,in afara de a XII-a in care am facut Foxpro oricum mare branza nu facem pentru ca recapitulam Pascal.Nu e nimeni care da atestat sau a dat in Pascal?

#4
raluca_risca

raluca_risca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 26.10.2006

 Johnny19, on Mar 6 2007, 18:31, said:

Toti anii am facut Pascal,in afara de a XII-a in care am facut Foxpro oricum mare branza nu facem pentru ca recapitulam Pascal.Nu e nimeni care da atestat sau a dat in Pascal?
E am dat atestatul in Pascal, dar din pacate nu-l mai am ca am dat acum 7 ani (chiar, se mai face Pascal la scoala?). Ce pot sa-ti zic este ca nu-i foarte greu de facut. Iei o carte de probleme Pascal si faci de acolo o introducere ceva, in legatura cu tema ta. Apoi rezolvi o problema mai interesanta si gata atestatul. Daca nu ai carti, sa stii ca la biblioteca sunt o groaza de carti si te inspiri de acolo.
Oricum sa stii ca nu-i mare sfaraiala cu atestatul asta. Oricum o sa ti-l dea, daca tii neaparat sa-l ai. Daca nu ai chef s-al dai nu-l da, ca nu-i obligatoriu. Oricum nu te va ajuta cu nimic in viata. Este egal cu zero!!!

#5
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007
Si noi am facut Pascal in liceu(eu am terminat acum 3 ani). Pentru atestat eu am facut jocul Spanzuratoarea.  Daca te intereseaza da-mi un PM. Acuma nu stiu cum e la voi da noi pe langa acesata lucrare de atestat am avut si o proba practica ce a constat dintr-o problema in Pascal si una in FoxPro. La alea cum te vei descurca, sau voi nu aveti asa ceva?
Dupa cum zicea si raluca_risca, atestatu asta nu-i prea bun de nimic. N-am auzit sa-i fi folosit cuiva pana acum.

#6
Johnny19

Johnny19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.02.2007
Profa a zis k o sa ne fie de ajutor pt o poti sa dovedesti k ai facut informatica la liceu si k stii sa lucrezi.

#7
xcelent2005

xcelent2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 10.01.2007
hmm .. dai un search pe dc++ si o sa ai o lista f f mare, apoi il modifici k sa nu se intample sa aiba si altul ca tine. Si eu am avut problema asta, ca deh.. nu ma ocupam de info pe clasa a 12-a , ca aveam admitere la mate si fizik, si nici cunostinte programatori nu prea aveam, pt ca nu aveam internet unde stateam - orasel de provincie.

#8
Johnny19

Johnny19

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.02.2007
Am incercat si varainta asta,dar am gasit mai mult in html.

#9
diabloasd

diabloasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 22.06.2006
Noi trebuie sa facem un site si vom avea de rezolvat o problema in c++ si una in foxpro...
Cred ca ar trebui sa ma apuc...

#10
zend112

zend112

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 08.03.2006
Si eu am zis ca nu e folositor dar nefiind o chestie grea, am facut ceva in php+mysql si am dat si proba practica constand dintr-o problema de pascal si una de fox (dadeam bac din info deci stiam destul de bine). Ei bine eu am dat la ISE (economice) si acuma am vrut sa ma angajez si pe baza atestatului (aveam o calificare) am putut sa ma angajez ca si programator in loc sa fac munca necalificata si mai apoi sa trec la o calificare dupa ce termin faculta. Pot spune ca mie mi-a ajutat. Eu zic sa il dai. Chiar nu e mare lucru si iti spun eu ca poti face cam orice ca proiect, nu trebuie sa fie Pascal (cel putin la liceul de info din cluj asa e).

Bafta

#11
icarus86

icarus86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 14.03.2007
am terinat info in bv acu 2 ani.
atestatul a constat dintr-un proiect personal (de principiu C++/Pascal, dar nimeni nu te oprea sa faci C#/Java/HTML sau orice altceva), si un set de mini-examene (algoritmica in C++/Pascal, baze de date in FoxPro, birotica MS Word).

parerea mea este ca daca vrei sa continui cu informatica, pune mana si munceste la atestat. nu ca ar fi ceva de capul lui, dar te obisnuiesti sa lucrezi la un proiect al tau personal si-ti va fi util acest lucru in viitor.
daca te-ai saturat de info si vrei sa dai la Litere la faculta, scoate frumos 20-40lei din buzunar si gata. nu e mult si ti-ai "platit o diploma" (lucrul asta se practica cu succes pe meleagurile mioritice).

bafta

#12
Raynor152

Raynor152

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 04.01.2007
E adevarat ca atestatul la info e valabil doar 2 ani ?

#13
diabloasd

diabloasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 22.06.2006
Ce prostii vorbesti? E o diploma...

#14
Raynor152

Raynor152

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 04.01.2007

Quote

Ce prostii vorbesti? E o diploma...

Ok, i got it, geeezzz. Se auzise la noi in clasa ca e "valabil" doar 2 ani :| . Multi ziceau ca nici nu il vor mai da.

Oricum il voi da ca nu strica :)

#15
katsuchyo

katsuchyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 22.04.2005

 Raynor152, on Apr 24 2007, 23:38, said:

Ok, i got it, geeezzz. Se auzise la noi in clasa ca e "valabil" doar 2 ani :| . Multi ziceau ca nici nu il vor mai da.

Oricum il voi da ca nu strica :)
io am facut proiectele de atestat la jumate de clasa. n'am vrut sa imi fac si mie ca nu vroiam sa il dau..

l'am luat oricum.. si nici n'am mers.

tot aia, NU TE AJUTA LA NIMIC. NU se uita nimeni la el. doar ca profesorii primesc probabil puncte in functie de cati elevi iau atestatu..

#16
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,064
  • Înscris: 10.04.2006
Eu dau azi atestatul :) De fapt clasa mea il da :naughty: Useless...

#17
diabloasd

diabloasd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 22.06.2006
O vai... mai am mai putin de 2 saptamani sa-mi fac un site, sa scriu 20 de pagini despre el, sa rezolv 25 de probleme de c++ si 25 de fox pro...

#18
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004

 Johnny19, on Mar 5 2007, 22:21, said:

mai toata lumea cere bani pe ele de la 20 pana la 40 RON,ceea ce mi se pare foarte mult.


Ti se pare mult, bai baiatule, tu esti inconstient, nu te supara, invata sa faci un atestat(site, etc) si apoi iti dai cu parerea despre pretul unui atestat.Tu nici macar nu stii ce-i ala TAG HTML si spui ca e "foarte mult" ?
:lol: :lol:

Edited by v3lsatis, 07 May 2007 - 17:13.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate