Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...
 Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza
 

Nu stiu cum sa ma port cu el

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#73
Stefanello

Stefanello

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 22.08.2006

 infinity_girl, on Mar 10 2007, 00:50, said:

Da..am mai iesit de atunci. Nu am iesit cu el doar de doua ori, si nici nu cred ca exista o legatura cosmica intre noi (lol).

Ai trecut la urmatorul?  ;) -_-

#74
Poisson

Poisson

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.04.2007

 infinity_girl, on Feb 22 2007, 16:08, said:

Need some help! Suntem la inceput de relatie, si nu prea stiu cum sa ma port cu el. El e genul de baiat popular, fara bagajul de fitze insa. Eu sunt mai tacuta cand e vorba de oameni noi, desi dupa ce ajung sa ii cunosc, nu am probleme sa port o discutie. Dar acum parca am un gol in cap si nu imi vine nici o (nicio) idee. Si daca atunci cand iesim doar noi doi e ok, cand iesim cu prietenii lui, eu stau si nu spun mai nimic. Asta poate si pentru ca ei vorbesc despre restantele lor, masini sau calculatoare. Iar acum nu mai stiu ce sa cred. Aseara, dupa o intalnire "interesanta" cu prietenii lui, i'am dat un mesaj dragut de noapte buna, la care el mi'a dat un raspuns aiurea. Azi trebuia sa vina la mine la scoala si sa ma suna, dar nu a dat nici un semn. Ce fac? Nu vreau ca aceasta relatie sa se termine inainte sa fi inceput prea bine. :peacefingers:

Mai, parerea mea : Daca sunteti atat de diferiti, adica el are "aceea  reputatie de mentinut" si probabil prieteni lui il cunosc ca fiind alt om, iar el fata de tine este mai sensibil , sau tu stii cel mai bine, gandestete ca daca tu nu te simti bine cu prietenii lui la un moment dat ai sa devii iritata daca tot vrea sa va intalniti cu ei, daca iti place cu adevarat de el . ai putea sa te informezi despre o masina doua, macar sa spui a eu prefer decapotabilele, si asa sa intri in discutie, sau sa le ceri sfatu "mi-a intrat un virus in calculator cum scap de el" cat despre restante, mai razi si tu  .."hai mai nu ai reusit sa copiezi" adica chiar daca nu esti in tema, ceva in general ai putea sa comentezi despre asta, gandestete ca prieteni lui poa sa il influenteze ft mult, de asta ar trebui sa intri in cercul lor, io mult si fara sens, dar am stat mult printre baieti, si de obicei daca grupul zice "e losera" el se conformeaza si zice "pa"

#75
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

 Poisson, on Apr 15 2007, 00:31, said:

si de obicei daca grupul zice "e losera" el se conformeaza si zice "pa"
Orice baiat care se desparte de o fata ca asa zice grupu e un ratat, si oricum nu vrei sa fii cu el din start.

#76
lilith23

lilith23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 13.04.2007
am trecut si eu prin asta.  :rolleyes: el era cu calculatoarele, informatica, webhosting-ul si mai e si linuxist. eu eram in plop cu toate astea. nu stiam decat sa navighez  :D cand ieseam cu prietenii lui ma simteam la fel, exclusa din discutii, ma uitam "ca matza-n calendar" la ei... si sunt la fel de introvertita cand vine vorba de oameni noi. dar am reusit!! am invatat photoshop, am invatat sa folosesc internetul si altfel decat pentru amuzamentul meu, am invatat chiar si linux... (inca mai sunt la inceput, si inca mai invat). am invatat si termeni care habar nu aveam ca existau, si acum, cand iesim cu prietenii lui pot purta o discutie in domeniu fara sa ma tem ca voi scoate niste perle cat mine de mari. doar ca mie nu mi-a fost rusine sa intreb cu ce se mananca photoshopul, ce-i aia ubuntu sau apache, ce-i ala icq sau terminal...  ;)

#77
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007

 Stefanello, on Apr 11 2007, 22:27, said:

Ai trecut la urmatorul?  ;) -_-
Nu, nu am trecut la urmatorul. Nu m'as fi stresat atat de mult daca nu ar fi fost important pentru mine.

#78
vip3r

vip3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 21.11.2006

 infinity_girl, on Apr 24 2007, 00:01, said:

Nu, nu am trecut la urmatorul. Nu m'as fi stresat atat de mult daca nu ar fi fost important pentru mine.


Mai daca voi 2 va intelegeti bine , lasa-l pe el sa iasa cu prietenii sa discute despre warcraft sau mai stiu eu ce ..., daca nu vrei sa le inveti doar pentru amuzament ( repet pentru amuzament ) cum a spus cineva de mai sus , spune-i frumos ca nu te integrezi in discutiile lor , si stati doar voi 2 , si lasa-l sa se intanleasca cu prietenii lui ( sa nu ii interzici asta ) . Daca tu pentru un nimic din asta iti pui 1000 de intrebari mai incolo ce o sa faceti ? deocamdata sunteti in trial , asteapta si tu vezi cum evolueaza relatia si discuta cu el.

#79
StaVAraSH

StaVAraSH

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 01.05.2005
Salut,am citit toate posturile scrise pana acuma,chistiune este dupa parerea mea destul de relativa din multe puncte de vedere chiar foarte multe, si nu pot sa le insir pe un forum ca-si ar insemna f mult timp inutil,iti dau cateva sugestii:
1.Ceea ce se intampla intre voi este ceva cat se poate de normal  ;) ,din mai multe puncte de vedere...in primul rand din cate am observat aveti o personalitate, stare de spirit diferita,(nu uita ca intre voi este diferenta de varsta),nu stiu cat de mare dar atat timp cat tu esti clasa a 11-12 si el e facutate deja se schimba treburile in viata, adica el vede o relatie un niste ochi si tu vezi cu alti ochi(mai copilaresc). Nu ma mir ca totul graviteaza in jurul lui, e varsta in care tu nu poti intelege anumite lucruri :P si esti nevoita sa te lasi condusa,mai ales ca esti vrajita de el :rolleyes:
2.Parerile care au fost postate ,nu stiu in ce masura te-au ajutat insa un lucru este sigur:pana nu te frigi nu cunosti. Deci noi iti putem da 10000 de explicatii care pot fi multe din ele din experienta noastra insa pana ce nu treci prin viata nu stii cum este acel sentiment,nu ma mir ca intr-un fel suferi acuma... nu stii cum sa te faci auzita,vazuta,bagata in seamna,intr-un cuvant te simti INFERIOARA,si ai mereu impresia ca e numai vina lui.Insa pe el in doare in... de tine pt ca nu esti prima si nici ultima,si ai sa intelegi asta pe parcurs ce ai acumulezi experienta.Pe tine te fascineaza poate modul lui de gandire, ca e matur,ca ai ce vb cu el,sau ca e frumos, si incerci ca tu sa tragi de el in loc sa fie reciproc.Am observat din din partea lui o lipsa de interes mai ales at cand ai spus ca el vb cu prietenii lui de jocuri,informatica,facultate si pe tine nu te baga in seama,pai stai asa... el daca ar fi atras de tine ar IESI NUMAI CU TINE cel putin in primele dati,pana va cunosteti si simtiti atrasi reciproc,si deasemenea sa va implicati reciproc.Observati ca nu sunteti compatibil,nu ma mir ca tu nu ai ce sa spui cand esti in prezenta cercului sau de prieteni,e normal sa fi incrispata,avand in vedere ca cei cu care umbla prietenul tau iti sunt straini,si chiar si el iti este strain intr-un fel,asa ca nu te mai invinovati pe tine ca nu esti deschisa la dialog,este ceva normal,mai ales ca esti fata,vb unuia de pe forum "fete cu tupeu tot sunt".Bafta! oricum ti-am mai spus, Nu ai cum sa intelegi unele lucru pana ce nu treci prin ele,asta este just..lasa timpul sa rezolve,ca le rezolva pe toate.

Edited by Horia Sima, 25 April 2007 - 16:41.


#80
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,624
  • Înscris: 20.10.2006

 lilith23, on Apr 15 2007, 13:06, said:

am trecut si eu prin asta.  :rolleyes: el era cu calculatoarele, informatica, webhosting-ul si mai e si linuxist. eu eram in plop cu toate astea. nu stiam decat sa navighez  :D cand ieseam cu prietenii lui ma simteam la fel, exclusa din discutii, ma uitam "ca matza-n calendar" la ei... si sunt la fel de introvertita cand vine vorba de oameni noi. dar am reusit!! am invatat photoshop, am invatat sa folosesc internetul si altfel decat pentru amuzamentul meu, am invatat chiar si linux... (inca mai sunt la inceput, si inca mai invat). am invatat si termeni care habar nu aveam ca existau, si acum, cand iesim cu prietenii lui pot purta o discutie in domeniu fara sa ma tem ca voi scoate niste perle cat mine de mari. doar ca mie nu mi-a fost rusine sa intreb cu ce se mananca photoshopul, ce-i aia ubuntu sau apache, ce-i ala icq sau terminal...  ;)


Pe mine ma mira ca o fata sa se uite dupa un astfel de baiat, respectiv un baiat care se ocupa cu asa ceva sa poata avea prietena.

P.S. Si eu sunt in stilul ala.

#81
xcelent2005

xcelent2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 10.01.2007

 LunaCrystal, on Apr 26 2007, 05:34, said:

Pe mine ma mira ca o fata sa se uite dupa un astfel de baiat, respectiv un baiat care se ocupa cu asa ceva sa poata avea prietena.

P.S. Si eu sunt in stilul ala.
Pai de ce? Gamerii/calculatoristii/programatorii nu sunt tot oameni ? Mie mi se pare ca sunt mai sociabili decat restul lumii (ma gandesc si la colegii mei de grupa/facultate). Si chiar sunt oameni cu care chiar ai ce sa vorbesti, 90 % din ei sunt caractere puternice.
Depinde de fiecare persoana in parte. Daca stai 18 ore/zi pe calculator, normal ca iti ratezi viata, indiferent cati bani ai castiga.
Decat sa petrec atata timp in fata unui monitor, mai bine ma apuc de gradinarit . Cat despre jocuri, in general sunt pentru "copii". Daca treci de 20 de ani, nu mai ai timp de asa ceva.

On topic : pentru tipa / alte tipe ca ea : Fiti voi insiva,aveti rabdare, ca totul se rezolva in timp. Si daca nu merge... gasiti voi altul, ca sunt destui.

#82
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007
Si ce faci atunci cand nu stii despre ce sa vorbesti? Cand nu mai zice nimeni nimic? Despre ce vorbesti cand nu mai gasesti despre ce sa vorbesti?

#83
xcelent2005

xcelent2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 10.01.2007
Daca nu ai absolut nimic in comun cu persoana respectiva, nu are rost sa continui si cauti pe altcineva.

#84
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007

 xcelent2005, on Apr 27 2007, 23:55, said:

Daca nu ai absolut nimic in comun cu persoana respectiva, nu are rost sa continui si cauti pe altcineva.
Nu am spus ca nu am absolut nimic in comun cu el. Dar nu ti s-a intamplat niciodata sa nu ai despre ce sa vorbesti?

#85
ILoveMyBunny

ILoveMyBunny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 06.04.2007

 infinity_girl, on Apr 28 2007, 17:39, said:

Nu am spus ca nu am absolut nimic in comun cu el. Dar nu ti s-a intamplat niciodata sa nu ai despre ce sa vorbesti?

Apoi daca n-ai ce vorbi cu el,n-aveti interese/pasiuni comune nu se merita sa continuati. Cel mai important lucru este comunicarea.

#86
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

 infinity_girl, on Apr 28 2007, 17:39, said:

Nu am spus ca nu am absolut nimic in comun cu el. Dar nu ti s-a intamplat niciodata sa nu ai despre ce sa vorbesti?

hai sa-ti zic tot eu cum sa faci cand n-ai subiecte comune cu un tip:

1. Strangi pumnul.

2.Il pui perpendicular pe buze

3. Misti irotational pumnul pe aceeasi directie cu buzele. Tre sa fie o miscare de "du-te vino"

Daca vrei sa-l impresionezi, faci aceeasi miscare, dar noua directie sa faca un unghi de 30 de grade cu normala de reactiune a buzelor. Cand aduci pumnul langa buze, impingi cu limba obrazul (evident, pe interior).

La sfarsit, trebuie sa-l intrebi "Ce zici de un". Sau la inceput, depinde.

Iata reteta de cucerire a oricarui barbat.

#87
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007

 Graveland, on Apr 28 2007, 20:39, said:

hai sa-ti zic tot eu cum sa faci cand n-ai subiecte comune cu un tip:

1. Strangi pumnul.

2.Il pui perpendicular pe buze

3. Misti irotational pumnul pe aceeasi directie cu buzele. Tre sa fie o miscare de "du-te vino"

Daca vrei sa-l impresionezi, faci aceeasi miscare, dar noua directie sa faca un unghi de 30 de grade cu normala de reactiune a buzelor. Cand aduci pumnul langa buze, impingi cu limba obrazul (evident, pe interior).

La sfarsit, trebuie sa-l intrebi "Ce zici de un". Sau la inceput, depinde.

Iata reteta de cucerire a oricarui barbat.
Of, Graveland, spiritual ca de obicei. Ia spune, tu despre ce vorbesti cu o fata atunci cand nu are gura plina? :D

#88
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

 infinity_girl, on Apr 28 2007, 22:57, said:

Of, Graveland, spiritual ca de obicei. Ia spune, tu despre ce vorbesti cu o fata atunci cand nu are gura plina? :D
Cine a zis ca vorbeste cu fete cand nu au gura plina? :D

#89
Thorp

Thorp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,143
  • Înscris: 22.08.2006

 infinity_girl, on Apr 27 2007, 12:48, said:

Si ce faci atunci cand nu stii despre ce sa vorbesti? Cand nu mai zice nimeni nimic? Despre ce vorbesti cand nu mai gasesti despre ce sa vorbesti?

Cel mai bine ar fi sa taci, dar e foarte complicat, iti trebuie pricepere pentru asa ceva.
O alternativa ar fi sa incerci sa vorbesti cu tine, sa vezi daca mai ai ceva sa-ti spui.

#90
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

 infinity_girl, on Apr 28 2007, 23:57, said:

Of, Graveland, spiritual ca de obicei. Ia spune, tu despre ce vorbesti cu o fata atunci cand nu are gura plina? :D

Eu am zis, fie ce-o fi: prima care filosofeaza cu gura plina o iau de nevasta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate