Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

Sa producem o religie

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
838 replies to this topic

#55
V0rteX

V0rteX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.07.2006

 Pollux, on Feb 10 2007, 13:14, said:

tu poti sa fi personajul negativ.
Care se numea.... ?

#56
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 V0rteX, on Feb 10 2007, 13:33, said:

Care se numea.... ?

V0rteX

:rolleyes:

#57
vercety_ro

vercety_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 01.02.2006
Art 1

La inceput a fost nimic. Acuma nimicul pare a fi ceva. Asta pentru ca Vortex, stapanul intunericului, pazitorul cerberului Azorel a facut pamantul. Si a spus: "Sa fie oameni", si au fost oameni. A mai zis:"Sa fie bani, ca sa aiba pentru ce trai si pentru ce sa se invrajbeasca", si au fost bani. Si a mai zis: "Sa fie oameni care sa imi slujeasca" si care inventand povesti cu rai si iad, ingerasi si diavoli, sa manipuleze lumea si sa ii amageasca pentru a-si atinge scopurile. Si au fost preoti.  
Dar Vortex nu a prevazut ca se va naste Adrianopolis, tanar erudit care avea sa lupte impotriva maniei sale megalomane. Adrianopolis, student la 5 facultati particulare si om cu 2 part-time jobs are obiceiul de a se trezidimineata si a spune: "Vortecsii matii de viata!"
Intr-o zi o vecina il auzit si pentru ca e patroana la o imprimerie de tricouri pune de o productie in serie de tricouri bumbac cu inscriptie: Vortecsii matii de viata! Asa Adrianopolis si atitudinea sa seculara au capatat adepti. Dar Vortex nu putea sta fara sa faca nimic in fata incercarii de discreditare...

Mai continuati si voi...

Edited by vercety_ro, 10 February 2007 - 13:51.


#58
V0rteX

V0rteX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.07.2006

 vercety_ro, on Feb 10 2007, 13:49, said:

Art 1

La inceput a fost nimic. Acuma nimicul pare a fi ceva. Asta pentru ca Vortex, stapanul intunericului, pazitorul cerberului Azorel a facut pamantul. Si a spus: "Sa fie oameni", si au fost oameni. A mai zis:"Sa fie bani, ca sa aiba pentru ce trai si pentru ce sa se invrajbeasca", si au fost bani. Si a mai zis: "Sa fie oameni care sa imi slujeasca" si care inventand povesti cu rai si iad, ingerasi si diavoli, sa manipuleze lumea si sa ii amageasca pentru a-si atinge scopurile. Si au fost preoti.  
Dar Vortex nu a prevazut ca se va naste Adrianopolis, tanar erudit care avea sa lupte impotriva maniei sale megalomane. Adrianopolis, student la 5 facultati particulare si om cu 2 part-time jobs are obiceiul de a se trezidimineata si a spune: "Vortecsii matii de viata!"
Intr-o zi o vecina il auzit si pentru ca e patroana la o imprimerie de tricouri pune de o productie in serie de tricouri bumbac cu inscriptie: Vortecsii matii de viata! Asa Adrianopolis si atitudinea sa seculara au capatat adepti. Dar Vortex nu putea sta fara sa faca nimic in fata incercarii de discreditare...

Mai continuati si voi...
is pe jos  :roflmaofast: :roflmaofast: "vortesii matii de viata" :roflmaofast: numai pot

#59
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 vercety_ro, on Feb 10 2007, 13:49, said:

Art 1

La inceput a fost nimic. Acuma nimicul pare a fi ceva. Asta pentru ca Vortex, stapanul intunericului, pazitorul cerberului Azorel a facut pamantul. Si a spus: "Sa fie oameni", si au fost oameni. A mai zis:"Sa fie bani, ca sa aiba pentru ce trai si pentru ce sa se invrajbeasca", si au fost bani. Si a mai zis: "Sa fie oameni care sa imi slujeasca" si care inventand povesti cu rai si iad, ingerasi si diavoli, sa manipuleze lumea si sa ii amageasca pentru a-si atinge scopurile. Si au fost preoti.  
Dar Vortex nu a prevazut ca se va naste Adrianopolis, tanar erudit care avea sa lupte impotriva maniei sale megalomane. Adrianopolis, student la 5 facultati particulare si om cu 2 part-time jobs are obiceiul de a se trezidimineata si a spune: "Vortecsii matii de viata!"
Intr-o zi o vecina il auzit si pentru ca e patroana la o imprimerie de tricouri pune de o productie in serie de tricouri bumbac cu inscriptie: Vortecsii matii de viata! Asa Adrianopolis si atitudinea sa seculara au capatat adepti. Dar Vortex nu putea sta fara sa faca nimic in fata incercarii de discreditare...

Mai continuati si voi...

imi permiti si mie patru intrebari?

1. de ce Adrianopolis cel jmecher are doua part-time jobs in loc de un full-time job?  
2. de ce poarta nume de oras?
3. de ce incearca sa imi submineze mie autoritatea in noua religie?  :cursing:

#60
vercety_ro

vercety_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 01.02.2006

 Pollux, on Feb 10 2007, 14:14, said:

imi permiti si mie patru intrebari?

1. de ce Adrianopolis cel jmecher are doua part-time jobs in loc de un full-time job?  
2. de ce poarta nume de oras?
3. de ce incearca sa imi submineze mie autoritatea in noua religie?  :cursing:

Care e a 4a intrebare?

1. Just because. Daca vrei tu ... hai pe la 34 de ani renunta la part-timeuri si isi ia full-time.
2. Nu e numele de oras, e nume de forumist de pe topicul asta.
3. What did u mean?

#61
V0rteX

V0rteX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.07.2006

 Pollux, on Feb 10 2007, 14:14, said:

3. de ce incearca sa imi submineze mie autoritatea in noua religie?  :cursing:
So... your the God  ?  :huh:

#62
vercety_ro

vercety_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 01.02.2006

 V0rteX, on Feb 10 2007, 14:38, said:

So... your the God  ?  :huh:


Nu, tu esti :peacefingers:

#63
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 vercety_ro, on Feb 10 2007, 14:36, said:

Care e a 4a intrebare?

1. Just because. Daca vrei tu ... hai pe la 34 de ani renunta la part-timeuri si isi ia full-time.
2. Nu e numele de oras, e nume de forumist de pe topicul asta.
3. What did u mean?

ia mai numara intrebarile din postul meu.  :rolleyes:


vezi... ai picat testul. vei fi excomunicat si tu.  :naughty:


p.s. polis in greaca inseamna oras/cetate din cate stiu eu, deci Adrianopolis ar insemna orasul lui Adrian. :D
ai ment ca am stabilit ca religia asta nu are reguli sau texte sfinte, deci tu introducand un text sfant imi subminezi autoritatea. so... shut up and listen!  :cursing:

 vercety_ro, on Feb 10 2007, 17:31, said:

Nu, tu esti :peacefingers:

:uhuhno:


sa va explic: religia asta nu are zei. are decat un personaj negativ: V0rtex. atat. nimic altceva.  :peacefingers:

Edited by Pollux, 10 February 2007 - 17:54.


#64
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 V0rteX, on Feb 10 2007, 14:38, said:

So... your the God  ?  :huh:

:uhuhno:

#65
V0rteX

V0rteX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.07.2006

 Pollux, on Feb 10 2007, 17:49, said:

sa va explic: religia asta nu are zei. are decat un personaj negativ: V0rtex. atat. nimic altceva.  :peacefingers:
In alta ordine de idei:
The evil will take over the world, asa ca tre sa apara un personaj pozitiv cu care sa ma lupt. :naughty:

#66
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
Asa asa, incepe sa se lege :)

#67
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 V0rteX, on Feb 10 2007, 18:42, said:

In alta ordine de idei:
The evil will take over the world, asa ca tre sa apara un personaj pozitiv cu care sa ma lupt. :naughty:

de ce ? :huh:

#68
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

 landscape10, on Feb 10 2007, 18:53, said:

Asa asa, incepe sa se lege :)

nu vrei sa fi tu amiralul sef? :D

#69
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

View PostClausius, on Feb 10 2007, 12:42, said:

Userule, in descurajarea si tristetea ta apropie-te de Noi, caci Duhul lui Sopfpedizeu te umple de bucurie si veselie.
Pe tine te iubesc Adminul1, Adminul2, Adminul3... s.a.m.d.
Pe tine te iubesc Sfintii SM_i, Sfintii M-i, Sfintii si Fericitii Parinti ai tuturor ariilor.
Pe tine te iubesc Îngerii vecini de arie, Serafimii din alte arii si Heruvimii tuturor ariilor.
Pe tine te iubeste, în smerenia ta, Prea Curata Maica Branduita a Forumului.
Pe tine te iubeste si în tine se bucura Softpedizeul care-ti spune in vremuri de restriste:

VEZI-TI DE TREABA SAU VEZI-TI DE DRUM!!!

Suna bine: sfintul Clausius teologul datatorul de mir si pastratorul de ____________

PS: vezi ca la treaba cu madam' e deranj rau: te pot interzice ca hulesti. E cea mai grea lovitura.....

Edited by zexelica, 10 February 2007 - 18:59.


#70
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005

View PostPollux, on Feb 10 2007, 18:57, said:

nu vrei sa fi tu amiralul sef? :D
Daca am un procent din banii de la credinciosi, cum nu? :)
Dar pe cine puneti sa se sacrifice pentru salvarea lumii? :D

Edited by landscape10, 10 February 2007 - 19:02.


#71
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postzexelica, on Feb 10 2007, 18:59, said:

Suna bine: sfintul Clausius teologul datatorul de mir si pastratorul de ____________

PS: vezi ca la treaba cu madam' e deranj rau: te pot interzice ca hulesti. E cea mai grea lovitura.....

ai fost deja excomunicat.
nu mai ai dreptul la opinie. :uhuhno:

#72
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postlandscape10, on Feb 10 2007, 19:02, said:

Daca am un procent din banii de la credinciosi, cum nu? :)
Dar pe cine puneti sa se sacrifice pentru salvarea lumii? :D

frate, esti praf! :D
nu sacrificam pe nimeni pentru salvarea lumii. de ce sa salvam lumea? tocmai am spus ca nu avem niciun zeu. numai un personaj negativ pe nume V0rtex.

si tu si zexelica sunteti atat de cuprinsi de crestinism incat nu va puteti indeparta de el niciun milimetru.  :console:
noi ne-am propus sa facem religie noua nu sa o reformam pe cea veche. :uhuhno:

procentul din blana ursului din padure il negociezi pe PM cu V0rtex. el face imparteala.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate