Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achizitie SUV, buget 17k euro

Gps traker pentru animale

Aplicatii terte pentru IPTV, OTT,...

Drept trecere cu “carulR...
 Sunt noile generatii care se nasc...

Butuc pedalier

Niste intrebari despre apartamente

Comentarii amuzante pe Youtube
 Nu iese laptopul din sleep mode.

Facerea de bine - ce aștepta...

Probleme drum servitute

Se pot monta placi de gresie de 1...
 Card de debit virtual emis de India

Diferenta ATS generator si PV

La multi ani @Lotusisrael!

Declarație primar
 

Master

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#55
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,254
  • Înscris: 24.02.2007
Suna si intreaba-i.

#56
unknown_8

unknown_8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 08.04.2011
Master ASE Cibernetica.
Salut,
Ma intereseaza sa ma inscriu la un Master la Facultatea de Cibernetica. Am vazut ca nu au master de Informatica Economica. Care este cel mai usor

master de la ei? Lucrez si e posibil sa nu ajung la toate cursurile, poate chiar voi veni numai la examene.

Am vazut ca se intra pe baza de dosar. Am punctajul PG=(MA*2)+ML=20.66
(PG-punctaj general
MA-media ponderata a anilor de studii
ML-media examen licenta)
Pot sa intru la un master la taxa in conditiile astea? Care e cel mai usor, pt cineva care a terminat o faculate gen Cibernetica. ?
Va multumesc anticipat.

Edited by unknown_8, 02 July 2011 - 07:25.


#57
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
E cineva la Universitatea Bucuresti la Administraþie ºi Afaceri ?

#58
IXandra

IXandra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.07.2011
Buna,
As dori sa ma inscriu la master, in anul in curs, 2011, la FSEGA (Cluj-Napoca) la specializarea E-Business.
Daca au fost/sunt masteranzi la aceasta specializare dintre cititorii forumului, as aprecia cateva opinii personale referitoare la aceasta specializarea, cat si mentiunea daca s-a facut multa informatica la masterul acesta si in ce masura, la ce nivel, intrucat nu prea am cunostinte de programare. Multumesc mult!

O zi buna!

#59
adelinar

adelinar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 15.07.2006
Am vazut pe acest topic o multitudine de intrebari, insa ft. putine raspunsuri.

Este cineva care a incercat sa faca/face un master afara, iar daca da, unde?

Eu sunt interesata de mastere in Management/Business administration, neaparat afara. Nu contest calitatea invatamantului romanesc, mi-am facut facultatea aici, insa acum vreau un master bun. Ma orientez catre UK, tari nordice sau SUA. Am facut deja niste cautari pe interent despre cateva universitati, insa as dori sa vorbesc cu alte persoane cu aceleasi inclinatii.

Nu doresc facultati la care se intra usor si se obtine facil o "diploma". Ma intereseaza institutiile in care sunt profesori/cursuri de calitate. Stie cineva mai multe despre asta?

#60
flavius1990

flavius1990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 04.08.2007
se pot face mai multe mastere la buget in Romania? sau e conditionat la unul singur pe viata?

Edited by flavius1990, 11 August 2011 - 16:00.


#61
marius_bura

marius_bura

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.08.2008

View Postflavius1990, on 11th August 2011, 16:59, said:

se pot face mai multe mastere la buget in Romania? sau e conditionat la unul singur pe viata?
doar unul

#62
Rhini

Rhini

    Offline

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,222
  • Înscris: 29.12.2010

View Postadelinar, on 4th August 2011, 12:40, said:


LSRS Liga Studentilor Romani din Strainatate

Edited by Rhini, 11 August 2011 - 23:01.


#63
c-jo

c-jo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.08.2011
Salut,

Anul acesta mi-am luat licenta in litere si as dori sa fac un master in Studii Americane la Universitatea din Bucuresti. Cateva opinii proprii, legate de prof., de oportunitatile de cariera, m-ar ajuta foarte mult. Inca sunt nehotarata!

#64
adelinar

adelinar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 15.07.2006

View PostRhini, on 12th August 2011, 00:01, said:

LSRS Liga Studentilor Romani din Strainatate

Am studiat acel forum, dar eu eram interesata sa interactionez cu persoane aflate in situatia mea, iar acolo gasesc doar link-uri si recomandari, nu postari propriu zise (cel putin nu la tarile unde doresc eu sa aplic)

Edited by adelinar, 15 August 2011 - 11:56.


#65
1over

1over

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.08.2011
Repostez aici o informatie pusa in alta parte deoarece topicul a fost inchis.


A fost lansat site-ul dedicat Masterului "Analiza Informatiilor" (colaborare a Facultatii de Sociologie si Asistenta Sociala cu Serviciul Roman de Informatii).

Adresa site-ului este: http://analizainformatiilor.sri.ro/ . Functionalitati pentru smartphone, forum (in curand), twitter, facebook etc.



Ca sa raspund la o intrebare adresata de un utilizator, nu esti incadrat automat in SRI dupa terminarea masterului. Scopul acestui program masteral nu este sa "recruteze" resurse umane, ci sa promoveze cultura de securitate si sa le ofere studentilor un bagaj de cunostinte cu aplicabilitate practica si teoretica. Masterul este organizat de Facultatea de Sociologie si Asistenta Sociala in parteneriat cu SRI, care contribuie cu profesori si experti.

Diferentele dintre masterul asta si programele de invatamant de la ANI sunt majore. La Academia Nationala de Informatii este un sistem de invatamant militar, construit dupa cu totul alte principii decat un ciclu de invatamant civil.

Edited by 1over, 18 August 2011 - 20:01.


#66
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
Adelinar, pentru ce vrei tu, stiu ca sunt mastere bune la Universitatea din Amsterdam. De altfel, si eu incerc sa urmez un master la ei, accesand o bursa (daca ai info despre burse, te rog, pm). Ii poti contacta pe cei de acolo pentru a te pune in legatura cu studentii lor. Masterele sunt de 1 an, 1700 euro, extrem de convenabil. Intra pe site-ul lor, au foarte multe informatii utile.

#67
adelinar

adelinar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 15.07.2006

View PostSeNsaTioNs, on 26th August 2011, 15:56, said:

Adelinar, pentru ce vrei tu, stiu ca sunt mastere bune la Universitatea din Amsterdam. De altfel, si eu incerc sa urmez un master la ei, accesand o bursa (daca ai info despre burse, te rog, pm). Ii poti contacta pe cei de acolo pentru a te pune in legatura cu studentii lor. Masterele sunt de 1 an, 1700 euro, extrem de convenabil. Intra pe site-ul lor, au foarte multe informatii utile.

Nu stiu informatii despre burse, dar daca aflu ceva te anunt. M-ar interesa si pe mine, mai ales ca daca ma apuc de un master acolo inseamna ca ma las de munca si devin iar studenta. Iar bani de trait si studiat fara griji un an daca renunt la job, nu prea am...

La siteul asta te referi? Mai exact aici, nu? M-am uitat  in mare pe site, dar nu am vazut decat despre studii normale, nu si post universitare. Daca poti, da-mi un link cu masterele care ne-ar interesa sa vad si eu :)

Edited by adelinar, 26 August 2011 - 16:38.


#68
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Iti raspunsesem si eu dincolo, adelina, in Olanda mai e Erasmus, dar si UvA e ok.
Exista burse, unele accesibile dinainte, altele in functie de performante. :)

#69
SeNsaTioNs

SeNsaTioNs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 16.10.2005
dev, exista burse da, dar despre cele date de guvern - unilateral sau bilateral - daca ai info, te rog, spune-ne si noua.

adelinar: aici

#70
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Am scris pe topicul cu Olanda despre bursele guvernamentale/imprumut la stat. Aici.

La bursa guvernamentala nu poti aplica decat daca lucrezi. Daaar, mai sunt si burse date de facultati pt straini, trebuie sa va interesati la fiecare in parte, de obicei au pe site mentionate bursele existente.

#71
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004
stie cineva ceva de master la electronica si telecomunicatii bucuresti ?
am vazut ca au pe site 22 de specializari, aveti idee care e mai tehnic, unde se toceste si unde nu ?

#72
evil_evil

evil_evil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.09.2011
Intrucat nu am gasit prea multe informatii pe net si nu cunosc pe nimeni care sa urmeze acest program, vin cu o intrebare legata de SIMPRE.

Daca mai intra pe-aici vreun absolvent/actual masterdand, as vrea sa stiu cum se desfasoara cursurile si mai ales care este niveulul: e potrivit pentru cineva fara experienta in programare/ fara facultate de profil?

Mersi!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate