Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 

Activitate la casele de pariuri on line--laurentiucauia--

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#1
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006
In sfarsit imi fac un topic findca a crescut destul de mult activitatea mea in domeniul pariurilor. De ce fara predictii. Simplu. Timpul alocat conceperii si expunerii predictiilor il folosesc mai bine cautand, citind sau facand orice altceva (sic!). Vor fi insa din cand in cand cateva comentarii, daca le cred utile. Si in felul acesta "novicii" isi fac singuri idee despre care metode de pariere sunt mai bune fara a fi influentati prea mult de comentariile si predictiile respective. De altfel predictiile sunt necesare doar in plasarea unui pariu, scopul acestui topic fiind cel de comparare a diferitelor forme de pariere. Va invit cu caldura sa mai aruncati un ochi (poate pe amandoi) si pe aici, sa mai dati cate o idee pentru imbunatatirea sistemului de pariere, nu numai al meu, al nostru in general. Va multumesc!

#2
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006
San Antonio Spurs v Sacramento Kings   >187 @1.87, 5u=>9,35u (+4,35u)
Chicago Bulls v LA Lakers   >196 @1.95, 5u (-5u)
   Chicago Bulls v LA Lakers   LIVE 2 @1.17, 25U=>29,25 (+4,25)
Am pus live pentru a recupera pierderea de la pariul "over" anterior, dar oricum mai am pierdere pe care cred ca o voi recupera la hochei (NHL). Poate si ceva castig  :naughty:

Edited by laurentcauia, 20 November 2006 - 07:05.


#3
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

View Postlaurentcauia, on Nov 20 2006, 06:52, said:

.....
dar oricum mai am pierdere pe care cred ca o voi recupera la hochei (NHL). Poate si ceva castig  :naughty:
Obiectiv indeplinit. cele 2 meciuri din NHL pariate mi-au adus si un mic profit pe langa recuperarea pierderii anterioare.
[ http://i143.photobucket.com/albums/r137/laurentcauia/20Nov_dim.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006
Ce am mai jucat ieri:
2 live pe acelasi meci Niki Volou v PAS Gianena  1@ 1.15,  4u si
                           Niki Volou v PAS Gianena  1@ 1.1 , 10u
L-am jucat si la simplu Niki Volou v PAS Giannina  1 or X @ 1.33, 1u
Toate castigate.
Trei meciuri din hochei: CHI Blackhawks v VAN Canucks  2 @ 1.47, 1u
                                   PHX Coyotes v ANA Mighty Ducks2 @ 1.29, 1u
                                   Sibir Novosibirsk v Dinamo Moscow  1 or X @ 1.3, 1u  
Toate castigate.
O zi foarte buna: din 13 pariuri puse => 11 castigatoare => 84.61 % reusita, si profit bunicel.
Va doresc tuturor aceleasi rezultate! :D

Edited by laurentcauia, 21 November 2006 - 05:01.


#5
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006
Un meci cu sufletul la gura: Toronto Raptors v Utah Jazz. Jazz s-au lasat condusi (cred) in primele 3 sferturi dar au recuperat bine in ultimul sfert, totusi aveau un avans de numai 5 puncte cand cei de la Raptors baga un cos de 3 puncte si cei de la Jazz sunt cam in oala. Beneficiaza da 2 aruncari libere si mai sunt 4 secunde. Cei de la Raptors cer timeout dar nu se mai poate schimba nimic. Castiga Utah Jazz 101-96.
Am pus doua pariuri: unul <212 puncte @1,91-5u si unul care desemneaza ca si castigator pe Utah Jazz @1,22-10u

#6
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006
Acum toate pariurile jucate pe baschet NBA azi dimineata, dar pun numai tmb ca nu am timp sa upload-ez:
Attached File  baschet_21.jpg   86.45K   51 downloads

A iesit un mic profit,
Trageti si voi concluziile! :naughty:

#7
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

View Postlaurentcauia, on Nov 21 2006, 06:30, said:

Un meci cu sufletul la gura: Toronto Raptors v Utah Jazz. Jazz s-au lasat condusi (cred) in primele 3 sferturi dar au recuperat bine in ultimul sfert, totusi aveau un avans de numai 5 puncte cand cei de la Raptors baga un cos de 3 puncte si cei de la Jazz sunt cam in oala. Beneficiaza da 2 aruncari libere si mai sunt 4 secunde. Cei de la Raptors cer timeout dar nu se mai poate schimba nimic. Castiga Utah Jazz 101-96.
Am pus doua pariuri: unul <212 puncte @1,91-5u si unul care desemneaza ca si castigator pe Utah Jazz @1,22-10u
era de asteptat sa castige Jazz avand in vedere ca are cel mai bun inceput de sezon dintre toate echipele, din 11 meciuri are 10 victorii dintre care ultimele 6 la rand. Nimeni nu se astepta la un start atat de bun, sa vedem pana cand o sa-i tina :D.

#8
Eagleye9

Eagleye9

    Senior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 13.06.2006
A fost o partida care se putea termina cu un rezultat surprinzator. Nu cred ca s-au lasat condusi, mai degraba au tratat meciul cu superficialitate insa s-au trezit cand inca se mai putea face ceva.

#9
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

View PostEagleye9, on Nov 21 2006, 13:22, said:

A fost o partida care se putea termina cu un rezultat surprinzator. Nu cred ca s-au lasat condusi, mai degraba au tratat meciul cu superficialitate insa s-au trezit cand inca se mai putea face ceva.
Probabil. :D  Dar am observat ca echipele mai puternice cand joaca in deplasare trag tare in ultimul sfert si castiga meciul. :P
Bilete pentru azi in CL doar 2: Arsenal v Hamburger SV  1@ 1.17,  3u
Real Madrid v Olympic Lyon  2 to score @ 1.44 combinat cu meciul de maine al Barcei (evident pe Barca), 1u
Meciul lui Porto l-am scapat, in rest nu prea imi inspira incredere. :naughty:. Celor care au jucat si alte meciuri le urez bafta!

#10
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Postlaurentcauia, on Nov 21 2006, 21:37, said:

Dar am observat ca echipele mai puternice cand joaca in deplasare trag tare in ultimul sfert si castiga meciul. :P
Nu cumva au jucat acasa?

#11
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

View Postiulian.dronca, on Nov 21 2006, 22:32, said:

Nu cumva au jucat acasa?
Nu. Sigur. GB pun ofertele din NBA asa cum le sunt oferite adica dupa sistemul american unde echipa vizitatoare este listata prima deci invers fata de sistemul european. Intra pe site-ul oficial NBA si vei vedea.

#12
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Postlaurentcauia, on Nov 22 2006, 06:10, said:

Nu. Sigur. GB pun ofertele din NBA asa cum le sunt oferite adica dupa sistemul american unde echipa vizitatoare este listata prima deci invers fata de sistemul european. Intra pe site-ul oficial NBA si vei vedea.
Pe acest principiu m-am bazat si eu crezand ca te referi la Utah Jazz care ar fi jucat in deplasare nu acasa.

#13
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

View Postiulian.dronca, on Nov 22 2006, 12:50, said:

Pe acest principiu m-am bazat si eu crezand ca te referi la Utah Jazz care ar fi jucat in deplasare nu acasa.
Da ai avut dreptate au jucat acasa. Se poate sa fi tratat meciul cu superficialitate, dar intre timp (dupa ultimul post) au mai castigat un meci (in deplasare). Si pana acum au cele mai multe victorii (dupa un alt post).

#14
dj-spaniolul

dj-spaniolul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 28.07.2006
Basketul e k shi tenisul...tot timpul apar surprize....cel mai sigur e Fotbalul...el e miezu :lol:

#15
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

View Postdj-spaniolul, on Nov 24 2006, 09:28, said:

Basketul e k shi tenisul...tot timpul apar surprize....cel mai sigur e Fotbalul...el e miezu :lol:
Asa e. Ai mare dreptate. Dar imi place mai mult baschetul decat fotbalul. Si tenisul e frumos dar este inainte baschetului ca si frecventa a surprizelor, si nu pariez din principiu pe tenis.

#16
TataJean

TataJean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 01.11.2006

View Postlaurentcauia, on Nov 24 2006, 09:32, said:

Asa e. Ai mare dreptate. Dar imi place mai mult baschetul decat fotbalul. Si tenisul e frumos dar este inainte baschetului ca si frecventa a surprizelor, si nu pariez din principiu pe tenis.

Eu personal consider baschetul (mai ales NBA-ul) si hocheiul (mai intii cel european apoi NHL) ca fiind mai sigure decit fotbalul. Iar fotbalul mai sigur decit tenisul. La tenis cel mai bine se merita pus pe outsider-ul care totusi are o sansa in acel meci decit pe favorit cind de cele mai multe ori cota e derizorie.

#17
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

View PostTataJean, on Nov 24 2006, 10:10, said:

Eu personal consider baschetul (mai ales NBA-ul) si hocheiul (mai intii cel european apoi NHL) ca fiind mai sigure decit fotbalul. Iar fotbalul mai sigur decit tenisul. La tenis cel mai bine se merita pus pe outsider-ul care totusi are o sansa in acel meci decit pe favorit cind de cele mai multe ori cota e derizorie.
Cand ii dadeam dreptate lui dj ma refeream la fotbal (ca el este miezul). In rest sunt total de acord (iarasi! dar asa este) cu (!) clasificarea dinainte (NBA-hochei-fotbal). Este ordinea fireasca (in fotbal se petrec cele mai mari magarii).

#18
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006
Revin cu niste concluzii din acest weekend. Multa lume a pierdut pe meciul  "Groningen v Den Haag". Bineinteles ca l-am avut si eu pe un bilet ("strategic", ii zic asa deoarece il foloseam cand jucam la StanleyBet fiindca imi oferea o siguranta a castigurilor chiar daca acestea erau mici).
[ http://i143.photobucket.com/albums/r137/laurentcauia/bilet10_26Nov.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
E drept ca am avut inspiratie la alegerea meciurilor ( in afara celui specificat mai inainte). Diferenta fata de strategiile anterioare rezida in faptul ca am pus si combinatii de cate 3 evenimente ceea ce asigura un castig chiar si la mai mult de 2 meciuri ratate pe un bilet de 10. Aceasta este "strategia" mea StanleyBet.
In afara de acest bilet in acest weekend au fost alte multe pariuri pentru ca oferta a fost foarte bogata. Am avut 10 pariuri live din care 3 nu mi-au iesit (70%). Cel mai frumos la aceste live-uri a fost unul de cota 3 la meciul Trabzonspor v Fenerbahçe. Am avut si inca un bilet cu 20 de meciuri din care mi-au iesit 17 (85%) plus biletul cu meciurile din liga lu` mitica, plus meciuri din volei (campionatul mondial masculin) si altele.
Per total daca nu aveam cele 3 nereusite live stateam foarte bine, asa e submediocru, nu am pierdere dar si castigul este infim (10 ron). Concluzia: voi continua cu "strategia" StanleyBet".

Revin cu biletul de 20 pentru a se vedea diferenta fata de cel de 10 "strategic". Si o concluzie: Biletele cu multe evenimente nu sunt bune deloc dar cum am mai zis nu se stie niciodata de unde sare iepurele. Evident ca acest bilet nu a fost jucat "strategic" rezultatul fiind pierderea in totalitate a mizei.
[ http://i143.photobucket.com/albums/r137/laurentcauia/bilet20_26Nov.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate