Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN

Gradina, copaci, arbusti si plant...

Trackpoint Thinkpad
 Legare boiler electric trifazat l...

Upgrade CPU pentru Lenovo ThinkCe...

Mouse wireless multimode (2x BT +...

Durere incheietura piciorului
 Reparatie tablou electronic

Dell U2722 USB Connectors

Transport aragaz Germania - Ro

Ssd m2 NVMe nu este recunoscut de...
 De ce apare lag la telefoanele Mo...

Proiect monitorizare - comunicare...

La inmatriculare se mai cer placu...

Transport internațional de m...
 

Nu stiu cum sa ma port cu el

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#37
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 infinity_girl, on Feb 22 2007, 16:48, said:

Dar eu nu dau vina pe el pentru faptul ca nu sunt eu dezinvolta, ci pentru altceva. Stiu ca asta e problema mea. Dar ce pot sa fac ca sa ma schimb? Nu e chiar asa usor. Si nici nu exista manual pentru asta.
Nu trebuie sa te schimbi. Si nici sa te simti prost dupa astfel de "intalniri", doar plictisita.
Daca e sa fie ceva serios, o sa gasesti tu vreo activitate de-a lui in care poti sa te implici, si el la tine la fel.

 infinity_girl, on Feb 22 2007, 16:52, said:

Si acum ce fac daca nu ma suna? Il sun eu, ii dau mesaj? Sau nu mai fac nimic? Si daca nu mai face nici el nimic, gata? S-a dus totul?
Daca v-ati fi vazut doar o data, se putea intampla. Dar asa o sa te sune el ... cred. :)

#38
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

 infinity_girl, on Feb 22 2007, 16:37, said:

:) Ms de incurajare. Dar acum nu vreau neaparat asta. Vreau sa ne continuam relatia si vom vedea unde ajungem. Poate m'am speriat eu ca pana acum nu a mai dat nici un semn, dar...asta e.

MS sucks. (Open Source rulz :P)

Pai...ce-ai fi vrut? Sa te incurajez cand nu e cazu'?

Sincer, nu cred ca e interesat de tine. Gandeste-te altfel: daca era interesat, nu crezi ca dadea semne de viata?

Apropo, mie mi se pare ca nici tu n-ai habar de ce tip de relatie ai vrea cu el.

Edited by Graveland, 22 February 2007 - 22:39.


#39
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Te-a mai sunat in the end?

#40
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
ia ia ia, in ce an e el la facultate? tu in ce clasa esti? :naughty:

#41
irennescat

irennescat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 16.05.2005
@don danielo, de ce sa nu se schimbe? Tie ti-ar placea sa stai la masa intr-un grup de prieteni cu o fata care nu e in stare sa scoata nici doua vorbe?. Asta tine de comportament social. Parerea mea este ca ar trebui sa se schimbe, mai ales ca pare mai mica si acum i se formeaza caracterul. Altfel tot ea va avea de suferit.
Asa ca schimba-te. Fa-l sa-ti povesteasca despre el. Intreaba-l de facultate, de hobby-uri, de diverse. Ce inseamna asta discutau de-ale lor, masini, calculatoare? Pune si tu intrebari, baga-te in discutie dragut. Asa cum ceri aici sfatul cere-le si lor, de exemplu legat de calculatoare. Sau intreaba-i care e masina lor preferata si de ce, spune-le care iti place tie. Zambeste, razi.
Poate ca prietenii lui l-au ironizat putin din cauza faptului ca esti introvertita. Sau poate s-a gandit ca esti prea mica pentru varsta lui.

Graveland e ironic si glumeste, nu te supara din orice. :)
@mufa, la inceput de relatie blow-job? :w00t: E la nivel de telefoane, Ym-uri, din cate citesc eu, BJ parca nu prea are loc aici. Sau asa de mult sau schimbat lucrurile???  :w00t:   :w00t:

#42
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 irennescat, on Feb 26 2007, 15:13, said:

@don danielo, de ce sa nu se schimbe? Tie ti-ar placea sa stai la masa intr-un grup de prieteni cu o fata care nu e in stare sa scoata nici doua vorbe?. Asta tine de comportament social. Parerea mea este ca ar trebui sa se schimbe, mai ales ca pare mai mica si acum i se formeaza caracterul. Altfel tot ea va avea de suferit.
Asa ca schimba-te. Fa-l sa-ti povesteasca despre el. Intreaba-l de facultate, de hobby-uri, de diverse. Ce inseamna asta discutau de-ale lor, masini, calculatoare? Pune si tu intrebari, baga-te in discutie dragut. Asa cum ceri aici sfatul cere-le si lor, de exemplu legat de calculatoare. Sau intreaba-i care e masina lor preferata si de ce, spune-le care iti place tie. Zambeste, razi.
Poate ca prietenii lui l-au ironizat putin din cauza faptului ca esti introvertita. Sau poate s-a gandit ca esti prea mica pentru varsta lui.
Chiar as vrea sa stiu ce ai discuta tu cu niste insi pe care atunci ii vezi prima data in viata. Eventual sa mai fie si pasionati de electronica sau un domeniu in care tu esti zero barata si ei sa vorbeasca numai despre asta. Ce-as mai rade sa te aud cum vrei sa te bagi in seama scotand numai ineptii...

#43
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007

 Bebeluska, on Feb 26 2007, 15:24, said:

Chiar as vrea sa stiu ce ai discuta tu cu niste insi pe care atunci ii vezi prima data in viata. Eventual sa mai fie si pasionati de electronica sau un domeniu in care tu esti zero barata si ei sa vorbeasca numai despre asta. Ce-as mai rade sa te aud cum vrei sa te bagi in seama scotand numai ineptii...
Tocmai d'aia am preferat sa nu zic nimic..nu ca as fi avut ce..dar cand ei vorbeau de warcraft, dota, travian, sau nu stiu ce particularitati ale masinilor, cred ca era ideal sa tac. Poate ca au ras de el pt ca nu vorbeam, dar mai bine decat sa fi ras pentru ca am spus cine stie ce tampenii. Nu?

#44
irennescat

irennescat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 16.05.2005

 Bebeluska, on Feb 26 2007, 15:24, said:

Chiar as vrea sa stiu ce ai discuta tu cu niste insi pe care atunci ii vezi prima data in viata. Eventual sa mai fie si pasionati de electronica sau un domeniu in care tu esti zero barata si ei sa vorbeasca numai despre asta. Ce-as mai rade sa te aud cum vrei sa te bagi in seama scotand numai ineptii...
Vreau sa zic ca trebuie sa incerci macar. Nu neaparat in exemplul dat de tine, electronica (desi si acolo se poate) :rolleyes:, Problema e sa nu fii chiar zero barata....  Ce rau e sa fii mai curios/curioasa? Oricand poti invata lucruri noi.

#45
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007

 Bebeluska, on Feb 26 2007, 10:58, said:

Te-a mai sunat in the end?
Da, m'a sunat :) Sper sa mearga bine, poate ajunge Graveland popular ca Maica Tereza.  :D

#46
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 infinity_girl, on Feb 26 2007, 15:34, said:

Tocmai d'aia am preferat sa nu zic nimic..nu ca as fi avut ce..dar cand ei vorbeau de warcraft, dota, travian, sau nu stiu ce particularitati ale masinilor, cred ca era ideal sa tac. Poate ca au ras de el pt ca nu vorbeam, dar mai bine decat sa fi ras pentru ca am spus cine stie ce tampenii. Nu?


Ai facut foarte bine fata mea. M-am aflat intr-o situatie asemanatoare, insa eu faceam parte din cercul prietenilor respectivului. Pur si simplu noua gagica a lui nu a scos vreun cuvant cat am stat noi acolo. Insa, era prima data cand o vazusem, nu stiam nimic despre ea si in plus noi povesteam amintiri din intamplari la care respectiva nu participase. N-am catalogat-o drept proasta/muta sau cum vrei tu, ci ne-am criticat pe noi insine ca nu am ales un subiect de discutie la care ar fi putut participa si ea.

Pese: acu am vazut ca te-a sunat. F. bine, nu-l stresa!

Edited by Bebeluska, 26 February 2007 - 15:43.


#47
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 infinity_girl, on Feb 26 2007, 15:40, said:

Da, m'a sunat :) Sper sa mearga bine, poate ajunge Graveland popular ca Maica Tereza.  :D

ti-am zis io!

#48
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007

 irennescat, on Feb 26 2007, 15:39, said:

Vreau sa zic ca trebuie sa incerci macar. Nu neaparat in exemplul dat de tine, electronica (desi si acolo se poate) :rolleyes:, Problema e sa nu fii chiar zero barata....  Ce rau e sa fii mai curios/curioasa? Oricand poti invata lucruri noi.
Da, dar poate ii deranjeaza ca ma bag eu in discutia lor ca musca'n lapte? Ca..atunci cand nu vorbeau de chestii despre care eu nu stiu mai nimic, vorbeau despre probleme de'ale lor. Si asta iar mi se pare aiurea, sa ma bag in problemele unor oameni pe care nu ii cunosc.

#49
irennescat

irennescat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 16.05.2005

 infinity_girl, on Feb 26 2007, 15:43, said:

Da, dar poate ii deranjeaza ca ma bag eu in discutia lor ca musca'n lapte? Ca..atunci cand nu vorbeau de chestii despre care eu nu stiu mai nimic, vorbeau despre probleme de'ale lor. Si asta iar mi se pare aiurea, sa ma bag in problemele unor oameni pe care nu ii cunosc.
atunci sa fie sanatosi...cum spunea si bebeluska, ei trebuiau sa canalizeze discutia in asa fel incat sa te cuprinda si pe tine, dar poate ca acest lucru nu se mai face la voi.
@bebeluska, referitor la exemplul tau, putea pune o intrebare - unde s-a petrecut asta, cand s-a intamplat etc etc, te adaptezi in functie de situatie si cat de cat de nivelul interlocutorilor. Eu asa gandesc, mai bine gresesc ceva si aflu lucruri noi, decat sa stau si sa tac. Poate n-am dreptate, dar nu mi s-a intamplat pana acum sa se faca liniste in jurul meu de la intrebarile pe care le puneam  ^_^

#50
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 irennescat, on Feb 26 2007, 15:39, said:

Vreau sa zic ca trebuie sa incerci macar. Nu neaparat in exemplul dat de tine, electronica (desi si acolo se poate) :rolleyes: , Problema e sa nu fii chiar zero barata.... Ce rau e sa fii mai curios/curioasa? Oricand poti invata lucruri noi.

Stii bine ca nu-i vorba de asta. Era o vorba de duh... "I've often regreted my speech, never my silence".
Si mai avea boonik lu prostulplanetei o vorba buna.... citez: "Bunica mea avea o vorbă, era mai proastă ca domnul Motzoc, n-avea decât 4 clase, e drept, făcute la școală, nu pe leptop: omului îi sunt necesari vreo 2-3 ani pentru a învăța o limbă, fie ea limba maternă sau una străină, dar nici într-o viață întreagă nu va învăța să tacă".

#51
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 irennescat, on Feb 26 2007, 15:50, said:

@bebeluska, referitor la exemplul tau, putea pune o intrebare - unde s-a petrecut asta, cand s-a intamplat etc etc, te adaptezi in functie de situatie si cat de cat de nivelul interlocutorilor. Eu asa gandesc, mai bine gresesc ceva si aflu lucruri noi, decat sa stau si sa tac. Poate n-am dreptate, dar nu mi s-a intamplat pana acum sa se faca liniste in jurul meu de la intrebarile pe care le puneam ^_^

Tu faci cum stii, decat sa taci, mai bine te bagi in seama spunand prostii sau intreband aiureli... Eu nu apreciez astfel de oame..

#52
irennescat

irennescat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 16.05.2005

 Bebeluska, on Feb 26 2007, 15:50, said:

Stii bine ca nu-i vorba de asta. Era o vorba de duh... "I've often regreted my speech, never my silence".
Si mai avea boonik lu prostulplanetei o vorba buna.... citez: "Bunica mea avea o vorbă, era mai proastă ca domnul Motzoc, n-avea decât 4 clase, e drept, făcute la școală, nu pe leptop: omului îi sunt necesari vreo 2-3 ani pentru a învăța o limbă, fie ea limba maternă sau una străină, dar nici într-o viață întreagă nu va învăța să tacă".
Da, frumos... Insa cred ca fetele mai dezinvolte au mai multe sanse in viata. Nu m-am numarat printre ele din pacate, acum ma gandesc ca daca eram altfel era mai bine. Asta incercam sa-i spun.

#53
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 irennescat, on Feb 26 2007, 15:56, said:

Da, frumos... Insa cred ca fetele mai dezinvolte au mai multe sanse in viata. Nu m-am numarat printre ele din pacate, acum ma gandesc ca daca eram altfel era mai bine. Asta incercam sa-i spun.

Tot n-ai inteles. In viata, trebuie sa stii cand sa taci.

#54
irennescat

irennescat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 16.05.2005

 Bebeluska, on Feb 26 2007, 15:53, said:

Tu faci cum stii, decat sa taci, mai bine te bagi in seama spunand prostii sau intreband aiureli... Eu nu apreciez astfel de oame..
Nu cred ca trebuie sa generalizam anumite experiente.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate