Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)
 Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...
 Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri
 Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...

Imagini generate de Inteligenta A...
 

Toate problemele legate de aeroporturile din România

- - - - -
  • Please log in to reply
196 replies to this topic

#55
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
fly. cobalcescu, grant, speed, cris taxi, perozzi, confort...
sunt garla...

#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
aveti idee cat ma costa un drum ? 35-40 ron ?

#57
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

 MembruAnonim, on Aug 5 2007, 01:45, said:

aveti idee cat ma costa un drum ? 35-40 ron ?

Acum o luna si ceva am facut o cercetare pe tema asta la cateva companii si cele mai bune oferte au fost la 25 RON, mare grija insa la ce companie apelezi, Fly este foarte scumpa (nu scapi fara 70 RON). Iti recomand Taxi Leone, Taxi 2000, Speed Taxi, Taxi As.... In nici un caz sa nu iei taxi din gara! Blindeaza-te cu numerele de telefon ale companiilor de taxi si suna!

#58
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
http://stuf.ro/taxi/
da print la pagina asta si studiaza preturile. nu stiu daca sunt la zi, dar in mare cam asa sunt. vezi ca pe fiecare masina scrie inj fata pe usa stanga pretul pe km, uita-te sa nu fie mai mare de 1,45 lei

#59
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Nu i-ai pacalit deloc. La persoanele care calatoresc impreuna, kilogramele se cumuleaza fara a conta cat cantareste fiecare bagaj individual.

#60
Black Daniel

Black Daniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.01.2007
Asa o fi cum zici tu. Nu te contrazic, pentru ca nu stiu.
Oricum, "pacalitul" era in ghilimele. :)

#61
bobocell

bobocell

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.07.2007
poate pot sa iti dau o mana de ajutor. Ideea e ca unele simboluri de acolo le inteleg, unele nu. Poti sa scanezi rezervarea?

#62
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Mai oameni buni! Eu am sunat acum la Lufthansa si gagica de la call center mi-a spus ca se admit 20kg de pers. Apoi i-am spus ca voi calatori cu prietena si ca as vrea sa avem acelasi bagaj in care sa punem mai mult de 20kg... SI incredibil...mi-a spus ca nu se poate...Ca trebuie fizic doua bagaje distincte de maxim 20kg fiecare!  Am ramas masca...mi se pare o absurditate! Care ati mai mers cu Lufthansa, intradevar asa este sau operatoarea era de pe alta planeta?

#63
gogu69

gogu69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 25.10.2005

 Lyvyoo, on Aug 21 2007, 15:44, said:

Mai oameni buni! Eu am sunat acum la Lufthansa si gagica de la call center mi-a spus ca se admit 20kg de pers. Apoi i-am spus ca voi calatori cu prietena si ca as vrea sa avem acelasi bagaj in care sa punem mai mult de 20kg... SI incredibil...mi-a spus ca nu se poate...Ca trebuie fizic doua bagaje distincte de maxim 20kg fiecare!  Am ramas masca...mi se pare o absurditate! Care ati mai mers cu Lufthansa, intradevar asa este sau operatoarea era de pe alta planeta?

Am vazut ceva de genul asta in Viena, o tipa a trebuit sa cumpere o geanta din aeroport si sa-si imparta bagajul in doua, in fata biroului de check-in.

#64
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Si am revenit. La dus m-a costat 35 RON cu Taxi 2000 , la Baneasa la aeroport m-a intrebat, cum facem bagam celalalt tarif sau punem 10 ron peste ? am ales 10 ron peste si am iesit la 35 total. Taxi 2000 compania.

Aseara, la intors, am dat 60 RON pentru ca era 11:30 seara si aia a fost cea mai buna oferta pe care am gasit-o , unui particular, nu taxi nu nimic.

#65
andrei_666

andrei_666

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 22.01.2005
Într-un fel e normal, că nu-i pui pe ăia care manevrează bagajele să ridice geamantane de 40 de kg de exemplu.

#66
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am mers cu Lufthansa recent. Cand am plecat din tara , am avut greutatea la bagaj 22,5 KG , nu a comentat nimeni nimic. La intors am avut 24 KG , iarasi nu s-au uitat deloc urat , zambeste si tu la check-in si totul e ok. Aceiasi greutate a zburat si cu vueling , si nu a fost nici o problema nici acolo

#67
luanat

luanat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 30.08.2007
Buna, poate sa-mi zica cineva ce e interzis sa iei la tine. De ex stiu ca in avion nu ai voie cu creme, parfum...cam ce e in sticlute...dar eu am solutia pt lentilele de contact care le scot cand dorm (am drum lung pana in Asia)....si in al 2-lea rand am un briceag Elvetian de care nu ma despart...sa-l pun in bagajul mare mai bine?
Oricine a avut probleme de genul sa le refuze produse la imbarcare il rog sa scrie.
Ms

#68
Black Daniel

Black Daniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 226
  • Înscris: 01.01.2007
Daca tii asa mult la briceagul ala, pune-l in bagajul de cala. Asa ai o sansa sa il mai ai si dupa ce ajungi. Daca il pui in bagajul de mana, nici o sansa.
Cu solutia pentru lentile de contact, cred ca nu o sa fie nici o problema, nu cred ca sticluta e mai mare de 100 ml. Pentru mai multa siguranta, intreaba la check-in.

#69
lilja

lilja

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.08.2007
Salut,

In curand ma intorc in tara si as vrea sa aflu modalitati despre un transport avantajos intre aeroportul Baneasa si Gara de nord. Daca iau un taxi de la aeroport ma usuca astia de bani, asa incat, daca imi puteti da informatii despre un autobuz, un nr de tel de la o companie de taxiuri serioasa sau ceva asemanator as ramane recunoscatoare.

Daca a mai fost postata o problema asemanatoare, poate imi da cineva linkul, eu m-am uitat putin sa vad daca este, insa nu am gasit nimic.

Va multumesc anticipat.

#70
jordaniel

jordaniel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 01.11.2007
e voie in avion, la low cost, sa iei un pet de apa si un sandwich?

#71
PixulMeu

PixulMeu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 07.04.2007

 jordaniel, on Nov 7 2007, 12:36, said:

e voie in avion, la low cost, sa iei un pet de apa si un sandwich?
Regulile se aplica la toate companiile aeriene.

#72
scc1911

scc1911

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 20.03.2007
De ce atunci cand este ceata sunt probleme la aterizarea pe acest aeroport?
In toamna asta am trecut prin situatia de a face check-in la Baneasa si apoi am fost dusi cu autobuzele la Otopeni pentru imbarcare. Astfel am intarziat vreo 2 ore.
Acum de cate ori vin in tara ma uit la meteo ca sa imi dau sema daca aterizez pe Otopeni sau Baneasa; bineinteles ca esti anuntat dupa ce avionul aterizeaza pe ce aeroport esti, iar de cele mai multe ori cei de la Otopeni nu sunt pregatiti sa preia pasagerii de la avion(se mai sta in avion juma de ora pana ajung cei de acolo cu scara si autobuzele).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate