Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durere umar AC Joint

Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?
 Nu pot activa Memory Integrity

Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...
 Mother's Day

Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare
 Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie
 

masina 10 000-11 000 ddp aprox

- - - - -
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#37
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 10.11.2004
nu am zis ca e proasta dar daca am mai multi bani de ce sa nu iau ceva mai bun? ma refer aici la airbaguri laterale, la design la tinuta de drum in primul rand, loganul tau cum se simte la 100km/h+? nu e zgomotul in habitaclu cam mare? senzatia de viteza cam prea mare? te face sa te simti mai putin in siguranta? eu iti spun c aun Logan mers cu el pe drumurile de aici in 8000 incepuse sa trancane.

#38
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 10.11.2004
multumesc prafuit, eu ma gandesc la 1.4 benzina deoarece se va merge sub 10 000 pe an
revizia este acceptabila ca pret nu stiu Ford ce preturi au, in rest preturi la ceva piese mai cunoscti ptr c3? care e senzatia la 100km/h? zgomot interior profundat?

#39
prafuit

prafuit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 28.06.2005

View Postnashu77, on May 16 2006, 15:36, said:

multumesc prafuit, eu ma gandesc la 1.4 benzina deoarece se va merge sub 10 000 pe an
revizia este acceptabila ca pret nu stiu Ford ce preturi au, in rest preturi la ceva piese mai cunoscti ptr c3? care e senzatia la 100km/h? zgomot interior profundat?
Ma scuzi, dar senzatii "tari" la peste 100km/h ai doar in masinile mai vechi, la C3 la 150-160 am o senzatie destul de sigura. In ceea ce priveste zgomotul, pot spune ca este mai mult decat acceptabil. Cu RadioCD la volum 10 se aude lejer muzica. Max Vol este 28. Eu sunt indragostit de diesel, asa ca si daca as face 5000 pe an tot diesel mi-as lua ;)

#40
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

View Postprafuit, on May 16 2006, 16:10, said:

Ma scuzi, dar senzatii "tari" la peste 100km/h ai doar in masinile mai vechi, la C3 la 150-160 am o senzatie destul de sigura. In ceea ce priveste zgomotul, pot spune ca este mai mult decat acceptabil. Cu RadioCD la volum 10 se aude lejer muzica. Max Vol este 28. Eu sunt indragostit de diesel, asa ca si daca as face 5000 pe an tot diesel mi-as lua ;)
Cred ca se referea la Loganul lui Romaximus :D

#41
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 10.11.2004
pai zici tu ca la masini vechi dar nu ai mers cu Logan 1.6 cu 100-110 sa vezi ce senzatii :( foarte frumos ptr c3 150 160...
pacat ca nimeni nu vb de fiesta sau de ibiza, de Clio nu mai zic nimic ca e cam nou aparut
am obs ca au mai fost cativa un postura mea xfiles parca si a luat fiesta as vrea sa posteze si el daca se poate

#42
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
mie mi-a placut mult Clio 3 si nici nu cred foarte mult in povestile despre fiabilitatea masinilor frantuzesti. masina o ai asa cum o ingrijesti.
oricum este net superioara fata de C3 si la spatiu interior si la confort.

#43
$eb

$eb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 08.06.2005
upss, am postat gresit

Edited by $eb, 16 May 2006 - 15:49.


#44
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 10.11.2004
dar dotari/pret?
diferente costuri piese?

#45
register

register

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11
  • Înscris: 15.05.2006
da chiar nimic despre logan? nu-l recomanda nimeni?

#46
prafuit

prafuit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 28.06.2005

View Postnashu77, on May 16 2006, 16:35, said:

pai zici tu ca la masini vechi dar nu ai mers cu Logan 1.6 cu 100-110 sa vezi ce senzatii :( foarte frumos ptr c3 150 160...
pacat ca nimeni nu vb de fiesta sau de ibiza, de Clio nu mai zic nimic ca e cam nou aparut
am obs ca au mai fost cativa un postura mea xfiles parca si a luat fiesta as vrea sa posteze si el daca se poate
Pentru Fiesta citeste si tu jurnalul de bord. Daca nu ma insel acolo sunt chiar 2 topicuri cu aceeasi tema ;)
Si pentru Loganul lui romaxi, nu l-am auzit la 100-110km/h, dar totusi deschiderea portbagajului nu este ca la C3. :P
Eu alesesem Fiesta clar in detrimentului lui Clio II bicorp pt ca nu m-am simtit bine in el. Nu stiu ce e cu Clio III dar cu siguranta e mai scump decat Fiesta sau C3.

@register - Loganul este recomandata pentru bugetele extrem de mici si pentru taxiuri. Daca vrei masina care sa-ti placa clar ai nevoie de ceva in care sa te simti bine.

Edited by prafuit, 16 May 2006 - 16:01.


#47
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
si loganul iti poate place(ma refer la cel diesel): atunci cand nu trebuie sa treci pe la statia de alimentare prea des,atunci cand ai de platit reviziile, atunci cand ai nevoie sa transporti 5 persoane mai gabaritice (la mine in familie :) toti sunt putin mai "mari" ),atunci cand vrei sa o revinzi , atunci cand te-ai obisnuit cu niste dotari pe care nu le primesti la preturi identice, etc . Si de ce nu si atunci cand circuli normal cu el..

Edited by romaximusro, 16 May 2006 - 16:17.


#48
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,976
  • Înscris: 03.12.2005
in banii tai uita de Clio 3. te alegi cu o troaca mai ceva ca polo, iar fiesta nu va fi foarte departe, desi dotarile de minim comfort le vei avea.

c3 e o optiune foarte buna si ea, dar strict daca iti ajunge spatiul, eu ti-am zis initial aveo/accent in ideea ca vrei sa urci in ea 4 adulti constant. prafuit, poate ne spui cum incap adultii in spate in c3, si cum se simte masina cu masa marita (desi la diesel e posibil sa nu se cunoasca f tare).

#49
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 10.11.2004
logan sare din discutie.....am vazut in auto motor si sport Logan 1.5 dci vs Clio symbol 1.5 dci acelasi motor dar clio net superior la toate capitolele...iar pretul acelas :D

#50
townkat

townkat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 29.12.2004
Dupa mine ar fi asa:

Aveo e misto, nu prea le cunosc dotarile dar nu te mai lua dupa stelele ncap. Chiar crezi ca nusi baga nasul producatorii mari cand apare cate un concurent periculos? Aduti aminte de Logan cu elanul lor...

Nici Logan diesel nu m-i se pare o alegere rea dar in Renault nu prea am incredere (n-ati vazut ca si-n reclama spun ca nu au frane bune cand nu reuseste ala sa opreasca in dreptul scolii lol).

Vezi ca te incadrezi si la Peugeot 206 diesel un fel de full options (are climasi din cate stiu la peugeot potzi sa pui cutie automata pe orice model  cool).

Eu unul as merge indiscutabil pe Accentul nou (vine cu mp3 player). M-am urcat in el si mie la interior m-i separe cel putin la nivelul VW (poate o sa spuneti ca exagerez da asha m-i se pare mie). Mare lucru ar fi dk ai reusi sa te mai intinzi la bani sa-l atingi pe ala diesel. Nu uita ca mai poti negocia cat de cat la cumparare uneori.

Asa ar mai fi multe marci dar decat sa ne aducem noi aminte de toate mai bine faci tu un top cu ce-tzi place tzie si noi votam (adica le ordonam ca nu cred ca poti face un pool).
aici ai o lista cat de cat completa cu marci/modele disponibile la noi in caz ca e ceva la care nu te-ai gandit http://www.apia.ro/p...c0d427563#lista.

succes in alegere, chiar sunt curios ce-o sa iei.

#51
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
aveo si-a luat stelele pe bune, nu e nici o manareala. Mai ales ca kalosul nu e nici pe dedeparte concurentul ala feroce pe care il cred unii. Masina e pur si simplu foarte nesigura la impact frontal

#52
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005

View Posttownkat, on May 16 2006, 23:58, said:

Dupa mine ar fi asa:

Aveo e misto, nu prea le cunosc dotarile dar nu te mai lua dupa stelele ncap. Chiar crezi ca nusi baga nasul producatorii mari cand apare cate un concurent periculos? Aduti aminte de Logan cu elanul lor...

Nici Logan diesel nu m-i se pare o alegere rea dar in Renault nu prea am incredere (n-ati vazut ca si-n reclama spun ca nu au frane bune cand nu reuseste ala sa opreasca in dreptul scolii lol).

Vezi ca te incadrezi si la Peugeot 206 diesel un fel de full options (are climasi din cate stiu la peugeot potzi sa pui cutie automata pe orice model  cool).

Eu unul as merge indiscutabil pe Accentul nou (vine cu mp3 player). M-am urcat in el si mie la interior m-i separe cel putin la nivelul VW (poate o sa spuneti ca exagerez da asha m-i se pare mie). Mare lucru ar fi dk ai reusi sa te mai intinzi la bani sa-l atingi pe ala diesel. Nu uita ca mai poti negocia cat de cat la cumparare uneori.

Asa ar mai fi multe marci dar decat sa ne aducem noi aminte de toate mai bine faci tu un top cu ce-tzi place tzie si noi votam (adica le ordonam ca nu cred ca poti face un pool).
aici ai o lista cat de cat completa cu marci/modele disponibile la noi in caz ca e ceva la care nu te-ai gandit http://www.apia.ro/p...c0d427563#lista.

succes in alegere, chiar sunt curios ce-o sa iei.
de acord ca nu-ti place gramatica. :w00t:

#53
townkat

townkat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 29.12.2004
romaximusro daca tu vi cu argumente la asta "aveo si-a luat stelele pe bune, nu e nici o manareala." ....de unde sti matale bre? ....

Ce-i drept nici eu nu-l consider chiar un concurent. Dar in general masinile alese de firmele de taxi nu sunt naspa. Ei au multe invedere cand comanda cate un lot. (si Loganul e popular printre taxiuri).

#54
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai in europa chevrolet nu cred ca a vandut mai multe de 300-500k automobile, ceea ce in opinia mea e destul de putin raportat la numarul de masini vandute in .eu. Testele alea nu sunt facute pentru piata romana in special(care nu prea da 2 lei pe siguranta) ci pentru vest. Si oricum sunt modele mult mai periculoase de la japonezi. Pe alea oare de ce nu le-au crashuit astfel incat sa iasa prost? Pentru ca euroncap-ul nu se ocupa cu asa ceva, testele pe care le fac sunt foarte transparente. De altfel dupa cum observi si chevrolet nu a facut valuri pe tema asta, pentru ca nu aveau de ce. A preferat sa stea jos si sa incerce sa vanda masina asa cum e acolo unde poate.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate