Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS
 Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65
 Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 

Profesorii din 2006-2007

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
ce am observat eu:
profesorii se vaita ca au salarii mici. bun, nici o problema... dar la mine in curtea scolii, parcarea e plina de masini de la cielo la VW touareg (intre care se afla vw golf V, opel zafira, golf IV, ford focus, vw polo, logan, etc)... si culmea, astia o tin sus si tare cu greva.
bine, sa lasam partea materiala deoparte.
cativa dintre profesorii mei (din ce am citit pe aici nu sunt singurul) au un regulament propriu... note puse de-ampulea, absente de asemenea (nu obisnuiesc sa chiulesc si totusi am absente :huh: ). ce mi s-a intamplat mie: am dat lucrarea, ma asteptam sa iau 9... imi aduce lucrarea cu 5. in ziua cand le-a adus am fost de serviciu, deci n-am putut sa discut problemele. a doua zi aud ca eu si inca cativa care mai avem habar cat de cat la matematica avem nota 5. tot atunci, ramasesera cateva caiete necorectate, un coleg s-a dus si l-a intrebat ce a gresit, dat fiind faptul ca nu avea nimic corectat pe foaie, la care replica profesorului a fost ceva de genul: "comentezi? ai un punct scazut la nota"  :o
ne-a cerut caietul de teme, pentru fiecare tema lipsa se scadea un punct. stiam ca am toate temele, deci nu trebuia sa imi fac probleme. a ajuns la caietul meu si a zis ca nu am 2 teme  :huh: . i-am zis ca sunt in caiet temele, la care replica lui a fost aceeasi "comentezi? ai un punct scazut la nota" :death:
unii elevi s-au cam obisnuit cu el, dar eu nu. daca stiu ca am muncit, nu vine un m*ist sa imi zica ca nu am facut. la fel a fost cu o alta tema, la care a luat direct pixul rosu si a zis ca e gresit, taind tot.
acuma... nu stiu ce sa mai fac, ma gandesc ca intr-o zi nu ma mai pot abtine si ii trag una, ca de vorbit cu el nu se poate, cum ai deschis gura incepe sa urle la tine ca nu il respecti, ca (da, stiu, fac cacofonie, dar m-am incins :D ) comentezi, ca scade nota, etc etc. asta e de matematica, nu stiu daca am mentionat.
mai sunt astfel de specimene? mai am una (nu stiu, dar am impresia ca astia de biologie se tampesc repede) isterica rau, abia cand nu tipa la ore ne facem probleme...
gata, poate imi mai amintesc...  :w00t:

#2
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,064
  • Înscris: 10.04.2006
Pacat de tine . Transfera-te la alta clasa

#3
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004
du caietu cu teme gol si daca zice ceva zici:"Comentezi? Ti-am dat foc la Toureg in parcare!"
Ala asteapta sa te duci cu banutu ca sa iei 9.

#4
DjValy

DjValy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 01.08.2006

View Postreclamagiu, on Dec 8 2006, 16:42, said:

Ala asteapta sa te duci cu banutu ca sa iei 9.

si uite asa fac ei bani sa-si ia masini scumpe

Eu stau bine la cateogoria profesori. Poti sa faci pregatire la alti profesori, nu-i intereseaza ... pun note pe merit.

Edited by DjValy, 08 December 2006 - 16:53.


#5
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Apropo de faza asta. O colega de a mea era de servici astazi. La un moment dat o cheama un profesor pana la el si ii spune: "Auzi ai tu grija un pic de masina mea. Am dat 1 in teza la un elev si mi-e frica ca o sa se duca sa zgarie masina."  :huh:

#6
JMG

JMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 27.07.2006

View Postcrst_g, on Dec 8 2006, 14:57, said:

cativa dintre profesorii mei (din ce am citit pe aici nu sunt singurul) au un regulament propriu... note puse de-ampulea, absente de asemenea (nu obisnuiesc sa chiulesc si totusi am absente :huh: ). ce mi s-a intamplat mie: am dat lucrarea, ma asteptam sa iau 9... imi aduce lucrarea cu 5. in ziua cand le-a adus am fost de serviciu, deci n-am putut sa discut problemele. a doua zi aud ca eu si inca cativa care mai avem habar cat de cat la matematica avem nota 5. tot atunci, ramasesera cateva caiete necorectate, un coleg s-a dus si l-a intrebat ce a gresit, dat fiind faptul ca nu avea nimic corectat pe foaie, la care replica profesorului a fost ceva de genul: "comentezi? ai un punct scazut la nota"  :o
ne-a cerut caietul de teme, pentru fiecare tema lipsa se scadea un punct. stiam ca am toate temele, deci nu trebuia sa imi fac probleme. a ajuns la caietul meu si a zis ca nu am 2 teme  :huh: . i-am zis ca sunt in caiet temele, la care replica lui a fost aceeasi "comentezi? ai un punct scazut la nota" :death:

"Profesorul are intodeauna dreptate" <--Respect asta dar din ce spui se pare ca aia nu sunt profesori...hmm..transferul la alta clasa nu ar rezolva problema(prea multe legaturi intre profesori :P ).Ar trebui sa faceti niste cereri la inspectorat sa ii schimbe...dar e grea treaba...trebuie dovezi!

#7
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
el e cunoscut ca nebun =))
rahat... cel mai enervant e ca ii place sa faca pe seful, urla fara motiv, nu mai zic de faptul ca are favoritii carora ar fi in stare sa i se inchine. n-are asta touareg, o duce bine ce-i drept, ca a zis ca n-are nevoie de pregatire (sau are? :) )
faza e in felul urmator: pana acum punea numai note de la 7 in sus. adica cei prosti aveau 7... acum, cred eu, i-au batut obrazul alti profesori cand au vazut ce scoruri practica, si vrea sa faca pe durul cu noi. n-ar fi nimic rau, dar sa-i sanctioneze pe aia de nu invata, nu pe toti. la mine e mai rau ca eu nu-s pupincurist, adica daca e prost, ii zic ca nu-l duce capul. si de cele mai multe ori e...

#8
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View Postcrst_g, on Dec 8 2006, 21:15, said:

el e cunoscut ca nebun =))
rahat... cel mai enervant e ca ii place sa faca pe seful, urla fara motiv, nu mai zic de faptul ca are favoritii carora ar fi in stare sa i se inchine. n-are asta touareg, o duce bine ce-i drept, ca a zis ca n-are nevoie de pregatire (sau are? :) )
faza e in felul urmator: pana acum punea numai note de la 7 in sus. adica cei prosti aveau 7... acum, cred eu, i-au batut obrazul alti profesori cand au vazut ce scoruri practica, si vrea sa faca pe durul cu noi. n-ar fi nimic rau, dar sa-i sanctioneze pe aia de nu invata, nu pe toti. la mine e mai rau ca eu nu-s pupincurist, adica daca e prost, ii zic ca nu-l duce capul. si de cele mai multe ori e...
wow :w00t: , WTF daca as fi si eu asemenea profesor , eu singur m-as impusca. Ma mira mai copii ce profesori aveti,  se vede ca aia au facut facultatea la distanta

#9
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

View Postreclamagiu, on Dec 8 2006, 16:42, said:

du caietu cu teme gol si daca zice ceva zici:"Comentezi? Ti-am dat foc la Toureg in parcare!"
:roflmao: :roflmao: :roflmao:



View Postcrst_g, on Dec 8 2006, 21:15, said:

faza e in felul urmator: pana acum punea numai note de la 7 in sus. adica cei prosti aveau 7... acum, cred eu, i-au batut obrazul alti profesori cand au vazut ce scoruri practica, si vrea sa faca pe durul cu noi.
Mda...asa era la profa mea de romana. Anul trecut(adica intr-a noua) ne-a luat caietele de teme la corectat. M-am si mirat ce vrea sa corecteze pentru ca cel ce si-a facut fiecare tema avea 3 exercitii in caiet.  ^_^ Toata clasa a luat 10.

#10
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
E revoltator. Pune-te in gura cu profesorii si vor vedea ca ai gura mare si poate se vor teme de tine

#11
Quenall Quabin

Quenall Quabin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 12.11.2006
De pilda am cateva profesoare care s-au orientat spre babaci cu contul huge in banca... :lol: si evident ca ele primesc de la sotul lor cate un BMW cate un SEAT cand le-am comunicat ca ....au destula avere la ce mai striga in gura mare in fata la primarie ?...au dat din colt in colt...e adevarat sunt si profesori care nu au dat peste sacul cu bani...sunt de compatiti ,dar cand il vezi ca parcheaza zeflemitor BMW sau Golf-ul in curtea scolii...te intrebi desigur cate salarii au adunat pana si-a facut o rata la limunzina?

De pilda profesori de matematica,engleza,romana....castiga destul de bine de urma consultatilor....

Vacantele le sunt platite....au un progam lejer de la 8 la 15 cel tarziu...si tot iei fac gura mare..si striga in fata la prefectura ....

#12
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
care 8-15? ca la mine stau de la 8-11, 9-13 samd, sunt putini aia care ating 6 ore pe zi... 'ai drecu...

#13
Quenall Quabin

Quenall Quabin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 12.11.2006
Eu de pilda am profesoara de romana care vinerea tot timpul pleaca in teritoriu ca alesi neamului  :D ce sa mai spun de profesorul de engleza care se bazeaza "Luna merge leafa vine"

#14
Any

Any

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 28.06.2005
profa mea de romana...timp de doi ani am vazut-o doar cate 0 luna pe an...doua sapt la inceputul anului si doua la sfarsit...nici macar nu stia sa incheie medile...ea isi lua clasele si apoi nu o mai vedeai...venea o profa inlocuitoare, dar nu avea pic de autoritate asupra asupra noastra...o dadeam afara din clasa...plecam de la ore...si nu am facut romana
anul asta...se intreaba de ce nu stim lectiile din anii trecuti...si incepe sa tipe la noi
bine ca...nici cu ea nu facem prea multe...da cel putin nu plecam de la ore si mai auzim cate ceva

#15
JMG

JMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 27.07.2006

View PostAny, on Dec 12 2006, 19:23, said:

profa mea de romana...timp de doi ani am vazut-o doar cate 0 luna pe an...doua sapt la inceputul anului si doua la sfarsit...nici macar nu stia sa incheie medile...ea isi lua clasele si apoi nu o mai vedeai...venea o profa inlocuitoare, dar nu avea pic de autoritate asupra asupra noastra...o dadeam afara din clasa...plecam de la ore...si nu am facut romana
anul asta...se intreaba de ce nu stim lectiile din anii trecuti...si incepe sa tipe la noi
bine ca...nici cu ea nu facem prea multe...da cel putin nu plecam de la ore si mai auzim cate ceva

Daca tot nu vine la ore mergeti voi la ea sa faceti ore(eventual cu politia)..daca nu merge filmati si voi cu un mobil ce ii faceti suplinitoarei si trimiteti la proteveu  :coolspeak:  (chiar daca regulamentul interzice acest lucru).If they ruin your lives,you ruin their lives!

#16
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

View PostQuenall Quabin, on Dec 10 2006, 14:17, said:

1) De pilda profesori de matematica,engleza,romana....castiga destul de bine de urma consultatilor....

2) au un progam lejer de la 8 la 15 cel tarziu...si tot iei fac gura mare..si striga in fata la prefectura ....

1) Asa este. Cunosc o porfa de engleza care preda cam 3 zile pe saptamna; in fiecare din aceste zile preda 6 ore. Sunt trei grupe care stau fiecare 2 ore. Fiecare grupa e alcatuita din cinci elevi. O sedinta(doua ore) costa cam 30 Roni. Deci, pe langa salariul ei de 500ron(sau cat o fi), mai castiga din meditatii cca. 450 ron pe saptamna. Si se plange ca nu are din ce trai... :o  :huh:

2) Asa este. :D

#17
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

View PostAny, on Dec 12 2006, 19:23, said:

profa mea de romana...timp de doi ani am vazut-o doar cate 0 luna pe an...doua sapt la inceputul anului si doua la sfarsit...nici macar nu stia sa incheie medile...ea isi lua clasele si apoi nu o mai vedeai...venea o profa inlocuitoare, dar nu avea pic de autoritate asupra asupra noastra...o dadeam afara din clasa...plecam de la ore...si nu am facut romana
anul asta...se intreaba de ce nu stim lectiile din anii trecuti...si incepe sa tipe la noi
bine ca...nici cu ea nu facem prea multe...da cel putin nu plecam de la ore si mai auzim cate ceva
Eu chiar nu-i inteleg pe astia care merg la scoala sa urle la profesori, sa dernajeze ora, sa chiuleasca de la ore,etc. Vorba lu' un prof de-al meu: "Tu iarasi ai venit la scoala ca sa ai de unde pleca?"
+Ca aia care deranjeaza ora ii deranjeaza si pe acei elevi care chiar vor sa invete ceva. -_-

#18
Quenall Quabin

Quenall Quabin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 12.11.2006
Din analele invatamantului romanesc .

Profesorul de engleza e ceva rubedenie cu directorul si evident ca sala lui arata foarte frumos termopane, parchet banci ...lavabil....ca in reviste...acuma s-au apucat in plina iarna sa repare acoperisul chiar daca timp de patru ani de cand sunt eu in scola niciodata nu au fost infiltratii acuma domnii de la respectiva firma au decopertat si au facut varza salile de la ultimul etaj si evident ca si sala profesorului a  avut de suferit , e plina cu mucegai  i-am zis la profesoara de romana ca FLORI DE MUCIGAI sa le facem in sala profesorului de engleza. :lol:

Acuma colegi de catedra cunosc ca el nu prea le are cu orele ....adica vine si nu vine cand i se nazareste lui ca e momentul sa mai picteze catalogul  :lol: anul trecut a trecut prima nota din semestrul doi media  :lol:

Acuma intrebarea mea e urmatoarea : E corect ca un profesor care nu tine ore in sala respectiva sa o tina inchisa sub forma de muzeu si sa o contempleze cand vine  :worthy:

Edited by Quenall Quabin, 13 December 2006 - 15:21.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate