Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

cum vi se pare salariul asta ?

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#37
begottenson

begottenson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 10.05.2006

View PostMasterOfDark, on Dec 29 2006, 01:33, said:

am 25 de ani , pe l;inga instalri de teren mai configurez routere , si alte cele pe acolo . da sunt din buc .
Daca iti place sa configurezi retele ti-as sugera sa faci niste cursuri CISCO si sa iei toate certificarile posibile...pe urma daca ai si invatat si ai prins spilu' te angajezi pe minim 500 euro,asta doar daca iti place si ai ambitie sa inveti si sa te perfectionezi.

#38
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005

View PostMasterOfDark, on Dec 25 2006, 00:02, said:

boon sa zicem ca mi-asi da demisia..unde masi duce, nu imi permit sastau pe somaj sau sa stau fara servcii am  famileie si rate de platitr , deci nu se opate pune problema de demisie


Mi se pare extrem de putin. Din ce platesti toate cheltuielile, avand in vedere ca ai si rate de platit? Ar trebui sa iti cauti in alta parte, si cand gasesti pleci, ca sa nu stai in somaj pana gasesti ceva

#39
AdelaTm

AdelaTm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 27.08.2007
E mic salariul dupa mine,eu zic ca un salar de 850 lei ar fii mai bine sau poate 1000 lei .Cu asa un salr nu prea poti lua un credit?Nu cred ca poti sa o scoti in oras macar de 2 ori pe luna?Gandestete ca nu mai poti face nimic in timpul liber?Cred ca ai castiga mai mult daca ti-ai face firma in domeniu.Acum exista part-time de 5 mill in domeniu se poate si mai bine.Cele mai prost platite sunt secretarele.

#40
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,058
  • Înscris: 24.02.2006
de anul trecut pana acum i-or fi marit si lui salariul, macar un pic :)

#41
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View PostAdelaTm, on Sep 19 2007, 20:00, said:

E mic salariul dupa mine,eu zic ca un salar de 850 lei ar fii mai bine sau poate 1000 lei .Cu asa un salr nu prea poti lua un credit?Nu cred ca poti sa o scoti in oras macar de 2 ori pe luna?Gandestete ca nu mai poti face nimic in timpul liber?Cred ca ai castiga mai mult daca ti-ai face firma in domeniu.Acum exista part-time de 5 mill in domeniu se poate si mai bine.Cele mai prost platite sunt secretarele.

secretara de la firma noastra are 2500lei.... :deadtongue:

#42
TLGsoft

TLGsoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,553
  • Înscris: 25.03.2006

View Postkappa_man84, on Sep 20 2007, 07:32, said:

secretara de la firma noastra are 2500lei.... :deadtongue:

Da ma! Dar cum arata?


Probabil arata de milioane!!!  :lol:

#43
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
am citit tot topicul si ma minunez ca toata lumea si-a dat cu parerea, dar n-a intrebat nimeni ce studii are omul ala. pt un om cu facultate, 7 mil e putin. pt unul cu 3 clase e bine. sa speram ca totusi lucrurile s-au mai schimbat.

#44
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,058
  • Înscris: 24.02.2006
te inseli amarnic.

stiu absolventi de 1-2 facultati care sunt taximetristi sau au chioscuri prin vreun complex comercial unde vand blugi si incaltaminte, fara sa castige prea mult. si mai stiu si oameni cu 8 clase care aduc masini de la nemti si castiga 2-3.000 euro lunar.

treaba cu scoala e de pe vremea comunismului. acum conteaza daca te duce capul si esti descurcaret. poti sa fii toba de carte, daca nu stii ce si cum sa faci, ajungi un amarat de suplinitor prin vreun sat uitat de lume  sau, in cazul mai fericit, asistent la vreo facultate. ajuta si scoala, iti formeaza niste deprinderi, dar nu mai e suficienta pentru a te "realiza" :)

#45
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View PostTLGsoft, on Sep 20 2007, 09:43, said:

Da ma! Dar cum arata?
Probabil arata de milioane!!!  :lol:

maritata, vreo 47 de ani, e chiar urata
da e o companie mai mare ^_^

#46
tzili

tzili

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.08.2007
Este posibil ca initiatorul topicului sa nu mai lucreze la acea firma...cine stie... Din 2006 si pana acum, salariile au mai crescut..nu cu mult, dar au mai crescut. Eu cu 1300 RON/luna abia ma descurc. Anul trecut luam cam 1000 RON si tot varza eram. Nu stiu cum altii considera un salariu de 600-700 RON, ca fiind acceptabil.
Ca sa te poti descurca cat de cat, avand o rata la apartament si masina (SH binenteles), trebuie sa ai un venit net in casa de minim 4500 RON/luna pentru 2 persoane. Dar nu curge lapte si miere nici asa.

#47
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View PostMasterOfDark, on Dec 28 2006, 12:33, said:

am 25 de ani , pe l;inga instalri de teren mai configurez routere , si alte cele pe acolo . da sunt din buc .
Daca vrei sa te sfatuim mai concret, spune si tu ce calificari ai, la ce te pricepi si cam ce ti-ai dori sa faci in viata.Asa poate vei primi sfaturi mai la obiect.
Daca nu stii nimic in afara de ce faci acum, iar daca ai permis, poti sa te faci sofer de taxi, ca sigur ai baga mai multi bani in casa!

#48
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

View PostMasterOfDark, on Dec 23 2006, 03:06, said:

lucrez la ofirma de net , p partea de instalari , progrm de la 11 la 20 si simbata de la 12 la 6 , pe zi s fac cam 4 instalari de echipa (2 persoane). iau 700 ron  pe luna mie mi se pare acceptabnil salariul asta dar sotiei mele nu . astept parerile voastre.


Ca si venit, este extrem de putin.

Cum va descurcati cu banii astia?

Sotia unui coleg de serviciu care inca sta acasa cu copilul a strambat din nas cand a primit o oferta de 12 mil lei.Si nu are studii sup.
La 7 mil cred ca le-ar fi trantit alora telefonul in nas

#49
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
topicul a fost deshis in 2006 deci cred ca e ceva de atunci, si  nu mai e de actualitate.... nu stiu ce mai postati aici. poate tipul nici nu mai lucra acolo, sau poate firmei ii merge bine si a marit salariile.  :)

#50
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.02.2007

View Postworm, on Sep 22 2007, 18:19, said:

topicul a fost deshis in 2006 deci cred ca e ceva de atunci, si  nu mai e de actualitate.... nu stiu ce mai postati aici. poate tipul nici nu mai lucra acolo, sau poate firmei ii merge bine si a marit salariile.  :)
poate este in spania, italia, germania.... :lol:  ;)

#51
XtraVagAnT

XtraVagAnT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 26.06.2005

View Postworm, on Sep 22 2007, 18:19, said:

topicul a fost deshis in 2006 deci cred ca e ceva de atunci, si  nu mai e de actualitate.... nu stiu ce mai postati aici. poate tipul nici nu mai lucra acolo, sau poate firmei ii merge bine si a marit salariile.  :)
Sau poate nu mai are bani sa intre pe net. :lol:

On: 700 ron e putin insa depinde de educatia, priceperea si experienta in domeniu a respectivului.
Daca ai frica sa lasi un serviciu prost platit pentru ca nu stii daca vei gasi altceva inseamna ca nu esti bun in domeniul ala. Oamenii buni si cu incredere in ei gasesc intoteauna alternative mai bune in asemenea situatii.

Ciauz!

#52
kaspersky

kaspersky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 12.08.2004

View Postborn2lose, on Sep 20 2007, 10:28, said:

am citit tot topicul si ma minunez ca toata lumea si-a dat cu parerea, dar n-a intrebat nimeni ce studii are omul ala. pt un om cu facultate, 7 mil e putin. pt unul cu 3 clase e bine. sa speram ca totusi lucrurile s-au mai schimbat.

permite-mi sa  :roflmaofast:

Degeaba mi-am dat doctoratu' in fisiunea nucleara la rece daca momentan sint sofer la ROSAL. Angajatorul ma plateste pentru munca pe care o prestez! Daca-i aduc profit baban, pot sa-i cer salar baban. Daca vrea imi da, daca nu, i-am spus pa si pu.. la revedere! E foarte simplu numai ca trebuie sa reactionezi realist!

#53
moonchild11

moonchild11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 04.07.2006

View Postkappa_man84, on Sep 20 2007, 07:32, said:

secretara de la firma noastra are 2500lei.... :deadtongue:

Vreau si eu sa fiu secretara la o firma ca a ta!  :lol:  Din moment ce acum fac ceva mai greu, mai specializat si castig sensibil mai putin, iar ca 'prestanta profesionala', e doar cu o treapta jumate mai bine ...

#54
andoceo

andoceo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 642
  • Înscris: 09.02.2005
Am auzit multzi zicand ca in IT e putin 700 ron...pai da , e putin...dar el facea cablari, atata tot..de unde mai mult, eu zic ca era suficient :P
nu?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate