Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Antichristul

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1127 replies to this topic

#577
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nici eu nu sunt mai breaz dar la tine e evident

#578
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
pana la urma ai ajuns sa te certi singur. ce sa-i faci? greu la deal... Posted Image

View Postlegit10, on 08 aprilie 2018 - 20:33, said:

dude poti sa pleci forever..nu stii nimic...esti un...
Posted Image
lasa-ma sa ghicesc: curvar.

adica tu platesti curve sa-ti murdaresti trupul si spiritul cu ele, si deci, in consecinta, Dude e un curvar. Posted Image
Pe de-asupra, mai si inveti pe altii din Biblie.
Esti cel putin hazliu.
bine ca totusi ti-ai dat jos crucea aia de la avatar, ca oricum nu prosteai pe nimeni ca esti crestin...Posted Image

View Postlegit10, on 08 aprilie 2018 - 20:51, said:

nici eu nu sunt mai breaz dar la tine e evident
nu esti mai breaz, dar la tine nu e asa evident.
ce e de apreciat la tine, e ca ai o stima de sine puternica. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 08 April 2018 - 21:21.


#579
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
ai vazut ce am citat ? cum comentezi ?


credeam, ca zici, scuza-ma nu stiu biblia

#580
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 08 aprilie 2018 - 20:33, said:

anticristii good bye
iata duhul lui Antihrist[Fiara cu doo corniţe de miel, remember?] din Templul lui Dumnezeu = Biserica lui Hristos:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MGA_SRoflJM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rtdxL6Ep86Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

100% probat biblic. Posted Image

View Postlegit10, on 08 aprilie 2018 - 21:22, said:

credeam, ca zici, scuza-ma nu stiu biblia
in primul rand tu nu stii romaneste.
ai cam uitat-o.
este? Posted Image

Edited by Dude_2nd, 08 April 2018 - 21:30.


#581
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
pun virgula fara o regula, anticristiiiii

#582
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 08 aprilie 2018 - 21:32, said:

pun virgula fara o regula, anticristiiiii
pai asta se intampla atunci cand nu mai exersezi limba romana o vreme buna de timp. :)
e omeneste, nu te preocupa.

#583
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
daca fiarele nu sun darwin si hitler, darwin cel putin..iti spun sincer, cred ca eu sunt...am facut tot ce nu trebuia sa fac....daca cel mai sadic nu e fiara, atunci e cel mai prost, eu

#584
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
faci ghiveci din fiare si anticristi , dar pana la urma tot la hitler ajungi... Posted Image

ia spune ce-l califica pe hitler in a fi ori fiara ori anticristul.
aud. Posted Image

View Postlegit10, on 08 aprilie 2018 - 21:51, said:

...am facut tot ce nu trebuia sa fac....
da, ai mai spus.
si cu toate astea, tot ceilalti sunt nemernicii Posted Image

ps: ai vizualizat Icoanele vorbitoare de mai sus? L-ai auzit pe pastorul Pat Robertson ce tampenii spiritual crestine scoate?

Edited by Dude_2nd, 08 April 2018 - 21:56.


#585
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
esti pe dos cu biblia doar fiindca, crezi in sex...totul este deformat in capul tau


11. Apoi am vazut ridicandu-se din pamant o alta fiara, care avea doua coarne ca ale unui miel si vorbea ca un balaur.
12. Ea lucra cu toata puterea fiarei dintai inaintea ei si facea ca pamantul si locuitorii lui sa se inchine fiarei dintai, a carei rana de moarte fusese vindecata.
13. Savarsea semne mari, pana acolo ca facea chiar sa se coboare foc din cer pe pamant in fata oamenilor.
14. Si amagea pe locuitorii pamantului prin semnele pe care i se daduse sa le faca in fata fiarei. Ea a zis locuitorilor pamantului sa faca o icoana fiarei care avea rana de sabie, si traia.
15. I s-a dat putere sa dea suflare icoanei fiarei, ca icoana fiarei sa vorbeasca si sa faca sa fie omorati toti cei ce nu se vor inchina icoanei fiarei.
16. Si a facut ca toti, mici si mari, bogati si saraci, slobozi si robi, sa primeasca un semn pe mana dreapta sau pe frunte,
17. si nimeni sa nu poata cumpara sau vinde fara sa aiba semnul acesta, adica numele fiarei sau numarul numelui ei.
18. Aici e intelepciunea. Cine are pricepere sa socoteasca numarul fiarei. Caci este un numar de om. Si numarul ei este sase sute saizeci si sase.



cine poate fi ?

#586
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
Mantuitorul nu cred ca a facut sex si ne-a zis sa il urmam

#587
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 08 aprilie 2018 - 22:00, said:

esti pe dos cu biblia doar fiindca, crezi in sex...totul este deformat in capul tau
de cate ori ai sa fi tentat sa aduci aceasta balarie proiectata la altii[mine, de ex.], adu-ti aminte ca banii tai au mers/merg la curve ca sa faci sex cu ele. Posted Image

View Postlegit10, on 08 aprilie 2018 - 22:00, said:

cine poate fi ?
am sa-ti raspunz biblic, cu citate:
"Si ingerul mi-a zis: "De ce te miri? Iti voi spune taina acestei femei si a fiarei care o poarta si care are cele sapte capete si cele zece coarne. (Apoc.17:7)"

asadar, prima data trebe sa deconspirezi - corect si complet - cine e Femeia care coabiteaza cu o Fiara, adica cu o fiinta din alt regn, din cel animal.
asta e ordinea.
Abia dupa ce vei deconspira Femeia, va fi floare la ureche sa deconspirezi Fiara ce o poarta acordandu-i ajutor militar si  financiar mai mult decat pentru intreg continentul African.
si sa o deconspirezi, e floare la ureche, Prorocii [Isaiah, Ieremiah, Ezekiel, Ioan Apocalipticul, etc] au scris in prostie despre ea. Posted Image

Darwin, hitler...incearca sa uiti prostiile alea, sunt piste false. Un soi de Papa de la adventisti. Posted Image

View Postlegit10, on 09 aprilie 2018 - 04:55, said:

Mantuitorul nu cred ca a facut sex si ne-a zis sa il urmam
da, si nici nu a tastat de la calculator ca si tine... Posted Image

Edited by Dude_2nd, 09 April 2018 - 07:46.


#588
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
dude, Isus a vestit un Dumnezeu bun dar si o lege de tinut

anticristul nu poate fi decat sadic si imoral, fara lege

ce spui tu sunt crestini orbiti de materialism, insa fiara trebuie sa fie un monstru ca hitler

#589
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
hitler n-are nici o treaba.
au fost cu sutele astfel de imparati dementi in istoria omenirii.

totusi, Cornu cel Mic, Antichrist, n-au nici o treaba cu Hitler.sunt ceva deosebit, nemaiintalnit in Istoria omenirii. cum ar fi, un Imperiu care sa aiba autoritate asupra tuturor tarilor lumii, fara exceptie. atat din tabara proprie, a MiazanOTANului[=westul Imperiului], cat si dincea opusa , a Miazazilei[Estul Imperiului].. Petrodolarul, BM, FMI, Agentiile de rating, UN, OTAN, etc....sunt niste instrumente care fac acest lucru posibil pentru Cornu cel Mic = SUA.
spre exemplu, Papa medieval a fost de 1000X mai rau decat Hitler. Vezi doar cruciada 1-a si Inchizitia.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_hwq4_U4xH4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BV5Z_CHbkAw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2loWiJSUDIQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qfy4GBOr_b0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

ps: exact: crestini orbiti de materialism, asta este Antichristul. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 09 April 2018 - 12:00.


#590
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
bai nea , de ii acuzi ? care este vina lor ?

au omorat, au torturat, au batjocorit ? nu intelegi ca nu sunt vinovati ?

#591
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
inchizitia s-a bazat pe prorocul neamurilor, pavel....pavel a spus ca hula trebuie sa fie urmata de tortura, pana cel care huleste il recunoaste pe Dumnezeu

nu stiu daca e bine dar eu il ascult doar pe Isus...Isus zice sa nu ucizi...pacatosii ii las la mila lui Dumnezeu

iar cruciadele au facut ce au facut si evreii pana s-au mutat in tara sfanta

#592
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 09 aprilie 2018 - 16:21, said:

inchizitia s-a bazat pe prorocul neamurilor, pavel....pavel a spus ca hula trebuie sa fie urmata de tortura, pana cel care huleste il recunoaste pe Dumnezeu
un cacat. Posted Image

prostia asta va invata rabinii babilonici, dar Pavel nu a sustinut niciodata tortura, decat atunci cand lucra pentru Sinagoga. Posted Image

View Postlegit10, on 09 aprilie 2018 - 12:07, said:

bai nea , de ii acuzi ? care este vina lor ?

au omorat, au torturat, au batjocorit ? nu intelegi ca nu sunt vinovati ?
despre cine Muma Zmeului vorbesti? :stars:

View Postlegit10, on 09 aprilie 2018 - 16:21, said:

nu stiu daca e bine dar eu il ascult doar pe Isus...Isus zice sa nu ucizi...pacatosii ii las la mila lui Dumnezeu
in sfarsit, vad ceva bun la tine... :)

Edited by Dude_2nd, 09 April 2018 - 18:39.


#593
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu gasesc citatul lui pavel dar l-am auzit la un post tv crestin

despre cine vorbesc acolo ? despre crestinii anticristi imaginari ai tai...fireste sunt crestin falsi dar pana a spune ca e fiara e cale lunga

#594
logic1

logic1

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,110
  • Înscris: 10.09.2008
Nu e chiar cale lungă, pentru că nu e vorba de fiara dintâi, cea închinată, ci de a doua, cea trimisă de prima ca proroc înaintea ei, cu cornițe de miel blând și salvator.


Apocalipsa 13
11 Apoi am văzut ridicându-se din pământ o altă fiară, care avea două coarne ca ale unui miel şi vorbea ca un balaur.
12 Ea lucra cu toată puterea fiarei dintâi înaintea ei şi făcea ca pământul şi locuitorii lui să se închine fiarei dintâi, a cărei rană de moarte fusese vindecată.
13 Săvârşea semne mari, până acolo că făcea chiar să se coboare foc din cer pe pământ în faţa oamenilor.
14 Şi amăgea pe locuitorii pământului prin semnele pe care i se dăduse să le facă în faţa fiarei. Ea a zis locuitorilor pământului să facă o icoană fiarei care avea rana de sabie, şi trăia.

cap 19
  20 Şi fiara a fost prinsă. Şi, împreună cu ea, a fost prins prorocul mincinos care făcuse înaintea ei semnele cu care amăgise pe cei ce pri
miseră semnul fiarei şi se închinaseră icoanei ei.


Edited by logic1, 09 April 2018 - 21:45.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate