Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?

Dune: Prophecy (2024 _ ...)
 DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul

Instagram - sunt eu batran, sau...
 Regim utilizare HDD Ubuntu

La mulți ani @yanni17!

La mulți ani @Kokoshmare!

Mai exista la voi in oras strandu...
 Bon Jovi - Living Proof

Problema card reader Sandisk

Recomandare acumulator 26650

Accident nerespectare viteza
 

Nu stiu cum sa ma port cu el

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#55
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005
Daca baiatul ala face facultate in alt oras... hmmm... cum sa-ti zic, te-ai gandit ca poate a vrut doar sa fie cu cineva acum in vacanta? Si cand se intoarce la facultate in orasul ala o sa iasa cu alta? Probabil baiatul doar a vrut sa iasa cu tine, sa va simtiti bine etc. Nu la o relatie...

#56
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 irennescat, on Feb 26 2007, 15:59, said:

Nu cred ca trebuie sa generalizam anumite experiente.


Nu, tu crezi ca trebuie sa afiseze prostie cu dezinvoltura, ca deh, asta-i cheia succesului :lol:

#57
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007

 rashid, on Feb 26 2007, 16:06, said:

Daca baiatul ala face facultate in alt oras... hmmm... cum sa-ti zic, te-ai gandit ca poate a vrut doar sa fie cu cineva acum in vacanta? Si cand se intoarce la facultate in orasul ala o sa iasa cu alta? Probabil baiatul doar a vrut sa iasa cu tine, sa va simtiti bine etc. Nu la o relatie...
M-am gandit la asta, dar nu cred, pentru ca am vorbit de ce vom face de acum inainte, si cand mai vine aici, sau cand ma duc eu la el. Cred ca faptul ca am facut planuri pentru mai departe arata ca nu este doar ceva trecator. Dar, pe de alta parte, n'am de unde sa stiu ce face el la facultate.

#58
irennescat

irennescat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 16.05.2005

 Bebeluska, on Feb 26 2007, 16:09, said:

Nu, tu crezi ca trebuie sa afiseze prostie cu dezinvoltura, ca deh, asta-i cheia succesului :lol:
@bebeluska, te superi degeaba, eu vreau sa spun ca poate cineva a avut experiente neplacute si intr-adevar mai buna e tacerea in acest caz, decat sa fi catalogat prost, dar eu am intalnit si fete care stiau sa se adapteze la aproape orice situatie. Si fara a parea ridicole sau proaste. Atunci am considerat ca a fi dezinvolt sau a invata sa fii dezinvolt, chiar si cu anumite greseli, poate e mai bine. Nu detin adevaruri absolute asa ca nu te mai infierbanta asa.

#59
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 irennescat, on Feb 26 2007, 16:14, said:

@bebeluska, te superi degeaba, eu vreau sa spun ca poate cineva a avut experiente neplacute si intr-adevar mai buna e tacerea in acest caz, decat sa fi catalogat prost, dar eu am intalnit si fete care stiau sa se adapteze la aproape orice situatie. Si fara a parea ridicole sau proaste. Atunci am considerat ca a fi dezinvolt sau a invata sa fii dezinvolt, chiar si cu anumite greseli, poate e mai bine. Nu detin adevaruri absolute asa ca nu te mai infierbanta asa.
In afara de faptul ca m-ai amuzat teribil, nu ai avut nici un fel de influenta asupra dispozitiei mele.
Pacat ca desi in continuare nu intelegi, tii sa ma convingi pe mine de ceva (numai tu stii, ce.), vorba aia:
Mult e dulce si frumoasa limba ce-o vorbim,
Dar ce greu e sã-ntelegem ceea ce citim..


Pies: Daca nu iti pareau TIE proaste sau ridicole...nu inseamna ca nu erau :)

#60
irennescat

irennescat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 16.05.2005

 Bebeluska, on Feb 26 2007, 16:18, said:

In afara de faptul ca m-ai amuzat teribil, nu ai avut nici un fel de influenta asupra dispozitiei mele.
Pacat ca desi in continuare nu intelegi, tii sa ma convingi pe mine de ceva (numai tu stii, ce.), vorba aia:
Mult e dulce si frumoasa limba ce-o vorbim,
Dar ce greu e s?-ntelegem ceea ce citim..
Pies: Daca nu iti pareau TIE proaste sau ridicole...nu inseamna ca nu erau :)
Nu incerc sa te conving de nimic, e doar parerea mea, iar faptul ca tot incerci sa ma jignesti, arata de fapt propriu tau nivel. Eu am cam terminat aici asa ca orice mi-ai scrie in continuare nu mai conteaza, fiindca nu o scoatem la capat altfel.

Edited by irennescat, 26 February 2007 - 16:25.


#61
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

 infinity_girl, on Feb 26 2007, 16:14, said:

M-am gandit la asta, dar nu cred, pentru ca am vorbit de ce vom face de acum inainte, si cand mai vine aici, sau cand ma duc eu la el. Cred ca faptul ca am facut planuri pentru mai departe arata ca nu este doar ceva trecator. Dar, pe de alta parte, n'am de unde sa stiu ce face el la facultate.
Daca esti sigura ca era sincer si nu vorbea doar ca sa te tina de vorba e ok... atunci ar trebui doar sa mai astepti sa vezi ce miscare face el (mingea e in terenul lui :lol: )

#62
tenisss2

tenisss2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.02.2007

 infinity_girl, on Feb 22 2007, 16:48, said:

Dar eu nu dau vina pe el pentru faptul ca nu sunt eu dezinvolta, ci pentru altceva. Stiu ca asta e problema mea. Dar ce pot sa fac ca sa ma schimb? Nu e chiar asa usor. Si nici nu exista manual pentru asta.

pai nu tre sa fie manual sincer incearca sa intelegi ca e prea devreme din cate am citi eu sa iti pui intrebari de genu ....Te-ai gandit vreodata ca poate nu va potriviti ???? trebuie sa o ei pe toate partiile  si in plus ca sa te schimbi e fff greu ptr ca in primul rand cand zici ca te schimbi trebuie sa fie permanent nu............ din cate am  citi vrei sa ne dai de inteles ca baiatu asta nu prea da 2 bani pe tine asa ca daca tu crezi ca merita efortu sa faci o schimbare prt unu care nu prea dda 2 bani pe tine e naaspaaaa nu conteaza cum arata daca el si  cat de popular gandesete bine ca sunteti la inceput si ca e mai bine sa ei o decizie acuma  eu personal as prefera sai zic pe fata ce ma deranjeaza si cu asta basta pana mea ptr ca fiecare om ar trebuie sa aiba putin mandria lui si sa nu se umileasca ptr oameni de 3 lei sau de 2 bani :P  bine nu ma lua in seama este o parere pesonala

#63
veverita

veverita

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 13.12.2004

 infinity_girl, on Feb 22 2007, 15:46, said:

Mi se pare aiurea, pentru ca am spus ca suntem la inceputul relatiei si mi se pare cam devreme. In plus, nu cred ca asta ar rezolva problema mea.

eu zic sa te calmezi, cel mai probabil a vrut sa impuste doi iepuri deodata, sa fie si cu tine si sa se vada si cu baietii. si faptul ca nu stii prea multe despre calculatoare sau masini nu e ceva neobisnuit pentru o fata/femeie.

#64
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,884
  • Înscris: 09.01.2007
cauta-ti altu mai "nepopular"
ce sa-ti fac...daca ti-a trebuit fat-frumos...acum suporta consecintele

voi femeile...mereu vreti sa fiti bagate in seama
mai lasa-l si pe el in pace, ca doar nu respiri pentru el ;)

#65
simion

simion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 28.02.2007

 infinity_girl, on Feb 26 2007, 16:14, said:

M-am gandit la asta, dar nu cred, pentru ca am vorbit de ce vom face de acum inainte, si cand mai vine aici, sau cand ma duc eu la el. Cred ca faptul ca am facut planuri pentru mai departe arata ca nu este doar ceva trecator. Dar, pe de alta parte, n'am de unde sa stiu ce face el la facultate.

imi place ca esti foarte inocenta...sau asa pari
asta poate este un avantaj pe care-l ai sa-l tii cat mai mult timp...depinde si de gust
oricum, aproape sigur ai de-a face cu un tip experimentat si increzator. vezi totusi ca nu tot ce face inseamna ceva. bucura-te de timpul cu el :) cand sunteti impreuna existati doar voi doi... and relax
succes!

#66
Lylo Jett

Lylo Jett

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 13.02.2007

 infinity_girl, on Feb 22 2007, 15:08, said:

Need some help! Suntem la inceput de relatie, si nu prea stiu cum sa ma port cu el. El e genul de baiat popular, fara bagajul de fitze insa. Eu sunt mai tacuta cand e vorba de oameni noi, desi dupa ce ajung sa ii cunosc, nu am probleme sa port o discutie. Dar acum parca am un gol in cap si nu imi vine nici o (nicio) idee. Si daca atunci cand iesim doar noi doi e ok, cand iesim cu prietenii lui, eu stau si nu spun mai nimic. Asta poate si pentru ca ei vorbesc despre restantele lor, masini sau calculatoare. Iar acum nu mai stiu ce sa cred. Aseara, dupa o intalnire "interesanta" cu prietenii lui, i'am dat un mesaj dragut de noapte buna, la care el mi'a dat un raspuns aiurea. Azi trebuia sa vina la mine la scoala si sa ma suna, dar nu a dat nici un semn. Ce fac? Nu vreau ca aceasta relatie sa se termine inainte sa fi inceput prea bine. :peacefingers:


Eu zic sa te detasezi putin. Stiu ca e mai mare si ti se pare mai matur ca baietii de varsta ta si e de-a dreptul fermecator, dar dupa intalnirea cu prietenii lui ar trebui sa pui problema in doua feluri:

1. A facut o mare gafa, chemandu-te pe tine intr-un grup de oameni pe care nu-i cunosti si discutand despre lucruri cu care nu ai tangenta. Trebuia sa aibe grija de tine inainte de toate, sa faca in asa fel incat sa te simti tu bine acolo. In definitiv, vroia sa faca impresie buna cu prietenii lui, nu? Ceea ce ne duce la punctul urmator:

2. Daca nu a facut nimic ca sa te bage in discutie, daca nu a schimbat subiectul ca sa te includa si pe tine poate ca nu-i pasa prea mult. Nu stiu, dar eu cand sunt la inceput ii acord tipei toata atentia mea, nu o las sa se uite la mine cum vorbesc despre jocuri pe calculator. Poate ca te considera mica si naiva si implicit o prada usoara. De-aia nu se intrebuinteaza prea mult.

Eu zic sa ai grija, ca e si mai in varsta decat tine si mai experimentat. Daca nu te place cu adevarat o sa iti fie greu.

#67
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005
Bun acuma sa nu radeti de mine va rog. Am avur pana acuma zeci de relatii, insa acuma este vorba despre o colega de clasa, putin mai introvertita. Culmea sunt colegul ei de cativa ani, insa pana acuma nu am simtit nimci pentru ea, insa acuma pac, tac imi place fata. Bun zic eu sa-mi incerc norocul, si vorbesc cu ea intr-o pauza, si aranjam noi prima intalnire. Acuma nu prea stiu ce sa vorbesc cu ea, pentru ca ei ii place cartea (nu pot spune ca este tocilara, pentru ca o jignesc si nu vreau asta), si doar acolo unde o sa mergem nu o sa vorbim de teorema lui Pitagora, sau integrale definite sau nedefinite. Ce sa fac ?  Ajutor !!!! Multumesc anticipat ! Pana acuma am mai avut relatii, insa toate erau deschise, dezinvolte, radeam glumeam, gaseam subiecte de vorba pe loc, fara sa ne gandim prea mult!Oriunde mergeam cu fosta/fostele gaseam ce vorbi, ce face, dar cu colega mea efectiv nu stiu ce as putea vorbi, la scoala in afara de "ce faci"-"bine", si cate o intrebare doua unde nu stiu la cate o lectie, in rest mai nimic concrect, era si o vorba "doua vorbe trei minciuni", cam asa ra fii aici.Va rog ajutati-ma. Plus de asta eu pot sa ii povestec despre fiecare ospatar de acolo, om care trece pe acolo, ce fac eu, dar imi este sa nu se simta prost, sau sa zica ca ma dau mare, ca nu este asa, vreau doar sa vorbesc cu ea, si nu stiu efectiv ce as putea vorbi. Ajutati-ma va rog mult de tot !

#68
VirVirago

VirVirago

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.02.2007

 mihai20005, on Mar 5 2007, 18:55, said:

Bun acuma sa nu radeti de mine va rog. Am avur pana acuma zeci de relatii, insa acuma este vorba despre o colega de clasa, putin mai introvertita. Culmea sunt colegul ei de cativa ani, insa pana acuma nu am simtit nimci pentru ea, insa acuma pac, tac imi place fata. Bun zic eu sa-mi incerc norocul, si vorbesc cu ea intr-o pauza, si aranjam noi prima intalnire. Acuma nu prea stiu ce sa vorbesc cu ea, pentru ca ei ii place cartea (nu pot spune ca este tocilara, pentru ca o jignesc si nu vreau asta), si doar acolo unde o sa mergem nu o sa vorbim de teorema lui Pitagora, sau integrale definite sau nedefinite. Ce sa fac ?  Ajutor !!!! Multumesc anticipat ! Pana acuma am mai avut relatii, insa toate erau deschise, dezinvolte, radeam glumeam, gaseam subiecte de vorba pe loc, fara sa ne gandim prea mult!Oriunde mergeam cu fosta/fostele gaseam ce vorbi, ce face, dar cu colega mea efectiv nu stiu ce as putea vorbi, la scoala in afara de "ce faci"-"bine", si cate o intrebare doua unde nu stiu la cate o lectie, in rest mai nimic concrect, era si o vorba "doua vorbe trei minciuni", cam asa ra fii aici.Va rog ajutati-ma. Plus de asta eu pot sa ii povestec despre fiecare ospatar de acolo, om care trece pe acolo, ce fac eu, dar imi este sa nu se simta prost, sau sa zica ca ma dau mare, ca nu este asa, vreau doar sa vorbesc cu ea, si nu stiu efectiv ce as putea vorbi. Ajutati-ma va rog mult de tot !

Invit-o la film si sopteste-i chestii la ureche (despre film), intre timp atinge-o discret cu cotul si vezi daca sta. Daca sta, insista ! Ce sa mai pierzi vremea cu palavragitul, treci la fapte !  :naughty:

#69
mihai20005

mihai20005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 18.12.2005

 VirVirago, on Mar 6 2007, 01:40, said:

Invit-o la film si sopteste-i chestii la ureche (despre film), intre timp atinge-o discret cu cotul si vezi daca sta. Daca sta, insista ! Ce sa mai pierzi vremea cu palavragitul, treci la fapte !  :naughty:

Hmm, ar exista o mica problema. nu prea sunt cinematografe prin zona la mine, asa ca asta pica din start.As trece eu bucuros la fapte, insa eu nu stiu ce sa vorbesc cu ea pana una alta !

#70
Stefanello

Stefanello

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 22.08.2006
Fii si tu desteapta! Fa in asa fel incat sa numai iesi cu el si gasca lui...incearca sa iesiti in cupluri...2fete-2 baieti...si astfel cand pe baieti  ii apuca vb despre subiectele comune (fotbal, femei, masini, boxe, tuning, jocuri...etc) tu poti vb cu cealalta fata.

Din punctul meu de vedere nu am suportat niciodata fetele (de fapt pe toata lumea) care vb ca sa se afle in treaba,...si nu se pricepe nimic....deci daca mai iesi cu pr. lui...taci din gura...decat sa spui tampenii...ca altfel vei fi cotegorizata drept proasta/distrusa...etc.

Te-a mai sunat de atunci? Sau esti vreo disperata care a iesit cu un tip de 2 ori si crede ca exista nu stiu ce legatura cosmica intre voi? Am intalnit o gramada din astea care pov. despre o relatie...care 80% era in capul lor!

Mai multe nu stiu ce sa-ti spun asa pe loc...


Bafta!


Steff_fun@

Edited by Jaqueline, 10 March 2007 - 22:31.
k


#71
artifica

artifica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 04.01.2007
Nu este vorba despre cum sa te porti cu el,ci despre cum vrei sa se poarte cu tine,pentru ca intr-un fel postul tau este un fel de repros :).nu e vina ta ca nu ai stiut ce sa zici de fata cu prietenii lui,dar dupa cum au zis si ceilalti preferabil era sa scoti un cuvant-doua sa nu zica lumea ca esti muta.sunt cam de seama ta,si de asemenea nu am atat de multe cunostinte despre masini&co. dar stiu sa ma fac placuta,de cei cu care intru in contact,desi mai toti imi zic ca sunt sictirita,dar acum sunt offtopic :lol: in fine,voiam doar sa-ti zic sa nu te agiti,si sa nu dai totul din prima,mai intai asteapta si vezi daca merita,dar eu zic ca la varsta asta,iti place sa ai aproape persoana iubita,nu la o anumita distanta,asta daca relatia voastra este la inceput si nu implica incredere.succes :)

#72
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007

 Stefanello, on Mar 9 2007, 23:06, said:

Fii si tu desteapta! Fa in asa fel incat sa numai iesi cu el si gasca lui...incearca sa iesiti in cupluri...2fete-2 baieti...si astfel cand pe baieti  ii apuca vb despre subiectele comune (fotbal, femei, masini, boxe, tuning, jocuri...etc) tu poti vb cu cealalta fata.

Din punctul meu de vedere nu am suportat niciodata fetele (de fapt pe toata lumea) care vb ca sa se afle in treaba,...si nu se pricepe nimic....deci daca mai iesi cu pr. lui...taci din gura...decat sa spui tampenii...ca altfel vei fi cotegorizata drept proasta/distrusa...etc.

Te-a mai sunat de atunci? Sau esti vreo disperata care a iesit cu un tip de 2 ori si crede ca exista nu stiu ce legatura cosmica intre voi? Am intalnit o gramada din astea care pov. despre o relatie...care 80% era in capul lor!

Mai multe nu stiu ce sa-ti spun asa pe loc...
Bafta!
Steff_fun@
Da..am mai iesit de atunci. Nu am iesit cu el doar de doua ori, si nici nu cred ca exista o legatura cosmica intre noi (lol).

Edited by Jaqueline, 10 March 2007 - 22:32.
am editat quote-ul


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate