Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Filtru sedimente inainte de pompa?

Paște fericit!

electrician constructor video curs

Cum pot bloca transferul de date ...
 Ce reprezinta in chimie abrevieri...

Google pay ma taxeaza in timp ce ...

Kia Picanto 2022 - Problema motor?

Durere umar AC Joint
 Care este cea mai sanatoasa paine?

Zgomot ritmic ce urmeaza rotirea ...

Merita Lumix FZ82 in 2024?

Nu pot activa Memory Integrity
 Supratensiuni accidentale

Cuțit/ briceag drumetie

Cum am acces la o parte dintr-un ...

Mother's Day
 

Unde sa ne cazam in Romania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1381 replies to this topic

#55
dorryn

dorryn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 10.02.2007
eu merg la sovata in fiecare an si e super fain! ce mai, se vede k au pus maghiarii mana pe statiune k totul e f. civilizat!

cred k prin bilet ai iesi mai ieftin. acum depinde, daca vrei mai mult confort poti sa alegi una din vilele renovate, dar preturile sunt cam piperate, mai ales la cele din apropierea lacului si spre partie. bafta!!

#56
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006
cazare sovata

majoritatea hotelurilor au baza de tratament

#57
agu

agu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,211
  • Înscris: 13.08.2006
Dupa parerea mea zona Bran -Moeciu e ,, inchisa'' celor care cauta linistea . Zona a inceput sa semene din ce in ce mai tare cu Valea Prahovei , zona de promenada a celor cu pantofii luciosi si masini curate  care ies la plimbare ca pe Magheru !  Nu prea mai seamana a zona de munte adevarata , cu oameni care isi doresc cu adevarat asa ceva .
Poate o sa deranjez pe multi dar ... asta e !

#58
georgemoeciu

georgemoeciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 28.04.2006
ai dreptate intr o oarecare masura dar eu consider ca zona moeciu este destinata aproape tuturor categoriilor sociale
    oricum cel mai mult ma enerveaza aglomerarea zonei prin constructii-  pt ca am si eu o pensiune acolo

#59
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006

View Postagu, on Mar 20 2007, 16:44, said:

Dupa parerea mea zona Bran -Moeciu e ,, inchisa'' celor care cauta linistea . Zona a inceput sa semene din ce in ce mai tare cu Valea Prahovei , zona de promenada a celor cu pantofii luciosi si masini curate  care ies la plimbare ca pe Magheru !  Nu prea mai seamana a zona de munte adevarata , cu oameni care isi doresc cu adevarat asa ceva .
Poate o sa deranjez pe multi dar ... asta e !
asa este... moeciu nu mai seamana a munte , rar de tot gasesti o pensiune care sa aibe curte de peste 3000mp
eu cred ca daca cei din zona nu fac o asociatie ceva sa investeasca mai mult in entertainment zona nu o sa mai fie asa vizitata.. decat de revelion si craciun cand oricum e nebunie peste tot.

#60
georgemoeciu

georgemoeciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 28.04.2006

View PostMar, on Mar 21 2007, 09:21, said:

asa este... moeciu nu mai seamana a munte , rar de tot gasesti o pensiune care sa aibe curte de peste 3000mp
eu cred ca daca cei din zona nu fac o asociatie ceva sa investeasca mai mult in entertainment zona nu o sa mai fie asa vizitata.. decat de revelion si craciun cand oricum e nebunie peste tot.
eu am o curte peste 5000 de m 2 in fata si 1,5 ha in spate

Attached Files



#61
angelinne

angelinne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 14.10.2006
Eu ma tot duc in week-enduri la Bran sau la Moeciu.
Moeciu imi place mult mai mult.
Branul a devenit exact cum a mai scris cineva .... ceva gen valea Prahovei.
Ideea e ca trebui sa gasesti o pensiune cat mai departe de nebunia asta.
Am mai stat in Simon , un satuc pe linga Bran si mi-a placut f.mult.
Dar in Moeciu mi-a placut cel mai mult.
Noi intotdeauna cind mergem mincam la pensiunea la care stam.
Am fost pe la mai multe pensiuni si de fiecare data am ales de pe inmoeciu.ro si in functie de ce am mai gasit liber ca deobicei ne trezeam joi seara ca ar fi misto sa plecam vineri seara pe undeva.

Daca va intereseaza mai multe informatii mai scriu si incerc sa imi aduc aminte si de numele pensiunilor. ;)

#62
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006
eu am renuntat la moeciu pentru dambovicioara... peisajul nu se compara, cand treci prin chei te simti mic mic de tot..

#63
sensuela

sensuela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 01.08.2006
@angelinne, neaparat ada-ti aminte denumiri de pensiuni si locuri unde ai mancat bine!  e una sa gasesti ofertele lor pe net, dar alta e sa le primesti recomandate de la cineva "patit".    Te asteptam cu mai multe informatii!

@Mar, exista pana acolo (Dambovicioara) rute cu autobus, tren ceva?  Ca pentru noi, cei fara masina, si asta conteaza  :rolleyes:

George.. aia e poza din curtea ta ??

Edited by sensuela, 22 March 2007 - 09:24.


#64
nicolin

nicolin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 04.04.2006
Salutare tuturor !

Trebuia sa mergem cu niste amici la o vila inchiriata,insa din nu stiu ce motive nu s-a mai putut,
asa ca am luat legatura pe mail cu Pensiunea Niculina din Moeciu in vederea unei rezervari pentru
week-end -ul de dupa Pasti.
Am aflat de aceasta pensiune de pe alt forum si am citit numai lucruri bune, iar eu am mai cerut de
la ei niste lamuriri suplimentare , la care cei de acolo mi-au raspuns f.repede si cu multe precizari.
Acest lucru m-au facut sa inclin spre aceasta pensiune, mai ales ca ai si posibilitatea de a manca la
ei, produse "din gospodaria proprie", plus ca mi-au zis ca au si niste palinca si vin natural... ;)
Daca cineva a fost la aceasta pensiune sau daca are cunoscuti care au fost, le-as fi recunoscator daca
ar posta cateva impresii.
Daca nu, o sa va spun eu cum a fost dupa ce o sa ma intorc.

Cu stima !

Edited by nicolin, 22 March 2007 - 13:20.


#65
georgemoeciu

georgemoeciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 28.04.2006

View Postsensuela, on Mar 22 2007, 09:23, said:

@angelinne, neaparat ada-ti aminte denumiri de pensiuni si locuri unde ai mancat bine!  e una sa gasesti ofertele lor pe net, dar alta e sa le primesti recomandate de la cineva "patit".    Te asteptam cu mai multe informatii!

@Mar, exista pana acolo (Dambovicioara) rute cu autobus, tren ceva?  Ca pentru noi, cei fara masina, si asta conteaza  :rolleyes:

George.. aia e poza din curtea ta ??
da

#66
angelinne

angelinne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 14.10.2006

View Postsensuela, on Mar 22 2007, 09:23, said:

@angelinne, neaparat ada-ti aminte denumiri de pensiuni si locuri unde ai mancat bine!  e una sa gasesti ofertele lor pe net, dar alta e sa le primesti recomandate de la cineva "patit".    Te asteptam cu mai multe informatii!

@Mar, exista pana acolo (Dambovicioara) rute cu autobus, tren ceva?  Ca pentru noi, cei fara masina, si asta conteaza  :rolleyes:

George.. aia e poza din curtea ta ??


Hai ca m-am uitat pe site sa imi amintesc pe unde am stat ca deh...am fost intr-o gramada de locuri.
Asa ca sa incep,nu?  :D

La Pensiunea Liliana&Georgel din Moeciu de Sus am mincat bine.Camerele sunt ok(trebuie sa ceri cu baie in camera),caldura la greu,numai ca are un dezavantaj...e mai mare si cind am fost noi prima data era cazat un grup de pusti de liceu de 15-16 ani si era mare agitatie. Am mai fost de 2 ori si a fost ok.E retrasa si Doamna Liliana e super.Ne-am cumparat brinza de toate felurile pt.acasa iar acolo am mincat bulzuri de nu mi-a mai trebuit multa vreme.

A doua pensiune la care am fost de revelion nu stiu cum se cheama ca deabia o terminasera si noi am fost primii clienti  :D
Asta e mai mica,dar superba...are 3 camere si un apartament cu 2 camere.Fiecare camera are baie si aici crede-ma ca am murit de caldura.Eu tot scriu de caldura ca am fost pe la unele unde am murit de frig si ne-am imbracat cu toate hainele pe care le aveam la noi si proprietarii ziceau ca centrala e data la maxim si ca nu au ce sa faca...
Deci daca vrei am un numar de telefon de la proprietara.E dupa Cheile Gradistei, dupa cascada si la primul pod pe partea stinga chiar de pe pod defapt.....cu o curte imensa in fata.

Alta ar fi Pensiunea Moeciu Bucegi dar asta e in Moeciu de Jos.Super ok aici , dar nu am mincat la ei.Eram cu un grup de simandicosi si am mincat numai pe la Cheile Gradistei  :samui:

Am mai stat la Pensiunea Vraja Muntilor din Bran, Poarta mai exact....unde la fel a fost fff.bine,dar am stat in corpul de camere de 4 stele si am avut o camera la mansarda cu priveliste la piriul de trece prin curte... ;)

In Bran-Simon am stat la Casa Alex care e mai aproape de drumul principal din Bran si la Pensiunea Traian unde e dupa parerea mea cel mai bine!!!!Mincarea e o nebunie,doamna Rodica te intreaba ce vrei sa maninci si aia iti face...Camerele sunt ok , iar pensiunea e mai retrasa....Superb ce sa zic.

In Bran pe strada principala am stat la Complexul Turistic Angelica dar in vila C ....conditii marfa, mincare buna , numai ca te simti cam ca la hotel....

Tot in Bran am mai stat la Pensiunea Carina si la Casa Braneana ...au aceiasi proprietari.La fel conditii marfa insa proprietarii mi s-au parut scortosi si simbata seara aparuse un personaj celebru al vietii mondene(nu dau nume) si ni s-a spus ca sa nu cumva sa dearnjam si ca livingul unde mai stateam seara este rezervat pt.Domnu' si ca sa nu cumva sa dam peste el...ca va fi de belea.Asa ca in vecii vecilor nu mai calcam pe acolo!

Cam de astea in aduc aminte ca m-am uitat pe site si imi amintesc rapid...dar cred ca am mai scapat citeva.

Daca mai aveti intrebari nu va stinjeniti sa intrebati.
Era o vreme cind mergeam in fiecare week-end in zona asta,asa ca stiu bine locurile.

#67
anastyle

anastyle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.02.2007
de obicei eu merg in sinaia la vila anamaria. imi place ca este in centru iar preturile sunt ok.

#68
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006

View Postsensuela, on Mar 22 2007, 09:23, said:

@angelinne, neaparat ada-ti aminte denumiri de pensiuni si locuri unde ai mancat bine!  e una sa gasesti ofertele lor pe net, dar alta e sa le primesti recomandate de la cineva "patit".    Te asteptam cu mai multe informatii!

@Mar, exista pana acolo (Dambovicioara) rute cu autobus, tren ceva?  Ca pentru noi, cei fara masina, si asta conteaza  :rolleyes:

George.. aia e poza din curtea ta ??
dambovicioara este intre rucar si moeciu. cobori la podul dambovicioarei si apoi o iei la pas spre pestera (2-3km cred) .. pensiuni gasesti si pana in pestera si dupa

#69
veronica1

veronica1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 02.02.2007
Sigur sunt mai mult de 2-3 km, cred ca 5, dar trec masini tot timpul, faceti autostopul.

Pt.Angelinne : pune, te rog, nr, telefon de la pensiunea "no name", ti-aduci aminte cat a costat camera si daca dau acces la bucatarie ?

Edited by veronica1, 23 March 2007 - 15:31.


#70
angelinne

angelinne

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 720
  • Înscris: 14.10.2006

View Postveronica1, on Mar 23 2007, 15:30, said:

Sigur sunt mai mult de 2-3 km, cred ca 5, dar trec masini tot timpul, faceti autostopul.

Pt.Angelinne : pune, te rog, nr, telefon de la pensiunea "no name", ti-aduci aminte cat a costat camera si daca dau acces la bucatarie ?

Deci pe proprietara o cheama Luminita si nr.ei de tel. este 0744.692.357.
Noi am inchiriat toata vila ,dar ti-am zis ca am fost acolo de revelion si cred ca stii cit costa in perioada aia...
Noi am fost primii turisti. Acces la bucatarie are. Vorbeste cu ea la telefon si vezi cit iti spune ca e camera.
Sper sa-ti fie de folos.

#71
Mar

Mar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 06.02.2006

View Postveronica1, on Mar 23 2007, 15:30, said:

Sigur sunt mai mult de 2-3 km, cred ca 5, dar trec masini tot timpul, faceti autostopul.

Pt.Angelinne : pune, te rog, nr, telefon de la pensiunea "no name", ti-aduci aminte cat a costat camera si daca dau acces la bucatarie ?
cred ca ai dreptate... dar la ce peisaj intalnesti in astia 5 km nu mai conteaza - este sublim..

#72
sensuela

sensuela

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 01.08.2006
@angelinne, esti o scumpa!   :rolleyes:  iti multumesc pentru toate detaliile, si cele referitor la caldura  :lol:  si mancare, si conditii. Pentru cei ca mine care nu prea s-au plimbat prin tara sunt foarte pretioase.  Inca nu am hotarat unde mergem, dar cand revin va dau si eu detalii.

Si mi-ai facut asa o pofta de bulzuri !!!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate