Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 

masina 10 000-11 000 ddp aprox

- - - - -
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#1
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 10.11.2004
problema sta cam asa:
tata e oldschool nu vrea testdrive nu vrea comparatie intre materiale, tinuta de drum etc ii sunt de ajuns pozele :( asa ca apelez la voi in bugetul asta cam ce s-ar incadra?
ma intereseaza:
*preturi de intretine(diferente de pret intre revizii si/sau piese de schimb)
*fiabilitate
*tinuta de drum
*dotarile cele mai multe in cei mai putini bani

#2
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
castigator indiscutabil la ceea ce vrei tu este Dacia Logan 1.5 dci ambition: dotari maximale pana in 10.000 de euro, motor diesel, revizii relativ ieftine, masina ce va avea o valoare de revanzare buna.

#3
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 10.11.2004
nu stiu cum sa zic dar cu loganu am o obsesie, baga aer prin incuietori, la 100+km/h zici ca zboara zgomot mare in interior, vopseaua pe interior, sunt multe lucruri care ma cam dau inapoi de la Logan plus dotari care nu mi se par cine stie ce fata de concurenta.
valoarea de revanzare da ai dreptate dar ai mei o cam vor pe viata masina....sau cel putin 10 ani.
m-ar interesa diferenta de preturi fata de cele enumerate de mine la piese revizii dar astea cred ca le pot afla numai de la showroomuri.

sa rezum nu imi place tinuta de drum la logan si nici dotarile nu ma incanta...despre fiabilitate si preturi de intretinere ramane discutabil

#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
ideea e ca ceea ce ai pe Logan (adica motor diesel + dotari) la alte marci cred ca va costa pe putin cu 1.000-1.500 euro mai mult..Adica abs, 2xairbag, ac, cd-player, geamuri electrice fata/spate, jante aliaj, oglinzi electrice , portbagaj mare..

#5
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
aaa... si inca ceva. In perioada asta (adica pana la 31 mai) ai garantia extinsa gratuita la Logan, 1.5 dci-ul ambition ajungand la 9620 euro (cu TVA inclus) daca nu ma insel

#6
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 10.11.2004
da dar prefer sa ii dau acum 1000 1500 de euro dar sa stiu ca am tinuta de drum mai buna, interior mai placut(nu neaprat mai spatios), piese care tin dublu la tavaleala.....asta nu inseamna ca desconsider loganul dar daca primesc astea ptr 1000 2000 de euro in plus zic ca merita ptr ca o data ii dau

Edited by nashu77, 16 May 2006 - 00:07.


#7
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
in cazul asta as merge pe masini lansate acuma. Noul Renault Clio 3, care are un interior superdecent , cu un spatiu interior mare si cu dotari multumitoare. Nu stiu nimic de preturi de intretinere, insa banuiesc ca nu sunt imense si in plus ai avantajul unei retele de dealeri si service-uri destul de dezvoltata (mai ales in bucuresti) care iti permite sa alegi service-ul care iti convine (de exemplu care iti permite sa vii cu consumabilele tale ca sa scapi mai ieftin)

#8
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 10.11.2004
sunt din pitesti :D
da dar despre Megane am auzit o groaza de nemultumiri si ma gandesc daca se reflecta problemele asupra tuturor modelelor Renault....piese scumpe service scump, calitate slaba a pieselor...
ford cateva cuvinte? Citroen vs renault(c3 vs noul clio) ibiza apartine de VW calitatea primeaza? dar preturi tot de vw? apar multe multe intrebari....

#9
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,976
  • Înscris: 03.12.2005
accent nou sau chiar aveo, daca ii explici si intelege ce inseamna stelele alea. la un pic mai multi bani, astra g optima (numai daca are chef s-o tina mult) sau octavia tour, cu aceeasi observatie.

#10
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 10.11.2004
accent nou in aceeasi bani da extrem de putine dotari :( visez la un accent 1.5 crdi GL e 13 000 ddp dar e peste buget bugetul fiind undeva la 10 000 si tras de par sa il duc in 11 000.

#11
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nemultumirile la Megane s-au manifestat la inceput. Erau si de electronica si de suspensii etc. Lucruri care cica s-au rezolvat cu faceliftul lui megane. De ce? Pentru ca cu ceva timp inainte de lansare Renault a schimbat ceva furnizori,incercand sa ofere o fiabilitate mai buna (de exemplu au schimbat sagemul cu bosch-ul). Clio3 e posibil sa sufere si el de boli ale tineretii ca orice model proaspat lansat,insa nu cred ca vor fi probleme la fel de multe ca si la megane2.

#12
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,976
  • Înscris: 03.12.2005
daca accent e mult incapi strict in zona Logan, lacetti, kalos, aveo, albea. mai toate benzinare, n-ai incotro.

#13
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
la Logan te califici si la diesel. Parerea mea e ca daca bugetul e intins la 11.000 de euro,mai bine ramai la logan. Stiu ca nu e marca straina, insa loganul e cumparat cu capul mai mult decat cu inima. Mai ales daca au nevoie  parintii tai de o masina cu portbagaj ceva mai mare.

#14
nashu77

nashu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 10.11.2004
nu e adevarat, nu vreau neaprat sedan mare sa bag porcu in el, citetse mai sus topic...c3/ibiza/noul clio/noul fiesta..in 11 000 ddp vin foarte bine echipate.

#15
crocodiluQ

crocodiluQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 01.06.2004
Citroen C3 :  http://www.citroen.r...l.php?modelId=4

e promotie la varianta SX si se incadreaza foarte bine in bugetul tau.   Daca ai 11.000E disponibili, uita de Logan. Logan-ul merita doar daca vrei masina noua si ai maxim 8-9000E, stransi cu chiu cu vai.
Merita fara nici o discutie diferenta de pret fata de ce primesti in plus la un C3 SX si un logan full-options.

#16
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
Accent 1.4 GL STD cu ABS e sub 11 000 DDP si are dotari destul de frumoase. sau Aveo Full options.

#17
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
aveo cred ca iese singur din discutie, datorita rezultatelor catastrofale la testele de impact euroncap. PLus faptul ca are taxe vamale de 30%, fiind deci necesar leasing..

#18
register

register

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11
  • Înscris: 15.05.2006
asa este. Logan e un rahat!
nici sa nu te gandesti la el. pe toate drumurile vezi numai loganuri de au inceput si gagicile sa strambe din nas daca le spui de logan.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate