Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Master

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#1
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Deoarece sunt o gramada de topicuri pe aceasta tema, am deschis un singur topic, care va fi si lipicios, in care veti posta.
Rog sa nu mai deschideti topicuri similare, deoarece ele vor fi inchise/sterse si eventual se va da si warn pentru ignorare avertisment.
Multumesc si spor la postat (ontopic).





Bucho a zis:

Quote

Salut,
As vrea sa ma inscriu la acest master, dar nu gasesc, in afara de site-ul oficial, alte informatii. Daca cineva care l-a facut sau il face ar fi dispus sa impartaseasca cateva impresii ar fi grozav.

Multumesc.

Edited by Lucian_M, 03 January 2010 - 20:53.


#2
aiinuta

aiinuta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.08.2007
Buna,

Dupa aproape 2 ani de la crearea topicului sper sa existe cineva pe forum care sa poata oferi ceva mai multe informatii, in afara celor de pe site-ul ASE-ului.
Anul asta va fi un val dublu de absolventi de facultate si cu siguranta exista si alti interesati de subiect.

Multumesc frumos. :)

Edited by aiinuta, 05 April 2008 - 06:09.


#3
sweetdark

sweetdark

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.07.2007
Salut,

Eu am terminat anul acesta(2008) masteratul SIMPRE si pot sa spun ca a fost o experienta utila si folositoare. Recunosc ca nu am prea fost eu pe la ore, insa am avut contact cu chestii interesante legare de SAP, Navision si Hyperion. In plus, astia la SIMPRE am un fel de targ de job-uri propriu prin care iti plaseaza cv-ul la tot felul de firme. Eu am avut multe oferte si am ales sa lucrez la Bearingpoint care ma trimit prin Germania la clienti.

Asa ca daca vrei sa te insrii eu il recomand cu incredere. Pe mine una m-a ajutat. Mai sunt si neajunsuri caci pe langa profii si oameni buni mai dai si peste unii varza dar in rest e bine si nici nu e foarte stresant. Succes!

#4
sabina_byna

sabina_byna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.08.2007

View Postsweetdark, on May 25 2008, 14:14, said:

Salut,

Eu am terminat anul acesta(2008) masteratul SIMPRE si pot sa spun ca a fost o experienta utila si folositoare. Recunosc ca nu am prea fost eu pe la ore, insa am avut contact cu chestii interesante legare de SAP, Navision si Hyperion. In plus, astia la SIMPRE am un fel de targ de job-uri propriu prin care iti plaseaza cv-ul la tot felul de firme. Eu am avut multe oferte si am ales sa lucrez la Bearingpoint care ma trimit prin Germania la clienti.

Asa ca daca vrei sa te insrii eu il recomand cu incredere. Pe mine una m-a ajutat. Mai sunt si neajunsuri caci pe langa profii si oameni buni mai dai si peste unii varza dar in rest e bine si nici nu e foarte stresant. Succes!

si eu as vrea sa urmez masterul simpre, insa sunt curioasa care a fost ultima medie de admitere.....mai ales ca anul asta sunt 2 serii de absolventi...tu  cu ce medie ai intrat? ai idee cam care au fost ultimile medii de admitere? tu aveai vre-un background in informatica? eu am terminat economia la ase, si mi-e putin frica sa nu fac fata pe partea de info, dar utilizez sap-ul de 2 ani de zile si as vrea si o certificare...

#5
PSIHOLOGU

PSIHOLOGU

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 05.01.2007

View Postsweetdark, on May 25 2008, 14:14, said:

Salut,

Eu am terminat anul acesta(2008) masteratul SIMPRE si pot sa spun ca a fost o experienta utila si folositoare. Recunosc ca nu am prea fost eu pe la ore, insa am avut contact cu chestii interesante legare de SAP, Navision si Hyperion. In plus, astia la SIMPRE am un fel de targ de job-uri propriu prin care iti plaseaza cv-ul la tot felul de firme. Eu am avut multe oferte si am ales sa lucrez la Bearingpoint care ma trimit prin Germania la clienti.

Asa ca daca vrei sa te insrii eu il recomand cu incredere. Pe mine una m-a ajutat. Mai sunt si neajunsuri caci pe langa profii si oameni buni mai dai si peste unii varza dar in rest e bine si nici nu e foarte stresant. Succes!
Buna.

Si eu am sa ma inscriu in toamna la acest master. Am ceva experienta in SAP si cunostinte IT. Curiozitatea mea e cum s-au desfasurat orele de curs. Prezenta cat de obligatorie era?. Sunt sanse sa promovezi examenele daca nu te prezinti la cursuri?...eu cred ca am sa pot fi prezent doar sambata pe la seminariile realizate. Cat de exigenti sunt profesorii? Examenele au fost usoare?

Cine are detalii despre acest master rog sa prezinte si noua, celor care dorim sa il urmam.

Multumesc mult,


Cu stima,

#6
blood^

blood^

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 13.11.2006
Am vazut ca la acest master sunt doar 65 de locuri disponibile(si cum zicea cineva mai sus anul acesta termina atat cei din ciclul de 3 ani cat si cei cu 4). Este concurenta mare sau nu se prea inghesuie lumea? Mi se pare si mie interesant acest master si orice informatie e bine venita.

#7
ale1212xa

ale1212xa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.10.2007

View Postblood^, on Sep 1 2008, 00:17, said:

Am vazut ca la acest master sunt doar 65 de locuri disponibile(si cum zicea cineva mai sus anul acesta termina atat cei din ciclul de 3 ani cat si cei cu 4). Este concurenta mare sau nu se prea inghesuie lumea? Mi se pare si mie interesant acest master si orice informatie e bine venita.


m-am inscris si eu la SIMPRE
sunt 147 de inscrisi pe 65 de locuri :( destul de multi dupa pararea mea...
oare cu cat s-a intrat anul trecut?
eu am media 8.78 oare o fi de ajuns?

#8
ale1212xa

ale1212xa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.10.2007

View Postale1212xa, on Sep 22 2008, 10:54, said:

m-am inscris si eu la SIMPRE
sunt 147 de inscrisi pe 65 de locuri :( destul de multi dupa pararea mea...
oare cu cat s-a intrat anul trecut?
eu am media 8.78 oare o fi de ajuns?



am luat...mai e cineva cu mine?

#9
AVG

AVG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 04.05.2008

View Postale1212xa, on Sep 23 2008, 16:00, said:

am luat...mai e cineva cu mine?

Ai luat,
Mai sunt si eu,
Ti-am trimis si un PM

#10
ira_2016

ira_2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 03.03.2007
Am intrat toti cei care ne-am inscris  :thumbup:

#11
asifilip

asifilip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 26.01.2005
aveti mai multe informatii despre masterul online?
SIMPRE ar fi echivalent cu Managementul Informatizat al Proiectelor?

#12
bogdan19

bogdan19

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 06.09.2006
Salut . Sunt in an terminal la facultatea de arte din Iasi, sectia foto-video , dupa ce imi dau licenta, vreau sa ma mut in Londra si sa fac si masterul acolo, probabil pe banii mei, ca din cate am inteles , bursele sunt condintionate de intoarcerea in tara dupa ce termini studiile , iar eu nu vreau sa ma mai intorc in Romania, si nici nu cred ca indeplinesc conditiile unei burse . Cum pot sa aflu care sunt facultatile care corespund profilului pe care l-am studiat in romania? cat ar costa un an de master, si poate si niste sfaturi, precizari in decizia pe care am luato.

#13
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
daca iti permiti poti sa pleci,sora mea a facut facultatea 3 ani acolo,a terminat sefa de promotie,putea sa primeasca o bursa,dar a preferat sa lece de acolo,ma refer la modul de viata si este si exagerat de scump...

#14
mihai.

mihai.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 09.10.2005

View Postbogdan19, on Nov 11 2008, 00:21, said:

Salut . Sunt in an terminal la facultatea de arte din Iasi, sectia foto-video , dupa ce imi dau licenta, vreau sa ma mut in Londra si sa fac si masterul acolo, probabil pe banii mei, ca din cate am inteles , bursele sunt condintionate de intoarcerea in tara dupa ce termini studiile , iar eu nu vreau sa ma mai intorc in Romania, si nici nu cred ca indeplinesc conditiile unei burse . Cum pot sa aflu care sunt facultatile care corespund profilului pe care l-am studiat in romania? cat ar costa un an de master, si poate si niste sfaturi, precizari in decizia pe care am luato.

Royal Holloway e langa Londra si cred ca se potriveste cu ce cauti tu: http://www.rhul.ac.uk/. Succes!

#15
Meltdown

Meltdown

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.02.2006
Am observat ca nu mai functioneaza simpre.ase.ro. Poate sa-mi spuna cineva cum se face admiterea, pe baza de dosar sau admitere ?
De asemenea, care sunt costurile si care a fost ultima medie de admitere ?

#16
sabinutza84

sabinutza84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 29.04.2005
Buna,

As vrea sa ma inscriu la masterul SIMPRE. Am lucrat in SAP in domeniul achizitiilor si in consultanta pe modulul MM. Are cineva documentatia sau bibliografia pt admiterea la master la buget?

Multumesc,
Iuliana

#17
dan_2009

dan_2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 05.05.2009
E cineva care a facut un MBA ?  Ce parere aveti ?

#18
catznight

catznight

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.06.2009

View Postsabinutza84, on 13th May 2009, 21:06, said:

Buna,

As vrea sa ma inscriu la masterul SIMPRE. Am lucrat in SAP in domeniul achizitiilor si in consultanta pe modulul MM. Are cineva documentatia sau bibliografia pt admiterea la master la buget?

Multumesc,
Iuliana


Buna. Ma intereseaza si pe mine masterul dar nu gasesc nicaieri tematica pentru examenul de admitere. Ai idee unde o pot gasi?

Mersi

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate