Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!
 

Fac.Informatica Iasi ( Univ.Al.I.Cuza)

- - - - -
  • Please log in to reply
1430 replies to this topic

#919
AdrianMar

AdrianMar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 21.09.2008
Sesiunea de mărire se face într-o vacanță. Teoretic, pentru AP, ar trebui să se facă în vacanța de iarnă, dar nu garantez nimic. Chiar aș fi curios să fim lămuriți de cineva din ani superiori.

#920
Alex Ionescu

Alex Ionescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 25.03.2004
Maririle se dau atunci cind au loc restantele, dupa ce se termina semestrul. Scrie clar si pe site-ul facultatii:

http://www.info.uaic...011?language=ro

#921
AdrianMar

AdrianMar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 21.09.2008
În postul precedent vroiam să zic vacanța inter-semestrială, dar mi-a ieșit altceva. Mersi. :D

#922
Irnuk

Irnuk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 15.05.2007

View PostAdrianMar, on 21st November 2010, 17:30, said:

S-a afișat AP-ul. Aveți idee dacă se respectă condițiile de evaluare de pe pagina cursului?


http://profs.info.ua...dmin/cs1101.pdf

aici se gaseste modul de evaluare la disciplina AP. Anul trecut reprezenta 10% activitatea la seminar si 40% activitatea la laborator, iar anul acesta e 50% activitatea la laborator deoarece nu mai faceti seminar, ci si in primele 7 saptamani atzi facut tot laborator.

#923
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
A participat vreunul din voi la stagii?Eu as vrea sa ma inscriu,dar nu stiu daca o sa intru.Ca proiect as vrea sa-mi prezint atestatul din liceu,un program in C++/WIN32 GUI,dar nu stiu daca ar fi destul de bun ca sa fiu selectionat.Am vazut ca primesc 2 pct daca sunt intr-un ONG,si eu sunt "Consultant la departamentul IT" la ASB(Asociatia Studentilor Bioingineri) :lol:.Daca ASII nu m-au vrut,atunci m-am dus la alta facultate.E ceva in neregula cu asta? :mellow:
Mai are cineva restanta la mate in afara de mine <_< ?(ma refer la boboci) :peacefingers:

#924
Irnuk

Irnuk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 15.05.2007
Inscrie-te la stagii ca nu ai de pierdut. Eu personal nu am participat la stagii anul trecut, dar colegi de ai mei au participat si au zis ca a fost misto. E ok orice proiect ai si anul asta nu stiu cum va fi dar anul trecut au fost putini oameni care s-au inscris deci sansele au fost mari pentru toata lumea. Primesti 2 puncte daca poti aduce adeverinta ca activezi ca voluntar oriunde. Daca cei de la ASB itzi elibereaza adeverinta e ok. Naspa daca ramai cu restanta la mate :)).. poate totusi faci si tu ceva pe ultima suta de metri si treci. succes.

#925
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007
S-au afisat rezultatele la arhitectura :thumbup: http://profs.info.ua...-16nov2010.html

#926
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Sa zicem ca pic la mate si logica,iar la celelalte am AP 10,ACSO 9,Engleza 10,CME 8.Credeti ca am sanse sa raman la buget? :rolleyes:

#927
Irnuk

Irnuk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 15.05.2007
Ann0nim mai mult ca sigur ramai la buget. Anul trecut au ramas la buget si oameni cu 15 credite (3 materii trecute). Daca treci la 4 materii si mai ales cu note asa mari esti chiar aproape de prima jumatate   :peacefingers:

L.E. am pus un atasament cu buget/taxa din sem I anul trecut

Edited by Irnuk, 07 January 2011 - 20:40.


#928
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Multumesc :thumbup: ,chiar ma ingrijoram de-acum si credeam ca ajung la taxa. :confuzzled:
Un baiat din anul II mi-a zis ca punctele acumulate anul asta vor ramane si anul urmator la obiectele la care am restanta.Asa e? :peacefingers:

#929
Irnuk

Irnuk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 15.05.2007
Depinde de obiect. Sunt unele obiecte la care daca ai trecut laboratorul de exemplu si esti multumit de nota, poti cere sa ti se ia in considerare laboratorul de anul trecut si anul asta sa dai de exemplu doar examen. Depinde de la materie la materie si de la profesor la profesor. De ex anul asta la logica cei care au picat au trebuit sa refaca tot. De ex anul trecut in semestrul II la SO puteai sa itzi alegi chiar in detaliu ce vrei sa pastrezi dintr-un an anterior si ce nu. Oricum apar modificari de la an la an deci cel mai indicat ar fi sa vb cu profesorul care tine materia.

#930
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 01.02.2008
Am o intrebare, in special pentru cei in anul II sau III... Imi puteti da o idee despre ce se da la ACSO, la al doilea partial? Cat de multa teorie, cate probleme se dau (cam despre ce ar fi problemele) si orice informatie puteti spune.

#931
Endeea

Endeea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 10.05.2010
Asta-i singurul model pe care il am . Oricum, examenul nu o sa fie la fel de aiurea ca cel din prima parte . Se pot lua note mari :D

Attached Files



#932
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 01.02.2008
Multumesc mult pentru modele (vad ca sunt mai multe)... dar vad niste lucruri pe acolo care nu se regasesc in cursuri, au schimbat din 2008 pana acum structura cursurilor putin?

Si inca ceva, mai ai cumva modele si de la celelalte obiecte?

#933
Endeea

Endeea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 10.05.2010
De blogul 3b necenzurat stii?

Edited by Lucian_M, 19 January 2011 - 20:48.


#934
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 01.02.2008
Da, stiu... dar doar la logica am gasit niste modele pentru al doilea partial, atat.

#935
Endeea

Endeea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 10.05.2010
Da, uitasem ... Nu mai am altceva .
Dar mai ai doar AP si mate. La mate sunt subiectele de anul trecut la prof pe site ... Si la AP o sa va dea fix chestiile carora nu le-ai dat importanta, alea de "finete",cica :))

#936
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Alo, materiale si alte cereri- pe topicul dedicat, ok?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate