Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Denon AVR 1804

Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune
 Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...

PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...
 w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Setari XMP ram pentru 5900x - BSO...

Iphone 13, 14 sau 15?
 Dune: Prophecy (2024 _ ...)

DMSS problema

Montare parchet in balcon

Exista doar ... si restul
 

Siemens M55

- - - - -
  • Please log in to reply
1163 replies to this topic

#397
inu

inu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 31.05.2002

Quote

Originally posted by omega
Mi s-a intamplat de doua ori cand am vorbit mai mult si dupa o ora si 10 secunde apelul este inchis automat de telefon. Ce dracu e asta? Am stiut ca la Ericsson se inchide automat dupa 99de minute dar de cand este aceasta implementata de Siemens???


cred ca e de la Operator chestia asta ..convorbirea se inchide dupa o ora.

#398
man2004

man2004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.01.2004

Quote

Originally posted by val252
Am o mare nelamurire:la calendar am vazut ca poti sa vezi luna, saptamana si chiar ziua detaliata pe ore....ceea ce nu inteleg este de ce atunci cand am un task la o anumita ora in acea zii nu imi arata si mie un x-ulet ceva acolo...de ce mai desface ziua in ore daca nu ajuta la nimic???????Doar pentru zilele de nastere am vazut ca la imaginea lunii iti inroseste ziua respectiva...

   :help:  :help: Imi raspunde si mie cineva??? :help:  :help:



Apare o liniuta subtire in partea dreapta a orei .  Daca este intre xx.00 si xx.30 min apare sus , daca este intre xx.30 si xx.00 min apare jos.

Uita-te mai atent.

#399
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by omega
Mi s-a intamplat de doua ori cand am vorbit mai mult si dupa o ora si 10 secunde apelul este inchis automat de telefon. Ce dracu e asta? Am stiut ca la Ericsson se inchide automat dupa 99de minute dar de cand este aceasta implementata de Siemens???
Este de la Connex. Incearca sa vb si de pe alt telefon sa vezi ca-ti face la fel. S-a luat aceasta masura pt a preveni "accidentele"  ;)

#400
val252

val252

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 14.12.2003

Quote

Originally posted by man2004
Apare o liniuta subtire in partea dreapta a orei .  Daca este intre xx.00 si xx.30 min apare sus , daca este intre xx.30 si xx.00 min apare jos.

Uita-te mai atent.


M-am uitat foarte foarte atent si nu vad nimic..nici  la ore si nici la zii...Am incercat toate posibilitatile si nimic...nu stiu ce se intampla

#401
Raccoon

Raccoon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 18.12.2002

Quote

Originally posted by Intel
Este de la Connex. Incearca sa vb si de pe alt telefon sa vezi ca-ti face la fel. S-a luat aceasta masura pt a preveni "accidentele"  ;)



Si la Orange este la fel. Dupa o ora se "taie" legatura. Am patit-o de mai multe ori.

#402
man2004

man2004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.01.2004

Quote

Originally posted by val252
M-am uitat foarte foarte atent si nu vad nimic..nici  la ore si nici la zii...Am incercat toate posibilitatile si nimic...nu stiu ce se intampla


nici eu  :confused:  
In momentul in care intri in calendar si dai defalcare pe orele dintr-o zi anume, trebuie sa iti apara liniutele de care spuneam in dreptul orelor la care ai setate task-urile.  Sunt afisate in dreapta cifrelor. O fi ceva ciudat prin setarile tale, n-am idee  :confused:

#403
Rainman

Rainman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 20.12.2003
Hai baieti lasati-o moarta cu 4 zile autonomie la M55. Mai ales si cu facut poze. Pur si simplu nu e posibil. Sau macar recunoasteti ca il opriti noapte, asta ca sa nu induceti lumea in eroare. Poate ca 3 zile ar putea tine, cu el inchis noaptea, si 15-20 min pe zi, desi pe mine in conditiile astea, a 3-a zi dupa-amiaza deja cerea la incarcat.

#404
Rainman

Rainman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 20.12.2003
Si am si o intrebare:

  La grupul prieteni, e setat implicit un wav, cu mugetul unei vaci, bou, ce o fi... Faza e insa ca nu pot sa o gasesc pe telefon, pentru a o atasa unui alt grup de exemplu. Cum as putea-o gasi? In explorer imi apar doar 2 waz-uri : "horse" si "wild cat".
   (La fel mai e si cu cocosul)

  Unde pot gasi fizic pe telefon wav-urile astea??!

#405
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Setari-Audio-Melodii-Grupul respectiv si de acolo schimbi melodia (o sa ai acces la toate melodiile din telefon).

#406
val252

val252

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 14.12.2003

Quote

Originally posted by man2004
nici eu  :confused:    
In momentul in care intri in calendar si dai defalcare pe orele dintr-o zi anume, trebuie sa iti apara liniutele de care spuneam in dreptul orelor la care ai setate task-urile.  Sunt afisate in dreapta cifrelor. O fi ceva ciudat prin setarile tale, n-am idee  :confused:


E adevarat ca imi apar dar doar pentru apointments...pt tasks nu...

#407
Rainman

Rainman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 20.12.2003
Draga Intel, tocmai asta voiam sa spun: NU IMI APAR TOATE WAV-URILE.  La Setari -> Audio -> Melodii -> Apluri primite -> Prieteni, nu imi apar ca wav-uri decat horse.wav si wildcat.wav. Nici urma de cow.wav sau de "cocos" !!!

#408
tomans

tomans

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 08.12.2003

Quote

Originally posted by Rainman
Draga Intel, tocmai asta voiam sa spun: NU IMI APAR TOATE WAV-URILE.  La Setari -> Audio -> Melodii -> Apluri primite -> Prieteni, nu imi apar ca wav-uri decat horse.wav si wildcat.wav. Nici urma de cow.wav sau de "cocos" !!!


Nici nu o sa le gasesti ele sunt ascunse... si pana acum nimeni nu a descoperit pe unde sunt... poate doar angajatii siemens...

asa ca...chill out

#409
DG

DG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 11.12.2003
Sunt curios ce motiv au avut ca sa le acunda...Ca sunt doar niste wav-uri.

#410
alexalecu

alexalecu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 16.05.2003
am citit si eu pe forum la siemens... wav-urile sau midi-urile implicite nu apar in listele alea pe care le vezi tu. sunt in firmware.
motivul este urmatorul: daca un user sterge toate melodiile (wav-uri + midi-uri) din telefon si nu are cablu de date sau wap (ca sa-si puna altele), si daca n-ar exista melodiile alea ascunse in firmware, atunci telefonul n-ar mai suna... asa incat au hotarat ei ca melodiile din firmware sa nu le poti vedea, ca sa nu le poti sterge

#411
craiuVerde

craiuVerde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 07.08.2003
ideea lor a fost buna... dar puteau, in afara de cele ascunse, sa lase si o copie a lor "la vedere" - sa ne putem folosi si noi de ea...

#412
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by alexalecu
motivul este urmatorul: daca un user sterge toate melodiile (wav-uri + midi-uri) din telefon

Asta se poate face cu optiunea "FORMAT" si se intampla foarte des sa se intample asta.  ;)

#413
DG

DG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 11.12.2003
Oricum, interesante "melodii" si-au ales sa le ascunda...:D

#414
alex19

alex19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 04.01.2004
Am si eu o intrebare :
I-am dat telefonului optiunea defragmentare, inainte ii dadeam si mai mult de 30 de sec nu statea ,iar acum cand i-am dat a stat mai mult de 5 ore am ajuns sa ii leg un elastic cu o bila facuta din hartie pt. a tine butonul din stanga apasat si nimic tot imi dadea "va rugam asteptati ce ii fac in cazul acesta ma duc la garantie cu el sau il formatez?
10x

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate