Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986
 Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...
 Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 

Fac.Informatica Iasi ( Univ.Al.I.Cuza)

- - - - -
  • Please log in to reply
1430 replies to this topic

#955
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Nu e obligatoriu nimic, poți să nu te duci la ele până în anul 3, treaba ta :) Adevărul că dacă tot nu ai învățat și știi că nu le iei, n-are rost să mergi, că vei plăti apoi dacă dai a 3a oară examenul. Așa, va fi a doua oară...
Vacanță plăcută :P

View PostHoudin, on 29th January 2011, 09:10, said:

Cu restantele cum se procedeaza ? Trebuie depusa vreo cerere in prealabil  (asa am inteles de la o colega) ?
Erau profesori care cereau să te înscrii pe o listă de la secretariat dacă dădeai restanța (parcă la Sisteme de Operare.. ), să știe ei câte subiecte, ce sală le trebuie, dacă nu menționează asta profii, nu tre să pui nici o cerere.

#956
Trabelsy

Trabelsy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.08.2009
Stiti cumva cu ce punctaj s-au intrat in anii trecuti la buget? Eu cred ca fac abia 150... am sanse sa raman, sau sper degeba?;))

#957
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Uita-te aici.Si ai sanse,deoarece anul trecut ultimul punctaj la buget a fost 115:peacefingers:

Edited by Ann0nim, 01 February 2011 - 00:38.


#958
emylus

emylus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 13.09.2005
A trecut cineva prin restanta de la AP ?
In comparatie cu partialul, poate mai tineti minte, e mai greu / usor ? Se pot face 4 exercitii ?

Edited by emylus, 03 February 2011 - 12:36.


#959
basthian

basthian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.02.2011
Daca nota de la marire e mai mica decat nota din examene nu se ia in considerare, nu?  
Si se intampla ceva daca am semnat cerera pentru marire, si nu ne prezentam?  :confuzzled:

#960
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006
Marire = DACA ma prezint si iau mai mult ca in sesiune, mi se mareste punctajul. ALTFEL, raman cu nota din sesiune.

Atentie, am zis punctaj. Nota se mareste daca noul punctaj se incadreaza in alta nota dupa curba lui gauss facuta initial.

Edited by Lucian_M, 04 February 2011 - 13:07.
sters quote


#961
Trabelsy

Trabelsy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.08.2009
Am inteles de la niste prieteni ca daca nu ai fost la examen la ap nu o sa mai trebuiasca sa platesti la toamna cand repeti anul. E adevarat?
E valabila treaba de mai sus daca nu se merge la restanta la logica si se repeta in anul 2? Mersi.

#962
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Eu la mate trebuia sa dau examenul in C309 si am fost in C2.Mi-am trecut numele la sfarsitul foii cum a zis profesorul ala si am semnat cand am predat foile,dar am fost trecut ca absent.Pot avea probleme din cauza asta?Deoarece cum am spus mai sus,nici la restanta nu m-as duce. :peacefingers:

Edited by Ann0nim, 04 February 2011 - 18:17.


#963
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,311
  • Înscris: 02.02.2006
Dacă ai fost trecut ca absent și nu lămurești problema cu profesorul, atunci absent rămâi, și cu media evident neîncheiată. În cazul ăsta, eu nu înțeleg de ce nu ai luat legătura cu profesorul de la bun început, din momentul afișării rezultatelor. Dacă stai așa, doar-doar o apărea o notă și la tine...

#964
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Pai cu nota sau fara nota tot am restanta,de aia ma gandesc ca nu prea are importanta.Si ce inseamna mai exact medie neincheiata?

#965
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
De unde știi? N-ai scris nimic pe foaie? Poate ai trecut :P

Medie neîncheiată adică nu vei avea nimic trecut la materia asta (sau eventual 4), până nu dai și examenul, la sesiunea următoare. Adică la finalul anului nu ți se va calcula media, punctele etc.

Restanța nu-i acuș, săptămâna care vine? Dacă iei atunci, n-ai media neîncheiată.

#966
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Stiu sigur ca n-am facut nimic,deci nu trec,si nici nu vroiam sa ma duc la restanta.Eu trebuia sa fiu in C309,si m-am dus in C2(recunosc ca am uitat sa ma uit la ce sala sunt repartizat).Stiu ca la primul examen,cei care nu erau pe lista au fost dati afara,dar acum proful ala ne-a zis sa ne trecem la sfarsit,si m-am gandit ca nu o sa fie nicio problema.Daca ma duc la restante tot o sa am media neincheiata(chiar daca nu iau)?Eu vreau sa imi ramana punctele de anul asta pe celalalt,si la anul sa fac cate imi mai trebuie si sa trec.La logica am dat foaia alba ca n-am stiut nimic,si proful ala mi-a zis ca nu trebuie sa o mai dau,deci intr-un fel as fi fost absent.O sa am aceeasi problema si acolo?
Eu sper sa nu fiu exmatriculat de la o prostie din asta,ca m-am obisnuit cu ideea ca o sa am doua restante.

EDIT:M-am uitat acum pe sims si la mate am vazut nota 3 iar la logica 4.

Edited by Ann0nim, 04 February 2011 - 23:23.


#967
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Nu ești exmatriculat, ai 2 restanțe. Ideea e că ți-a făcut o favoare că nu te-a pus să te treci pe foaie, mai bine ești absent dacă tot n-ai făcut nimic, așa nu se contorizează examenul ăsta la numărătoare... că dacă dai un examen de 2 ori, a 3a oară plătești 250 lei :)

PS: Dacă făceai ceva la mate, nu era așa mare problemă că ai fost în altă sală, profu e înțelegător.

Edited by Dida, 05 February 2011 - 00:15.


#968
AdrianMar

AdrianMar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 21.09.2008
Am o întrebare legată de sistemul eSIMS. În lista de materii, am 7 poziții, câte una pentru fiecare materie. Una dintre aceste materii este Sportul, la care nu m-am dus. Celelalte au fiecare în partea dreaptă, la coloana de Credite, numărul 5. Sportul nu are nimic. Puțin mai jos în tabelul Traiectorie Medii, la anul I, semestrul I, am 25 de credite în loc de 30 câte ar fi fost normal. 7 materii - Sport = 6 materii * 5 credite => 30 de credite. Nu se pune vreo materie dintre AP, AC, CME, Logica, Mate, Engleză, sau nu am calculul făcut corect? Mulțumesc!

#969
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Dacă n-ai luat vreun examen, de asta ai 25 de credite... Sau nu ți s-a pus încă vreo notă?

Sportul îl ai de făcut facultativ dar nu te-ai dus sau nu ți l-ai ales deloc?

#970
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007

View PostAdrianMar, on 5th February 2011, 01:10, said:

Am o întrebare legată de sistemul eSIMS. În lista de materii, am 7 poziții, câte una pentru fiecare materie. Una dintre aceste materii este Sportul, la care nu m-am dus. Celelalte au fiecare în partea dreaptă, la coloana de Credite, numărul 5. Sportul nu are nimic. Puțin mai jos în tabelul Traiectorie Medii, la anul I, semestrul I, am 25 de credite în loc de 30 câte ar fi fost normal. 7 materii - Sport = 6 materii * 5 credite => 30 de credite. Nu se pune vreo materie dintre AP, AC, CME, Logica, Mate, Engleză, sau nu am calculul făcut corect? Mulțumesc!

Da simsweb-ul rateuri cred. Aceeasi problema o am si eu . Am trecut 5 materii (restanta la arhitectura), dar pe tabel apar doar 20 credite.

#971
alala

alala

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 05.02.2011

View PostAdrianMar, on 5th February 2011, 01:10, said:

Am o întrebare legată de sistemul eSIMS. În lista de materii, am 7 poziții, câte una pentru fiecare materie. Una dintre aceste materii este Sportul, la care nu m-am dus. Celelalte au fiecare în partea dreaptă, la coloana de Credite, numărul 5. Sportul nu are nimic. Puțin mai jos în tabelul Traiectorie Medii, la anul I, semestrul I, am 25 de credite în loc de 30 câte ar fi fost normal. 7 materii - Sport = 6 materii * 5 credite => 30 de credite. Nu se pune vreo materie dintre AP, AC, CME, Logica, Mate, Engleză, sau nu am calculul făcut corect? Mulțumesc!

Si eu am 20 cand de fapt ar trebuit sa am 25. Poate nu s-a pus inca creditul de la CME din cauza ca m-am inscris la marire? Nota apare in tabel totusi.

Cu materiile facultative cum e? Am 10 la germana, dar creditele si punctajele nu par sa fi fost adaugate la total.

#972
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
La germana nu cred ca se dau credite,doar la sport si psihologia educatiei.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate