Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?
 Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?
 Parere stare drum Sculeni - Chisi...

Necesit ajutor in gasirea a doua ...

Monitor 4k 27-28' PD USB C

Vacanta Italia
 Concediu Halkidiki

Ce vehicule motorizate ați avut d...

Router Asus nu se conecteaza WAN

Gradina, copaci, arbusti si plant...
 

Caini sau pisici ?!

- - - - -
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#37
O`Blonda

O`Blonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.08.2005
Rolo are acelasi punct de vedere ca si mine....imi plac pisicile mult...dar doar la curte...nisipul simplu nu il cumpara...se gaseste si pe jos iti zic eu..sau prin colturi aruncat de cei ce`si mai construiesc ceva...si da ...era castrat.Intr`o matza nu poti avea incredere...am mai zis...nu te poti baza pe ea...o ingrijesti k pe`o regina si in schimb primesti zgarieturi si muscaturi...hmm...asa cainii sunt dresabili...mereu cu tine oriunde te duci...scoate tu o matza afara...vezi merge cu tine?sta langa tine?a mai fi si necastrat ...nu`l mai vezi...
Uite eu am un caine e mix cocker cu brac si dak nu`l duc afara la ora care e el invatat...vine la mine...se uita`n ochii mei ...scoate sunetu ala de planset...se duce apoi la usa...si tot asa face cateva drumuri...dak vede k am treaba sau nu`l bag in seama incepe sa se dea cu capu de usha (si nu glumesc!!!)

Eu nu vobeam de matzele tale...acu am aflat k ai 2...eu generalizam...si cand zic k pute urina de matza...nu m`am referit la ale tale..u poate ai posibilitati...altii n`au...sau se ingrijesc de matza in primele luni...apoi o dau la altcineva sau afara in cel mai rau caz pt.k pute...tu vorbesti acuma de matzele tale...k nu miroase si bla bla bla...eu generalizez...k putini sunt k tine sa zic asa....intelegi?

#38
Gilda

Gilda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 13.03.2006
Deci sunteti doi deceptionati de matze :)
Imi pare rau pentru voi :console:

#39
O`Blonda

O`Blonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.08.2005
Nu suntem deceptionati de matze...citeste topicu...intre caini si matza prefer cainele sincer...

#40
...easca

...easca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 21.06.2005
Eu mult timp am crezut ca pisicile sunt niste animale anoste si chiar nu mi-as fi dorit una. Asta iarna, cand erau gerurile acelea mari, am gasit intr-o cusca de caine parasita un motanel de 2-3 luni, pe care l-am adoptat. Nu am putut sa-mi inchipui ca un pisoi poate fi atat de inteligent si poate umple casa de veselie. Asa ca cei care nu agreeaza pisicile, probabil nu au avut niciodata una. :)

#41
O`Blonda

O`Blonda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 443
  • Înscris: 23.08.2005
Sau au avut si au avut amintiri nu tocmai placute  :lol:

#42
Gilda

Gilda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 13.03.2006
Saracii!Mierlau :console:


Pisicile mele va transmit pareri de rau in numele neamului lor pisicesc.Iata-le,prezentandu-si omagiile :D :
Faust,Serghei,Boris,Giuliano,Ruslan,Tristan,Maximus
Mona-Lisa,Djina,Zozefina,Katinka,Francesca,Ludmilla,Rusalka
si cei doi pisoi de aproape sase saptamani:Zarah si Pharez
:lol:

Edited by Gilda, 13 June 2006 - 22:04.


#43
dodo_m

dodo_m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 18.02.2006
Eu pana in prezent am avut numai caini!!! Pisica nu cred ca o sa-mi iau :confuzzled:  -_-  ...  dar trebuie sa recunoatem , fiecare e special in felul lui :D !!!

#44
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006

 O`Blonda, on Jun 13 2006, 22:16, said:

Uite eu am un caine e mix cocker cu brac si dak nu`l duc afara la ora care e el invatat...vine la mine...se uita`n ochii mei ...scoate sunetu ala de planset...se duce apoi la usa...si tot asa face cateva drumuri...dak vede k am treaba sau nu`l bag in seama incepe sa se dea cu capu de usha (si nu glumesc!!!)
Te cred mei, nu de alta da catelusa mea, iesea singura pe usa, se ducea afara si isi facea toate nevoile, dupa care se suia in lift .... Vecini deja stiau ca-i aratarea de la etajul 9 ... asa ca o duceau cu liftu pana la etajul 9 inapoi si noi ne trezeam cu ea din in casa  .... Sunt animale si animale  :coolspeak:


 Gilda, on Jun 13 2006, 22:20, said:

Deci sunteti doi deceptionati de matze :)
Pai cum sa nu fim ..... http://forum.softped...howtopic=126751  :P

 ...easca, on Jun 13 2006, 22:43, said:

Asa ca cei care nu agreeaza pisicile, probabil nu au avut niciodata una. :)

Eu unul am avut la tara .... am avut si in custodie un matz, insa m-am convins ca nu sunt pentru mine aceste animale  :console:     Dar de aici pana la a generaliza, intr-adevar este cale lunga  :)

 Gilda, on Jun 13 2006, 22:58, said:

Pisicile mele va transmit pareri de rau in numele neamului lor pisicesc.Iata-le,prezentandu-si omagiile :D :
Faust,Serghei,Boris,Giuliano,Ruslan,Tristan,Maximus
Mona-Lisa,Djina,Zozefina,Katinka,Francesca,Ludmilla,Rusalka
si cei doi pisoi de aproape sase saptamani:Zarah si Pharez

Sa iti traiasca ...... dar cu reusesti sa te descurci cu atatea ??

#45
Gilda

Gilda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 13.03.2006
Pai...casa e a lor.
Intrebarea este cum de ma accepta ele cu atata placere sa le servesc si sa le tin companie? :D

Pe bune,e o experienta formidabila.

Stiati vorba aceea:
"Cine iubeste pisica nu imbatraneste"?(sau ma rog,pisicile,cate o avea :lol: )

#46
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

 Gilda, on Jun 13 2006, 22:58, said:

Pisicile mele va transmit pareri de rau in numele neamului lor pisicesc.Iata-le,prezentandu-si omagiile :D :
Faust,Serghei,Boris,Giuliano,Ruslan,Tristan,Maximus
Mona-Lisa,Djina,Zozefina,Katinka,Francesca,Ludmilla,Rusalka
si cei doi pisoi de aproape sase saptamani:Zarah si Pharez
:lol:

de cand asteptam sa aflu cu cine ma intersectez pe aici...   :kisstogether:


 O`Blonda, on Jun 13 2006, 22:16, said:

Eu nu vobeam de matzele tale...acu am aflat k ai 2...eu generalizam...si cand zic k pute urina de matza...nu m`am referit la ale tale..u poate ai posibilitati...altii n`au...sau se ingrijesc de matza in primele luni...apoi o dau la altcineva sau afara in cel mai rau caz pt.k pute...tu vorbesti acuma de matzele tale...k nu miroase si bla bla bla...eu generalizez...k putini sunt k tine sa zic asa....intelegi?

nu, nu inteleg. nu inteleg de ce si-au luat pisica, cei care in ochii tai reprezinta "majoritatea".

daca-mi recitesti unul din posturile anterioare, n-am sustinut niciodata ca urina nu miroase - indiferent care: de pisica, de caine, de fiinta umana... tot ce-am spus e ca e perfect compatibil traiul civilizat alaturi de o pisica (sau doua, sau saispe  :D  ). oricum, ultima fraza (aia cu doi k) o iau drept un compliment. mersi  :)

#47
Gilda

Gilda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 13.03.2006
Eu stiam cu cine ma intersectez,datorita nick-ului :)
Slava pisicilor(si cainilor,ca si ei imi plac)!

#48
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
normal, ca io nu mi-l schimb pe fiecare forum (nu de alta, dar stau cam prost cu memoria si sunt convinsa ca nu le-as tine minte  :D  ).

si datorita pozelor, sper  :)

#49
Gilda

Gilda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 13.03.2006
Desigur,si datorita pozelor.

Eu chiar simt nevoia sa imi schimb nickul pe alt forum.
Nu ca as fi eu alta,daca te uiti atent la postarile mele,au aceeasi tenta pe orice forum.

Dar simt nevoia de cate o schimbare...si cum nu imi schimb casa,familia,colegii de munca,prietenii,serviciul...macar nick-ul sa il schimb :D.
E ceva absolut inofensiv, care mie insa imi aduce o nuanta de independenta.Fiecare cu ciudateniile lui :lol:

#50
liviumanelistu

liviumanelistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 09.06.2006
vladdy99 ce caine ai ?

#51
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
cainii ruleaza :coolspeak: ...pisicile-s perverse si incapatanate -_-

#52
Gilda

Gilda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 13.03.2006
Pisicile isi imita stapanii,kimi! :lol:

#53
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006

 liviumanelistu, on Jun 14 2006, 12:30, said:

vladdy99 ce caine ai ?
O maidaneza, incredibil de desteapta, si de rasfatata in acelasi timp. Urmeaza o corcitura de Ciobanesc carpatin cu cel german .... spaima cartierului ...
Si in cele din urma un pui al celor doi, al draq de rau ... chiar sunt curios ce-o iesi din el  :coolspeak:

 Gilda, on Jun 14 2006, 12:52, said:

Pisicile isi imita stapanii,kimi! :lol:
Nu numai pisicile, si caini iau foarte mult din comportamentul stapanului  ;)

Edited by vladdy99, 14 June 2006 - 12:01.


#54
Gilda

Gilda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 13.03.2006
Lasand gluma la o parte, kimi, pisicile sunt inteligente, inventive, capabile de o legatura puternica si nuantata cu  "umanul" lor. Notiunea de "stapan" le este in general straina,dar au clara notiunea de "prieten".
Pe un om echilibrat si inteligent nu are de ce sa il deranjeze aceasta  unica "carenta" a pisicilor. :)

Un om incorect in relatia lui cu pisica este "taxat" cu promptitudine de pisica, fiind "pedepsit" si ajungand pana la  a fi "neglijat" de aceasta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate