Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Disturbing movies

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#55
sepguy

sepguy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,703
  • Înscris: 27.12.2002
Bad boys 2, si in genreal MAJORITATEA filmelor in care apar cantareti, karateka, sportivi si alte americanisme de genul asta.

#56
dan_crespo2006

dan_crespo2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.01.2008

View Postjotte_ct, on Dec 2 2003, 01:00, said:

Cele mai "disturbing movies" sunt urmatoarele:

"Last House on the Left"
"I Spit On Your Grave"
"Baise Moi"
"Salo" (Pasolini)
"Irreversibile"
"Baby of Macon" (in this one a girl is raped by 400 men, for God's sake!!!)  
"Straw Dogs"
NU vizionati aceste filme pana nu ati implinit macar 30 ani!!!

Sper ca sunt on topic


eu am 15 ani si le`am vazut pe toate :D
insa cel mai tare m`am speriat la "House of Wax", care insa nu e chiar scarry...Numai ca exact cand s`a terminat filmul, s`a intrerupt curentul :-ss  :mellow:

#57
Dribbl3r

Dribbl3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 04.01.2007

View Postbrandonel, on Nov 17 2003, 00:24, said:

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by sabian
Pai ce te deranjeaza la el? E un film idiot facut de frantzuji in stilul lor (pe care il copiem si noi in filmele noastre). Si se mai spune ca tot ce vine de acolo e arta!!!
--------------------------------------------------------------------------------

filmul nu este deloc idiot... poate altcineva e idiot (ghici cine). daca nu ai intzeles nimic din el, da'tzi dai cu parerea, NO COMMENT.
eu am vazut filmul, shi pot sa spun ca mi-a placut chiar foarte mult, ceea ce nu-mi da dreptul sa pun eticheta de film bun sau prost... spun doar ca MIE mi-a placut !

bey sabiane, tu nu prea ai vazut FILME ! daca vrei sa shtii, Irreversible, chiar a fost in competitzia oficiala de la Cannes, unde nu ajunge orice film. e drept, nu este un film pt toata lumea (+18 ani). este destinat persoanelor mai "tari", daca se poate spune asha. de unde pana unde ai dedus tu ca asta este stilul "frantzujilor"? shi in ce filme a fost copiat, la noi? cate filme "frantzuzeshti" ai vazut TU la viatza ta, de te dai MARE critic de filme?

@casuta: filmele alea pa care le-ai trecut acolo, nu sunt prea shokante... adica mai delok (pt mine). poate au fost la vremea lor, dar nu k irreversible. un film foarte "disturbing" la vremea lui (1971) a fost "A Clockwork Orange", al lui Kubrick.

@arty: "za ring" (care nici makar nu este original, ci o copie proasta dupa Ringu, film japonez), este poveste de adormit copiii fatza de irreversible shi astea de mai jos...

filme "rele":
dans ma peau
tetsuo: the iron man
ken park
cannibal holocaust

ps: pe primele 2, DACA le are careva, le VREAU !

Asa si ken park cu ce te-a uimit?????

#58
quaieee

quaieee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 08.04.2007
Fight Club
Mirrors
The mist
Revolver
1408
The departed
The Illusionist

cam astea imi vin in minte

#59
Cortex187

Cortex187

    Imaginatia te va duce oriunde!

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,433
  • Înscris: 17.08.2008
The Mist chiar a fost bun

#60
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009

View Post_nameless, on 1st December 2003, 19:27, said:

ce mentalitate de baba...
Baiko, chestia asta se numeste libertatea exprimarii/gandirii si in mentalitatea [neo]comunista se incadreaza intr-adevar destul de greu. La fel ca si acceptarea diversitatii umane [does Hitler ring a bell?]. Ca adult poti spune/face orice atat timp cat nu incalci libertatile altuia, iar asta e valabil si pentru ceilalti.
...dar daca nu-ti place ceva, ai tot dreptul sa zici, de asemenea. Nu esti obligat sa aprobi. Nici chiar sa respecti, nici chiar de fata cu ala care face chestia care nu ti-a placut. Zici no comment si basta. Iar daca nu e de fata poti zice ce vrei.
Reductio ad hitlerum e si ea o forma de intimidare/cenzura.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate