Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 

Siemens M55

- - - - -
  • Please log in to reply
1163 replies to this topic

#433
slayer11k

slayer11k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 13.12.2003
citisem mai demult pe forum dar acum numai gasesc...era vorba de mai mult spatiu pe telefon prin stergerea pachetelor de limbi si sa ramai doar cu 2 pachete (ex: .ro si .en), realizand ~1,4MB liber...la ce concluzie sa ajuns? se poate?
numai bine.

#434
Shoarec

Shoarec

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 40
  • Înscris: 30.01.2004
slayer11k
Eu nu am auzit de asa ceva ..dar o sa caut ... poate gasesc sa sterg ...da nu cred .... sa rezolv ceva ... cine stie ... !!!

#435
Shoarec

Shoarec

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 40
  • Înscris: 30.01.2004
Karyll
... Incearca sa intri in Explorer -> Customization -> Operator -> si apoi redenumeste cele doua imagini (asta dak le mai ai si nu le-ai sters) sau sterge extensia. Eu asa am facut si mi-a mers pana acum cateva zile , cand am observat k iar mi-a aparut ...da sa mor dak stiu de ce ..poate am facut eu vreo modificare cu cablul de date ..asa k am apelat la acea imagine transparenta si am bagat-o k logo de operator.
See ya` !!!

#436
Shoarec

Shoarec

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 40
  • Înscris: 30.01.2004
aaa si sa nu uit ...cablul de date mi l-am luat dintr-un magazin de Orange ..(hehe ..rivalul ) ..si am dat exact 669.000 mii lei .. (contine un CD cu programl care trebuie istalat , niste sunete ..chestii de astea da nu ma intereseaza pt k pe net am gasit mult mai multe si mult mai still.) Apropo ...Softul de pe CD nu recunoaste M55-ul dar am luat softul de pe www.my-siemens.com si l-a recunoscut ... (este o versiune mai noua de soft cred) ..si de asta cred k sunt si cablurile astea asa scumpe ...petnru k au CD-uri cu programe si softuri ...cu licenta sau ceva de genul asta ... asa cred yo ... k un simplu cablu nu prea vad eu de ce ar costa asa mult !!! :)

#437
MrDJ

MrDJ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 06.01.2004
Shoarec, nu am cablu de date deci nu am modificat nimic :D oricum daca pun la 20% lumina nu mai vad nimic :) asa a patit un tovaras cu 6100 l-a luat de la germanos si era expus de acolo si observa dupa cateva zile ca nu e stralucitor displayu ca la alte 6100-uri :) si se duce la service si cica avea praf intre display si nu sh ce... oricum si acu tot intunecat se vede la el :) numai ca yo l-am luat sigilat si tot intunecat se vede :E de nou!

#438
Shoarec

Shoarec

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 40
  • Înscris: 30.01.2004
Atunci nu stiu c sa mai zic de display ... dak nici la service nu ti-l face ...ata ete ... !!!

#439
barkslimpson

barkslimpson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 29.12.2003
Despre stergerea pachetelor de limbi pt eliberarea de spatiu gasiti aici:
  
http://forum.gsmhost...47&page=3&pp=15

Sunt undeva pe pagina aia niste linkuri la un tutorial si la programele necesare.
Nu am incercat pt ca inca nu am cablu dar se pare ca pt unii o mers.

#440
Shoarec

Shoarec

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 40
  • Înscris: 30.01.2004
ok ...merci !!! sa vad dak merge !!! hihi !!! :)

#441
Shoarec

Shoarec

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 40
  • Înscris: 30.01.2004
barkslimpson

hmm nu inteleg nimic de pe site-ul ala ce tre' sa fac sau unde sa ma duc ... inteleg si eu putin elngleza ..da acolo nu vad c as putea sa inteleg ... 10x oricum !

#442
Shoarec

Shoarec

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 40
  • Înscris: 30.01.2004
nu inteleg nimic de pe forumul ala ...las k poate gasesc eu in alta parte ..sau poate ma poate ajuta altcineva !!! 10x oricum !!!

#443
Karyll

Karyll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 05.01.2004
no bun.. am redenumit fisierul ala bmp, adica i-am taiat extensia... acu nu se mai vede scris mare pe fond verde Connex, se vede mic, scris cu litere :) tot e un progres...  asa ca, any idea de unde editez textul ala (banuesc ca asa scap si de "connex" din screensaver, nu?)

voi aveti T9 in romana ? am incercat sa schimb T9 pe romana si nu am decat optiunile "Automatic" (la mine limba telefon e english), "english", "rusa" (cred... sau bulgara.. ceva in genu), turca, greaca (cred) si araba....

#444
Shoarec

Shoarec

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 40
  • Înscris: 30.01.2004
nici eu nu am T9 in romana ...chiar ANUNTZ IMPORTANT .... CINE IMI POATE SPUNE DE UNDE POT LUA T9 IN LIMBA ROMANA PT SIEMENS M55 ????

ne vedem diseara !!!

#445
jordache

jordache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.01.2004
Am luat toate softurile necesare pentru a scoate limbile inutile si pt a elibera 1.44 mb. Am citit flashul (oricum sunt mai multe, iar eu le-am citit pe toate), am deschis Language Editor 1.4 dar imi da o eroare de genul "unknown flash's phone" cu oricare din flashurile citite de pe tel. M-am cam blocat aici.... :help:

#446
Shoarec

Shoarec

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 40
  • Înscris: 30.01.2004
Ba eu nu am inteles nimik !!! cu softurile alea ..poate ma lamureste cineva care stie !!! si de unde sa iau T9 in romana ????????????????????? :)

#447
barkslimpson

barkslimpson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 29.12.2003
Aici avetzi linkurile directe catre ce avetzi nevoie pt chestia asta:

tutorialu:
http://www.glucholaz...torial_Java.txt    

Patchu:
http://www.glucholaz...Chaos_patch.vkp

Soft necesar:
http://www.glucholaz...Editor_v141.rar

http://alexsid.antex...Comparer.v2.rar

#448
Shoarec

Shoarec

    Banned

  • Grup: Banned
  • Posts: 40
  • Înscris: 30.01.2004
aha ... okeiu ...ai facut tu asa cva si merge ,,ma refer la spatiu ..iti mareste spatiul k am auzit pe unii , chiar daca stergi tot atata spatiu ai sau cam asa ceva !!! oricum 10x pt ajutor !!!

#449
barkslimpson

barkslimpson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 29.12.2003
Nu am incercat inca ca nu am cablu, dar din cate am citit pa forumuri ca stergand limibile alea creezi un drive B pe telefon cu pana la 1,44 mb, pe langa drive A care-l folosesti normal la telefon. Nou drive il poti folosi insa numai pentru aplicatii Java.

#450
jordache

jordache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 23.01.2004
barkslimpson, tie ti-a mers ???

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate